ASUS O!Play HDP-R

morzin123

New member
Pilot możesz podmienić na np.: Logitech harmony 880. A i na inne harmony z Logitecha pewnie też.

Ale to chyba nie wchodzi w grę prawda? Bo jesli masz zajawke na takiego z Allegro za 200 zł to wnioskuje że to ma być rozwiązanie niskubudżetowe dobrze mysle?

Na pokrewnym forum kolega BESZ8 miał podobny problem z pilotem i poradził sobie tak: (Chyba sie nie obraźi jak zacytuje jego post)

Miałem podobny problem a na Logitecha to kasy nie miałem, na szczęście kumpel ma Asusa HDP-R1 więc kupiłem pilot uniwersalny EMTEC EKCOH240 i przy pomocy funkcji "nauki" (Emtec nie ma w bazie Asusa) skopiowałem na pilota wszystkie funkcje i koszt wyszedł 38 zl a pilot jest bardzo fajny.




Zasilacz to chyba prostsza sprawa i bardziej niz jego zdjęcie będzie Ci potrzebna jego moc jaką generuje a wtedy podepniesz chyba cokolwiek o takiej mocy i napięciu wyjściowym jakie potrzebuje ten Asus. Jak sie myle to niech mnie ktos poprawi.
Bez pilota to małe pudełko od Asusa niestety nic nie warta.

Reasumując: Opłaci Ci sie tak kombinować? dołożysz 150 zł i kupujesz w sklepie nowiutkiego Asusa z instrukcją, kablami (u mnie w pudełku był nawet HDMI), no i z gwarancją na 3 lata.
 

mlody_tm

New member
Mam problem,

Kupilem dzis Asuska HDP-R1. Soft najnowszy.

Czy jest jakis sposob zeby wbudowane polskie napisy w plik .mkv byly bez tych dziwnych znaczkow ? Dalem tryb central european. W divxach znikly te ślaczki. A w .mkv nie.

Kolejne pytanie. Film .mkv bez zadnych dodatkowych napisow nie czyta napisow zewnetrznych .txt ktore w przypadku divixow tez dzialaja. Musze przerabiac ? Pomozcie...
 

Lendziu

New member
Amicco - Zasilacz jest 12V 3A.. wejście kupisz na każdym targu, czy sklepem z chińskimi kablami.
Ja mam HDP-R3 i pilot ma z tyłu oznaczenie N817. Wysłałem Ci na e-mail'a instrukcje do HDP-R3, może pomoże.
Co do takiego kompletowania sprzętu to też nie polecam.. Na skapiec.pl nowe są po 349, na ceneo.pl i alledrogo od 324zł.

Mlody_tm - przerób pliki txt na srt.. Ja np. używam programu SubEdit-Player.. Ładujesz film i napisy, a potem naciskasz Plik > Export > SubRipp (SRT).
 
Ostatnia edycja:

xose

New member
Problem z 5.1

zmieniłem FW na 1.30 i zabrakło (na optyku) DD5.1 i DTS-u !!! po powrocie do 1.24 wszystko ok. Jest jakiś problem z nowym FW z 5.1????
 

roback

New member
Witam

Przeczytałem ten cały wątek i wątek o Asmaxie playboxie oraz o WD TV HD Media Player.

Poszukiwałem sprzętu głównie do odtwarzania filmów (avi, mkv itd itp) na TV (32 calowy Sharp LED). Na począstku skłaniałem się do Asmaxa, ale po przeczytaniu tamtego wątku i kłopotach użytkowników z nowym softem zdecydowałem się na Asusa.
Krótkie spostrzeżenia bo mam go od kilku dni.
...3) W filmach avi gdzie był plik z napisami w formacie txt bez problemu je odtwarzał - wtym polskie znaki...

Czy format txt mam rozumieć tak? : tytuł_filmu.txt ?
 

xose

New member
dobrze rozumiesz pliki tekstowe. A co do poprzedniego postu - to nie znam hyundaya, ale asus odtwarza mi WSZYSTKO (dosłownie) zero problemu z czymkolwiek - divxy, xvidy, mnv, mp4, avhcd , (z kamer, z telefonów, 3gp) zero klatkowania, zero błędów synchronizacji - płynnie HD po sieci WiFI itd. Jedyny problem jaki miałem to popierdzielony dźwięk 5.1 na wyjściu cyfrowym po ostatnim updacie do 1.30 ale wróciłem do wcześniejszego FW i wsio ok
 

kpr

New member
Witam,

Wczoraj rownież ja zakupiłem sobie ten sprzęcik (R1). W ramach ciekawostki, jeśli ktoś ma dojścia to w ABCDacie są po ~315 zł, oczywiście brutto. Co więcej, wygląda na to, że Asus zaczął dokładać kabel HDMI. Teraz pudełeczko jest z ładną naklejką "HDMI Cable inside".

A wracając do rzeczy. Który f/w jest obecnie najstabilniejszy? Ktoś pisał na forum, że 1.30 ma problemy z dzwiękiem 5.1. Warto wrzucać ten najnowszy? Obecnie mam 1.24.

pozdrawiam
 

Master Pain

New member
Pytanie o bitrate

To ja mam takie pytanie: do jakiej ilości bitrate ten sprzęt 'daje radę'? Czy przy filmach 40kkbps i więcej będzie płynnie? Są do ściągnięcia filmy testowe, np. tutaj: networkedmediatank.com/showthread.php?tid=27616
Czy może ktoś je pobrać i przetestować?
 

Axl2000

New member
Mam problem z odtwarzaczem, jadę aktualnie na 1.24P i nie zależnie czy to MP3, AVI, MKV czy MPEG co jakiś czas, nie określony, dźwięk (HDMI->telewizor) zaczyna lekko trzeszczeć, jak nie dostrojone radio...
Upgrade do 1.28 może pomóc? Ktoś spotkał się z tym problemem?
 

Axl2000

New member
Wgrałem 1.28, dźwięk nie bzyczy...ale nie da się zrobić "skip" o wybraną ilość minut...to samo w 1.29 a dodatkowo sprzęt się wyłączał i wychodził do menu...w 1.30 nie wychodzi do menu ale skip dalej nie działa...........................paranoja!
 

atobos

New member
witam
czytam i nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi,
a mianowicie chodzi o .mkv z wbudowanymi kilkoma napisami oraz kilkoma ścieżkami dzwiękowymi,
- napisy podobno można wybierać, ale czy w tych wbudowanych prawidłowo jest wyświetlana polska czcionka?
- no a o wybieraniu dźwięku w mkv nic nie znalazłem,

PzDR4@ll
 

Zbilas

New member
To ja mam takie pytanie: do jakiej ilości bitrate ten sprzęt 'daje radę'? Czy przy filmach 40kkbps i więcej będzie płynnie? Są do ściągnięcia filmy testowe, np. tutaj: networkedmediatank.com/showthread.php?tid=27616
Czy może ktoś je pobrać i przetestować?
Po testach 38 idzie poprawnie a 42 już się tnie.
 

Zbilas

New member
witam
czytam i nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi,
a mianowicie chodzi o .mkv z wbudowanymi kilkoma napisami oraz kilkoma ścieżkami dzwiękowymi,
- napisy podobno można wybierać, ale czy w tych wbudowanych prawidłowo jest wyświetlana polska czcionka?
- no a o wybieraniu dźwięku w mkv nic nie znalazłem,

PzDR4@ll
Dźwięk wybierasz poprzez przycisk audio, każde naciśnięcie przeskok na następną ścieżkę.
Napisy wbudowane w mkv ustawiasz w sekcji subtitle-Text Encoding na Unicode(UTF8)
 
Do góry