ASUS O!Play HDP-R

mih00

New member
Mam O!play R1 z dyskiem w obudowie podłaczonej przez eSata. Obudowa ma funkcję usypiania dysku w momencie wyłączenia urządzenia do kórego jest podłączona. Działa to również przy podłączeniu poprzez USB. I tak to ładnie działało z softem 1.24P. Po wgraniu softu 1.29P dysk (po eSata) nie usypia się! Poprzez USB wszystko jest dobrze - obudowa wyłącza dysk.
Ktoś może potwierdzić to?
 

mih00

New member
Mógłbyś bardziej rozwinąć odpowiedź

Ogólnie mówiąć napisy generalnie są w dwóch formatach:

- klatkowym:
...
{5791}{5855}Do pracowników poziomu pierwszego.
{5856}{5950}Dostep do tego obszaru jest od tej chwili zamkniety.
...

Ten format ma dwie odmiany MicroDVD i SUB zapmiętane wplikach z rozszerzeniem .txt i .sub.
Czasami zamiast nawiasów {} stosuje się [] i niektóre playery tego nie widzą.

Często ten format jest nazywany potocznie TXT i to myli, bo nie jest ważne rozszerzenie pliku a składnia.
Asus O!Play od softu 1.28 potrafi czytać ten format, który jest właściwie tylko w Polsce popularny

- czasowy
....
27
00:03:12,000 --> 00:03:13,900
Przykro mi, szefie.
28
00:03:14,000 --> 00:03:17,700
- Gdzie moje cholerne papierosy?
- Weź jednego ode mnie.
....

Ten format zwany jest SRT (SubRip) i zapisywany w plikach.srt. Jest to najpopularniejszy format i każdy player (sprzętowy czy program) sobie poradzi. O!play oczywiście od początku czyta go.

Aby zrobić konwersję między formatami trzeba znać parametr filmu - klatki/sek.
Dobre narzędzie to Subtitle Tool.

Opis formatów napisów:

Formaty napisów do filmów
 

Morak

New member
Witam,przymierzam się do kupna tego odtwarzacza.Chciałbym wiedzieć jak to jest z z tv w tym odtwarzaczu,czy są jakieś ciekawe stacje?A czy są w ogóle jakieś polskie stacje?
 

Mateusz.Figat

New member
Mam O!play R1 z dyskiem w obudowie podłaczonej przez eSata. Obudowa ma funkcję usypiania dysku w momencie wyłączenia urządzenia do kórego jest podłączona. Działa to również przy podłączeniu poprzez USB. I tak to ładnie działało z softem 1.24P. Po wgraniu softu 1.29P dysk (po eSata) nie usypia się! Poprzez USB wszystko jest dobrze - obudowa wyłącza dysk.
Ktoś może potwierdzić to?
Wgrałem właśnie 1.29p i doszło jeszcze więcej bugów - wyłączony z pilota już się nie włącza. Ponadto funkcja sleep wysyła player w kosmos nawet w trakcie filmu... rozumiem że jak się nic nie dzieje to ma się uśpić, ale chyba czasie oglądania to przesada!
Coś im się posypało z oszczędzaniem prądu...

ktoś może wie, jak zmniejszyć czcionkę napisów?

Pozdr,
Mateusz
 

trumql

New member
Mam pytanie: asus ma wyjście dźwięku optyczne i stereo. Mam głośniki geniusa 5.1, ale nie mają optyka, tylko 5.1 po chinchach. Tak mam podłączone dvd, ale już go właściwie nie używam odkąd mam asusa. Czy jest jakaś przejściówka, czy coś tak żebym mógł podłączyć dźwięk 5.1 do tych moich głośników? tzn. optyk --> chinche Zrobiłem póki co stereo, ale to nie to samo:neutral:.

Ewentualnie czy ktoś może polecić mi jakieś fajne głośniki 5.1 z optykiem? Cena gra rolę tak do 500zeta? I nie chcę zestawu kina domowego, bo mam już przyzwoite dvd.
 

devilll

New member
Elo mam mały problem z podłączeniem ASUSA O! PLAY do mojej PLAZMY Panasa TX-P42S20E , gdyż normalnie podłączam poprzez HDMI , naciskam na pilocie AV > HDMI 2 ( NA HDMI 1 mam podłączoną N-ke i wszystko działa, HDMI 3 wolne) lecz nie chce się w ogóle pojawić obraz z ASUSA poprzez HDMI. Jak podłącze poprzez EURO , naciskam AV > AV3 i normalnie pojawia się obraz.

Możecie mi pomóc co może być nie tak, może coś źle robię , niewiem. Może trzeba jakąś opcje włączyc aby obraz z ASUSA pojawił się przez HDMI . Proszę was o pomoc.
 

devilll

New member
No na to też i ja wpadłem , tylko sęk w tym jak to zrobić?? Bo nie widzę czegośc takiego. Jedyne co mam to TV SYSTEM i tam po kolei mogę wybierać: Auto, 459p, 576p, 720p / i , 1080 p / i i tyle. Na kazdym tybie probowalem i na zadnym nie pojawia się obraz z hdmi.

Czy ktoś kto posiada ten odtwarzac co ja, może mi powiedziec, gdzie dokładnie się uaktywnia wyjscie HDMI ?
 

neutron1

New member
Wyjścia HDMI się nie uaktywnia, jest aktywne od początku, najwyraźniej masz problem ze sprzętem, sprawdzałeś na innym kablu ?, innym wejściu w TV ?
 

devilll

New member
Podpinałem pod wszystkie gniazda HDMI, nawet zamieniłem kabel ten od N-ki z tym od Asusa i normalnie się pojawił obraz z N-ki podłaczony kablem z Asusa. Jutro idę do sklepu z ASUSEM sprawdzic na innych TV, bo cos mi sie wydaje ze cos nie tak z tym O! Playem.
 

adi_nhl

New member
Asus O! Play HD2

Witajcie ludziska, mam małe pytanko, o ile mi wiadomo na targach (chyba ECTS) pokazano nowy Asusik O! Play HD2... Ale szukałem trochę w necie i jeszcze go nie ma, a premiera miała być w wakacje. Może ktoś coś na ten temat wie? Podobno następca będzie GIGANTEM ;)
 

maxss

New member
Witam wszystkich!!!
Mam pytanie dotyczące WiFi.
1. czy ma jakieś ograniczenia?
2. czy filmy hd nie przycinają się?
3. czy lepiej podłączyć się do kompa kablem?
Pozdrawiam i z góry dziękuję
 

Szlachtus

Member
Ja na razie nie sprawdzałem, ponieważ przez ostatnie dwa softy cały player mi się wysypywał (czemu tak się dzieje że jednym działa dobrze, a drugim nie? ehh ta złośliwość rzeczy martwych...). Czekam aż ktoś potwierdzi że jest OK, wtedy może ponownie skuszę się na wgranie nowego firmware, bo mam już dosyć wgrywania nowego, a potem przywracania starego :] Dokładnie ta sama sytuacja co z Asmaxem, oczywiście oba urządzenia dzielą lata świetlne oczywiście na korzyść Asusa ;) Ale coś nie mogą cały czas trafić z dobrym stabilnym softem...
 

greend

New member
Ja nie polecam, u mnie na 1.30 po powrocie do oglądania przerwanego filmu, następuje restart do menu początkowego. U kogoś innego są problemy z dźwiękiem, na razie 1.29 najlepszy według mnie
 
Do góry