ASUS O!Play HDP-R

ketjow29

New member
Network settings for O!play HDP-R1

This Media player features an Ethernet port to allow it to browse and play the media files in the other PC via Ethernet LAN

vip.asus.com/forum/view.aspx?SLanguage=en-us&id=20090914113806166&board_id=19&model=O!Play%20HDP-R1&page=1&count=21

Czy komuś się to udało?? Czy to raczej powinno być do HDP-R3?

Mi się udało R1 podłączyć przez TVersity, działają tylko zdjęcia, dvix i inne filmy nie, mp3 tez nie.
 

dakkon7

New member
ja go zassałem, mogę udostępnić jak ktoś chce, ale jak o wycofali to może coś tam zgrzytało, piszcie jak chcecie to wrzucę na jakiś hosting
 

loky

New member
Mi na tym sofcie nie działają w ogóle wszystkie te internetowe gadżety, zacina się przy przewijaniu i wychodzi do menu, zacina się na filmach mov i wychodzi do menu, widzę braki w grafice itp. Nie wiem w ogóle co ten FW robił na ftp asusa, według mnie on jest jakiś niedokończony.
 

pajrat

New member
Wrażenia

Witam
Po długich analizach zakupiłem to urządzenie.
Od razu wgrałem nowy soft 1.27
Moje wrażenia;
- DZIAŁAJĄ NAPISY TXT!!!!
- Napisy są wyświetlane poprawnie , nie ma problemów ze spacjami , można zmieniać ich kolor, wielkość i położenie (nie wiem jak z tym było na poprzednim sofcie).
-Urządzenie działa stabilnie i odtwarza płynnie wszystko co do tej pory znalazłem.
- Bardzo intuicyjna obsługa, przełączanie ścieżek dźwiękowych, napisów, wszystko jak trzeba.
- pasywne chłodzenie,
- Fajny wygląd.

- NA minus: - menu wyboru filmów jednak bardziej podoba mi się to w WD (takie miniaturki z okładkami z płyt z filmami jest fajniejsze niż po prostu Asusowa lista z folderami).
- Przydało by się przewijanie np. co 10 minut. jak chce szybko zobaczyć co dzieje się w połowie filmu przewijanie go od początku jest męczące.
- Można by przewidzieć pionową pracę urządzenia (bardziej mi tak pasuje)

- Ale Podsumowując Jestem bardzo zadowolony z zakupu!
 

dakkon7

New member
nie wiem jak w twoim FW ale w poprzednim można przesuwać film o kilkanaśce minut. w opcjach masz gdzieś wybór z tego co pamietam możesz ustawić przesunięcie o: 1,3,5,10,15,20,30. wówczas naciskasz szybko pilotem jak jest odpalony film 2x strzałka w prawo jak do przodu :)

mozesz dac linka do FW? lub napsać skąd wiozłeś, chodzi mi czy to juz jest sprawdzony bez bugów od asusa
 

Brzozek

New member
U mnie coś nie działa za stabilnie v 1.27 raz się zdarzyło, że po włączeniu pojawił się napis ASUS i koniec, z dwa razy się zawiesił na pliku, który 1.24 czytał bez problemu. Czekam na nową wersję...
 

k0j0t

New member
U mnie coś nie działa za stabilnie v 1.27 raz się zdarzyło, że po włączeniu pojawił się napis ASUS i koniec, z dwa razy się zawiesił na pliku, który 1.24 czytał bez problemu. Czekam na nową wersję...

Panowie,

Firmware 1.27 posiada wbudowany NAS oraz klienta Bittorent.

by uruchomic Sambe:

w Start/uruchom/ wpisac: cmd <enter>
pokaze sie okienko a tam juz nalezy wpisywac:

telnet <ip asusa>

login root (bez hasla - samo enter)

cd /tmp/package/script
./configsamba
./samba start

W otoczeniu sieciowym grupa Workgroup, nazwa Venus
Mozna bezposrednio w CMD wpisac \\Venus


_________________________________________________
Klient Bittorent:

1) Telnet z Asusem jak powyzej - username root bez hasla,

2) komenda: df

Pokaze sie

Filesystem 1k-blocks Used Available Use% Mounted on
/dev/root 92160 92160 0 100% /
/dev/mtdblock/2 61440 1404 60036 2% /usr/local/etc
/dev/rd/0 40 40 0 100% /mnt/rd
/dev/scsi/host3/bus0/target0/lun0/part2 61440 1404 60036 /tmp/usbmounts/sda5

Zwroccie uwage jak opisany jest HD - u mnie np. jest to sda5

cd /usr/local/bin/package/script

./bt.script start ../btpd /tmp/usbmounts/sda5/

powinno pokazac sie: “BT start”

Uruchamiamy interface www:

./unicgi start

Powinno sie pokazac

“Starting unicgi…
unicgi started”

Po tym wszystkim uruchamiamy na kompie przegladarke i w adresie wpisujemy IP asusa.
Powodzenia :)
 

nordof

New member
Witam. Na stronie producenta jest do sciągnieńcia soft 1.28. Aktualizacja z pendriva bezstresowa.
Jedno pytanie jezeli moj amlituner nie ma wejsc-wyjsc hdmi to jak ustawić fonie w setupie?
Jak narazie(mam asusa pare godzin) przy fonii plikow HD muszę ustawiac spdif raw,natomiast aby posłuchać mp3 przestawiam na spdif lpcm. Jakaś podpowiedz?
 
Ostatnia edycja:

kredkink

New member
Napisy TXT

Na liści zmian firmware znalazłem informację, że Asus dodał obsług napisów txt. Czy faktycznie one działają. Jestem przed zakupem i chciałem się upewnić.

Drugie pytanie:

Czy są jakieś dodatkowe różnice między HDP-R1 a R3 poza czytnikiem kart i obsługą wifi?
 

staneks

New member
Na liści zmian firmware znalazłem informację, że Asus dodał obsług napisów txt. Czy faktycznie one działają. Jestem przed zakupem i chciałem się upewnić.

Drugie pytanie:

Czy są jakieś dodatkowe różnice między HDP-R1 a R3 poza czytnikiem kart i obsługą wifi?

ad 1) Tak, działają bez problemu
ad 2) Z tego co mi wiadomo i co pisze ASUS to oprócz tych dwóch rzeczy nie ma więcej różnic.
 

nordof

New member
Soft 1.28 - porażka zwisy,zacięcia na divx i hd.
Wgrałem wcześniejszy 1.24 - na tym te same pliki chodzą płynnie.
Czyli soft 1.28=1.27.
 

staneks

New member
CZy HDP-R3 ma polskie menu? Pytam bo nigdzie nie mogę się doszukać informacji na ten temat?
HDP-R1 jak i HDP-R3 bazują na tym samym "jądrze" systemu. Jak do tej pory programiści z Asus nie dodali obsługi w języku polskim. Może się to zmieni z czasem, gdyż sukcesywnie pojawiają się kolejne języki. Ale kiedy (i czy) to nastąpi, tego nikt nie wie.
 
Do góry