ASUS O!Play HDP-R

casd

Klub HDTV.com.pl
vip
O!Player HDP-R1

W jaki sklepie kupiles tego asuska i za ile?Miales jakis dylemat co do wyboru hd playera?
Kupiony w Alle... derkompl 378zł + 20zł kurier za pobraniem.
Zawsze jest kwestia wyboru, najpierw grupa cenowa, tutaj zastanawialem się najdłużej ale uznałem, że zmiany i to zasadnicze są częste, więc lepiej ograniczyć się do grupy "budżetowej", czyli ok 400zł. (mam już 3 odtwarzacze kupowane po kolejnych udoskonaleniach). Drugi czynnik to zaufanie do firmy, od wielu lat używam komputerowych płyt głównych Asus, składałem kolejne komputery sobie i członkom rodziny. Nigdy nie miałem kłopotów, wielokrotnie aktualizowałem BIOS z powodzeniem, na dodatek kilka miesięcy temu kupiłem do komputera nagrywarkę DVD Asus, która także jest b.dobra. Odtwarzacz, o którym piszemy, i jemu podobne to przecież specjalizowane komputery, o ich jakości decyduje doświadczenie technologiczne producenta i powtarzalność jakości podzespołów dostarczanych przez zaufanych dostawców, tutaj niewątpliwie renomowany wielki producent budzi zaufanie, w dodatku jest z Taiwanu a nie z Chin.
 

Gee

New member
A jak wygląda sprawa z Wi-Fi ? Jest tu taka możliwość? Zastanawiam się nad sprzedażą swojego WD i zakupienie Asusa.
 

djvolt

New member
Juz prawie jestem zdecydowany na tego asusa ale jednak mam tez taka mysl"moze jednak Xtreamer".Arive wykluczylem.

Witam.

Oczywiscie, Ariva ma straszne problemy, a jeszcze programisci niechluje nic w tym kierunku nie robia. Xtreamer jest dobry lecz jesli nie kupisz pasywnego to bedziesz zalowal, ale to nie ta polka cenowa. Asus jest nieco lepszy jesli chodzi o to :)

Dzis nastapi otwarcie nowego, odrebnego forum o wlasnie takich urzadzeniach. Glowny nacisk to Asus O!Play HDP-R1/R3 oraz WD TV LIVE. W miare potrzeb rozwiniemy tematy o kolejne odtwarzacze.

Zapraszam na Multimedia HD Informacja
Chetnych do wspolpracy zapraszam: admin@multimediahd.pl

Pozdrawiam
DJ Volt / EFlay
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Naprawdę sądzicie, że Ferguson ma zespół programistów softu Ariv'y? :D
Bo ja przypuszczam, że taki soft po prostu zamawia się u Realtek'a... ;)
 

pabloo1033

New member
Pyt

Jesli chodzi o xtreamera a asusa to ktory z nich ma wxdajniejszy procesor?Obraz 720p i 1080p wyswietlaja pewnie oba plynnie,maja mozliwosc regulacji czcionki w pelnym zakresie.Tylko ktory z nich lepiej wyswietla obraz dvd i divx?Asus ma mozliwosc odtwarzania iso bluray a xtremaer?W asusie bezproblemowa aktualizacja.Hmm co do wiatraka w xtreamerze to ponoc na sztywno ustawiamy 80% i cichszy jest,zreszta i tak by byl u mnie w szufladzie pod telewizorem wiec problemu nie ma.
 

djvolt

New member
Kupiony w Alle... derkompl 378zł + 20zł kurier za pobraniem.
Zawsze jest kwestia wyboru, najpierw grupa cenowa, tutaj zastanawialem się najdłużej ale uznałem, że zmiany i to zasadnicze są częste, więc lepiej ograniczyć się do grupy "budżetowej", czyli ok 400zł. (mam już 3 odtwarzacze kupowane po kolejnych udoskonaleniach). Drugi czynnik to zaufanie do firmy, od wielu lat używam komputerowych płyt głównych Asus, składałem kolejne komputery sobie i członkom rodziny. Nigdy nie miałem kłopotów, wielokrotnie aktualizowałem BIOS z powodzeniem, na dodatek kilka miesięcy temu kupiłem do komputera nagrywarkę DVD Asus, która także jest b.dobra. Odtwarzacz, o którym piszemy, i jemu podobne to przecież specjalizowane komputery, o ich jakości decyduje doświadczenie technologiczne producenta i powtarzalność jakości podzespołów dostarczanych przez zaufanych dostawców, tutaj niewątpliwie renomowany wielki producent budzi zaufanie, w dodatku jest z Taiwanu a nie z Chin.

Oczywiscie :) z tym, ze w taiwanie jest siedziba glowna, a produkcja w chinach. Taiwan daje zlecenie i idzie do produkcji :) Wszystko jest robione w Chinach, z tym, ze jest "chinczyk pilnowany" (Wysoka jakosc) i "chinczyk niepilnowany" (kiepska jakosc) :)

Zapraszam na www.multimediahd.pl
 
Ostatnia edycja:

pabloo1033

New member
:)

Asus juz kupiny teraz czekam na przesylke.Dzieki CASD za namiary sklepu ,kupilem tam gdzie Ty.Dlugo sie dzisiaj zastanawialem juz prawie zamowilem XTREAMERA,ale w koncu cofnalem zamowienie i wzialem ASUSA.Mam nadzieje ze sie nie zawiode.Dzieki za pomoc w dokonaniu wyboru.POZDRAWIAM.Dam znac jak odbiore przesylke.
 

ejot

New member
Odtwarzacz ASUS O!Play HDP-R

Zostanę chyba następnym posiadaczem tego odtwarzacza, szukam, czytam i nie mogę się zdecydować, ale po przeczytaniu ostatnich postów ulegnę chyba Asusowi O!Play HDP-R1. Do podjęcia decyzji brakuje mi jeszcze informacji, czy przez USB jest widziany i czytany pendrive sformatowany w NTFS. Bardzo proszę posiadaczy o odpowiedź, nigdzie nie znalazłem odpowiedzi jak dotychczas, nawet na stronie producenta.
Dziękuję i pozdrawiam uczestników tego HDforum - ejot.
 

Zbilas

New member
Zostanę chyba następnym posiadaczem tego odtwarzacza, szukam, czytam i nie mogę się zdecydować, ale po przeczytaniu ostatnich postów ulegnę chyba Asusowi O!Play HDP-R1. Do podjęcia decyzji brakuje mi jeszcze informacji, czy przez USB jest widziany i czytany pendrive sformatowany w NTFS. Bardzo proszę posiadaczy o odpowiedź, nigdzie nie znalazłem odpowiedzi jak dotychczas, nawet na stronie producenta.
Dziękuję i pozdrawiam uczestników tego HDforum - ejot.

Tak jest widziany i czytany, nie ma żadnych problemów.
 

casd

Klub HDTV.com.pl
vip
to kup taki jak ja mam :) Samsung S2 500GB i sprawdz
Tani , szybki super design , lekki mozna nosic w kurtce jak wiekszy pen drive :)
Chciałem uzyskać niektóre dane techniczne tego S2, te o które chodziło nie są łatwo dostępne, znalazłem dopiero w ocenach niemieckich użytkowników:
- to nie jest dysk SATA w obudowie konwertującej do USB, on wogóle ma tylko USB na swojej płytce, te dyski mają specjalne własne oznaczenie fabryczne,
- pobór mocy to 3.1W praca i 1.2W spoczynek,
- specyfikacja USB to 5V, 0.5A, czyli 2.5W na złącze.
S2 są jednak bardzo rozpowszechnione, więc to pewnie nie przeszkadza! Spotkałem tylko jeden post, gdzie pisano, że mogą być kłopoty zasilania z gniazd na froncie obudowy starych komputerów. Podkreślano, że na złączach USB 2.0 nie występują żadne trudności a i w laptopach szczególnie OK!
Dzisiaj pewnie kupię, jak mróz pozwoli, btw. ceny sklepowe i internetowe nie różnią się !
 

pabloo1033

New member
Re

Ja kupie dysk 3,5 z zewnetrznym zasilaniem.Jednak ariva,xtreamer maja problemy z dyskami zasilanymi jedynie przez usb,nie wiem jak asus wiec wole dla pewnosci juz 3,5 cala.
 

pdkl

New member
Asus O!Play - odpowiedź na kilka pytań

Witam,
od miesiąca jestem użytkownikiem Asusa O!Play, wykorzystuje oprogramowanie 1.17P z modyfikacją polskich czcionek.
Jak na razie jestem b.zadowolony.
Odpowiadam na kilka pytań które pojawiły się w tym wątku:

1. Współpraca z Toshiba. Bez problemów mam Toshibę 40 cali model XF350.
2. Współpraca z pendrive ntfs - bez problemów
3. Współpraca z dyskami zewnętrznymi 2,5 cala - bez problemów mam transcenda store jet 25m 500 GB.

Jedyna problemik to Asus nie otwarza plików z mojej kamery video (Pliki kodowane DV).

Pozdrawiam
Paweł
 

djvolt

New member
Witam

ASUS HDR-R1 : HDMI : Samsung LE40A656A
ASUS HDR-R1 : S/PDIF optikal : PIONEER VSX-915

Na razie testuje AUDIO i PHOTO

AUDIO:
1 - nie odtwarza folderu (np. całego folderu z uporządkowanymi podfolderami zawierającymi dla przykładu pojedyńczych wykonawców) - trzeba wejść w konkretny i pozostanie już tylko w nim :(
2 - brak zajęcia dla TV - jak np. wizualizacja w Winamp'ie :(
3 - tragedia - po ustawieniu S/PDIF RAV (aby puszczał na amplituner światłem wielokanałowy dzwięk (np. AC3) mp.3 już nie ma na wyjściu !! - trzeba zmieniać S/PDIF na LPCM !!
4 - początek odtwarzania każdego formatu: mp3, wav, czy filmu z dowolnym dźwiękiem - na "dzień dobry" trzask w lewym kanale, nawet jak sam przechodzi do kolejnego pliku...
5 - pomimo braku polskich znaków w ID3 plików mp3 w opisie ze znaczników utworów w 90% mam same krzaczki lub... "domki" dalekowschodnie
6 - brak SHOUTcast... :twisted:

PHOTO:
na razie zauważone
1 - przy ładowaniu zdjęcia fotka zauważalnie "wchodzi" na ekran z góry jakby dużymi prostokątami na całej szerokości zdjęcia
2 - tak jak w AUDIO nie można uruchomić przeglądu całego uporządkowanego katalogu z podkatalogami...
3 - miło, że można włączyć muzykę i przejść do przeglądania zdjęć...

Ma może ktoś wiedzę o dobrym forum z tym ASUS'em ?

Powstalo forum o wlasnie ASUS-ie i WD. Planujemy wspolprace z programistami oraz uzytkownikami zza uralu :p

Zapraszam na forum Asusa i WD www.multimediahd.pl

Mile spostrzezenia co do takich testow :)
 

pabloo1033

New member
Odp

cale szczescie ze ja kupilem ten player do odtwarzania materialu hd w sumie amplitunera tez nie posiadam i te problemy mnie nie dotycza chyba:)
 

casd

Klub HDTV.com.pl
vip
djvolt

Bardzo dobra inicjatywa z tym nowym forum
"Zapraszam na forum Asusa i WD www.multimediahd.pl" niestety nie można się zarejestrować, w czasie każdej próby nie przyjmuje danych mimo potwierdzenia regulaminu, teraz dla odmiany pisze, że przekroczona jest ilość dopuszczalnych prób rejestracji.
NO TO JAK Z TYM ZAPROSZENIEM !!!
Pozdrawiam niecierpliwie !
 

yogs

New member
Hej.
Jak wygląda w tym odtwarzaczu sprawa dts na hdmi, downmix posiada?
Dyski wpięte do esata albo usb są widoczne w sieci, z komputera można je uzupełniać?
 
Do góry