ASUS O!Play HDP-R

martinezo

New member
A to tylko się cieszyć ;)
1.17P był najwyższym dostępnym w tamtym tygodniu - 1.18P nie dane mi było "pomacać" :(
 
Ostatnia edycja:

pabloo1033

New member
Do zbilas

Wlasnie sie zastanawiam nad tym playerem albo ariva110.Czy filmy 1080 te z neta(torrent)wyswietla plynnie,czy dvd i bluray iso odtwarza z menu,czy bez robienia obrazu odczytuje tez pojedyncze pliki z dvd i bluray.Mozna wybrac sobie rodzaj czcionki przy odtwarzaniu.Zewnetrzne napisy do mkv czyta ?Aha dysk musi byc z wlasnym zasilaniem,czy bez problemu 2,5cala z zasilaniem z usb pojdzie.I ostatnie,aktualizacja np z pendriva jest bezproblemowa?(nie mam netu),bo inne playery to roznie,czasami sie zawieszaja(posty na forum).Wiem ze troche tych pytan jest ale nie chce gafy strzelic przy zakupie playera.POZDRO
 

Zbilas

New member
Wlasnie sie zastanawiam nad tym playerem albo ariva110.Czy filmy 1080 te z neta(torrent)wyswietla plynnie,czy dvd i bluray iso odtwarza z menu,czy bez robienia obrazu odczytuje tez pojedyncze pliki z dvd i bluray.Mozna wybrac sobie rodzaj czcionki przy odtwarzaniu.Zewnetrzne napisy do mkv czyta ?Aha dysk musi byc z wlasnym zasilaniem,czy bez problemu 2,5cala z zasilaniem z usb pojdzie.I ostatnie,aktualizacja np z pendriva jest bezproblemowa?(nie mam netu),bo inne playery to roznie,czasami sie zawieszaja(posty na forum).Wiem ze troche tych pytan jest ale nie chce gafy strzelic przy zakupie playera.POZDRO

Postaram się odpowiedzieć na parę pytań.
1080 idą bez zacięć, HDMI ustawiam na auto i bez problemu 24 i 25 kl/s.
DVD iso pełna obsługa. Bluray film główny, wybór napisów i audio. DVD iso dodatkowo napisy zewnętrzne. Bez robienia obrazu DVD czyta TS i VOB, TS pełna obsługa DVD. Czcionka napisów zewnętrznych we wszystkich format jest jednakowa, pisałem wcześniej, wielkość, kolor i położenie ładnie regulowane, przy powiększaniu obrazu napisy nie znikają. MKV napisy zewnętrzne bez problemu, najlepiej SRT.
Dysk 2,5 cala niestety nie korzystam. Aktualizacja z pendriva bezproblemowa i szybka. Za takie pieniądze (380 zł) super sprzęt, polecam. Jak będę mógł to podzielę się dodatkowymi informacjami. MKV profil formatu nie tylko High@L4.1 sprawdziłem, chodzi bezproblemowo 5.1
 
Ostatnia edycja:

morzin123

New member
A ja mam takie pytanie: czy film będący plikiem "IMG File (.img)" da rade odtworzyć jakiś player? np. ten Asus?
A może Xtreamer sobie poradzi? Czy to wogóle nie jest format obsługiwany przez takie sprzęty?
 
Ostatnia edycja:

pabloo1033

New member
dzieki

Dzieki Zbilas.No to mi namieszałes dzisiaj chcialem arive110 zamawiac a tu taki post od Ciebie i mam dylemat.Kurcze ciekawe czy soft bedzie czesto aktualizowany czy za to nowsza wersje r3 sie nie wezma ta pojdzie w odstawke.Ale mam nadzieje ze nie przeciez to asus.Moge prosic jeszcze o porade jak soft z penka aktualizowac.acha a jak zapuszcze zewnetrzne napisy do mkv to dostaje laga czy synchronizacja jest ok?:cool: Hmm a jak z jakościa obrazu divix xvid mkv 720/1080?
 

Zbilas

New member
Dzieki Zbilas.No to mi namieszałes dzisiaj chcialem arive110 zamawiac a tu taki post od Ciebie i mam dylemat.Kurcze ciekawe czy soft bedzie czesto aktualizowany czy za to nowsza wersje r3 sie nie wezma ta pojdzie w odstawke.Ale mam nadzieje ze nie przeciez to asus.Moge prosic jeszcze o porade jak soft z penka aktualizowac.acha a jak zapuszcze zewnetrzne napisy do mkv to dostaje laga czy synchronizacja jest ok?:cool: Hmm a jak z jakościa obrazu divix xvid mkv 720/1080?

Soft średnio co półtora miesiąca. Strona z softem (//support.asus.com.tw/download/download.aspx?product=19&model=O!Play%20HDP-R1&SLanguage=pl-pl&os=5). Przy każdej wersji jest informacja o wprowadzonych zmianach. Napisy do MKV jeśli ściągnięte do odpowiedniej wersji to bezproblemowo, w wypadku przesunięcia jest możliwość w funkcji napisów (Time Sync) łatwa korekta. Obraz divix mkv jeśli wersje 720/1080 to jest super. Mam plazmę 42 obraz bardzo dobry.
 

pabloo1033

New member
re

Chyba skusze sie na tego asusa(na odpowiedzialnosc Zbilasa:))Mam duzo filmow divx xvid jak one wygladaja na plazmie albo lcdku puszczane przez asusa.A jest na nim wylacznik zasilania czy tylko stand by.A mozesz jeszcze jakiegos screena z napisami wrzucic.Dzieki!
 

Zbilas

New member
Chyba skusze sie na tego asusa(na odpowiedzialnosc Zbilasa:))Mam duzo filmow divx xvid jak one wygladaja na plazmie albo lcdku puszczane przez asusa.A jest na nim wylacznik zasilania czy tylko stand by.A mozesz jeszcze jakiegos screena z napisami wrzucic.Dzieki!

Wyłącznika zasilania brak, zasilacz zewnętrzny, ułatwieniem jest użycie listwy z wyłącznikiem, w ten sposób wyłączysz również dysk jeśli jest z zasilaczem. Masz tu adres strony z testem (//twojepc.pl/artykuly.php?id=asus_oplay_hdp_r1_test&strona=1) z tym że w tej chwili z nowym softem jest bardziej funkcjonalny, masz tam screeny z napisami.
 

pabloo1033

New member
Pyt

Mam jeszcze takie pytanie,czy jak wyswietla sie film z czarnymi pasami na dole i u gory to mozna ustawic napisy tak aby byly wyswietlane na samym dole na tych pasach.Aha czy napisy w formacie text wyswietlaja sie bez problemu,czy player zawsze je widzi?Mozna poprzez usb podlaczyc zewnetrzny naped DVD I BLUERAY.
 

casd

Klub HDTV.com.pl
vip
Napisy w O!Play HDP-R1

Kupiłem Asusa w sklepie internetowym, dotarł na drugi dzień za pobraniem, czyli wszystko OK!. Wersja firmware to 01.07P, ściągnąłem update dla OS Linux i PAL wersja 01.18P. Operacja instalacji przebiegła bez problemów, trzeba tylko być cierpliwym, bo są długie okresy gdy nic się nie dzieje na ekranie telewizora, instalacja kończy się samodzielnym wyłączeniem i ponownym uruchomieniem ! PenDrive, z którego to się robi musi zawierać tylko firmware, nic innego !
Teraz napisy, wbrew pojawiającym się reklamom O!Play nie czyta plików tekstowych pochodzących np. z Napiprojekt, nawet w ostatniej wersji firmware! Koniecznie trzeba przeprowadzić konwersję txt - srt nie jest to trudne i trwa kilka sekund, za pomocą odpowiedniego programu freeware z Internetu.
Na pilocie jest przycisk napisów, pojawia się menu z którego można m.inn. ustawić wielkość liter, kolor i ich położenie nawet na dolnym czarnym pasie, ustawia się także kodowanie Central European co załatwia polskie litery.
Tyle pierwszych informacji, teraz ściągam film BlueRay !
 

pabloo1033

New member
Pyt

A jak ma sie sprawa z divxami.Upscaluje je do wysokiej rozdzielczosci.I jak z jakoscia tych plikow poprawia ich jakosc, wygladza czy duza pikseloza jest bo np ariva poprawia jakosc obrazu divx i podobno obraz jest ok.
 

casd

Klub HDTV.com.pl
vip
Upscaluje do 1080p i następne w dół, wybiera się to w menu. Wygładzanie działa, ale braku szczegółów DivX i innych nie jest w stanie przywrócić, stąd nienaturalnie płaskie fragmenty obrazu. Dużo zależy od jakości kompresji filmu, jeden jest lepszy inny gorszy !! Mam też odtwarzacz Philips 5990 i jakość po HDMI jest podobna. Oczywiście nie dotyczy to filmów HD, których jeszcze nie sprawdzałem.
 

adamo_

New member
Bez reklam
czy ktoś z posiadaczy Asusa ma możliwość sprawdzenia czy zadziała z nim dysk Samsung S2 500GB , bez zasilania ? oraz czy są jeszcze problemy ze wspólpracą z Telewizorami Toshiba po HDMI
 

pabloo1033

New member
Re

Co to znaczy"nienaturalnie plaskie fragmenty obrazu".Czy plynnie odtwarza divx ,xvid.Tez jestem ciekawy czy dyski tylko z wlasnym zasilaniem czy przez usb.
 

casd

Klub HDTV.com.pl
vip
Co to znaczy"nienaturalnie plaskie fragmenty obrazu".Czy plynnie odtwarza divx ,xvid.Tez jestem ciekawy czy dyski tylko z wlasnym zasilaniem czy przez usb.
N.p. policzek twarzy zupełnie bez zmarszczek. Płynnie odtwarza divx, xvid. Co do zasilania dysków, napiszę jak sprawdzę (kupię) dysk.
 

adamo_

New member
Bez reklam
N.p. policzek twarzy zupełnie bez zmarszczek. Płynnie odtwarza divx, xvid. Co do zasilania dysków, napiszę jak sprawdzę (kupię) dysk.


to kup taki jak ja mam :) Samsung S2 500GB i sprawdz
Tani , szybki super design , lekki mozna nosic w kurtce jak wiekszy pen drive :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry