Aster HDTV

zgaga81

New member
Koledzy z innego działu kazali mi to napisać tu, tak więc wklejam:

Witam,
Z góry przepraszam za być może dość durne pytania, ale niestety mam zerową wiedzę w temacie, którego dotyczą moje rozterki.
Otóż, jako że zakupiłam wreszcie nowy tv ledowy ( Sharp LC-46LE810 ), to pomyślałam, że może fajnie było by mieć coś lepszego niż kablówkę analogową, którą obecnie dostarcza mi Aster. Dowiedziałam się, że aby mieć cyfrową jakość ( ponoć lepsza ) tych wszystkich 60 programów muszę dostać z Astera jakiś tuner i tu mam pytanie:
Czy mogę sobie sama kupić taki tuner? A jeśli tak to może ktoś doradzi jaki? I czy on będzie działał tak, że włączę do niego kabel antenowy i do tunera podłączę tv i będę miała lepszy obraz ale te wszystkie programy co mam teraz? No i gdybym już kupowała, to czy można wybrać taki żeby miał jakiś tam twardy dysk, że mogę na nim zapisać jakiś program, którego nie mogłam obejrzeć...?
Naprawdę sorry jeśli moje pytania są durne, ale dla mnie to czarna magia...
Mam nadzieję że to dobry dział, bo nie mam bladego pojęcia gdzie powinnam o tym pisać!:wink: Jeśli zły, to błagam podpowiedzcie gdzie mam walić z moimi "rozterkami" blondynki!:wink:
 

Peek

New member
Bez reklam
Kablówka analogowa to zbrodnia dla LEDowego TV ;)

Rzeczywiście kanały SD (czyli te normalne) wyglądają lepiej po dekoderze cyfrowym, jednak nie tylko w sieci Aster, ale we wszystkich polskich kablówkach jesteś zdana na dekodery dostarczane przez operatora TV.

Co do dekoderów to możesz w Asterze wziąć:
- dekoder Motorola (nikt nie poleca bardzo słaby sprzęt, odbierasz tylko kanały cyfrowe - SD - zwykła rozdzielczość, ale i tak lepsze niż analog)
- Dekoder Kaon HD PVR (możliwość oglądania kanałów HD - wysokiej rozdzielczości -po wykupieniu pakietów + twardy dysk, osobiście polecam)

Dział jest jak najbardziej ok, jak masz jakieś dodatkowe pytania, to pisz.
 

bercik07

New member
ja tez mam ;p

wykupilem ostatnio pakiek HBO, niestety kanal odbierany jest tylko przez jeden tv. Czy aster dopuszcze dzielenie sygnalu kodowanego na inne telewizory ? (wiem, moge zadzownic ale ostatnio mam pecha i nikt nie odbiera).
 

zgaga81

New member
- Dekoder Kaon HD PVR (możliwość oglądania kanałów HD - wysokiej rozdzielczości -po wykupieniu pakietów + twardy dysk, osobiście polecam)

Dział jest jak najbardziej ok, jak masz jakieś dodatkowe pytania, to pisz.[/QUOTE]


Dzięki za info! Niestety cena tego dekodera jest kosmiczna bo Aster żąda za niego chyba 60 lub 80zł miesięcznie przez rok, tak więc sama kablówka kosztowałaby mnie między 120 a 140zł, co nie wchodzi w rachubę bo nie wiem czy oglądam więcej niż 3h tv tygodniowo...
Po Waszych postach wnoszę, że tak czy inaczej jestem skazana na Astera i sama tunera/dekodera kupić nie mogę...:(((( kiszka!
Ale dziękuję pięknie za pomoc naprawdę!
 

korwin

New member
- Dekoder Kaon HD PVR (możliwość oglądania kanałów HD - wysokiej rozdzielczości -po wykupieniu pakietów + twardy dysk, osobiście polecam)

Dokładniej w rozdzielczości 720p. Poza tym dekoder działa z prędkością żółwia ale nie ma innego wyboru, Aster działa tylko z ich dekoderami.
Osobiście używam Aster od pół roku i coraz bardziej rozważam powrót do Cyfry+, z którą byłem jeszcze od czasów Wizji TV.
 

kupon70

New member
Dokładniej w rozdzielczości 720p. Poza tym dekoder działa z prędkością żółwia ale nie ma innego wyboru, Aster działa tylko z ich dekoderami.
Osobiście używam Aster od pół roku i coraz bardziej rozważam powrót do Cyfry+, z którą byłem jeszcze od czasów Wizji TV.
Dokładnie.Zwłaszcza teraz gdy Polsat tam będzie dostępny.(Cyfra+)
 

jaskol

New member
HBO jakosc obrazu

Witam
Zastanawiam sie nad dekoderem HD PVR i pakietem HBO.
Czy filmy HD nagrywane na PVR nadal zachowują swoją rozdzielczość i dobrą jakość obrazu ?

Czy filmy w HBO (nie HD) mają lepszą jakosc obrazu od tych nadawanych w Canal+,
pytam bo kiedys tak chyba było ?
 

piwalek

New member
Witam

Użytkuję kablówkę analogową Aster i oraz jej wersję cyfrową z dekoderem HD Kaon PVR ( byłem chyba jednym z pierwszych jego uzytkowników w Krakowie :)).

Do tej pory uzywałęm CRT Thomsona 36 cali z ostatniej najwyższej serii ale w zeszlym tygodniu chyba dokonał żywota po 5 latach bardzo intensywnego grania ( czekam właśnie na wyrok ). Po kilku wizytach w sklepach jakość obrazu z ostanich plazm Panasonica i Samsunga wydaje się mi zblizona więc zacząłem zawężać zainteresowanie w sprawach użytkowych.
Ostatnim kryterium jest chyba najważniejsza dla mnie sprawa formatowania obrazu a nigdzie tutaj nie znalazłem jakiś konkretnych informacji. Przy CRT i sygnale analogowym oraz dekoderze podłączonym przez euro nie było z tym problemu . Analog i sygnał z tunera jest przełączany przez tv w zalezności od emitowanego sygnału ( tam gdzie anamorficzny wykrywany jest anamorficzny , tam gdzie go nie ma jest format ustawiony wcześniej przeze mnie - inteligentny zoom ). Po awarii CRT podłączyłem na kilka dni LCD Toshiby HD ( dekoder przez HDMI ustawiony na 720p - próbowałem też na 1080i ).
I o ile w podłączeniu analogowym nie ma problemu to w sygnale z dekodera niestety cały czas przy przełączaniu kanałów trzeba na nowo ustawić do każdego formatowanie tj. jak ustawię w tv tryb natywny to anamorficzne kanały są wyświetlane ok ale już normalne ( tj 4/3 i letterboxy - takich jest cały czas wiekszość wyświetlają się na srodku ekranu z czarną ramką dokoła ). Po przełączeniu tychże programów w tv na zoom ramka znika ( ale niestety też z częścią menu ekranowego Kaona ) ale co gorsze programy anamorficzne też są zoomowane i nie wyświetlają się w trybie natywnym. Czy to jest przypadłość Toshiby czy wszystkie tv HD podłączone przez HDMI zachowują się w ten sposób ? W instrukcji np. Panasonica wyczytałem że przy podłączeniu przez HDMI wykorzystuje on jakiś sygnał do rozpoznawania formatu albo wykrywa automatycznie czarne ramki i je likwiduje. Czy Kaon nie emituje tego sygnału ? Czy trzeba cały czas przełączać formaty pilotem od TV bo to jakaś porazka by była . Jak ogłądacie z kanały SD z tunera i jaki tv dobrze je przełącza (sam ) ? Sorry za przydługi wywód ale jest to dla mnie dość istotne.

Pozdrawiam
 

MI4

New member
Ja mam panasonica 50s20 i dekoder Aster HD i mi tv nie likwiduje ramek jak sygnał idzie przez dekoder. na sygnale analogowym jest super bo tv sam automatycznie dopasowuje. mi sie wydaje że to wina dekodera i jego ubogich funkcji.
 

urad

New member
przestaw sobie dekoder na inną rozdzielczość niż 720p lub 1080i, np 576p a TV będzie ci sie dostosowywał i niwelował czarne ramki.

Jeśli dekoder pracuje w 720p lub 1080i to daje info dla TV, iż jest to obraz 16:9 stąd brak reakcji TV na czarne ramki.
 

MI4

New member
przestaw sobie dekoder na inną rozdzielczość niż 720p lub 1080i, np 576p a TV będzie ci sie dostosowywał i niwelował czarne ramki.

Jeśli dekoder pracuje w 720p lub 1080i to daje info dla TV, iż jest to obraz 16:9 stąd brak reakcji TV na czarne ramki.

ooo fajnie by było, ale gdzie to przestwic bo w ustawieniach dekodera mam mozliwość ustawienia tylko dwóch rozdzielczości 720p i 1080i?
 

korwin

New member
Ja mam panasonica 50s20 i dekoder Aster HD i mi tv nie likwiduje ramek jak sygnał idzie przez dekoder. na sygnale analogowym jest super bo tv sam automatycznie dopasowuje. mi sie wydaje że to wina dekodera i jego ubogich funkcji.
U mnie pomogło Ustawienia->Dźwięk i obraz->Format TV->Rodzaj TV: HD, Wybierz format 4:3: Rozciąganie
 

jarekw888

New member
u mnie nie da sie przestwić formatu obrazu (z 16:9 na 4:3) jak jest ustwione rodziaj Tv na HD
po przestawieniu na SD jest taka możliwość, przy HD nie.

Witam mam tę samą przypadłość. Telewizor Sharp LC-46LX810E oraz dekoder Kaon HD bez PVR (bez dysku twardego). Obraz poprzez HDMI w ustawieniach w Kaonie może być tylko przesłany w formacie 16:9. Do tego tylko dwie opcje w "HD" - rozciągnięcie oraz "letter box". Objawy podobne do opisywanych przez niektórych. Część kanałów SD nadawanych w proporcjach 16:9 (te które dodają czarne pasy u góry i u dołu) jest dodatkowo spłaszczana (pozostają pasy u góry i u dołu). Być może to wina oprogramowania dekodera (tak przypuszczam). Tym bardziej, że kanały analogowe skalują się bez przeszkód, na różne sposoby.

Czy ktoś toczył boje z obsługą techniczną w tej sprawie. Czytałem ich wykładnię - "taki sygnał dostają od nadawców", ale moim skromnym (laika) zdaniem prawdopodobne jest zaradzenie problemowi poprzez uaktualnienie oprogramowania... Wybaczcie jeśli to głos ignoranta.

Tak czy inaczej będę wdzięczny za dodatkowe informacje w tej sprawie i ewentualną pomoc.

Pozdrawiam
Jarek
 

Insdel

New member
Witam mam tę samą przypadłość. Telewizor Sharp LC-46LX810E oraz dekoder Kaon HD bez PVR (bez dysku twardego). Obraz poprzez HDMI w ustawieniach w Kaonie może być tylko przesłany w formacie 16:9. Do tego tylko dwie opcje w "HD" - rozciągnięcie oraz "letter box". Objawy podobne do opisywanych przez niektórych. Część kanałów SD nadawanych w proporcjach 16:9 (te które dodają czarne pasy u góry i u dołu) jest dodatkowo spłaszczana (pozostają pasy u góry i u dołu). Być może to wina oprogramowania dekodera (tak przypuszczam). Tym bardziej, że kanały analogowe skalują się bez przeszkód, na różne sposoby.

Czy ktoś toczył boje z obsługą techniczną w tej sprawie. Czytałem ich wykładnię - "taki sygnał dostają od nadawców", ale moim skromnym (laika) zdaniem prawdopodobne jest zaradzenie problemowi poprzez uaktualnienie oprogramowania... Wybaczcie jeśli to głos ignoranta.

Tak czy inaczej będę wdzięczny za dodatkowe informacje w tej sprawie i ewentualną pomoc.

Pozdrawiam
Jarek

Elo jestem posiadaczem PVR HD aster i to 2 sztuk i nie narzekam, bardzo fajnie to chodzi w porówaniu do UPC / bawiłem się/ Dekoder chodzi bardzo szybko i ma wiele dodatkowych funkcji z ktorych aster nie korzysta, wystarczy zapytac wojka google o dekoder i sam pokarze, co do twojego problemu to w tv mam funkcje "bez ocerskanu" i nieraz objawialo sie to miedzyinnymi takimi pasami, po wylaczeniu tej funkcji kazdy kanal jest ok zjada mi okolo 1cm z kazedj strony ekranu, nie myslić z funkcja zoom.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Witam,

Mam do wyboru Aster i Vectra, którego z nich wybrać?
Vectra wyszła by mnie taniej, ale jak jest z jakością?

To tak jak zapytać Mam do wyboru Poloneza i Volvo. Volvo wyszłoby mnie taniej, ale jak z jakością ? Od Astera gorsza i droższa jest tylko Telekompromitacja Polska. Fakt, że jeśli zależy Ci na necie powyżej 16 Mb/s to Aster jest bardziej plastyczny, jednak ilość i merytoryczna zawartość programów tv jest w Asterze żenua.
 
Do góry