Aster HDTV

betman

New member
Też tak macie, że czasami tracicie głos na kanałach i trzeba fizycznie wyłączyć odbiornik i ponownie włączyć by to "naprawić" (dobrze, że jest z tyłu wyłącznik i nie trzeba wtyczki wyciągać z gniazdka)?
 

zen28

New member
Dobija mnie już ten aster! Trzecia awaria w ciągu miesiąca i szlag mnie trafia, że co miesiąc muszę im płacić za samą telewizję 164 zł. Tym razem wystąpił brak sygnału, nawet analogowo nic nie odbierało. Po kilku godzinach sygnał powrócił, ale pojawiły się na kanałach 4:3 paski po bokach. Nic nie zmieniałem w ustawieniach (miałem ustawione "wszystkie proporcje obrazu"), tak jak chciałem rozciągało mi obraz na całą szerokość ekranu, a teraz są paski i to przy wszystkich ustawieniach formatu tv. Wie ktoś jak to rozwiązać?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Aster ma 1.5 mld zł długu !!!

Ciekawe czy ktoś pójdzie siedzieć ? Taka niegospodarność... A jeszcze 3 lata temu bili się o nich. Teraz jak hieny takie TPSA, UPC czy Vectra poczekają i przejmą pod warunkiem dopłacenia... Najzdrowiej byłoby podzielić sieć wśród innych po równo by nadal pozostała konkurencja "osiedlowa".
 

Peek

New member
Bez reklam
Hahah a ja tylko przypomnę, że Aster obiecało nam kanał HD który miał zastapić Luxe.TV HD. Minęło ponad 5 miesięcy! Śmiech na sali!
 

jaskol

New member
Czy po włączeniu Dekodera HD -podłączonego via hdmi - telewizor automatycznie przełącza sie Wam na wejście HDMI ?

Dodam, ze po włączeniu nagrywarki Dvd - via eurozłącze - Tv przełącza się automatycznie.

Podobno dekoder musi obsługiwać funkcje hdmi-cec. Jak to jest z dekoderami HD (bez nagrywania) ?
 

melon100

New member
Niestety HDMI nie ma takiego sygnału przełączającego jak po euro scart.
Gdyby oba sprzęty były wyposarzone w Anynet+,VieraLink , BraviaLink itp.To można by sterować włańczaniem obu urządzeń po HDMI.A tak to lipa :(
 

Szynszyl

New member
Wie ktoś co czy Aster ma zamiar w końcu poprawić kanały tvp? Kiedyś były w poprawnym formacie, później permamentnie rozciągnięte do 16:9, a teraz juz tylko 4:3/letterbox... Najlepsze że w analogowej telewizji leci anamorficzne 16:9 :-x
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Wie ktoś co czy Aster ma zamiar w końcu poprawić kanały tvp? Kiedyś były w poprawnym formacie, później permamentnie rozciągnięte do 16:9, a teraz juz tylko 4:3/letterbox... Najlepsze że w analogowej telewizji leci anamorficzne 16:9 :-x

Do końca roku Astera już nie będzie, więc u konkurencji która go kupi (Vectra lub upc) tego problemu też nie będzie.
 

sekret

New member
Sam kanał Lux HD teh poza ładnym obrazem raczej jechał żenadką.... a awantura jakby skasowali HBO.... To tak na marginesie.

Czy Aster bedzie do końca roku czy nie, to nie wiadomo, natomiast nawet jak ktos ich kupi, to nie oczekiwałbym, że w jeden dzień wszystko sie zmieni i bedzie tak że mucha nie siada.

Niedawno wszedłem na forum Vectry i z opisów wynika, że w Warszawie jakość usług jest fatalna... Więc nie wiem czy bedzie sie z czego cieszyć.

U mnie, po upgradzie oprogramowania wgranym kilka miesiecy temu, znikneły wszelkieproblemy z dekoderem PVR i jestem obecnie zadowolony z usług Aster.
 

kupon70

New member
Kol.@sekret.
Ja nie pisałem o ofercie programowej tego kanału.
Trzeba czytać ze zrozumieniem.;)
Chciałem jedynie przypomnieć,że nie ma nic w zamian.
Ja na pewno za nim nie tęsknie,choć mam go free ze satki.
A tak na marginesie to na HBO też pachnie stęchlizną.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
sam mam Vectre,a do niedawna miałem Astera,i na pytanie o kibicowanie to wolał bym żeby to było UPC
Vectra nie jest za ciekawa,słaba oferta,dziwne pakiety,jedyna zaleta to cena podstawowa
 

smoczyca102

New member
Witam!
mam zapytanie do posiadaczy dekodera Kaon z nagrywarka:czy u was tez dekoder jest non stop ciepły (normalnie nawet na stand by-u mozna sobie rece ogrzac :/ ) czy tylko ja mam wadliwy egzemplarz?
Czy wyłączacie go np.na noc?
 

popmart

New member
a ja od lutego rozstałem się z Asterem

i nie żałuję właśnie dziś w ofercie mojego operatora dobiłem za 99 PLN wszystkie kanały premium i 20! kanałów HD dziś wszedł AXN HD i FOX HD :hihi:
 
Do góry