Aster HDTV

Slasen

New member
Kiszka :(

(...)
To jest polityka Asterowska. Zabrać 2 kanały dodać 1 lub zabrać 1 nie dodać nic.

Kompeltnie ich nie rozumiem :( nie chcą pieniędzy czy co ? Przecież Mundial to dla nich idealna sytuacja ! Miałem przesiąść się na nowy dekoder. Reklamowali Mistrzostwa :( Trzeba będzie jednak chyba postawić talerzyk na dachu ;)
 

gongol

New member
Obecnie pakiet HD w Aster to 6 kanałów za 20zł. Telewizja na kartę oferuje 2 kanały HD w pakiecie podstawowym i 10 kolejnych w pakiecie Premium za 19,90zł.
W pakiecie tym jest dostępny kanał Discovery za ktory w Aster trzeba płacic dodatkowy haracz.
Zastanawiam sie kiedy wyłączą kolejny kanał. Po czy przed wakacjami?
 

MMrozo

New member
Jeśli mięli by włączyć to raczej na jesień. Aktualnie na ich stronie jest info, że HDPack to 6 kanałów. Podzielam opinię, że najlepszym momentem było promowanie usługi HD i PVR przed mistrzostwami, a teraz to nie wiem kogo i na co chcą skusić.
 

sidnej1

New member
Sytuacja jest prosta, zaproponują nowy kanał Hd może nawet TVP HD ale PO MISTRZOSTWACH ŚWIATA kiedy to już nic tam nie będzie leciało godnego uwagi a i cena spadnie za wykorzystanie kanału w kablówce. norma...
 

popmart

New member
na nic wasze płacze i jęki, Ja w styczniu uciekłem z tego żałosnego operatora, kupiłem sobie N za 99 i mam full ofertę i to jeszcze nadal rozszerzaną w dalej tej samej cenie .... ASTER był dobry w 1 roku .... nawet może najlepszy nazbierał naiwniaków a teraz jak zwykle.... ne wspominam o mundialu w HD ....

moze trochę bitrate slabszy ale ale cała reszta to wogóle nie ma o czym mówic włacznie z kosztami. napewno większość z was może zamontować sobie antenę ....
 

Peek

New member
Bez reklam
na nic wasze płacze i jęki, Ja w styczniu uciekłem z tego żałosnego operatora, kupiłem sobie N za 99 i mam full ofertę i to jeszcze nadal rozszerzaną w dalej tej samej cenie .... ASTER był dobry w 1 roku .... nawet może najlepszy nazbierał naiwniaków a teraz jak zwykle.... ne wspominam o mundialu w HD ....

moze trochę bitrate slabszy ale ale cała reszta to wogóle nie ma o czym mówic włacznie z kosztami. napewno większość z was może zamontować sobie antenę ....

No widzisz, ale MŚ trwają miesiąc a przez cały rok co weekend najlepszych lig europejskich nie masz (C+ Sport HD), żadnego boksu też nie (Polsat Sport). Pozostają ci MŚ trwające miesiąc, średnia Bundesliga i średnio raz na miesiąc kolejka Ligi Mistrzów. To właśnie trzyma mnie przy Asterze. Mam to wszystko (owszem, niektóre w SD - aha no i nie ma Bundesligi) i mogę oglądać a przez cały rok jednak ważnejsze są dla mnie Premier League, Primera Division i Serie A, a MŚ, LM i boks i tak mam tylko, że w SD.
 

sidnej1

New member
dokładnie tak, a dodatkowo z astera mam neta, co innego jakbym miał konkurencje na kablu, ostatnio nawet pokusiłem się o napisanie do UPC czy nie planują okablowania bloku bo wspólnota jest zainteresowana, to Ci kretyni przysłai mi pismo z drukiem do wypełnienia i poinformowali że mogą zrobić wycenę za jaką kasę by podłączyli blok pod swoją (UPC) sieć. no normalnie debile jak dla mnie, my mamy płacić za to że oni będą mieli nowych klientó....... ale to inna opowieść;)
 

edm76

New member
Może trzeba pełne euro 21 pin(owe)?

niestety 21 pinowy rowniez nie pomogl ..dalej fonia jest, wizji nie ma

to co pisal spy
czyli pokombinowanie w ustawieniach Kaona rowniez sprawdzalem i dalej lipa :confused:

zaznacze ze moj tv obsluguje 21 zylowy SCART

moze po prostu polaczyc to inaczej? przez component troche lipa, ale innej opcji chyba nie ma?

chyba ze s-video bezposrednio do TV ..

czy ktos ma w ogole podlaczonego Kaona z TV i DVD przez SCART-a?
 

urad

New member
Witam
Od dziś jestem "nie"szczęśliwym użytkownikiem cyfrowego Aster, mam na chwilę obecną pakiet HD włączony w ramach promocji, wiem że większość kanałów HD nadawanych jest w DD (np. NG) ale mój amplituner odbiera sygnał jako PCM, czy da się jakoś zmusić to ustrojstwo Asterowe do wypuszczenia sygnału w DD ?
 

Lasica

New member
No widzisz, ale MŚ trwają miesiąc a przez cały rok co weekend najlepszych lig europejskich nie masz (C+ Sport HD), żadnego boksu też nie (Polsat Sport). Pozostają ci MŚ trwające miesiąc, średnia Bundesliga i średnio raz na miesiąc kolejka Ligi Mistrzów. To właśnie trzyma mnie przy Asterze. Mam to wszystko (owszem, niektóre w SD - aha no i nie ma Bundesligi) i mogę oglądać a przez cały rok jednak ważnejsze są dla mnie Premier League, Primera Division i Serie A, a MŚ, LM i boks i tak mam tylko, że w SD.

Wystarczy poczekać do świąt i można to wszystko mieć za 100zł. Ja tak mam, Komfortowy +, Canal + HD, Filmbox HD, 5xHD, Multiroom, do tego CP z Polsatem HD i Polsatem Sport HD w sumie za 104zł na 18 msc. To samo Aster chciał mi dać za prawie 140zł(mam u nich internet więc to było niby ze zniżką). Słaby jest ten operator, że szkoda gadać.
 
Ostatnia edycja:

Szynszyl

New member
Od 1 lipca HBO zaczęło nadawać wszystkie swoje kanały sd w 16/9 (czyli także hbo i hbo comedy), jednak z niewiadomego powodu w Aster hbo leci "zletterboxowane" do 4:3... :roll:
 

zen28

New member
W moim dekoderze (PVR) zaczęło migać kółko. Miga tak, jakbym ciągle coś wciskał w pilocie w tempie kilka razy na sekundę. Nie wiem jaka jest przyczyna. Stało się to, gdy zorientowałem się, że siedzę na pilocie ;) Restart przyciskiem z tyłu pilota nic nie dał. Miganie ustaje tylko, gdy dekoder jest wyłączony całkowicie. Miał ktoś coś takiego?
 

tremadook

New member
brak DD na kanałach HD

15 lipca na moim dekoderze pojawiła się informacja, żeby zrestartować sprzęt bo zaktualizowane zostało oprogramowanie dekodera. Co zmienili nie wiem, żadnych widocznych zmian brak, a jedynym efektem jest to, że na kanałach HD zamiast dźwięku DD jest PCM!
Zadzwoniłem na info, oczywiście pan nie miał o niczym pojęcia, powiedział że sprawdzą i tyle.
Czy ktoś zauważył podobne objawy?
 
Do góry