Aster HDTV

Szynszyl

New member
15 lipca na moim dekoderze pojawiła się informacja, żeby zrestartować sprzęt bo zaktualizowane zostało oprogramowanie dekodera. Co zmienili nie wiem, żadnych widocznych zmian brak, a jedynym efektem jest to, że na kanałach HD zamiast dźwięku DD jest PCM!
Zadzwoniłem na info, oczywiście pan nie miał o niczym pojęcia, powiedział że sprawdzą i tyle.
Czy ktoś zauważył podobne objawy?
U mnie nie pobrało się żadne nowe oprogramowanie, a sprawdzając w tej chwili dźwięk DD leciał przynajmniej na National Geographic HD oraz TVN HD.
 

ml69

New member
Na moim dekoderze po zaciągnięciu nowego softu dźwięk DD działa prawidłowo, tzn. jest dostępny na kanałach, na których wcześniej występował. Jedyna różnica, którą zauważyłem, to po wyjściu z opcji „sygnał wejściowy” wraca na kanał 1 (HBO) – wcześniej była „ciemność”. Małe zmiany są również zauważalne w opcji VOD.
 

tremadook

New member
Dzięki za info, wygląda na to, że problem leży jednak po stronie mojego ampli (AVR255 HK). Po "wpuszczeniu" mu sygnału DD z DVD dostaję taką samą informację (krótką na wyświetlaczu oraz w menu "info"), że ze źródła dostarczany jest sygnał w formacie PCM. Nie wiem co jest grane, szukam przyczyny, reset procesora nic nie pomógł, obawiam się, że pozostanie tyko serwis:(.
 

betman

New member
Witam Wszystkich!

Mam pytanie odnośnie dekodera HD PVR w sieci Aster gdyż od lat używam tego starego tunera SD i zastanawiam się nad zmianą (ze względu na zakup telewizora Full HD - do tej pory miałem "tylko" 720p):

1. Czy nagrywanie seriali działa sprawnie, np. gdybym ustawił że chcę nagrać jakiś sezon serialu z HBO HD czy AXN to on sam sobie poukłada te odcinki (zarówno na przestrzeni kilku miesięcy jak i np. 1-2 dni, kiedy walą powtórkę sezon w trybie ekspresowym)?

2. Jakiej marki jest ten sprzęt HD PVR? Czy przełączanie kanałów i ogólne działanie jest podobne do dekodera SD Motoroli czy ten jest szybszy/wolniejszy? Czy z ustawieniami obrazu są podobne problemy, że np. mecz Premiership w C+ w 16/9 wygląda tak jak powinien, ale czasami jak się przełącza na jakiś film to widać czarne paski po każdej stronie i trzeba się bawić ustawieniami ekranu w dekoderze (trochę frustrujące to się robi na długą metę)?

3. Rozumiem, że tak jak w Motoroli będą sobie mógł wybierać wersję językową, np. oryginalną (tak gdzie dostępny jest wybór)?

4. Czy Aster robi promocje dla obecnych klientów przechodzących z dekodera SD na HD? I czy koniecznie musi przyjść monter czy mogę w punkcie obsługi klienta podpisać umowę i odebrać nowy sprzęt?

5. Czy warto wziąć ten sprzęt HD PVR, który teraz jest, czy istnieje szansa że pojawi się jakiś inny jeszcze w tym roku?
 

janusz_kasia

New member
Witam Wszystkich!

Mam pytanie odnośnie dekodera HD PVR w sieci Aster gdyż od lat używam tego starego tunera SD i zastanawiam się nad zmianą (ze względu na zakup telewizora Full HD - do tej pory miałem "tylko" 720p):

1. Czy nagrywanie seriali działa sprawnie, np. gdybym ustawił że chcę nagrać jakiś sezon serialu z HBO HD czy AXN to on sam sobie poukłada te odcinki (zarówno na przestrzeni kilku miesięcy jak i np. 1-2 dni, kiedy walą powtórkę sezon w trybie ekspresowym)?

2. Jakiej marki jest ten sprzęt HD PVR? Czy przełączanie kanałów i ogólne działanie jest podobne do dekodera SD Motoroli czy ten jest szybszy/wolniejszy? Czy z ustawieniami obrazu są podobne problemy, że np. mecz Premiership w C+ w 16/9 wygląda tak jak powinien, ale czasami jak się przełącza na jakiś film to widać czarne paski po każdej stronie i trzeba się bawić ustawieniami ekranu w dekoderze (trochę frustrujące to się robi na długą metę)?

3. Rozumiem, że tak jak w Motoroli będą sobie mógł wybierać wersję językową, np. oryginalną (tak gdzie dostępny jest wybór)?

4. Czy Aster robi promocje dla obecnych klientów przechodzących z dekodera SD na HD? I czy koniecznie musi przyjść monter czy mogę w punkcie obsługi klienta podpisać umowę i odebrać nowy sprzęt?

5. Czy warto wziąć ten sprzęt HD PVR, który teraz jest, czy istnieje szansa że pojawi się jakiś inny jeszcze w tym roku?

Witam,
Postaram się udzielić odpowiedzi gdyż owy dekoder posiadam od listopada 2009roku.

1. Sam nagrywam dużo seriali więc jest tu ok, wchodząc poprzez epg (program tv na dekoderze) nastawiasz nagrywanie seriali, dekoder planuje sobie na 7 dni do przodu, oczywiście nagrywa jak leci, czyli jak są powtórki to też-ale wystarczy wejść do menu nagrywania i sprawdzić czy dany serial się powtarza a potem usunąć danych odcinek.

2. Z tego co wiem to jest to sprzęt marki Kaon Media
Sam kiedyś używałem długi czas motoroli i wydaje mi się, że na nowym dekoderze jest to troszkę szybciej. Jeśli chodzi o format obrazu to są w dekoderze różne ustawienia, posiadam tv samsunga i jeśli chodzi o format obrazu, to jestem bardzo zadowolony bo wszystko jest ok, nic nie jest ucinane lub rozciągane, jeśli oczywiście nadawany kanał jest w 16:9.

3. Oczywiście jest w menu dekodera opcja wyboru ścieżki dźwiękowej ale osobiście sam nie używałem tego nigdy :)

4. W grudniu tamtego roku kończyła mi się umowa na tv cyfrową z dekoderem motorola, więc zadzwoniłem na infolinię z zapytaniem co mogą mi zaproponować-wtedy właśnie wziąłem dekoder hd pvr a dodatkowa przez 2 miesiące miałem pakiet hbo i canal+ oraz wszystkie kanały hd za darmo. Nie wiem jak teraz ale wtedy nie obyło się bez wizyty montera w mieszkaniu, ponieważ gość musi aktywować dekoder (dzwoni gdzieś tam a potem dostaje jakiegoś sms, że wszystko jest ok, akurat mi się udało i dekoder został aktywowany jeszcze przy wizycie montera-zdarza się, że aktywacja trwa do 2 godzin-tak mówił sam monter).

5. Co do ostatniego pytania czy warto to powiem tak: ja oglądam dużo tv, ale od czasu jak mam dekoder to nie oglądam praktycznie nic w tv na żywo! Wszystko się nagrywa a potem reklamy się przewija-straszna wygoda z dekoderem, który posiada nagrywarkę! Czy będą wprowadzane jakieś inne dekodery to nie sądzę, zwłaszcza znając aster-nie bardzo zależy im na kliencie-mogę to powiedzieć z całą świadomością, gdyż użytkuje od nich kablówkę jakieś 10 lat.
Żeby nie było tak różowo to od razu ostrzegam, że dekoder potrafi się czasem wieszać, być może mam jakiś wadliwy model a może tak ma być, wtedy trzeba zrobić restart wyłącznikiem z tyłu dekodera-mój rekord to 7 razy!!! :) (nawet windows nie wiesza się tak często jak potrafi dekoder :) )

Podsumowując, z dekodera z opcją nagrywania jestem zadowolony, ale z kablówki już nie bardzo!
Dlatego po skończonej umowie uciekam do konkurencji UPC-10 z więcej a pakiecie podstawowym tvp1, tvn, polsat i silesia w HD!

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem :)
Oczywiście mogę wrzucić jakieś zdjęcia dekodera, menu dekodera i odpisać na pytania jakie się jeszcze pojawią.

Pozdrawiam.
 

betman

New member
Witam, dzięki za pomoc. :)

1. Szczerze to na tym mi najbardziej zależy, aby te seriale nagrywał. Ostatnio na HBO leciał w dzień czy dwa cały "Uwięziony" i zapomniałem ustawić nagrywanie… ale nawet gdybym pamiętał to bym musiał sporo się namęczyć bo to wszystko ustawić bo między odcinkami były inne programy.

Czy dekoder tylko potrafi zaplanować i nagrać na 7 dni naprzód? Bo może być tak, że mnie przez 2-3 tygodnie nie będzie i chciałbym ustawić sprzęt by nagrywał kolejne odcinki serialu zamiast przez telefon tłumaczyć osobie na miejscu jak nastawić nagrywanie w czasie mojej nieobecności.

4. Podejrzewam, że umowa mi się dawno skończyła czy raczej przeszła na czas nieokreślony, tak więc spróbuję przez telefon coś więcej się od nich dowiedzieć. Czy może lepiej przedzwonić do lokalnego przedstawiciela - w windzie chyba nawet przykleił nalepkę z danymi kontaktowymi do siebie? :)

5. W jakich sytuacjach dekoder się najczęściej wiesza? Gdy się przełącza kanały, czy potrafi np. w trakcie filmu "zamarznąć"?

6. Tutaj jest chyba tylko Aster w budynku, chyba że o czymś nie wiem… :) Ale nic nie szkodzi przedzwonić do UPC i się spytać. A może podobnie jak z prawem telekomunikacyjnym odnośnie telefonów stacjonarnych, inna firma ma prawo przejąć kabel idący do mojego mieszkania?

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

betman

New member
I o co chodzi z tym "Dekoder HD z PVR za 1zł"? Czy normalnie trzeba za dekoder u nich... płacić? Jednorazowo, miesięcznie?
 

Szynszyl

New member
Właśnie dostałem na dekoderze wiadomość, że w dniu 20-07-2010 nastąpi aktualizacja oprogramowania, oraz żeby zrestartować dekoder kiedy pojawi się komunikat "zrestartuj dekoder" :lol:

@betman
"Dekoder HD z PVR za 1zł"? Gdzie, co, jak?
 

sidnej1

New member
nie dzwoń na infolinię bo prze telefon nic ciekawego ci nie zaproponują zadzwon do handlowac on powinien być bardziej kumaty a dodatkowo zorientuj się czy nie warto całkiem zrezygnować z ich usług i wziąć usługi od nowa tak jak byś był nowym klientem (np umowa na żonę, dziadka, wujka itp) najczęściej nowi dostają dużo lepsze warunki niż ci co przedłużają mimo że biorą nowe usługi
 

janusz_kasia

New member
Witam, dzięki za pomoc. :)

1. Szczerze to na tym mi najbardziej zależy, aby te seriale nagrywał. Ostatnio na HBO leciał w dzień czy dwa cały "Uwięziony" i zapomniałem ustawić nagrywanie… ale nawet gdybym pamiętał to bym musiał sporo się namęczyć bo to wszystko ustawić bo między odcinkami były inne programy.

Czy dekoder tylko potrafi zaplanować i nagrać na 7 dni naprzód? Bo może być tak, że mnie przez 2-3 tygodnie nie będzie i chciałbym ustawić sprzęt by nagrywał kolejne odcinki serialu zamiast przez telefon tłumaczyć osobie na miejscu jak nastawić nagrywanie w czasie mojej nieobecności.

4. Podejrzewam, że umowa mi się dawno skończyła czy raczej przeszła na czas nieokreślony, tak więc spróbuję przez telefon coś więcej się od nich dowiedzieć. Czy może lepiej przedzwonić do lokalnego przedstawiciela - w windzie chyba nawet przykleił nalepkę z danymi kontaktowymi do siebie? :)

5. W jakich sytuacjach dekoder się najczęściej wiesza? Gdy się przełącza kanały, czy potrafi np. w trakcie filmu "zamarznąć"?

6. Tutaj jest chyba tylko Aster w budynku, chyba że o czymś nie wiem… :) Ale nic nie szkodzi przedzwonić do UPC i się spytać. A może podobnie jak z prawem telekomunikacyjnym odnośnie telefonów stacjonarnych, inna firma ma prawo przejąć kabel idący do mojego mieszkania?

Pozdrawiam!
1. Dekoder pokazuje w menu 7 dni na przód, ale ja się nagra dany odcinek serialu to dochodzą w menu następne, także z tym nie powinno być problemu. Na stronie aster jest instrukcja do pobrania, może wyjaśni wszelkie wątpliwości :)
4. Jeśli już dzwonić to proponuje w swoim mieście do biura, ponieważ 2 razy miałem przypadek, gdzie na ogólnej infolinii powiedziano mi co innego a co innego w Krakowie.
5. Zawieszanie dekodera bywa różnie, na pewno będzie się zawieszał częściej jak będzie mało % wolnego miejsca na dysku, ale też potrafi się zwiesić jak się coś ogląda, czasem przy włączeniu pilotem, czasem przy zmianie kanału-także nie ma reguły, ale tak jak już pisałem poprzednio, może mam jakiś model z wadą-nie wymieniam bo się do tego zawieszania troszkę przyzwyczaiłem :) po drugie miałem przedtem prawie cały dysk zapełniony więc szkoda mi było wymieniać dekoder, jak było na nim pełno filmów, z racji że kończy mi się już umowa w grudniu, to też nie ma najmniejszego sensu już kombinować :)
6. Co do ostatniego to też myślałem, że po kablu jednego operatora pójdzie druga kablówka, niestety na infolinii ogólnej powiedziano mi, że będzie puszczony w mieszkaniu kabel-ale może znowu na ogólnej infolinii się mylą :)
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
stoje przed wyborem astra/cyfra. pisze w tym temacie bo zakładam że mieliście także mozliwosc takiego wyboru jak ja. (niekazdy moze miec astre ale cyfre raczej tak). No własnie, co tak suma sumarum, jest w tym momencie korzystniejsze, pod kątem:

-jakości obrazu
-ceny pakietów w stosunku do tego co zawierają
-przyszłości pod wzgledem dodawania nowych kanałów
- i generalnie ogolnej oceny

Nie wiem czy moge zadac to pytanie ale tak, co jest lepsze !!?!?!

Interesuje mnie (prócz oczywiscie podstawy), c+. c+hd, przydaly by sie kanaly naukowe również w hd. No i własnie. tego nie musicie mi mówic, Polsat to wielka pzrewaga ASTRY. ale cyfra to cyfra, i dlatego mam dylemat.

aha, okablowanie przygotowane pod splittera w raziue czego.

aha, i jak z opłatami za PVR w atrze a jakw cyfrze, bo nigdzie w cennikach tego niema.

Mam jeszcze takie pytanie, moze troche nie na temat ale podciągne tu:

czy lepiej kupić swój tuner czy brac od astry/cyfry ?? pytam bo napewno nie bedzie mnie stac na dwugłowicowy tuner. Maxymalnie to PVR READY i tu rodzi sie kolejne pytanie. Różnice miedzy PVR - dwie głowice a PVR na usb. Na czuja stwierdzam że ten pierwszy czyni nagrywanie i odtwarzanie w locie, mozna tez nagrywac wiele kanałów a oglądac inny. Na pvr ready nagrywam tylko to co widze i odtwarzam tylko jak skończe nagrywac. czy dobrze to napisalem ?? bardzo bardzo bardzo ,prosze o pomoc w yborze i odp na wątpliwe pytania. dzieki
 

betman

New member
Panowie, przez telefon ustaliłem z konsultantem nowe warunki, umowa na programy 12 mies, reszta 24, lepsza cena, itd., ale czy oni mi to przyślą zwykłą pocztą na papierze?
 

bluray

Banned
Oczywiście, że ASTER bo:
- masz opcję paczki C+
- sygnał analogowy rozprowadzisz na kilka innych TV
- PVR Kaon jest przyzwwoity.
Dostajesz m.innymi HISTORY HD ale nie masz TVP HD.
 

betman

New member
Jak wygląda sprawa nagrywania programów w tym dekoderze Aster? Czy mogę oglądać jeden program i jednocześnie nagrywać drugi? A dwa programy w tym samym czasie może nagrać jeśli w tym czasie nie oglądam telewizji?
 

Szynszyl

New member
Można nagrywać do dwóch programów na raz - a jeśli oglądasz w tym czasie telewizję, musi to być jeden z aktualnie nagrywanych kanałów.
 
Do góry