Aster HDTV

Szynszyl

New member
Od kilku dni zaobserowałem, ze Jedynka i TVP Sport są nadawane w formacie 16:9
TVP 1 i 2 ostatnio są z permanentnie narzuconym 16:9, więc obraz jest rozciągnięty kiedy leci program w 4:3. A jeśli chodzi o tvp sport, rzadko zdarza mi się zerknąć na ten kanał, ale jestem pewien że kiedyś nadawał w 16:9 a ostatnio widziałem na nim tylko 4:3.
 

zen28

New member
Ciekawostka. Wczoraj przez jakiś czas (ok. kilkadziesiąt minut) w miejsce MTV HD pojawił się Nickelodeon HD. Czyżby następca Luxe?
 

kupon70

New member
Faktycznie aster w h..a gra . TVP 1 w 16/9 a TVP Sport 4/3.Potwierdzone na równoległym oglądaniu na dwóch tv sony 32w4000
aster Kraków.
Dowód - proszę bardzo

TYP Sport 4/3


TVP 1 16/9

Proszę zwrócić uwagę na położenie nie loga ale zegara i wyniku meczu.
 
Ostatnia edycja:

edm76

New member
problem z podłączeniem

a ja mam bardziej prozaiczna sprawe ... i mysle ze dla wielu uzytkownikow raczej banalna :)

ale jako laik licze na pomoc

wzialem corce do pokoju Kaona, podlaczylem scartem do miniwiezy (z DVD) ..i nijak nie moge zlapac wizji z DVD .. Przy Motorolce takie podlaczenie wystarczylo i wszystko gralo. Teraz slychac dzwiek ale obrazu nie ma. Czy przy nowych dekoderach Aster nalezy podlaczyc to jakos inaczej ??
 

_spy_

New member
Menu główne > Ustawienia > Dźwięk i obraz > SCART

Sprawdź na różnych ustawieniach. Domyślnie jest RGB. Przy takim ustawieniu potrzebny jest kabel 21-żyłowy i odbiornik, który taki sygnał obsługuje.
 

zen28

New member
Dlaczego Liga Światowa nie jest w hd na Polsacie Sport HD? Przynajmniej w tym momencie leci mecz Kuby z Niemcami. Obraz fatalny jak na kanał hd. Chyba z zrezygnuje z tego "pakietu" :evil:
 

pafelek1

New member
Witajcie

Wiem że to bez sensu ale ciekawy jestem co mi odpiszą na takiego maila ;))))

"W związku z wycofaniem Luxe.TV HD. i bez szans z Państwa strony na TVP HD (mistrzostwa świata) proszę zachować się uczciwe w stosunku do abonenta i obniżyć opłatę za pakiet HD jeżeli nie to proszę mi napisać czy w związku z wycofaniem w/w kanału z Państwa oferty mogę rozwiązać umowę, skoro płace te same pieniądze za towar niepełnowartościowy?"

Witajcie
Dziś doczekałem sie odpowiedzi :

Szanowny Panie,

Dziękuję za kontakt i poniższą korespondencję.


Informuję, że operator ma prawo do zmiany oferty programowej i nie wymaga to zgody Abonenta (Regulamin szczegółowy świadczenia usług telewizyjnych przez ASTER Sp. z o.o. par 3, pkt. 3). W związku z tym, opłata abonamentowa za pakiet HD Pack nie ulegnie zmianie.

Wyjaśniam, że kwestię rezygnacji z usługi w sytuacji dokonania zmian programowych określa Regulamin szczegółowy świadczenia usług telewizyjnych przez ASTER w par. 3, pkt. 3:

„Abonent jest uprawniony do rozwiązania Umowy w zakresie Usługi telewizyjnej z zachowaniem 7 dniowego terminu wypowiedzenia pod warunkiem doręczenia Operatorowi oświadczenia w formie pisemnej – pod rygorem nieważności – w tym zakresie w terminie do 21 dni od wprowadzenia zmian.”

W związku z tym informuję, że może Pan rozwiązać umowę w zakresie usługi w trybie opisanym powyżej.

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt.

Do Pana dyspozycji są także nasi konsultanci, którzy przez 7 dni w tygodniu, pod numerem telefonu 0801 014 014 lub (22) 4 014 014, od godziny 7:00 do 23:00, chętnie odpowiedzą na pytania. Istnieje również możliwość bezpośredniego kontaktu z naszymi pracownikami w Salonach ASTER oraz elektronicznie pod adresem opinie@aster.pl.


Z poważaniem,

Ewelina Latoszek
Specjalista ds. Reklamacji

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No to ja im napisałem ;)))))

Witam serdecznie

Idąc takim tokiem myślenia jaki Państwo prezentują to obawiam się że do końca bieżącego roku Pakiet HD będzie miał jeden kanał.Ale lepiej dać mniej za takie same pieniądze niż wyjść w stronę abonenta. No cóż od paru lat to jest Państwa polityka marketingowa. A co do kanałów HD to nawet "Telewizja na kartę" ma lepszą ofertę Od Państwa nie mówiąc już o UPC itp., jedynie Polskie Radio z przyczyn oczywistych ( ;-)) nigdy Państwa w tym zakresie nie minie, ale nie wiem czy jest to powód do zadowolenia.


No cóż ide na wojne ;))))))
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
No to ja im napisałem ;)))))

Witam serdecznie

Idąc takim tokiem myślenia jaki Państwo prezentują to obawiam się że do końca bieżącego roku Pakiet HD będzie miał jeden kanał.Ale lepiej dać mniej za takie same pieniądze niż wyjść w stronę abonenta. No cóż od paru lat to jest Państwa polityka marketingowa. A co do kanałów HD to nawet "Telewizja na kartę" ma lepszą ofertę Od Państwa nie mówiąc już o UPC itp., jedynie Polskie Radio z przyczyn oczywistych ( ;-)) nigdy Państwa w tym zakresie nie minie, ale nie wiem czy jest to powód do zadowolenia.


No cóż ide na wojne ;))))))

hahaha xD - pomysł świetny, ale niestety pewnie otrzymasz tylko "dyplomatyczną" odpowiedź, że "oferta jest systematycznie poszerzania" itd. itp.
 

mak_wikus

New member
Innymi słowy: "Mamy was w d**ie, nowego kanału HD nie będzie"[napisałaby gdyby było coś w planach].
Pięknie :/
Jak będą pytali o powód zerwania umowy, to podaj jej nazwisko ;)

P.S. Wczoraj na TVP Sport wróciło 16:9.
 

Peek

New member
Bez reklam
Czyli chyba zaginął "szaleńczy" pomysł wprowadzenia jakiegoś kanału HD w zamian za LuxeTV HD.

Co do TVP Sport, to bardzo dobrze bo jest nieco lepsza jakość obrazu i nie ma tego ogromnego loga TVP 1/2
 

mikla91

New member
Witam. Wczoraj na TVN HD o godz. 22 leciał "Szeregowiec Ryan". Jako, że w maju wyszła wersja bluray z tym filmem, chciałbym się zapytać czy rzeczywiście była to jakość HD tego filmu. Pozdrawiam
 

Peek

New member
Bez reklam
Dziś mijają 3 tygodnie od wycofania kanału Luxe.TV HD. W serwisach internetowych Aster informował, że "Powodem wycofania tej stacji z oferty operatora jest wygaśnięcie umowy z nadawcą, powiedział Adam Mitura z obsługującej operatora agencji ComPress, który dodał, że widzom zaproponowany zostanie inny kanał. " Minęły 3 tygodnie... jaki program nam zaproponowano? Czy mundial oglądamy w HD?

To jest polityka Asterowska. Zabrać 2 kanały dodać 1 lub zabrać 1 nie dodać nic.
 
Do góry