Aster HDTV

urad

New member
dlatego TV traktuje po macoszemu, do ogladania wiadomości mi to wystarczy, ale gdy mam czas i ochotę to siadam wygodnie w fotelu uruchamiam amplituner i wkładam płytę do odtwarzacza BR, a wtedy jestem wymagający jak inni w stosunku do Astera HD, po to mam ten TV :)
 

Peek

New member
Bez reklam
@Sewer78
Ok to ich tam podpytaj, bo F1 w HD to byłby MEGAHIT, jesli Polsat oczywiście da sygnał HD. Nie rozumiem takich ludzi, przecież TV wymienia sie na LCD/Plazme właśnie dla HD!!! Gdybym miał kupić LCD/Plazme dla analoga to jeszcze teraz siedziałbym na starym Soniaku CRT. A co do jakości HD, to szczerze mówiąc nie patrząc na ten cały bitrate to niektóre filmy na C+ Film HD lub relacje sportowe albo nawet programy przyrodniczo-naukowe według mnie wcale nie odbiegają od Blu-raya.
 

zen28

New member
Peek napisał:
A co do jakości HD, to szczerze mówiąc nie patrząc na ten cały bitrate to niektóre filmy na C+ Film HD lub relacje sportowe albo nawet programy przyrodniczo-naukowe według mnie wcale nie odbiegają od Blu-raya.

W rzeczy samej
 

zen28

New member
Na pewno już było wcześniej, ale nie chce mi się szukać ;) Dobrze kojarzę, że nie ma opcji zamontowania u siebie innego dekodera PVR niż tego od astera?
 

Andrew150

New member
Pvr

Jeśli jesteśmy przy PVR-rze to mam jedno pytanie. Jak pojemny jest bufor nagrywarki, tzn. jeśli włączę nagrywanie programu "z ręki" to nagra się ten program od początku, ale jak daleko sięgnie wstecz? Ile maxymalnie? Czy można to gzieś ustawiać?
 

MMrozo

New member
Jeśli oglądasz program co najmniej 10 sekund to uruchamia się buforowanie, więc jeśli przełączysz na jakiś program i nie będziesz go oglądał od początku to buforowanie nie nagrasz całego tylko do momentu przełączenia (+10 sek.) Instrukcja str. 27.
 

zen28

New member
MMrozo napisał:
więc jeśli przełączysz na jakiś program i nie będziesz go oglądał od początku to buforowanie nie nagrasz całego tylko do momentu przełączenia (+10 sek.) Instrukcja str. 27.

lepiej zajrzeć do tej instrukcji :)
 

zen28

New member
co 90 minut?
BTW: nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie? lepiej wymienić dekoder niż cały zestaw kina domowego, ale coś mi się wydaje że nie ma takiej opcji
 

Peek

New member
Bez reklam
Jeśli bedziemy mieć włączony cały czas jeden kanał, to mozna ustawić maksymalny czas bufora 90 minut.
 

Sewer78

Banned
Coz narazie z tym Polsatem w cyfrze i hd kupa.. Podobno sądują co wywalic zeby dać te programy . ehh dziadostwo .
Czy np ogladacie luxeTV ? czy jak sie to tam pisze :D
Rozumiem ze pojemnosc kabla jest ograniczona ale po co takie cos nam zamiast takiej tvpHD czy Polsatu Sport HD .
 

Peek

New member
Bez reklam
To rzeczywiscie straszna kicha...
Sewer78, Jak to jest możliwe, że w Aster przy 50 kanałach analogowych, 50 cyfrowych i 11 HD już braknie miejsca a w UPC z 50 analogowymi i 120 CYFROWYMI!!!! i ok 8 HD i ciągle dodają nowe programy (ostatnio Polsat Play i Polsat Cafe). Mogliby prznajmniej wywalic coś z analogu, ale niestety jednak ilość kanałów w cyfrze UPC a Aster wciąż martwi, dlaczego tak jest!!!
Konkretnie:
ilość kanałów w cyfrówce: Aster-53 UPC-97
PS: A co z tym TVP HD?
 
Ostatnia edycja:

Andrew150

New member
PVR-bufor

PEEK - dziękuję za konkretną odpowiedź - o to właśnie mi chodziło.
P.S. Nie doczyta dokładnie pytania jakiś domorosły pouczacz i byle coś napisać musi się powymądrzać na forum... (Ten kogo to dotyczy będzie zdawał sobie z tego sprawę mam nadzieję).
 

MMrozo

New member
Napisz, że nie lubisz czytać instrukcji lub jej nie rozumiesz i sprawa będzie jasna bo nie bardzo wiem co chciałeś osiągnąć swoją wypowiedzią.
 

Peek

New member
Bez reklam
Myślałem, że wiesz czym to jest spowodowane.

Dobrze, że choicaż dali zwykły, bo sobotni pojedynek Marco Antonio Barrera - Amir Khan to wielkie sportowe wydarzenie, az nie wiem co ogladać , czy to czy Inter-Fiorentina, ale pewnie walka wieczoru i tak bedzie po meczu.

PS: Sewer78, czy wiesz może jakie kanały i czy z analoga czy z cyfry wchodza w grę do wywalenia?
 
Ostatnia edycja:

tucz

Member
co tam sondowac, jest tyle dziadowskich programow, ktorych nieobecnosci nawet nikt nie zauwazy, chociazby Channel One Russia czy RTR planeta
 

Peek

New member
Bez reklam
Sorry za podwójny post, ale jest to zamierzone. Właśnie pozwoliłem sobie zliczyć dostępne kanały we wszystkich najbardziej znanych platformach satelitarnych i sieciach kablowych w Polsce i musze powiedzieć, ze z tymi kanałami w Aster wcale nie jest tak źle (liczyłem kanały wszytskie dostępne kanały i w analogu i w cyfrze nie dublowałem ich, ale wersje SD i HD tego samego kanału w kązdej platformie policzyłem jako 2 osobne kanały, w platformach satelitarnych liczyłem kanały polskojezyczne czyli te podane na stronie, liczyłem razem z kanałami premium, czyli jednym słowem wszystkie dostepne polskojezyczne kanały) Oto ranking pod względem ilości kanałów:

1. Vectra (132, w tym 8 HD)
2. UPC (115, w tym 9 HD)
3. Cyfra+ (101, w tym 6 HD)
4. Aster (98, w tym 11 HD)
5. N (78, w tym 9 HD)
6. Multimedia (66, w tym 9HD)
7. Cyfrowy Polsat (59, w tym 4HD)

Jak widać z kanałami w Asterze jest bardzo dobrze, bo w ilości HD [11, a niedługo 12(Polsat Sport HD)] Aster jest na czele pod wzgledem ilości kanałów HD, a różnica w kanałach SD opiera się na takich, których się nie ogląda. Mi osobiście oferta programowa Aster i HD i SD bardzo pasuje, a kiedy dodadzą PS HD, to do ideału bedzie brakowac tylko TVP HD i Nsportu HD, jeśli wygra przetarg o prawa do Champions League.
 
Do góry