Aster HDTV

ra74

New member
Sewer78 napisał:
a gdzie starzy klienci maja lepiej niz nowi ?:)
Coż taka polityka firmy - trzeba tak knuć by co jakiś rok być znow nowym klientem :D
Canal + kosztuje niecale 29 pln na 12 miesiecy a rowne 29 na 6 miesiecy - jak widac o 10 taniej niz w Cyfrze hehehehe
aha do tego można C+ film i sport w HD za 6 dokupic .
to lepiej niż w spray gdzie nie ma promocji c+ hd wychodzi 40zł ale np w upc masz za 25 pln na rok i to z hd więc aster ma jeszcze wolną drogę do obniżek, a cyfra akurat to AFAIR jakieś ostre promocje dawała typu 10 miesięcy za free
 

urad

New member
Poważnie???
Jesteś tego pewien ???
bo u mnie są czrne pasy i TV musi rozciągać obraz...
dla mnie 16:9 to powinno być tak jak na C+
 

zen28

New member
u mnie TVN24 ma takie 16/9 jak C+. W ogóle poprawiła się jakość TVN24 tak, że wygląda teraz prawie jak hd. Fajnie też, że TVN HD nadaje w 16/9 np Fakty.
 

urad

New member
ups sorki, ja napisalem to w odniesieniu do analogowego Astera... cyfrowego jeszcze nie posiadam i nie zanosi się bym za to płacił czytając ten wątek ;)
 

popmart

New member
urad napisał:
ups sorki, ja napisalem to w odniesieniu do analogowego Astera... cyfrowego jeszcze nie posiadam i nie zanosi się bym za to płacił czytając ten wątek ;)

na analogu też jest 16/9


a co kolega takiego strasznego przeczytał ?
żee nie ma zakółceń analogowych , że kanały HD są jedne z lepszych jakości i ilości w platformach w polsce ... cóż jeszcze że będą obcinać analogową ofertęz czasem ?

koszt sam analog ok 65 pln a cyfra +hd+pvr kosztuje 95 pln... powalajaca różnica dla posiadacza 42" tv ...
 

urad

New member
1. kiepskie dekodery - ciagle sie zacinaja i inne maja dolegliwosci
2. kolejne pudełko pod TV i kolejny pilot
3. nie po to są w TV tunery DVB-C, aby placić im w ryczałcie za punkt 1 i 2
4. jakość to jest dopiero z BluRay lub z HDDVD w 1080p:)
 

popmart

New member
urad napisał:
1. kiepskie dekodery - ciagle sie zacinaja i inne maja dolegliwosci
2. kolejne pudełko pod TV i kolejny pilot
3. nie po to są w TV tunery DVB-C, aby placić im w ryczałcie za punkt 1 i 2
4. jakość to jest dopiero z BluRay lub z HDDVD w 1080p:)

mogę to zrozumieć tylko jako żnujacy żart prowadzącego .... chyba tylko tyle .

ad1 . nie ciagle tylko b.sporadycznie PVR nie zawiesił mi się ani razu przez 2mc i zdaje się z tego co wiem to dekodery innych platform są nawet bardziej zawodne.:roll:

ad2 no to jest raczej zabawne (btw pilot do dekodera obsługuje podstawowe i potrzebne funkcje TV)

ad3. nigdy (a napewno w najblizszym czasie) nie bedziesz mógł odbierać kablówki przez wewnętrzny dekoder dvb-c bo to jest zupełnie odzielnie kodowany przez aster przekaz i konieczny jest dekoder aster) jak zresztą KAŻDEGO INNEGO OPERATORA czy naziemnego czy satelitarnego, DVB-C (jeśli masz Mpeg4) to sobie ogladasz TVPHD a to i tak do momentu aż zakodują wtedy albo karta CI albo kolejny dekoder.

ad3 TV w jakości FullHD to się prędko nie doczekasz ... a tv 720p wyglada OSZAŁAMIAJĄCO w porównaniu do sygnału SD .... szczególnie kanały NG, disciovery, History chanel , nie wspominam już o C+film HD który powala .... ale ok dobra jakośc to tylko fullhd ... czekaj tatka latka i ogladaj sobie sieczkę z analoga na tym swoim 42" lcd :twisted:

ale proszę nie pisz więcej bzdur ....:-D
 
Ostatnia edycja:

acidjazz

New member
Popmart, nie karm trolla :)

Znam osoby, które uważają, że divix na płaszczaku 42" daje idealny obraz:)

Odnośnie Aster:

Dekoder z PVR mam od samego początku wprowadzenia do oferty - nie ma żadnych problemów, a możliwość równoległego nagrania 2 programów w jakości HD bezcenna - rozumiem Urad, ze Twój TV ma taką samą możliwość?

Jakość kanałów HD, miodzio w porównaniu do SD. Kanały przyrodnicze - rewelacja, filmy dokumentalne typu Insectia - jakość podobna do materiału z BR - ostanio liczylismy z synem włoski na nogach skorpiona :) itd, itp

Na koniec mojego krótkiego wywodu, proszę niektóre osoby o niepisanie głupot, szczególnie jeśli wniski są wysuwane nie na podstawie posiadania, ale podjrzeń i domyśleń :)
 
Ostatnia edycja:

urad

New member
oj panowie panowie... nie dziwie sie wam ze jesli sie porówna analog do cyfry i cyfre SD do kanalu HD to jest roznica taka że niektórym scenka opada :) i która was zadowala... ale jeszcze raz wam mówie to jest kupa za którą słono płacicie ... a ta kupa ma inną nazwę: "niski bitrate" - który sam nadawca wam oferuje.

Mam C+ z wybranymi kanałami HD i nic ciekawego - bo np HBO HD to... robienie klientów w balona za 6zł/mc
 

urad

New member
acidjazz napisał:
Popmart, nie karm trolla :)

Chłopcze rozptropcze, popatrz jaki masz bitrate na swojej telewizji kablowej HD (o ile Aster ci udostępni takie informacje) i jaki jest bitrate na płytach BluRay, a zrozumiesz jak daleko niedoskonałe masz oko.
 

popmart

New member
urad napisał:
oj panowie panowie... nie dziwie sie wam ze jesli sie porówna analog do cyfry i cyfre SD do kanalu HD to jest roznica taka że niektórym scenka opada :) i która was zadowala... ale jeszcze raz wam mówie to jest kupa za którą słono płacicie ... a ta kupa ma inną nazwę: "niski bitrate" - który sam nadawca wam oferuje.

Mam C+ z wybranymi kanałami HD i nic ciekawego - bo np HBO HD to... robienie klientów w balona za 6zł/mc

-aster ma wysoki bitrate i nie zmiejsza go w porównaniu do platform cyfrowych.

rozumiem że masz wybrane kanały HD na analogu w aster ? bo jak masz platforme cyfrową sat to tam jest niski bitrate ...... jesli czekasz na bitrate z BD w tv to powodzenia .... hehe naiwniak

żal żal żal.....
 

acidjazz

New member
Urad

O moje oko to się nie martw:)
Jednakże martwię się o Twoje, ponieważ ja nie jestem wstanie bez zgrzytania zębami oglądać sygnału SD a TY, jak widzę, robisz to cały czas. Oczęta nie bolą?

Mam jedno pytanko. Widziałeś Discovery HD czy History HD z Aster u kogoś w domu czy wypowiadasz się na jakiejś innej podstawie?
 

Peek

New member
Bez reklam
Programy HD w Aster są takiej samej lub nawet lepszej jakości jak w platformach satelitarnych tak jak i kanały SD. Chyba oczekujesz, że postacie wyjdą i zaproszą ciebie do świata TV (nie doczekasz się tego. HD wygląda oszałamiająco!!! Oczywiście zawsze znajdzie się jakiś buc, kt.óry wszystko skrytykuje, z twoich postów wygląda na to, że w ogóle nie oglądasz kanałów SD :hmm: !!! Dekoder mam trzeci miesiąc i nie mam żadnych problemów.
 

Slasen

New member
Peek napisał:
(...) Oczywiście zawsze znajdzie się jakiś buc, kt.óry wszystko skrytykuje (..) .
Nie potrzebnie tak piszesz. :-(
Ja się wstrzymuję z wejściem w HD w Aster ze względu na liczne problemy zgłaszane na tym forum. I mam obawy, że nie wszyscy niezadowoleni są uczestnikami tego forum ;) . Potwierdzam, że ostatnio znacznie poprawiła się jakość SD. Więc jak Aster wyelimuniuje ewidentne skuchy w HD to z wielką przyjemnością wejdę w to rozwiazanie :) .
Przy okazji pytanie dotyczące wersji filmów z napisami. W SD potrafiały się tak rozjeżdżać, że dałem sobie z nimi (napisami) spokój. Jak jest w HD ?
 

sucharex

New member
u mnie napisy zarowno w SD jak i HD dzialaja poprawnie, o ile wogole dzialaja :) tzn. w niektorych przypadkach, mimo wybrania polskich napisow, nie pojawiaja sie.

Jak oceniacie SD w 16/9, np TVN 24, TVN CNBC ?? Moim zdaniem jest naprawde niezle.
 

tucz

Member
pamietajcie, ze na tego typu forach opinie zamieszczaja najczesciej niezadowoleni i sfrustrowaniu uzytkownicy, bo ci nienarzekajacy nie maja motywacji, aby o tym pisac.
Wiec moim zdaniem nie jest zle z naszym Asterem. Cieszmy sie z tego, ze wiekszosc idzie na lepsze, a nie na gorsze :D
 

Slasen

New member
tucz napisał:
pamietajcie, ze na tego typu forach opinie zamieszczaja najczesciej niezadowoleni i sfrustrowaniu uzytkownicy
Tak też ten wątek się zaczął. Dla zachowania jego przejżystości proponuję zadowolonym z "Ich" Astera założenie osobnego wątku zawierającego TYLKO pochwały tej kablówki a ten pozostawienie użytkownikom mających problemy. Łatwiej będzie się czytało i znajdowało rozwiązania.
 

Peek

New member
Bez reklam
tucz napisał:
pamietajcie, ze na tego typu forach opinie zamieszczaja najczesciej niezadowoleni i sfrustrowaniu uzytkownicy, bo ci nienarzekajacy nie maja motywacji, aby o tym pisac.
Wiec moim zdaniem nie jest zle z naszym Asterem. Cieszmy sie z tego, ze wiekszosc idzie na lepsze, a nie na gorsze
Dokładnie tak samo jest ze wszystkim. Na ten przykład kiedy pół roku temu kupowałem nowy komputer troche czasu spędziłem na Forach z pytaniem jakiej firmy wziąć grafikę Radeona i tam wszyscy od razu, że wszystkie byle nie Gigabyte, bo jest najwięcej narzekan. Natomiast tam gdzie składałem komputer gość mówił otwarcie, że na Gigabyte jest najwięcej narzekań bo po prostu najwięcej ludzi je kupuje i dużo wiecej użytkowników siedzi czyta to co na forach i śmieje się "haha wam nie działa, a mi działa".

Ale to tylko taka osobista dygresja.

PS: Sewer78 narobiłeś smaku na te Polsaty sportowe, a tutaj ani widu ani czadu.
 
Ostatnia edycja:

Sewer78

Banned
Jutro bede w firmie to podpytam co i jak :) z tym Polsatem , sam kurde mam smaka jako kibic F1

Takich klientow co maja wypas Tv i nie chca HD - baa nawet cyfrowki- jest MASA !!!! mialem czlowieka co mieszkal w wypas 2 poziomowym mieszkaniu mial TV z 50 cali i ogladal analog - chcail Canal+ to nakreciłem go na probe na C+ HD no i 2 dni po instalacji dzwoni - " Panie wypas to HD poprosze o wiecej" , Ludzie nie wiedza co to . Nie mowie ze jest tanio ale tez w sumie to nadal NOWOŚĆ :) w Polsce ...
Urad nie podniecaj sie tak tym bitrate bo jesli chcesz TV w jakosci BR to mozesz nie dożyć tych dni :D
 
Do góry