Aster HDTV

mrowkapj

New member
Vod

Na początku lutego, monter zakładał mi PVR i mówił, że już na dniach ma pojawić się opcja VOD. Jak dotąd jej nie ma. Czy może ktoś wie kiedy sie można jej spodziewać?
 

BaRiBaL

Member
W Aster 'na dniach' czesto znaczy za pol roku. Choc moze tym razem jest jakies ziarenko prawdy - vide ostatnie czeste wzbudzanie dysku pomimo wylaczonego tunera..
 

Andrew150

New member
Hdmi

Witam.
Mam od wczoraj problem z dekoderem HD, mianowicie zniknął mi sygnał na wyjściu HDMI, mogę oglądać programy tylko przez SCART (innych wyjść nie sprawdzałem). Dzwoniłem na infolinię, pani wysłała do mnie wiązkę softu, przebootowałem i to samo - brak sygnału. W ustawieniach obrazu nie mogę przełączyć z SD na HD i jednocześnie nie mogę wejść do ustawień obrazu HD. Wygląda to tak jakby tuner nie widział połączenia przez HDMI. Miał ktoś podobny przypadek, albo może ktoś coś poradzić?
Kabel HDMI i wejście w telewizorze sprawdzałem i są OK. Resetowałem też dekoder kilkakrotnie wyłączając go z prądu.
 

BaRiBaL

Member
Wyglada jakby wyjscie w tunerze siadlo ale dla swietego spokoju sprobowalbym polaczenia z innym kablem HDMI, podlaczyl do innego wejscia HDMI w TV jesli jest, przywrocil tuner do ustawien fabrycznych.
 

mrowkapj

New member
jaceksobczak napisał:
Czy ktoś kto ma HBO HD może mi powiedzieć czy jest możliwość wyboru wersji z napisami ?

Właśnie. U mnie napisy można wybrać na innych kanałach HBO ale na HD nie. Przyznam, że jest to bardzo dziwne. Akurat na HBO HD zależałoby mi aby była taka możliwość.
Czy ktoś może włączyć napisy na HBO HD?
 

Andrew150

New member
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem (właściwie użytkownikiem) PVR-a. Mam w związku z tym 3 pytania do bardziej doświadczonych forumowiczów:
1. Ile godzin materiału w jakości HD można nagrać na dysk?
2. Czy dekoder automatycznie nagrywa to co jest nadawane w HD - w HD, a to co nadawane w SD - w SD, czy można ewentualnie nagrywać programy nadawane w HD w jakiejś gorszej jakości w celu oszczędności miejsca na dysku?
3. Czy system nagrywania z listy polega tylko na tym, że są podane godzina rozpoczęcia i zakończenia i materiał tylko w tych godzinach będzie nagrany (z odpowiednimi korektami z ustawień)? Czy jest możliwe, że PVR przedłuży nagrywanie materiału w przypadku, gdy program się przedłuży nieoczekiwanie - np. dogrywka w meczu, czy inne opóźnienia?

Pozdrawiam i dziękuję
 

BaRiBaL

Member
ad 1. W instrukcji jest tylko wzmianka o mozliwosci nagrania 180h materialu SD. Mnie to w sumie na razie nie interesowalo poniewaz mam nagranych kilka filmow HD, kilka seriali w SD a miejsca wolnego pokazuje ponad 70%. Moze jak wejdzie VOD bede myslal o kasowaniu tego co niepotrzebne.

ad 2. Wydaje mi sie, ze tak. Nie pamietam opcji w menu do nagrywania materialu HD w SD.

ad 3. System dziala dokladnie na takiej zasadzie. W Polsce nadawcy nie puszczaja znacznikow VPS/PDC wiec nie ma szans na inteligentne zarzadzanie nagrywaniem. Zreszta nawet nie wiadomo czy Kaon by je rozpoznawal..
 

piteron

Active member
Bez reklam
czyli z tego co przeczytałem w ostatnim poście można nagrywać materiały HD w jakosci HD:hmm::hmm::hmm::hmm:
jakoś wydaje mi sie że tak kolorowo nie jest;)
 

acidjazz

New member
piteron napisał:
czyli z tego co przeczytałem w ostatnim poście można nagrywać materiały HD w jakosci HD:hmm::hmm::hmm::hmm:
jakoś wydaje mi sie że tak kolorowo nie jest;)

Dokładnie tak jest. Materiał HD nagrywa w HD. Nie ma możliwości nagrania HD w SD.

Odnośnie ilości zapisanego materiału to właśnie policzyłem :):
dysk mam zapełniony w 91 % z tego zapisanych jest:
21 filmów w HD, 5 godzin SD i 2 godziny filmów przyrodniczych w HD
 

sucharex

New member
Witam,
wczoraj podlaczono mi dekoder HD z HDD. Monter z aster nie potrafil odpalic dzwieku po coaxialu, naszczescie udalo mi sie to ustawic. Zdziwiony monter na to: "jak pan to zrobil?? musze sie nauczyc!". Problemem jest ze nie dziala dzwiek DD2.0 ani DD5.1 Na kanalach takich jak MTV HD czy NG HD leci PCM2.0, nie przelacza na DD. Prosze o rady w tym zakresie.

Pozatym dekoder dziala bez zarzutu. Mam wrazenie ze kanaly szybciej przeskakuja.
 

Peek

New member
Bez reklam
Wrócił Polsat Sport!!!!

Niestety tylko w analogu i tylko zwykły.

Jest tez Polsat News
 
Ostatnia edycja:

sucharex

New member
Wetkniecie wtyczki w odpowiednia dziurke okazalo sie niewystarczajace, dzwiek nie trafial do ampa. W ustawieniach dzwieku nalezalo kilkakrotnie przelaczyc miedzy Dolby a PCM, az "zaskoczylo". Pewnie jakis blad softu.

TVP HD by sie przydalo.
 
Do góry