Aster HDTV

popmart

New member
bluray napisał:
Ale tamat dotyczy czy jest prawdziwe 5.1 a nie czy Dolby.
Dolby nie jest negowane. Tylko czy nadawane jest prawdziwe 5.1 czy sztuczne, tworzone z dwu-kanałowego na wejściu sygnału.
Współczesne wzmacniacze potrafią wyświetlić jaki typ Dolby otrzymują.
Twój sprzęt tego nie potrafi.


Tak sam piszesz.
Po coaxial przekaz jest zawsze cyfrowy (LPCM/DD/DTS).
Analog to kable RCA.

TWOJA WIEDZA JEST PORAŻAJĄCA PO COAXIALU PRZEKAZYWANY JEST TAKŻE ZWYKŁE STEREO ... JAKOŚ ZWYKŁE KANAŁY GRAJĄ MI PO COAXIALU I PALI SIĘ STEREO W AMPLI.

A TEMAT NIE BYŁ CZY 5.1 TYLKO CZY dd TO W TWOJEJ GŁOWIE URODZIŁO SIĘ ŻE DD=5.1

DD to nie koniecznie sygnał 5.1 to sposób kodowania i próbkowania sygnału.

a dlaczego lepiej jest mieć nawet stereo DD czyli 2.0, ? dlatego że zwykłe stereo analogowe jest znacznie bardziej stratne z powodu kabli głównie antenowych, przetwarzania.... a DD jest systemem względnie bezstratnym. i dlatego nawet w 2.0 jest znacznie lepszy dzwięk niż w zwykłych kanałach stereo które w teori powinno brzmieć nawet lepiej niz DD (a chodzi tu ały czas tylko o sygnał TV audio)
 
Ostatnia edycja:

tucz

Member
Panowie,

jak chcecie dalej dyskutowac o DD i ampli to przejdzcie do odpowiedniego dzialu. Tam z pewnoscia ktos bardziej kompetentny sie rowniez wypowie.

A wracajac do tematu to mam nadzieje, ze na B+ nie wylacza nam TVN CNBC...
 

acidjazz

New member
Mam pytanko odnośnie TVN HD i Faktów o 19.00.
Czy aster nadaje to w formacie 4:3 a nie 16:9? U mnie na TV mam 2 czarne pasy po bokach? Czy to normalne? Czy da się to gdzieś ustawić?

Pozdrawiam
 

Szynszyl

New member
Po prostu TVN w taki sposób nadaje obraz, czyli 4:3 umieszczone w 16/9 (pillarbox). Aster nie ma z tym nic wspólnego.
Fakty zostały jednak raz wyemitowane na pełnym 16/9, ale zdarzyło się to tylko raz, bodajże we wrześniu. Na pewno kiedyś będzie to standardem, bo już w tej chwili nowe materiały są tworzone z formacie 16/9 ;)
 

acidjazz

New member
Szynszyl napisał:
Po prostu TVN w taki sposób nadaje obraz, czyli 4:3 umieszczone w 16/9 (pillarbox). Aster nie ma z tym nic wspólnego.
Fakty zostały jednak raz wyemitowane na pełnym 16/9, ale zdarzyło się to tylko raz, bodajże we wrześniu. Na pewno kiedyś będzie to standardem, bo już w tej chwili nowe materiały są tworzone z formacie 16/9 ;)

Dzięki za szybkie info - czy TVN oznacza swój program HD trochę na wyrost :)
 

Peek

New member
Bez reklam
Produkcje własnę TVN jak Brzydula, Szymon Majewski show czy twarzą w twarz są w HD. Z ego co wiem w 16:9 ale nie HD nadaje Na wspólnej.
 

gongol

New member
Materiał SD w formacie 4:3 jest nadawany z pasami. Tak też czyni Eurosport np w programie eurogole. Ja w swojej plazmie Panasonic mam mozliwosc włączenia formatu 4:3 pełny i wtedy obraz jest na cały ekran.
 

mfmaster

New member
Peek napisał:
Produkcje własnę TVN jak Brzydula, Szymon Majewski show czy twarzą w twarz są w HD. Z ego co wiem w 16:9 ale nie HD nadaje Na wspólnej.

Szymon Majewski show już się skończył ze względu na małą oglądalność w porównaniu z Lisem... może wróci na wiosnę...
pozdr.
 

pietruch

New member
Po pierwsze chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post :)

Przeglądając dzisiaj stronę Aster, natknąłem się na informację o Dekoderze HD z PVR.

Oto informacje ze strony:
Najnowszy dekoder ASTER oddaje władzę w Twoje ręce - od tej pory to ty decydujesz kiedy oglądasz swoje ulubione programy, a dzięki funkcji pauzy na żywo nie stracisz nawet sekundy akcji. Wszystko to, razem z telewizją w najwyższej jakości HD, sprawi że oglądanie telewizji nigdy nie będzie już takie same.

Zobacz jakie funkcje oferuje nowy dekoder HD PVR:
  • Nagrywanie programów z wyprzedzeniem nawet do 7 dni i odtwarzanie ich w dowolnie wybranym czasie.
  • Zatrzymywanie telewizji oglądanej na żywo z użyciem przycisku pauzy (nieocenione w wielu codziennych sytuacjach).
  • Przewijanie telewizji na żywo - każdy moment oglądanego programu można obejrzeć ponownie bez potrzeby wcześniejszego nagrywania.
  • Równoczesne nagrywania na dwóch różnych kanałach.
  • Dodatkowo, dekoder HD PVR posiada wszystkie funkcje dostępne w dekoderze HD takie jak: program TV, kontrola rodzicielska, przypomnienia, wybór wersji językowych czy lista ulubionych kanałów.
Zdjęcie dekodera
aster.pl/files/gfx/hd/pvr_front_big.jpg


No i w końcu dali też bardziej rozbudow
aną instrukcję:
aster.pl/files/wwa/pliki/instrukcje/HD_PVR_instrukcja_obslugi.pdf

Z tego co przeczytałem, to w dekoderze jest dysk 250 GB.
Tylko nie znalazłem info, kiedy i za ile to będzie dostępne...
 

Peek

New member
Bez reklam
Opłaty są takie:

Wymiana z dekodera SD na HD PVR 149zł
Wymiana z dekodera HD na HD PVR 99zł

Opłata za usługi cyfrowe 20zł

Dzwoniłem na infolinie stąd te informacje. dekodery sa juz dostępne. Ponieważ wyjeżdżam na święta i nie moge zamówic montera, czekam na wasze recenzje wrazenia i jakieś zdjęcia tego sprzętu;)
 

axn

New member
A to dziwne Peek, spodziewałem się, że ani Święta, ani wyjazd nie przeszkodzą ci w znalezieniu czasu na montera i delektowanie badziewnym Aster. :grin:
 

Peek

New member
Bez reklam
Może i badziewny, ale TVP HD ma wrócić, a dekodery są chyba ex equo z n'kowymi najlepsze na rynku. A na pewno najlepsze we wszystkich sieciach kablowych. Oto link do zdjecia dekodera z pewniej norweskiej strony, ktora ma kontakt z Kaonem na takich samych zasadach jak Aster o czym świadczy identyczny dekoder bez PVR:

HD
http://www.mobilen.no/wip4/norges_beste_digitalboks/d.epl?id=33563

HD PVR
http://www.teknofil.no/wip4/review/tester_get_box_hd_pvr/d.epl?id=27403

Mialem przeniesc sie do N'ki ale jednak zostane ze wzgledu na dekoder PVR, bo oferta programowa jest bardzo dobra, dekodery też a nie trzeba wywieszać talerza.

PS: Martwie sie o jego wysokość, bo nie wiem czy mi wejdzie. Jakby ktoś już go miał to podajcie wysokość.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Dopiero jutro. Ale widać, że to to samo co posiadany KAON bez HDD.
A ten zmierzyłem i wyszło 5,5 cm.
Opisze jutro. Jak instalator dojedzie i aktywuje.
Umowe juz w tej sprawie zawarłem, bo takie sa wymagania formalne przy wymianie.
Tak naprawdę to kwestia czy wywalić N-kę czy nie. Bo mam oba te źródła HD.
Potestuję i zdecyduję.
Bo różnice w HD są takie:
N - tracę: MGM + TVP HD
ASTER - zyskuję: Canal + HD, Sport HD, History HD, NG HD
Chyba na korzyść ASTER.
Reszta się powiela albo mnhie nie interesuje.
 
Do góry