Aster HDTV

popmart

New member
zen28 napisał:
Macie 5.1 na mtv hd? U mnie nie ma! Co to za kanał muzyczny hd bez dźwięku 5.1?
A TVP HD baaardzo szkoda

Dziś sprawdzę ale z tego co pamiętam w kaonie DD jest tyklko przez coaxiala ... ale ja to wolałbym dobre stereo ... może być tak ze tylko na niektórych programach (koncertach) jest DD a teledyski stereo ....
 

Szynszyl

New member
No i rzeczywiście mamy MTVN HD zamiast TVP, szkoda że nie zastąpili Luxe, bo nic ciekawego tam nie ma, a w dodatku leci ściśnięty do 4:3 :rolleyes:
Nie widać natomiast śladu kanału TVN Warszawa, który miały dzisiaj wprowadzić sieci kablowe :p
 

awujotka

New member
Bez reklam
tuner dvb-c w tv sony

Jestem szczęśliwą (póki co:razz:) posiadaczką Sony 46Z4500. I jednocześnie mam w domu analogowy Aster. Jakież było zdziwienie, gdy tv dostroił wszystkie kanały i cyfrowe i analogowe. Analog odbiera całkiem, całkiem, natomiast jak wiadomo sygnał cyfrowy jest zakodowany. Udaje się obejrzeć 2 kanały: Aster Info i MTVHD (jeszcze wczoraj) - mimo iż mają znaczek, że powinny być zakodowane. Natomiast cała lista pozostałych kanałów łącznie z EPG jest wyświetlana...
I tu moje pytanie: czy istnieje szansa oglądania cyfrowej kablówki bez kupowania ichniego dekodera (nie mam już wolnego hdmi), czy jest do kupienia jakiś moduł CAM i karta, żeby zdekodować ten sygnał?
W sumie posiadaczy telewizorków z tunerami DVB-C jest coraz więcej, więc taka opcja była doskonała. Nie trzeba by było dostawiać jeszcze jednego pudełka...
W Aster oczywiście mówią, że może w 2012 roku..., ale na razie nie przewidują sprzedaży kart i modułów dekodujących.
 

fsol

New member
bluray napisał:
Ale cyfrowy ASTER (tuner DVB-C KAON) nadaje wyłącznie STEREO.
Wasze wzmacniacze robią z tego sztuczne 5.1 jako Dolby PL II.

programy SD owszem ale programy HD takie jak discovery, NG i inne sa nadawane 5.1 ale zeby się tym cieszyć trzeba mieć amplituner z dekoderem Dolby Digital i podłączonego z nim Kaon'a kablem coaxialnym.
 

tucz

Member
a bluray znowu jakies brednie opowiada!!!
Oczywiscie, ze niektore programy nadaja w DD5.1. Prosze nie wprowadzac uzytkownikow forum w blad.
A co do TVPHD to dla mnie niezrozumiala sytuacja, zeby wywalac z oferty kanal, ktory zostal niedawno co wprowadzony...
Tymbardziej, ze to kanal dodatkowo platny, wiec ogladaja tylko Ci co zaplaca...
A kilka miesiecy temu liczylismy na rozszerzenie oferty, glupi...
 

popmart

New member
jest DD w MTVHD właśnie oglądam klip amy winehouse (czy jakoś tak ...;P)

swoją drogą dobry efekt ...żona myślała że płytę włączyłem a tu ups mtv hd ... całkiem fajny bonus ale tvphd szkoda ..
 
Ostatnia edycja:

Vilmark

New member
Miało być lepiej a jest jak zwykle , jak zwykle w Aster. Czyli oszukiwanie klientów trwa. Mieli dokładać kanałów a nie zabierać.....

Podpisywałem umowę , było TVP HD czyli transmisje np pucharu UEFA czy reprezentacji w dobrej jakości HD. A trzeba przyznać że nadawali tego coraz więcej. Zamiast tego dostaliśmy testową wersje MTV HD które puszcza stare teledyski......

Nie mam nic przeciwko MTV HD ale konkurencja po prostu dodała je do oferty a nie wycieła inny kanał.

W sumie niczego się po tej złodziejskiej sieci nie spodziewałem , jeśli opłaca się różnego typu spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe "żeby konkurencji nie wpuszczali" co jest w przypadku Aster City nagminne , to pózniej można robić klientów w balona...
 

zen28

New member
rzeczywiście, teraz mam 5.1 na mtv hd, ale do południa na pewno nie było, mimo, że program, który był nadawany to HD Music (nawiasem mówiąc w ciągu dnia są dwa razy programy pt HD Music - tzn że reszta programów nie jest hd?)
 

popmart

New member
a mnie dziś mtvHD kupiło koncertem pearl jam w prawie HD ;) i dd i jak bym miał wybierać to wolę niż tvphd ... a nie należy tak nażekać na oferte hd w aster nie jest zła ....
 

gongol

New member
Wyłączyli TVPHD. Szkoda straciliśmy mozliwosc ogladania polskich produkcji w HD.
"Boso przez świat", "Londyńczycy", "Na dobre i na złe" to tylko przykłady.
Od dziś ruszyła emisja "Janosika", a podobno wiele polskich produkcji jest obecnie przerabianych z tasm filmowych na materiał hd.
Dziwi mnie fakt wyłczenia z oferty programu który jest juz dostepny w ofercie wszystkich platform cyfrowych i wielu sieci kablowych. To krok wstecz.
 

bluray

Banned
No tak miałem po HDMI a tu tylko stereo.
Po coaxial wygląda, że tylko LUXE HD nadaje 5.1, ale jednak jakaś szansa na 5.1 od Kaona jest. LUXE HD to także lipny surround. Ale emitują 5.1.

To, że grają wszystkie głośniki to nie oznacza, że jest sygnał 5.1.
Jest tylko sztucznie rozproszony w DOLBY PL II.

Link do programu C+HD;
http://www.canalplus.pl/program?2008.12.02
Najbliższa możliwość sprawdzenia to wtorek 12.15 film MR. Brooks.

DOLBY Pto Logic II ( PL II) co to takiego:
http://www.digipedia.pl/def/760668473-Dolby-Surround-PRO-LOGIC-II.html
Dolby Surround jest to format domowego dżwięku surround (otaczającego) wywodzący się z kinowego systemu Dolby Stereo. Powstał w 1982 r. w laboratoriach Dolby aby umożliwić przeniesienie 4 kanałów w 2 kanałach stereofonicznego nośnika (np. CD, MC, TV, video, radio).
Nowsza wersja popularnego systemu kina domowego Dolby Surround Pro Logic. Ten nowy dekoder pozwala odtworzyć prawdziwy dżwięk kinowy w 5 kanałach korzystając tylko ze żródła dżwięku stereo. System ten oferuje także tryb panoramiczny, a także kontrolę przestrzenną.

Prawdziwe 5.1 macie zawsze zagwarantowane na N-ce kanał nr. 454 Deluxe Music.
Inni nadają okazjonalnie.
 

popmart

New member
bluray napisał:
No tak miałem po HDMI a tu tylko stereo.
Po coaxial wygląda, że tylko LUXE HD nadaje 5.1, ale jednak jakaś szansa na 5.1 od Kaona jest. LUXE HD to także lipny surround. Ale emitują 5.1.

To, że grają wszystkie głośniki to nie oznacza, że jest sygnał 5.1.
Jest tylko sztucznie rozproszony w DOLBY PL II.

Link do programu C+HD;
http://www.canalplus.pl/program?2008.12.02
Najbliższa możliwość sprawdzenia to wtorek 12.15 film MR. Brooks.

DOLBY Pto Logic II ( PL II) co to takiego:
http://www.digipedia.pl/def/760668473-Dolby-Surround-PRO-LOGIC-II.html
Dolby Surround jest to format domowego dżwięku surround (otaczającego) wywodzący się z kinowego systemu Dolby Stereo. Powstał w 1982 r. w laboratoriach Dolby aby umożliwić przeniesienie 4 kanałów w 2 kanałach stereofonicznego nośnika (np. CD, MC, TV, video, radio).
Nowsza wersja popularnego systemu kina domowego Dolby Surround Pro Logic. Ten nowy dekoder pozwala odtworzyć prawdziwy dżwięk kinowy w 5 kanałach korzystając tylko ze żródła dżwięku stereo. System ten oferuje także tryb panoramiczny, a także kontrolę przestrzenną.

Prawdziwe 5.1 macie zawsze zagwarantowane na N-ce kanał nr. 454 Deluxe Music.
Inni nadają okazjonalnie.

bzdury

DD może być 5.1 może być 2.0 .... ja mam zapaloną ramkę w Ampli DD toznaczy że sygnał jest DD i koniec, ja nawet nie mam Dolby ProLogicII, chodzi o cyfrową a nie analgogową transmsje dzwięku a nie o ilość kanałów. Większość kanałów HD na asterze daje DD.
 

Szynszyl

New member
To ja przy okazji zadam pytanie: Czy wam również na TVN HD zdarzają się takie "gorsze dni", kiedy co chwilę zacina się obraz, a czasem nawet przerywa dźwięk? Zwykle występują też w tym czasie artefakty :roll: Dzieje się to tylko i wyłącznie na TVN HD...
 

Asteroid

New member
Nie no, masakra co ten Aster wyprawia. Ni z gruchy ni z pietruchy wywalają całkiem przyzwoity kanał TVP HD i wpieprzają syfiaste paździerzowate MTVNHD. To są po prostu kpiny z klientów płacących ciężką kasę. Poza tym, tak jak zauważył Szynszyl, TVN HD zacina się, dziś to jest co parędziesiąt sekund. Co gorsze, mój ulubiony The History Channel dostaje takich artefaktów, że każda sekunda zawiera pokiereszowane klatki obrazu, zwłaszcza przy szybszych zmianach obrazu - zawęzili bitrate na ten kanał czy jak? Dodzwonić się na infolinię nie sposób... Burdel na kółkach!
 

Szynszyl

New member
Co do tego TVN HD przypuszczam, że problemy mogą leżeć po stronie nadawcy, ale nawet jeśli, to kanał już ponad 2 miesiące temu stracił miano testowego, więc takie rzeczy to w tej chwili kpina :/
 

popmart

New member
z history chanel HD ... u nmnie nic podobnego nie występuje ... czasami wyskocza jakieś artefakty ale w momencie przłaczania na kanał ale nic uciązliwego

a TVN HD wczoraj na szymon majewski show to była tragedia trzeba było zwykły tvn odpalić ....

jeśli chodzi o tvp hd to ja wolę mtvhd ale jednak szkoda... no cóż ja stawiam wyżej koncerty hd z DD niż kopane w szmaciankę i powtórki seriali i olimpiady... choć mam świadomość rozwoju i tego że ważne imprezy różnego typu są b.ładnie pokazywane w tvphd.
 
Do góry