Aster HDTV

zen28

New member
Rozbawiłeś mnie Bluray :) Naprawdę fakt że grają wszystkie głośniki nie musi oznaczać dźwięku DD 5.1? Niesamowite!!! :)
U mnie TVN HD też się zacina, history nie wiem bo nie oglądam. Teraz na MTV HD jest program HD Music i mam tylko Prologic II. Nawet na stronie astera jest info, że na tym kanale powinno być DD5.1.
Skasowanie TVP HD to kolejny krok wstecz po usunięciu Polsatu Sport. Na co oni liczą?
 

tucz

Member
bluray napisał:
To, że grają wszystkie głośniki to nie oznacza, że jest sygnał 5.1.
Jest tylko sztucznie rozproszony w DOLBY PL II.

Ja nie twierdze, ze wszystko caly czas ma dzwiek DD5.1, ale jak sam pokazales w programie C+HD zdarzaja sie takie pozycje i wcale nie jest to Dolby PLII!!! Moj ampli wyswietla na swoim LCD rodzaj odbieranego dzwieku i nieraz mialem DD, a czy to DD2.0 czy DD5.1 to juz inna kwestia.
 

gongol

New member
U mnie TVN HD tez sie zatrzymuje. Wczoraj tragedia. MTVN HD jak narazie bez rewelacji. A zabranie TVP HD to kpina z klientów.
A o dodzwonieniu sie do BOK w Aster, szkoda gadac, kpina z klientów.
Jak tak dalej bedzie to trzeba bedzie sie pozegnac z asterkiem.
 

chill

New member
u każdego sie tvn hd zatrzymuje, teraz ciekawe co powiedza o paczce PS (zwykly, extra i hd) bo napisalem w tej sprawie maila i czekam wlasnie na jakas sensowna odpowiedz, akurat na swieta albo na rok 2009 byloby idealne rozwiazanie z ich strony ;)
 

Peek

New member
Bez reklam
Taaak, Aster po raz kolejny pokazuje swoje stare melodie...

Zamiast świetnego programu z pucharem UEFA i meczami reprezentacji dali jakiś szajs, na którym nie leci żadna muzyka tylko tzw. paździerz. TO JEST PO PROSTU WKU...JĄCE!!!

PS: Mi też tvn hd się zacina

A WIECIE CO MI POWIEDZIAŁA PANI Z BOK?
ŻE TVP HD JEST CAŁKOWICIE WYŁĄCZONY I NIE MA GO W ŻADNEJ SIECI!!!
 

gongol

New member
Na tym badziewnym MTV wkołko to samo. TVP HD odbieraja ponoc jako kanał FTA nawet na cyfrowym polsacie, jest w n i cyfrze.
A w BOK to siedza same czaodziejki i magicy.
HBO HD jest testowo do konca roku, a co dalej?
 

popmart

New member
zen28 napisał:
dokładnie, i jakość nie jest najwyższa, prawdziwe hd to jest tylko między teledyskami jak prezentowane jest logo mtv

nie no bez przesady trochę koncertów np leny kravitz ale teledyski to w większości upsampling ....
 

mrowkapj

New member
Kiszka HD

Pamiętam, jak na tym forum parę miesięcy temu pisałem, że brakuje mi stacji muzycznych HD w ofercie Astra. Myślałem, że MTV HD to bedzie coś. A tu niemiłe zaskoczenie. Dominuje skalowanie SD do HD, jakość momentami jak na starym LCD-ku, smużenie i "maślany" obraz, że o samych teledyskach nie wspomnę!!! Jednym słowem kaszana! Z tego całego HD to jak już zostało zauważone jedynie logo stacji jest w wysokiej rozdzielczości.
Naprawdę jestem baaaardzo zawiedziony, poziomem stacji i tym, że Aster wywalił wartościowe TVP HD i zamienił to na takiego gniota.
Może MTV HD z czasem poprawi się programowo i jakościowo. Może pojawią się jakiś znane i aktualne teledyski, a starocie wionące naftaliną oraz murzyński szajs w stylu gangsta-rap zostanie strącona w niebyt.
Mam nadzieję, że TVP HD wróci a Aster przestanie d....mać swoich widzów.
 

marozet

New member
Szynszyl napisał:
Co do tego TVN HD przypuszczam, że problemy mogą leżeć po stronie nadawcy, ale nawet jeśli, to kanał już ponad 2 miesiące temu stracił miano testowego, więc takie rzeczy to w tej chwili kpina :/

TVN HD zdaje się, że wszędzi się wiesza. Moja dziewczyna ma n-kę i TVN HD nie da się oglądać, bo co kilka minut jest zawieszka.
 

marozet

New member
Czy komuś udało się na KAONIE włączyć napisy? Na poprzednim dekoderze bez problemu brałem oryginalny dźwięk na CANAL+ oraz napisy i wszystko chodziło. Teraz mogę sobie żółtym przyciskiem włączyć menu językowe, wybrać wersję audio oraz napisów, ale jakbym nie kombinował w całym menu i ustawieniach, napisów nie widać.
 

bluray

Banned
Ja nie twierdze, ze wszystko caly czas ma dzwiek DD5.1, ale jak sam pokazales w programie C+HD zdarzaja sie takie pozycje i wcale nie jest to Dolby PLII!!!
Zapomniałem o wątku.
Wtedy Mr. Brooks polerciał w stereo bo mój ProLogic Z5500 wykazał Dolby PL II. Czli na wejściu cyfrowy sygnał STEREO z rozproszeniam na 5.1.

Mam też drugi system, bardziej szlachetny - ONKYO PR-SC885 z aktywnymi monitorami po XLR, króry pokazuje dokładnie cechy sygnału na wejściu. Tak gdyby się kto pytał.

Temat więc na tapecie. Nawet jeżeli KAON ma możliwość sztucznego 5.1 = Dolby PL II to nie mamy żadnych podstaw by tweirdzić czy tgz. multiplexy systemu DVB-C ASTER mają taka zdolność.
Może to nawet być różnie w zależności od rejonu miasta czy rejonu Polski.
U mnie Wawa Praga Północ nie stwerdzam opcji sześciokanałowego dźwięku.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
bzdury
DD może być 5.1 może być 2.0 .... ja mam zapaloną ramkę w Ampli DD toznaczy że sygnał jest DD i koniec, ja nawet nie mam Dolby ProLogicII, chodzi o cyfrową a nie analgogową transmsje dzwięku a nie o ilość kanałów. Większość kanałów HD na asterze daje DD.
Zaczynasz a "grubej rury" = BZDURY
Dalej juz nie jest po kozacku, bo piszesz, że odróżnia Twój hardware digi od analog bo lampka się pali. OK. I żadnej informacji więcej od "balastu technologicznego", który posiadasz o sygnale na wejściu nie dostajesz.

Poczytaj ( = łyknij wiedzy) w moim poście treść zawartą pod linkiem do Dolby Pro Logic II.
Wiedza nie przeszkadza. To są sztuczne rozsiewy STEREO do 5.1 kanałów kina domowego.
Przejdź proszę do obozu ludzi o "podwyższonej świadomości" audio.
I zakochaj się w słuchaniu muzy ze żdródeł 5 kanałowej rejestracji.
Czyli nagrywa się już na pięciu śladach. Jak wiadomo sub to tor powstały po cięciu niskich z reszty i przesunięciu ich na specjalny system zwany subwooferem.

Jak ktoś odkryje ( posiadacz np. ONKYO 606 - amp wyswietla co dostaje) 5.1 to niech da znać.
PLEASE.
 
Ostatnia edycja:

MMrozo

New member
Dd5.1

Ja na swoim KD Sony STR-DE485E mam DD5.1 na Discovery HD, NG HD, czasami na History HD i MTV HD. Co do Dolby PLII to mój ampli nie dekoduje więc czasami jest DPL.
 

Szynszyl

New member
Dekoder nie robi żadnego sztucznego 5.1, tylko po prostu podaje dźwiek przez coaxial w takiej formie w jakiej jest dostarczany przez nadawcę kanału. Więc DD będzie tylko w niektórych programach, ale nie non-stop, bo przecież nadawcy nie mają wszystkich materiałów z dźwiękiem DD.
 

popmart

New member
bluray napisał:
Zaczynasz a "grubej rury" = BZDURY
Dalej juz nie jest po kozacku, bo piszesz, że odróżnia Twój hardware digi od analog bo lampka się pali. OK. I żadnej informacji więcej od "balastu technologicznego", który posiadasz o sygnale na wejściu nie dostajesz.

Poczytaj ( = łyknij wiedzy) w moim poście treść zawartą pod linkiem do Dolby Pro Logic II.
Wiedza nie przeszkadza. To są sztuczne rozsiewy STEREO do 5.1 kanałów kina domowego.
Przejdź proszę do obozu ludzi o "podwyższonej świadomości" audio.
I zakochaj się w słuchaniu muzy ze żdródeł 5 kanałowej rejestracji.
Czyli nagrywa się już na pięciu śladach. Jak wiadomo sub to tor powstały po cięciu niskich z reszty i przesunięciu ich na specjalny system zwany subwooferem.

Jak ktoś odkryje ( posiadacz np. ONKYO 606 - amp wyswietla co dostaje) 5.1 to niech da znać.
PLEASE.

bzdury bzdury bzdury 8[

CO ZA BEŁKOT LUDZIE URATUJCIE MNIE ..... JA NAWET NIE MAM DPLII I MI AMLI EWENTUALNIE ROBI dpl ZE STEREO ...

JESZCZE RAZ POWTARZAM JEŚLI U MNIE (ONKYO 474) PALI SIĘ RAMKA DD TO ZNACZY ZE DZWIĘK DO AMPLITUNETA DOCIERA W POSTACI CYFROWEJ DD CZY TO 5.1 CZY 2.0 CZY 2.1 (BO I TAKI BYWA).
dolby digital NIE OZNACZA Z DEFINICJI DZWIĘKU 6-KANAŁOWEGO TAK TRUDNO TO ZROZUMIEĆ?

JEŚLI SIĘ Z TYM NIE MOZESZ POGODZIĆ TO TRUDNO. INTERESUJE I SIEDZĘ W TEMACIE JUŻ 10 LAT I KTOŚ Z OGRANICZENIEM METALNYM NIECH MNIE NIE POUCZA.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Ale tamat dotyczy czy jest prawdziwe 5.1 a nie czy Dolby.
Dolby nie jest negowane. Tylko czy nadawane jest prawdziwe 5.1 czy sztuczne, tworzone z dwu-kanałowego na wejściu sygnału.
Współczesne wzmacniacze potrafią wyświetlić jaki typ Dolby otrzymują.
Twój sprzęt tego nie potrafi.

PALI SIĘ RAMKA DD TO ZNACZY ZE DZWIĘK DO AMPLITUNETA DOCIERA W POSTACI CYFROWEJ DD CZY TO 5.1 CZY 2.0 CZY 2.1 (BO I TAKI BYWA).
Tak sam piszesz.
Po coaxial przekaz jest zawsze cyfrowy (LPCM/DD/DTS).
Analog to kable RCA.
 
Do góry