Aster HDTV

panedi

New member
Panowie czy ktos wie cos na temat wspolpracy pilota od Kaona z plazmami Pioneer Kuro? Dostalem kody od Pani z aster ale niestety zaden nie pasuje. Posiadam 4280XA ale pilot aster nie potrafi jej obsluzyc.
 

popmart

New member
pilot do kaona ... niesterty również z moim samsungiem ps50a656 nie bardzo chce działać ..

podam może manualny sposób znalezienia kodu:

pilot : x(wyjdź)+OK przez 2-3 sec = stan wprowadzania danych jak do kodu (dioda się świeci na stałe)

wtedy + albo - w sekcji tv w strone tv (oczywićcie działającego)

i czekamy z tak wciśniętym np + aż tv się wyłączy, wtedy puszczamy i zapamiętujemy przez OK...

...niestety u mnie pomimo że procedura niby działa pilot nie chce sterować TV ... może ktoś ma podobny zestaw i może spróbuje.napisze coś ....


yessss. uwaga procedurę przeprowadzić trzeba z NIEZWYKŁYM refleksem tzn łatwo przeskoczyć +/- na następny kod i lipa bo tak naprawde nie wiadomo ile ....;) a jeszcze jedno udane programowanie przeprowadziłem na WYŁĄCZONYM odbiorniku choć uważam że nie ma to znaczenia, ale podaje ...

pozdro : to bardzo fajne mieć źródło sygnału TV na pilocie do astera ;)
 
Ostatnia edycja:

chill

New member
Panowie wiadomo coś o tych nowych dekoderach z HDD? Może być nawet tej samej marki - Kaon bo w sumie nieźle się sprawuje :)
Nie zauważyłem żadnej informacji na stronie providera ani ulotek dołączanych do rachunku.
Miło byłoby gdyby taka oferta pojawiła się na święta czyli z kolejnym rachunkiem, wtedy w 2009 weszlibyśmy z nową technologią - zatrzymywania przewijania i cofania ;)
 

DonMisiek

New member
Z tego co babeczka z infolinii mi powiedziała to dekodery z funkcją przewijania zatrzymywania i nagrywania będą dostępne od Grudnia.
Mówiła również, że będzie możliwość wymiany starego dekodera na nowy za różnice ceny w aktywacji między tymi dwoma.

Jakość programów bardzo dobra aj wszystko gra.

Ciekawi mnie jedno czy jeśli Aster będzie dodawał nowe programy w HD to czy będą je dodawać również mnie czy będę musiał coś za to dopłacać? Czy po prostu wrzucą te progsy do pakietu HD ?

Z góry dziękuję pozdrawiam...
 

PWK

New member
DonMisiek napisał:
Z tego co babeczka z infolinii mi powiedziała to dekodery z funkcją przewijania zatrzymywania i nagrywania będą dostępne od Grudnia.
Mówiła również, że będzie możliwość wymiany starego dekodera na nowy za różnice ceny w aktywacji między tymi dwoma.

Jakość programów bardzo dobra aj wszystko gra.

Ciekawi mnie jedno czy jeśli Aster będzie dodawał nowe programy w HD to czy będą je dodawać również mnie czy będę musiał coś za to dopłacać? Czy po prostu wrzucą te progsy do pakietu HD ?

Z góry dziękuję pozdrawiam...

Czego już "te babeczki" na infolinii Astera nie opowiadały... Najczęśniej mówią to, co chcesz usłyszeć.
 

marozet

New member
Nelfein napisał:
Witam!
Mam taki problem - mam już ponad półtoraroczny telewizor Samsung LE23T51, ten model jeszcze nie posiada wejścia hdmi, natomiast zamiast tego ma DVI (czego obecnie w telewizorach nie widzę). Zakupiłem sobie kabel hdmi-dvi i kiedy podłączam tak PlayStation 3 obraz jest świetny, wszystko śmiga. Dziś monter założył mi dekoder HD astera i podłączyłem go tym samym kablem i obraz wygląda jaby nałożył ktoś na niego różowy filtr. Nie da się oglądać :|

Próbowałem także paru innych wariantów. Podłączenie kablem hdmi-dvi do monitora nic nie zmieniło - dalej była ta warstwa różu na ekranie. Podłączenie hdmi-hdmi na innym telewizorze dało już normalny obraz. Tak samo obraz był w porządku w momencie podłączenia SD - po skarcie - do mojego telewizora.

Pomóżcie pliz

Edit: linków do screenów nie mogę niestety zamieścić, bo za mało mam postów ;-)
Również mam taki sam problem.
Najprawdopodobniejszą, a właściwie pewną przyczynę opisałem w innym wątku (chodzi o przestrzeń kolorów):

Nie mam jeszcze 5 postów, więc link w takiej postaci.
"Problem z tunerem Kaon w Aster (hdmi-dvi)"
//hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=278248#post278248

Wszyscy ze złączem DVI strzeżcie się i piszcie do ASTER.

Ciekawe czy komuś w sprzęcie bez HDMI udało się podłączyć dekoder HD Aster, żeby działał dobrze.
Nie wiem jak ze sprzętem, który ma i HDMI i DVI, może taki sobie poradzi (powinien obsługiwać i RGB i YCbCr)?
Ktoś tak ma?
 

marozet

New member
Szynszyl napisał:
Czy Wy także macie status pobierania oprogramowania: "odrzucony" po wejściu do konfiguracji zaawansowanej/diagnostyki? Wygląda jakby była dostępna nowa wersja ale dekoder z jakiegoś powodu nie chce jej pobrać :/

Też mam tak samo, może ten dalszy kod błędu oznacza, że jednak nie ma jeszcze nowszego softu;).
 

Slasen

New member
chill napisał:
(...) Kaon bo w sumie nieźle się sprawuje :) (...)
:hmm: czy już w nim wprowadzono możliwość ustawiania timera co by się włączył i wyłączył żeby można było sobie nagrać jakiś program o dowolnej godzinie :?:
 

acidjazz

New member
Witam po raz pierwszy w tym wątku.

Dziś miła Pani z bok Aster powiedziała mi, że TVP HD jest testowo tylko do końca listopada, a od 1 grudnia w miejsce niego będzię MTV HD.

Mam też pytanko odnośnie Kaona, ponieważ właśnie dziś mi go zainstalowali - którym przyciskiem w pilocie można wybrać wersję językową - szukałem, szukałem i nie znalazłem :)

Pozdrawiam
 

Szynszyl

New member
A więc TVP HD całkowicie zniknie z oferty, czy pojawi się na innym kanale?
acidjazz napisał:
Mam też pytanko odnośnie Kaona, ponieważ właśnie dziś mi go zainstalowali - którym przyciskiem w pilocie można wybrać wersję językową - szukałem, szukałem i nie znalazłem :)
Należy użyć żółtego przycisku na pilocie ;)
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
acidjazz napisał:
Dziś miła Pani z bok Aster powiedziała mi, że TVP HD jest testowo tylko do końca listopada, a od 1 grudnia w miejsce niego będzię MTV HD
NIEEEEE!
nie zgadzam się ;P
nie mogą ot tak sobie nie przedłużyć umowy z TVP
mecze repry w HD to najlepsze co mnie dotąd spotkało na Kaonie !!!!!
 

chill

New member
działa cycuś glancus z tym MTV 8)
a co do repy to szkoda ich ogladać bo i tak nie awansują do Mundialu, który odbędzie sie w 2010 na czarnym lądzie :p
 

popmart

New member
jest już MTV HD ... ale szkoda troszkę tvphd choć tam 99% powtorek to mogło by zostać .... w sumie coś tam czasami fajnego było...

ciekawe co dalej z asterem .... jakie jeszcze zostaly "nie płatne" dodatkowo kanay HD na rynku ....
 
Ostatnia edycja:
Do góry