Aster HDTV

janeks30

New member
czy warto wykupic w aster dostęp do cyfrowej telewizji?

Mam pytanie czy jest istotna różnica w po między jakością obrazu cyfrowego oraz anologowego oglądanego na LCD
 

qura12

Member
Bez reklam
Jest ale w pewnym sensie na analogu jest lepszy i już tłumaczę o co mi się rozchodzi... Jeżeli mam włączony np. TVP 2 na analogu to wyraźnie widać że jest dużo słabsza jakość niż na cyfrówce, ale jak włączę PIP tak że mam 2 obrazy równych rozmiarów i włączę ten sam kanał co dziwne znacznie lepszy jest analog! Wydaje mi się że to dlatego iż PIP jest robiony na podstawie ustawień z cyfrówki a niektóre "polepszacze" nie są dostępne na analogu (przynajmniej w moim tv). Oczywiście może jest tak tylko w moim przypadku ale przyznajcie że jest to dość dziwne :p
 

ra74

New member
z okazji końca umowy promocyjnej 8) 126zł za TD i tv cyfrowe poszedłem się zapytać co mi proponują dalej i przy okazji wypowiedzieć umowę żeby w listopadzie być całkowicie wolnym co do wyboru
oferta mnie powaliła: ponad 150zł za to samo co mam teraz, a jakbym chciał hd to jeszcze 38 zł :hmm: - tu się chyba gość pomylił bo hd pack kosztuje 20, a nawet pvr nie mają
Poczekamy na promocję "pozostań z nami" zawsze mam upc i spray jako alternatywę
 

Szynszyl

New member
Czy Wy także macie status pobierania oprogramowania: "odrzucony" po wejściu do konfiguracji zaawansowanej/diagnostyki? Wygląda jakby była dostępna nowa wersja ale dekoder z jakiegoś powodu nie chce jej pobrać :/
 

studiauz

New member
Kupiłem Toshibe 32R3500PG, podłączyłem Aster analogowy i załamałem się: wszędzie widzę "ziarenka", tylko na kilku kanałach da się to wytrzymać.

Na razie nie planuję wykupować kanałów HD, ze względu na czas i pieniądze.

Czy odczułbym jakoś znacząco wykupienie samego Basic Plus, jeśli chodzi o jakość programów (zmniejszenie ilości "ziarenek")? Może jest to strata kasy?
 

studiauz

New member
masloww napisał:
kolejny nabrany na lcd-eka
plazma, ludzie plazma do kanałów sd

Nie do końca nabrany :> Po prostu przy dłuższym oglądaniu jednak to mi przeszkadza bardziej niż się spodziewałem, a wybór lcd zamiast plazmy był w pełni świadomy.

A więc: Czy jest widoczna istotna różnica między sygnałem analogowym Aster a cyfrowym z BasicPlus?

Chciałem sprawdzić doświadczalnie, ale Aster od 3 dni nie odpowiadają, czy jest możliwość, krótkiego przetestowania przed podpisaniem umowy. Kiedyś ta firma była bardziej nastawiona na klienta...
 
Ostatnia edycja:

01959

New member
studiauz napisał:
Nie do końca nabrany :> Po prostu przy dłuższym oglądaniu jednak to mi przeszkadza bardziej niż się spodziewałem, a wybór lcd zamiast plazmy był w pełni świadomy.

A więc: Czy jest widoczna istotna różnica między sygnałem analogowym Aster a cyfrowym z BasicPlus?

Chciałem sprawdzić doświadczalnie, ale Aster od 3 dni nie odpowiadają, czy jest możliwość, krótkiego przetestowania przed podpisaniem umowy. w

Kiedyś ta firma była bardziej nastawiona na klienta...
Witaj. Masz racje. Wcale nie zostales nabrany jak to okreslil jeden z kolegow. Nie bede sie powtarzal ale wybor miedzy plazma a lcd jest naprawde bardzo indywidualny. Tak jedna jak i druga technologi ma swoje plusy i minusy.
Co do Aster to powiem Ci tylko tyle ze ja na mojej tosce 40zf355 mam obraz zylete tak po analogu jak i po dekoderze. No moze po cyfrowce jest bardziej ostry. A moj kumpel ma plazme i tez ma odbior super.
Popros najpierw zeby Ci zmierzyli moc sygnalu . Jesli bedzie ok to zniknie kaszka i obraz bedzie na Twoim lcd super.
Toshiby te graja wspaniale.
 

01959

New member
01959 napisał:
Witaj. Masz racje. Wcale nie zostales nabrany jak to okreslil jeden z kolegow. Nie bede sie powtarzal ale wybor miedzy plazma a lcd jest naprawde bardzo indywidualny. Tak jedna jak i druga technologi ma swoje plusy i minusy.
Co do Aster to powiem Ci tylko tyle ze ja na mojej tosce 40zf355 mam obraz zylete tak po analogu jak i po dekoderze. No moze po cyfrowce jest bardziej ostry. A moj kumpel ma plazme i tez ma odbior super.
Popros najpierw zeby Ci zmierzyli moc sygnalu . Jesli bedzie ok to zniknie kaszka i obraz bedzie na Twoim lcd super.
Toshiby te graja wspaniale.
Acha jeszcze jedno. Sprawdz dokladnie wszystkie polaczenia antenowe. Ziarno moze byc z powodu braku dokladnego polaczenia. Powinno pomoc.
 

tucz

Member
01959 napisał:
Co do Aster to powiem Ci tylko tyle ze ja na mojej tosce 40zf355 mam obraz zylete tak po analogu jak i po dekoderze. No moze po cyfrowce jest bardziej ostry. A moj kumpel ma plazme i tez ma odbior super.
Popros najpierw zeby Ci zmierzyli moc sygnalu . Jesli bedzie ok to zniknie kaszka i obraz bedzie na Twoim lcd super.
Toshiby te graja wspaniale.

Twierdzisz, ze na LCD sygnal SD moze byc tak dobrej jakosci jak na plazmie? W przypadku kablowki?? :hmm:
 

Peek

New member
Bez reklam
Witajcie
Pomimo wielu lat spedzonych w Asterze i kanalłów C+ chyba, nie jestem jeszcze do końca pewny, ale byc moze ze moja przygoda z siecia Aster sie skonczy. Przy zamawianiu HD firma wysłała mi podwójny rachunek. Oczywiście zapłaciłem za aktywacje i dekoder, ale nie płaciłem 2 razy tych samych pakietów. Niestety od czerwca Aster wysyła mi 3 faktury z kwota do zapłacenia. Moja cierpliwośc do Astera która przybierała ogromne rozmiary została przekroczona. Niedługo chyba złoze wymówienie. Nadszedł czas N-ki i Ligi Mistrzów w HD.
 

asterix2001

New member
studiauz napisał:
A więc: Czy jest widoczna istotna różnica między sygnałem analogowym Aster a cyfrowym z BasicPlus?

Jesli chodzi o rożnice wydaje mi sie ze jest powalajaca. Niestety jak ktos przesiadzie sie na ich cyfrowy sygnal i jeszcze zobaczy sygnal hd to na analogu wtedy widac duza roznice. Ja mam LCD-ka i jakosc cyfrowa w Basic+ jest zdecydowanie lepsza od analoga. Czy porownywalna z dvd to moze nie do konca ale nie ma opisanych przez ciebie "ziarenek" zdecydowanie polecam Ci wykup basic +
Uzywam go zanim dolaczyli kanaly hd i glownie na tym ogladam telewizje. soradycznie przelaczam sie na brakujace niestety w cyfrowej kilku kanalow co sa w analogu.
 

studiauz

New member
studiauz napisał:
Kupiłem Toshibe 32R3500PG, podłączyłem Aster analogowy i załamałem się: wszędzie widzę "ziarenka", tylko na kilku kanałach da się to wytrzymać.

Jednak wina leżała po mojej stronie :???: Źle przygotowałem zakończenie kabla, teraz synał jest ok (jak na analogowy :))
 

01959

New member
studiauz napisał:
Jednak wina leżała po mojej stronie :???: Źle przygotowałem zakończenie kabla, teraz synał jest ok (jak na analogowy :))
Czyli rada byla pomocna. Tak na wszelki wypadek popros Aster zeby Ci zmierzyli moc sygnalu . Jesli jest za slaby poprawia a jesli za mocny - zmniejsza. Gdy wszystkie parametry beda OK odbior bedziesz mial bardzo dobry. Co do dekodera cyfrowego to warto go podlaczyc choc na tym forum widzialem odmienne zdania. Kazdy ma do tego prawo. Ja bym CI zdecydowanie polecal. Decyzja nalezy do Ciebie. Celowo nie wspominam o kanalach HD bo przy dobrze ustawionym lcd obraz jest jak pocztowka.
Brakuje tylko 3D. Milego ogladania. :eek:k:
 
Do góry