Aster HDTV

Peek

New member
Bez reklam
Ale jest Discovery HD, które według mnie jest lepsze od NG, jest też luxe HD które w całości jest tworzone w HD a HBO HD juz jest zapowiedzianie na stronie Astera.

Mam do was pare pytań:
1. Czy wyłączacie dekodery np. na noc czy kiedy nie ogladacie TV? Bo zauwazyłem, ze jak jest włączony to jest ciepły?

2. Czy umiecie programować pilot Kaona aby obsługiwał telewizor? Ja mam TV Soby Bravia i sam z siebie nie obsługuje:hmm:

3. Czy oprócz sortowania tematycznego potraficie posortowac kanały według numerów? np. TVP 1 - 001
 

munkey

New member
lapizapi napisał:
Ale brakuje kilku kanałów HD jak hbo hd nat geo HD Fox Hd a w cyfrze są
No mi tam nat geo nie brakuje bo już kilka miesięcy temu obejrzałem ich ramówkę na cały rok, tak często zmieniają programy ;)
Hbo pewnie się niedługo pojawi a Filmbox HD (bo pewnie o tym piszesz) rzeczywiście na cyfrze wyglada nieźle i mogliby dorzucić.

P.S.

Czy wam też wrzucili HBO i Cinemax'a przy instalacji HD? Ja tego nie zamawiałem ale chyba dali promocyjnie na miesiąc, tak jak przy zakładaniu basic plus'a :)
Na HBO możliwość wyboru wersji językowej i napisów - tego chyba wcześniej nie było..
 
Ostatnia edycja:

k_luke

New member
Peek napisał:
...
Mam do was pare pytań:
1. Czy wyłączacie dekodery np. na noc czy kiedy nie ogladacie TV? Bo zauwazyłem, ze jak jest włączony to jest ciepły?

2. Czy umiecie programować pilot Kaona aby obsługiwał telewizor? Ja mam TV Soby Bravia i sam z siebie nie obsługuje:hmm:

3. Czy oprócz sortowania tematycznego potraficie posortowac kanały według numerów? np. TVP 1 - 001
Ad. 1. Ja jak nie oglądam zawsze wyłaczam - za bardzo się grzeje, dużo bardziej niż Motorola.
Ad. 2. Na tyle na ile pozwala - czyli przełączanie kanałów, regulacja głośności, wyciszenie, włączanie/wyłączanie, przełączenie na AV. Zgodnie z instrukcją na stronie Aster. W instrukcji przekazanej z dekoderem brakuje tej strony. Również mam Sony Bravia i działa.
Ad. 3. Nie ma takiej opcji...
 

tucz

Member
ja tez juz jestem po montazu, ktory w sumie trwal ok. 1h
wzialem tylko C+HD i powiem szczerze, ze nie widze wielkiej roznicy, ale to moze dlatego, ze u mnie na plazmie kanaly SD wczesniej i tak swietnie wygladaly...
druga rzecz to jak ustawiliscie sobie sposob wyswietlania kanalow 4:3? z czarnymi pasami po bokach? ja nie chce, zeby mi sie plazma wypalila, wiec musze cos innego ustawic. Odbiera ktos na plazmie?
PS. Nie wiem czy zauwazyliscie, ale gdzies w ustawieniach na kanale 13, zaraz przed Discovery HD, jest National Geographic HD. Wiec wyglada na to, ze niedlugo sie pojawi. Sam monter byl zaskoczony :-D
 

k_luke

New member
tucz napisał:
...
PS. Nie wiem czy zauwazyliscie, ale gdzies w ustawieniach na kanale 13, zaraz przed Discovery HD, jest National Geographic HD. Wiec wyglada na to, ze niedlugo sie pojawi. Sam monter byl zaskoczony :-D
Też u siebie zauważyłem, że jest kilka miejsc pomiędzy kanałami... pewno przygotowane pod najbliższe zmiany. Wydaje mi się, że 14 może być na HBO HD, a dalej bodaj przed TVN jest miejsce na NG HD:D Czyli możliwe jest to o czym wcześniej pisałem kilka nowych kanałów już wcześniej na Motorolce widziałem w menu serwisowym, m.in. PSE.
 

aruh

New member
Może nie do konca na temat, ale przed montażem nowego dekodera mam pytanie: czy w ramach swojego mieszkania/domu można samodzielnie rozdzielać sygnał analogowy bez żadnych opłat (tak mam właśnie zrobione)?
 

k_luke

New member
aruh napisał:
Może nie do konca na temat, ale przed montażem nowego dekodera mam pytanie: czy w ramach swojego mieszkania/domu można samodzielnie rozdzielać sygnał analogowy bez żadnych opłat (tak mam właśnie zrobione)?
Oczywiście, ja sam rozdzielałem w jednym miejscu, monter kiedyś w drugim miejscu i przy instalacji dekodera prześledził jak leci kabel i wymienił wszystkie rozgałęziacze na nowe.
 

asterix2001

New member
k_luke napisał:
Ad. 1. Ja jak nie oglądam zawsze wyłaczam - za bardzo się grzeje, dużo bardziej niż Motorola.
Ad. 2. Na tyle na ile pozwala - czyli przełączanie kanałów, regulacja głośności, wyciszenie, włączanie/wyłączanie, przełączenie na AV. Zgodnie z instrukcją na stronie Aster. W instrukcji przekazanej z dekoderem brakuje tej strony. Również mam Sony Bravia i działa.
Ad. 3. Nie ma takiej opcji...

co do regulacji telewizorem za pomoca pilota od dekodera to u mnie na LG
dziala zmiana programow glosnosc i zmiana av-ek
 

mislowik

New member
ponieważ info na stronach Aster o dekoderze jest niezbyt bogate, mam pytanie do posiadaczy czy ma wyjścia HDMI i jeśli tak to ile, druga sprawa to jakie ma dodatkowe wyjścia (czy można np. przez HDMI podłączyć go do telewizora, a przez component do nagrywarki - niestety mam nagrywarkę bez HDMI)?
 

k_luke

New member
mislowik napisał:
ponieważ info na stronach Aster o dekoderze jest niezbyt bogate, mam pytanie do posiadaczy czy ma wyjścia HDMI i jeśli tak to ile, druga sprawa to jakie ma dodatkowe wyjścia (czy można np. przez HDMI podłączyć go do telewizora, a przez component do nagrywarki - niestety mam nagrywarkę bez HDMI)?
HDMI ma jedno. Component jest ale zablokowany softem. Więc do nagrywarki tylko Euro:(
 

chill

New member
mislowik napisał:
ponieważ info na stronach Aster o dekoderze jest niezbyt bogate, mam pytanie do posiadaczy czy ma wyjścia HDMI i jeśli tak to ile, druga sprawa to jakie ma dodatkowe wyjścia (czy można np. przez HDMI podłączyć go do telewizora, a przez component do nagrywarki - niestety mam nagrywarkę bez HDMI)?
na stronie Astera masz przecież instrukcję nowego dekodera, natomiast tutaj masz prezentacje HD, po paru slajdach jest w skrócie opisany dekoder Kaona
 

tucz

Member
wylaczacie ten dekoder programowo czy calkiem z gniazdka?
Widze, ze nawet jak jest wylaczony programowo, z pilota, to nadal mocno sie grzeje. Ktos ma pojecie ile wtedy ciagnie pradu?
Monter powiedzial, ze standardowo aktualizacja softu odbywa sie w nocy miedzy 3 a 4. Wiec ciekawe czy jak bedzie wylaczony z gniazdka to wtedy zaktualizuje sie przy najblizszym wlaczeniu?
 

sok00_krk

New member
Witam, od dzisaj ja też jestem szczęśliwym posiadaczem pakietów HD i mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników - 720p czy 1080i ? tylko prośił bym o obiektywizm ... pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry