Asmax Playbox HD

Slawko1

New member
Bez reklam
Tak jak cypisek_xl ci radzi, kup Philips HMP3000 i zaktualizuj firmware.
Będziesz zadowolony, obsługuje wszystkie formaty video i audio niezbędne do oglądania filmów.

Tańsze wynalazki mają często problemy z .mkv i dźwiękiem w DTS
 
Ostatnia edycja:

minetoo

New member
Jak nie ten asmax to co kupić za podobne pieniądze?
Potrzebuję odtwarzać MKV i DIVX/XVID oraz najważniejsze aby bylo wyjście coaxial.
Proszę Was o porady
 

elecktr

New member
Witam. Myślałem już miesiąc temu o kupnie jakiegoś odtwarzacza , ale nie starczało kapuchy na jakiś sensowny zakup. Dziś zauważyłem ciekawą ofertę właśnie tego odtwarzacza na allegro za 99zł , nówka ze sklepu Karen.
Jak myślicie ? Warto ? Czy nie będzie problemów z formatem audio niektórych filmów w HD ? (pytam , bo odtwarzacz w moim tv mnie dobija..)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Cena dobra, ale odtwarzacz taki sobie.....
Miałem i wymieniłem na Arivę z której jestem zdecydowanie bardziej zadowolony. Asmax gubił synchronizację audio-video, miał problemy z poprawnym wyświetleniem formatu obrazu.
 

elecktr

New member
Chodzi mi głównie o filmy 720p ~4-6 GB . Jak często gubił tą synchronizację ? Sam czy przy przewijaniu ? Na czym polegały te problemy z wyświetleniem formatu ? Ucinał coś ? Sorki , że tak dużo pytań , ale chciałbym się zdecydować jak najszybciej i przy tym nie kupić bubla . Sam chciałem kupić Arivę , ale 300zł na ten moment to niestety za dużo . Filmy tam nie będą oglądane codziennie , może raz na tydzień / 2
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Chodzi mi głównie o filmy 720p ~4-6 GB . Jak często gubił tą synchronizację ? Sam czy przy przewijaniu ? Na czym polegały te problemy z wyświetleniem formatu ? Ucinał coś ? Sorki , że tak dużo pytań , ale chciałbym się zdecydować jak najszybciej i przy tym nie kupić bubla . Sam chciałem kupić Arivę , ale 300zł na ten moment to niestety za dużo . Filmy tam nie będą oglądane codziennie , może raz na tydzień / 2

Cena tego Asmaxa jest atrakcyjna, ale jeśli chcesz oglądać filmy w formacie .mkv
to sobie daruj ten wynalazek który nawet niema dekodera DTS, a spora cześć filmów .mkv właśnie
ma dźwięk w tym formacie, chyba ze posiadasz amplituner.

Minimum jakie warto kupić obecnie to WIWA HD-5, radzi sobie bardzo dobrze z .mkv w obojętnie jakiej rozdzielczości i ma wszystkie potrzebne dekodery dźwięku.
Lub Philipsa HMP3000, Asusa O!Play Mini, możliwości takie same jak WIWA HD-5 tylko lepsza jakość wykonania.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy jest najnowszy soft w tej chwili, ale ja po wgraniu nowego ( jak miałem ten odtwarzacz) to miałem jeszcze większe problemy. Filmy zaczęły się "ciąć" i była totalna kicha.

Co do gubienia synchronizacji audio-video to asmax gubił ją przy przewijaniu, ale gubił też podczas odtwarzania filmów.
Co do formatu obrazu to nie potrafił dostosować proporcji obrazu pomimo właściwych ustawień. trzeba było co chwila ręcznie to ustawiać. Dla przykładu film o proporcjach 1.85:1, czyli wypełniający całą powierzchnię obrazu miał pasy. Trzeba było kombinować ustawiać letterbox czy jakoś tak, już teraz nie pamiętam...

Po prostu tak jak już koledzy wyżej napisali odpuść sobie ten odtwarzacz.....
 

retros

New member
Nie wiem czy jest najnowszy soft w tej chwili, ale ja po wgraniu nowego ( jak miałem ten odtwarzacz) to miałem jeszcze większe problemy. Filmy zaczęły się "ciąć" i była totalna kicha.

Co do gubienia synchronizacji audio-video to asmax gubił ją przy przewijaniu, ale gubił też podczas odtwarzania filmów.
Co do formatu obrazu to nie potrafił dostosować proporcji obrazu pomimo właściwych ustawień. trzeba było co chwila ręcznie to ustawiać. Dla przykładu film o proporcjach 1.85:1, czyli wypełniający całą powierzchnię obrazu miał pasy. Trzeba było kombinować ustawiać letterbox czy jakoś tak, już teraz nie pamiętam...

Po prostu tak jak już koledzy wyżej napisali odpuść sobie ten odtwarzacz.....

palyboxa otrzymałem jako prezent więc raczej go zostawię i w związku z tym moje pytanie o najnowsze oprogramowanie do w/w odtwarzacza

Pozdr.
 

komanch

Member
Kupiłem przed chwilką Asmax'a za 99zł
chcę go podłączyć przez hdmi do tv oraz przez optical do kina domowego
ma służyć głównie do odtwarzania plików AVI 720p z pendrive'a

czy nie będę miał jakiś problemów z synchronizacją a/v?
 

Marko658

New member
Witam . kupiłem to ( playbox hd media player ) 29.12.2011 w Media markt za 119 zł. Działa większość plików avi i np. 3gp. Nie mam na razie plików w HD. Kopia dvd z dyzku HDD działa.
 

wawa69

New member
To ja opiszę swój problem z Asmaxem.Zacznę od tego,że postanowiłem zmienić TV(PANASONIC Tx-P46G30E).Na poprzednim CRT-ku Asmax był podłączony przez component i nie miałem żadnego problemu z odtwarzaniem filmów.Czytał zarówno avi jak i mkv.Z napisami też nie miałem problemu(głównie avi).Po zmianie TV,Asmaxa podłączyłem oczywiście kablem hdmi,no i tu pojawiły się zgrzyty.Główny problem mam z dźwiękiem.Pobrałem z forum parę próbek HD(m2ts) i obraz mam piękny ale za to nie ma głosu.Ta sama sytuacja jest z plikami avi,mkv,dvd.Odtworzył mi z głosem jedynie plik o rozszerzeniu mov.Co ciekawe po podłączeniu przez component wszystko działa już poprawnie,tylko obraz gorszy.
Czy to możliwe,że po zmianie kabla nie dekoduje niektórych rodz.dźwięku?
Czy sprawę załatwi WD TV LIVE MEDIA?
 

ecolab250

New member
soft

Gdyby ktos szukal softu, tego co podobno taki dobra a go usuneli ze strony, to moge podeslac na priv.

A osobiscie katuje Asmax'a mkv w roznych formatach i "nie wolno" przewijac bo zgubi synchro z Audio. W tym wypadku zatrzymac i skorzystac z opcji "WZNÓW" odtwarzanie, synchro bedzie poprawne.
 

retros

New member
Gdyby ktos szukal softu, tego co podobno taki dobra a go usuneli ze strony, to moge podeslac na priv.

A osobiscie katuje Asmax'a mkv w roznych formatach i "nie wolno" przewijac bo zgubi synchro z Audio. W tym wypadku zatrzymac i skorzystac z opcji "WZNÓW" odtwarzanie, synchro bedzie poprawne.


kiedy wyszedł ten sofcik - chętnie poproszę o niego ( chciałem wysłać na pw ale jakieś błędy ) mój email : kburys@o2.pl

Pozdr.
 
Do góry