Asmax Playbox HD

RosomaQ

New member
Bardzo mnie ucieszył fakt wyjścia nowego oprogramowania. Po ostatniej aktualizacji wszystko się posypało(filmy cięły się tak że nie dało się tego oglądać). Postanowiłem więc od razu wgrać nowego softa jak tylko zobaczyłem, że wyszedł. Za wiele nie było do stracenia... Nie spodziewałem się jednak, że po wgraniu najnowszego firmware stanie się coś takiego. A mianowicie po podłączeniu zewnętrznego dysku 1tb sprzęt się zawiesza i nie reaguje na żaden przycisk z pilota poza wyłączeniem :| Na szczęście udało się podłączyć pendriva i wgrałem pierwszego softa tego najstarszego i wszystko działa dobrze. Nie wiem jaki jest sens wypuszczania takich niedopracowanych aktualizacji. Ciekawe jakie nowości przyniesie kolejna wersja.

A na mrygającą diodę polecam aktualizację z kawałka czarnej taśmy izolacyjnej ;)
 
Ostatnia edycja:

privmw

New member
co do dysku 1tb mogę tylko niestety potwierdzić... ale zanim wrócę do pierwszego firmwaru w wolnej chwili sprawdzę filmy gdzie poprzednio rozjeżdżała się fonia z obrazem... wydaje mi się że teraz rozjeżdża sie mniej... ale muszę jeszcze potestować...
 

mcrobert666

New member
co do dysku 1tb mogę tylko niestety potwierdzić... ale zanim wrócę do pierwszego firmwaru w wolnej chwili sprawdzę filmy gdzie poprzednio rozjeżdżała się fonia z obrazem... wydaje mi się że teraz rozjeżdża sie mniej... ale muszę jeszcze potestować...
Playbox, w najnowszej wersji ma problem z płynność odtwarzania, BRRip w HD, niby film można obejrzeć ale co jakiś czas dziwne przycięcia obrazu, po powrocie na stary soft wszystko ok.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Playbox zarówno ze starym jak i nowym softem działa niepoprawnie. Nowy to w sumie wprowadza więcej złego niż dobrego. Niestety według producenta nie ma żadnego problemu i wszystko działa OK". Taką otrzymałem informację jak się dodzwoniłem ( bo na kilka wiadomości e-mail nie otrzymałem żadnej odpowiedzi).
Dlatego też już nie mam payboxa tylko arivę i dzięki temu pozbyłem się problemów...
Pozdrawiam
 

mcrobert666

New member
na chwile obecna Playbox najtanszy i teoretycznie dobre parametry gdyby nieskopany soft, potem albo Ferdek, Asus tylko już nie ten przedział cenowy
 

kak-tus

New member
praktycznie karzdy HD player ma component, Playbox ma na pewno bo sam mam podłączony przez component, Ferguson Ariva, Asus O!Play.

Niestety żaden z tych playerów nie ma componenta (oprócz wspomnianego Playboxa). Niestety Playboxa mam i jest to kicha rozchodzi się obraz z audio na niektórych filmach.
Szukam czegoś konkretnego koniecznie z componentem bo tylko przez niego mogę puścić obraz HD na projektor(benq w500) szwankuje hdmi i obraz mruga.
 

olinotron

New member
bliźniak asmax playboxa

Szukając alternatywnych firmware dla playboxa znalazłem klona tego urządzenia pod szyldem "memup" zamiast "asmax". Jestem tu nowy i nie mogę wkleić linka.

w google: "MEDIAGATE VX SERIES : The gateway to High Definition"

Ma język polski, więc jak ktoś znajdzie do niego soft, to poproszę tutaj o linka, warto go będzie sprawdzić. To chyba jedyny bliźniaczy model playera na chipie MStar D7M26L.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Szanowni koledzy, sugeruję dać sobie spokój z zabawami z alternatywnym firmware, problem bowiem leży w dość słabym i starawym procesorze, w jaki wyposażono Asmaxa.
MStar D7M26L ma kłopoty z dużym bitrate wideo i audio, więc tak naprawdę może pracować poprawnie z plikami MKV 720p, a im mniej referencyjnych ramek tym lepiej. Na dodatek chip obsługuje HDMI 1.2, więc to też ograniczenie.

Poza tym producent już zapomniał o przywoływanym tutaj playerze pt. Memup Mediagate VX, bo musiał chyba na nim wtopić finansowo. Memup to francuska marka (MEMUP - Feel Design), na ich stronach jasno napisali

"Aucun driver n'est disponible pour ce produit."

"Aucun firmware n'est encore disponible pour ce produit."

"Aucune FAQ n'est encore disponible pour ce produit."

Myślę, że tłumaczenia to nie wymaga.

Gdy firmware jeszcze był dostępny, bodajże w lutym, gdy zakładałem ten wątek w momencie nabycia Asmaxa dla żony, wrzuciłem go testowo i był gorszy niż pierwsza wersja w Asmaxie... Nie mam pojęcia czy wypuścili jakiś inny, ale chyba nie.
 

Marcinex

New member
Kupiłem go 2 miesiące temu, odtwarza jakieś 80% filmów, które posiadam, na początku była jazda bo nie widział dysku USB Samsung S2 320GB. Był w sklepie z tym dyskiem i dalej kupa. Musiałem kupić inny ( WD Passport ) I z tym działa bez problemu. Po optyku puściłem go go na ampa Yamahy i z dźwiękiem nie mam problemu. Czasami trafi się babol w postaci "Nieobsługiwany plik" - jak mi zależy na filmie to przerabiam go w kompie na inny format i działa bez problemu. Swoja drogą to FW powinni poprawić. W tej cenie nie ma nic lepszego imho.
 

mikolajb

New member
Dysk 1,5TB

Witam!

Kupiłem właśnie dysk Samsunga 1,5TB i Asmax go nie widzi. Można coś na to poradzić? Próbowałem po kablu USB 2.0 jak również 3.0. Z zasilaniem i bez... Na boku też go kładłem ;-)
FAT32
 

Szlachtus

Member
nie chcę ciebie denerwować ani smucić, ale najlepiej zrobisz jak asmaxa odsprzedasz, sorry ale będziesz miał tylko jeszcze więcej problemów z nim niż masz w tej chwili, to że ci nie widzi dysku, to normalka, niestety ten odtwarzacz jest baardzo wybredny, ale takich kwiatków będziesz miał coraz więcej. Niestety do tego producent albo nie aktualizuje softu, a jak już to tylko go psuje na jeszcze gorszy. Nie pytaj się zatem co zrobić z tym fantem że nie widzi twego dysku, tylko czym prędzej sprzedaj Asmaxa i kup jakiegoś Asusa lub WD.

Pozdrawiam
 

hondacrxxx

New member
To urządzenie posiada funkcję autoplay?? Można ustawic tak, aby po właczeniu zasilania automatycznie zaczął odtwarzac plik z karty sd w petli (repeat)??
 

Qóba

New member
Cześć!

Poszukuję zewnętrznego dysku twardego do Playbox'a, z tego co czytałem z niektórymi ma problem, więc jakiego producenta i jaki model polecacie?

Chciałbym żeby dysk był zasilany z USB, małe wymiary i pojemność ok. 500GB.

Ktoś z Was pisał o WD Passport, czy taki byłby ok?
allegro.pl/dysk-wd-passport-essential-2-5-500gb-5400-usb-cza-i1211198551.html#gallery

Pozdrawiam
 

josher

New member
Powiem tak. Zakupiłem to urządzenie jakiś miesiac temu. Odtwarzał, potem raz przestał odtwarzac 1080 a dzisiaj przestał widziec "twardziela'. Poprzednicy wspominali o aktualizacji. Na serwerze ftp dostepna jest tylko z 25 maja. Zaryzykowalem.(wczesniej zastanawialem sie nad tym bo reakcje uzytkownikow byly negatywne) I o dziwo zaczal chodzic. Nawet tak jak przedmowcy okreslili powinna zgasnac ta biala lampka w trybie czuwania i o dziwo- faktycznie zgasla. Jest ok. Dziala.
 
Do góry