Asmax Playbox HD

Romax3

New member
Jeśli ktoś ma problem z wgraniem nowego softu, to sprawdziłem i oto wyniki:


Soft na dysku 120 GB z partycją NTFS : aktualizacja nie ruszyła.
Soft na penie 8 GB z partycją NTFS : aktualizacja nie ruszyła.
[FONT=&quot]Soft na penie 1 GB z partycją FAT32 : poprawnie zaktualizowało oprogramowanie.[/FONT]
 

maja1

New member
Wgrywał już ktoś może ten niby nowy soft :KMP383_MMB.AP / 4706 KB /
z dnia 2010-11-18 .
Ze strony producenta ftp.asmax.pl/sterowniki/PLAYBOX/
Jestem ciekaw opini bo jadę jeszcze na 1 sofcie.
 

Szlachtus

Member
tak ja przetestowałem...śmiechu warte, wszystko się znowu wiesza, nie chce mi się po raz kolejny wysyłać tego do producenta na wymianę, zostaję przy asusie a asmaxa sprzedam chociaż za 50zł jako uszkodzony, więcej nerwów niż to warte...
 

Krzysztof_O

New member
Wgrywał już ktoś może ten niby nowy soft :KMP383_MMB.AP / 4706 KB /
z dnia 2010-11-18 .
Ze strony producenta ftp.asmax.pl/sterowniki/PLAYBOX/
Jestem ciekaw opini bo jadę jeszcze na 1 sofcie.
Umnie wszysto chodzi OK, poza wyświetlaniem zdjęć. Mam zdjęcia w formacie 16:9 i obcina prawą i lewą stronę. Jeżeli ktoś ma ostatni soft ten z maja to proszę o kontakt lub przesłanie mi mailem kriso@pro.onet.pl
Ten majowy chodził najlepiej. Najgorsze, że ten majowy wykasowali ze strony asmaxa, a zostawili stare badziewie z lutego tego roku. Pisałem już w tej sprawie do informatyka ASMAX-a i czekam na odpowiedź kiedy zamieszczą majowy soft lub poprawią ostatni.
 

remsey

New member
Krzaczenie się napisów

Witam.
Jakiego kodowania używacie w napisach, aby mieć polskie znaki? Próbowałem CP-1250, CP-1257, ISO-8859-2, ISO-8859-13, ISO-8859-16, UTF-8.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jeśli ktoś ma problem z wgraniem nowego softu, to sprawdziłem i oto wyniki:
[FONT=&quot]Soft na penie 1 GB z partycją FAT32 : poprawnie zaktualizowało oprogramowanie.[/FONT]

We wszystkich tego typu plyerach, gdzie aktualizuje się firmware przez USB ZAWSZE należy (i każda instrukcja o tym mówi - RTFM) używać wyłącznie systemu plików FAT32 (bez partycji, plik do flashowania w katalogu głównym).
 

wilos

New member
Dzisiaj przyszedł zakupiony wczoraj ASMAX i jak narazie wszystkie 10 plików MKV. wyświetlił -dzwiek DTS działa super. Tylko napisy co chwile mieszają się z angielskimi - to chyba te w kontenerze - da sie jakoś je usunąc.

Aktualizacja:
Wgrałem najnowszy soft i napisy można już wybierać - wszystko śmiga nieprawdopodobnie wyśmienicie - zero zacięc, braków synchronizacji napisy wyświetla wszystkie. No za taką cenę - miodzio. POLECAM
 
Ostatnia edycja:

jentus

New member
Witam.

Widzę, że większość nie ma problemów z tym odtwarzaczem.

U mnie pliki mkv w ogóle nie startują. Odtwarzacz pokazuje, że niepoprawny format. Wgrałem mu nowy soft, ale to nic nie pomogło.
:hmm:
 

adamos25

New member
koledzy może nie na temat ale szukam jakiegoś dobrego odtwarzacza zewnętrznego ale zielonego pojęcia niemam jaki byłby dobry i zęby czytał wmiare wszystko moze jakies sugestie lub linki do wspomnianych odtwarzaczy , wielkie dzieki
 

strusiu44

New member
Witam Mam pytanie do posiadaczy Asmaxa
Przeczytałem cały temat i już zgłupiałem jednych niby śmiga a innym nie.
Nich ktoś odpowie szczerze czy warto go kupić (już go zamówiłem w komputroniku - ma być za 2 dni) bo nie chciałbym kolejne pieniądze wyrzucić w błoto.
Jak jest z tymi filmami mkv ,h264 odtwarza w końcu czy nie?

Piszę ze kolejne pieniądze bo miesiąc temu kupiłem LG smart uprgade st600 specjalnie aby móc oglądać pliki mkv i x264 i co lipa po całości na 10 filmów obejrzałem tylko jedną bajkę bo resztę filmów wo gule nie chce odpalić -startuje startuje niby ma już odpalić i wywala do menu.

Teraz by mi było szkoda wydać kolejnych pieniędzy na urządzenie odtwarzające filmy mkv które w rzeczywistości wo gule ich nie odtworzy.
można to zobaczyć tu:
www.youtube.com/watch?v=Z9LQw-iNcls



Jeszcze jedno czy poradzi sobie z dyskiem zewnętrznym 1TB SAMSUNG G3 STATION ?
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Zamówiłeś a teraz dopiero pytasz? Nie ma za dobrych opinii ten player. Ja bym się starał to zamówienie odkręcić. Jeśli coś ma być na podobnej półce cenowej to jest np. Philips HMP3000. Nowy i dość mocny procesor. Na poprawki firmware do Asmax raczej marne szanse.
 

BoloJang

New member
Jak zwykle znowu się zawiodłem, chciałem kupić najtańszy odtwarzacz dla rodziców, który miał służyć tylko do oglądania zdjęć z aparatów i filmów z kamery więc myślałem, że z takimi podstawowymi funkcjami będzie sobie radził bez problemów a tu klops :(

Zauważyłem problem z wyświetlaniem obrazów jpg, tzn. błędne dekodowanie (wyświetlanie) kolorów (brak czerwonego koloru) w zdjęciach z aparatu. Problemem nie są jednak zdjęcia, gdyż sprawdzałem je na komputerze w różnych przeglądarkach graficznych jak i w urządzeniach innych marek i tam były one wyświetlane poprawnie.
Upewniłem się również, że nie jest to problem kabla - sprawdzałem połączenie poprzez kabel hdmi (2 różne kable) jak i połączenie kablem dołączonym do zestawu, bez różnicy.
Kolejną rzeczą, która dotyczy przeglądania zdjęć jest brak funkcji autorotacji na podstawie znacznika exif w zdjęciu lub chociażby na podstawie proporcji zdjęcia tzn. jeżeli wysokość zdjęcia jest większa niż jego długość to powinno być ono wyświetlone w pionie a nie jak teraz w poziomie. Obracanie ręczne za pomocą przycisku rotate jednakże powoduje wręcz koszmarną utratę jakości i pomniejszenie zdjęcia (wydaje mi się, że podczas obracania zdjęcie jest skalowane do najniższej rozdzielczości 576P).
Następny poważny wg mnie problem to samo skalowanie zdjęć, jest ono bardzo słabej jakości, w dodatku nie wykorzystuje ono pełnej rozdzielczości ekranu (używam trybu 1080P) - widać czarne pasy wokół zdjęcia.

Następną sprawą jest rozpoznawanie typów plików (choć to raczej nie błąd, ale jest to uciążliwe) tzn. jeżeli się nie mylę to odtwarzacz rozpoznaje dany plik po jego rozszerzeniu a nie po jego zawartości, przez co miałem problemy z wyświetlaniem filmów z kamery gdyż moja kamera zapisuje je z rozszerzeniem *.MTS (typ AVCHD) a tu okazuje się, że odtwarzacz nie pokazuje takiego rozszerzenia na liście plików, dopiero zmiana wszystkich rozszerzeń na *.TS rozwiązało problem, jednakże przy bardzo dużej ilości filmów jest to bardzo uciążliwe szczególnie, że nie da się tego zrobić z poziomu odtwarzacza.
 

strusiu44

New member
"wo gule" - jezeli mamy czytac Twoje wywody to chociaz pisz poprawnie :(

Ślązaku jeżeli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to się nie udzielaj w tym temacie !!!!!!!!!!
Masz zamiar ponabijać se posty to zrób to w innych dziale!!!!!!!!!

A po drugie to najpierw popatrz na siebie a potem upominaj innych.
Zresztą ty i tak nie znasz poprawnej polszczyzny bo każdy ślązak to niemiec!!!!!! :mrgreen:


Zamówiłeś a teraz dopiero pytasz?
Zamówiłem ale jeszcze nie zapłaciłem ;)
Także jeszcze nic straconego.
 
Ostatnia edycja:

bercik07

New member
eb6.jpg
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
się nie udzielaj w tym temacie !!!!!!!!!!.

"na ten temat"

Masz zamiar ponabijać se posty to zrób to w innych dziale!!!!!!!!!

"sobie posty"

W tym dziale zwraca się przynajmniej częściową uwagę na poprawną polszczyznę, składnię i interpunkcję. Z prostego szacunku dla czytających. Możemy wybaczyć pod warunkiem, że jesteś uczniem podstawówki, więc daj znać.

Zresztą ty i tak nie znasz poprawnej polszczyzny bo każdy ślązak to niemiec!!!!!! :mrgreen:

A za takie coś można błyskawicznie dostać ban...
 
Do góry