Ariva HDplayer 110

majcher

New member
Używam 2 dysków Samsung S2 Portable HXMU050DA 500GB. Oba chodzą bez żadnego problemu i bez dodatkowego zasilania. Dysk należy sformatować w NTFS z domyślnymi ustawieniami.
 

eclipse

New member
majcher napisał:
Używam 2 dysków Samsung S2 Portable HXMU050DA 500GB. Oba chodzą bez żadnego problemu i bez dodatkowego zasilania. Dysk należy sformatować w NTFS z domyślnymi ustawieniami.

Te samsungi to tak nie do konca działają - jak pisałem wcześniej mam ten dysk w wersji 320GB i owczem Ariva go czyta ale nie potrafi odczytać żadnego pliku - próbuje odczytać całkiem inne pliki niż są zanaczone. Dysk pod windowsem nie wykazuje żadnych błędów sprzetowych ani logicznych. Być może problemem jest duża ilość plików lub za długie scieżki dostępu - sprobuję jeszcze na czystym dysku jak mi się uda zgrać jego zawartosć i sformatować ponownie.
 

rombi12345

New member
slr napisał:
testy robilem na plikach reklamowych telewizorow Philips, Samsung, Sony by wiedziec jak ariva poradzi sobie z wysokim bitratem.

Co do plikow 1080p to player kupilem po to bym mogl ogladac pliki zassane z internetu a nie normalne BlueRay filmy i do tego ten player zostal tak naprawde stworzony bo nie ma w nim przecierz napedu optycznego. I normalna sprawa jest ze pliki sciagane z netu (filmy w .mkv 720p i 1080p) w 95% nie sa typowymi pozycjami fullHD w rozumieniu rozdzielczosci bo nie maja wlasnie 1920x1080 ale sa obciete poprostu z czarnych pasow by zaoszczedzic przestrzen pliku na obraz.

Wiekszosc osob na tym forum czyta o arivie wlasnie po to by wiedziec czy filmy z netu im zadziala czy tez nie, dlatego tez ja jak i inni ludzie potestowali takie i inne pliki by byla jasnosc czy te pozycje dzialaja i dzialaja w 100% jezeli sa to pozycje znanych grup scenowych i p2p bo takie filmy sie sciaga najczesciej z internetu czy to sa xvidy/divxy czy tez pozycje x264. Po to tez sa wymyslone pewne standardy kodowania by w nich filmy byly kodowane i ariva jest z nimi zgodna i jest to zaznaczone w specyfikacji.

Naprawde duzo filmow juz na arivie obejrzalem od jej zakupu i byly to pozycje 720p i 1080p (te obciete jak i te "prawdziwe") wszystko dziala bez problemu jak i trailery filmow sciagniete ze strony apple trailers jak i yahoo movies. Pozycje xvid/divx filmow i seriali takze dzialaja bez problemu.

To tyle dla ludzi ktorzy kupuja lub chca kupic arive wlasnie po to by obejrzec na swoim TV seriale i filmy HD jak i SD sciagane z netu. Ci ktorzy szukaja tutaj odpowiedzi na pytania o formaty muzyczne i inne video specyficzne jakies pytajcie dalej a ci ktorzy to potestowali i tez sie tym interesuja moze odpowiedza wam na pytania.

Mnie interesowalo czy ariva radzi sobie z formatem .mkv 720p i 1080p i radzi sobie bez zajakniecia a xvid jest dodatkiem dla mnie a muzyki i tak nie slucham na czyms takim i nigdy nie sluchalem. Pozatym jest to player VIDEO HD glownie i do tego sie swietnie nadaje za takie pieniadze 370-399 to naprawde super sprzet, jezeli ktos szuka czegos bardzo rozbudowanego niech sobie kupi popcorna albo korra.
Jako użytkownik Arivy (właściwie chyba jako jeden z pierwszych)podpisuję się pod tym co napisał kol.slr obiema rękami i nogami.Ja używam dysku
SAMSUNG 750 GB HD753LJ SATA II 32MB SpinPoint F1 osadzonego w kieszeni z osobnym zasilaniem.Jako dodatek mam też mały 20 gb 2,5" dysk samsunga zasilanie po usb.Wszystko działa,zero problemów.
 

Pochi

New member
Witam

Mogły ktoś zrobić parę fotek lub nagrać filmik jak wygląda, działa menu i wygląd, obsługa napisów.
Jestem już prawie zdecydowany na arive ale martwią mnie te w/w wizualne aspekty. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
 

biochip

New member
Pochi napisał:
Witam

Mogły ktoś zrobić parę fotek lub nagrać filmik jak wygląda, działa menu i wygląd, obsługa napisów.
Jestem już prawie zdecydowany na arive ale martwią mnie te w/w wizualne aspekty. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Ariva jest bardzo podobna do EGreat EG-R1 (pewnie w tym samym chińskim garażu składana, na moje oko to te same urządzenia ale w innym opakowaniu), menu różni się nieznacznie. Tu znajdziesz filmiki: http://www.youtube.com/results?search_query=EGreat+EG-R1&page=&utm_source=opensearch
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
To nie ma znaczenia, czy te odtwarzacze są składane w tym samym garażu czy w innym. Oba (i całe mnóstwo innych) bazują na SoC Realtek 1073 i mają praktycznie ten sam firmware, z niewielkimi modyfikacjami poczynionymi pod konretnego producenta/dostawcę sprzętu.
 

biochip

New member
wiatrak napisał:
To nie ma znaczenia, czy te odtwarzacze są składane w tym samym garażu czy w innym. Oba (i całe mnóstwo innych) bazują na SoC Realtek 1073 i mają praktycznie ten sam firmware, z niewielkimi modyfikacjami poczynionymi pod konretnego producenta/dostawcę sprzętu.

Jeden garaż obniża koszty produkcji i my na tym korzystamy.
Jak to jest z oprogramowaniem do Arivy - tworzone (modyfikowane) jest w Polsce przez programistów Ferussona?
 

saintti

New member
@slr
Ja nie kupiłem Arivy na 0,5 roku - chce mieć pewność, że sprzęcik będzie sobie radził z plikami, które pojawią się za rok i nawet później. Dla mnie klatkujący obraz był złym znakiem. Najwidoczniej mamy inne wymagania co do sprzętu i jakości oglądanych filmów.

Cóż, nie mam już po co dalej się tu udzielać. Żegnam!
 

sbapol

New member
saintti napisał:
@slr
Ja nie kupiłem Arivy na 0,5 roku - chce mieć pewność, że sprzęcik będzie sobie radził z plikami, które pojawią się za rok i nawet później. Dla mnie klatkujący obraz był złym znakiem. Najwidoczniej mamy inne wymagania co do sprzętu i jakości oglądanych filmów.

Cóż, nie mam już po co dalej się tu udzielać. Żegnam!

Przejrzałem twoje posty saintti,masz tam porównanie Arivy z WD i X-em,w sumie nie ma aż takich wielkich różnic,obraz przycinał tobie na próbkach nietypowych,zresztą WD też nie radzi sobie z nimi do końca,np.brak dźwięku.To co powinna Ariva odtwarzać,odtwarza.I myślę,że z czasem z nowymi softami będzie lepiej.Zaufam doświadczonym użytkownikom tego forum,bo cena jest dla mnie bardzo ważna.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kup sobie komputer bedzie mial uniwerslany a nie takiego playera

w swiecie kodowania sa pewne standardy ktorych dobry encoder sie trzyma, a reszta robi jak popadnie, wiec moze lepiej jak troche temat poznasz niz wypisujesz glupoty
 

robax

New member
Witam

przymierzam się właśnie do zakupu Arivy z Wi-fi
Ciekawi mnie czy można podłączyć więcej dysków twardych pod jedno USB
np przez jakieś rozgałęźniki

oczywiście chodzi o dyski 3,5 calowe w obudowie z własnym zasilaniem
 

lukaszkrk

New member
robax napisał:
przymierzam się właśnie do zakupu Arivy z Wi-fi
Ciekawi mnie czy można podłączyć więcej dysków twardych pod jedno USB
np przez jakieś rozgałęźniki

oczywiście chodzi o dyski 3,5 calowe w obudowie z własnym zasilaniem


przed chwila sprawdzilem, podlaczylem do jedego gniazda ( poprzez hub usb 2.0 firmy hama ) :

- hdd 3,5" 320GB Seagate obudowa z wlasnym zasilaniem ( chyba oczywiste )
- hdd 2,5" 80GB obudowa zasilana z usb

Ariva widzi obydwa dyski - odtwarzanie materialu bezproblemowe
 

elektron321

New member
eclipse napisał:
Te samsungi to tak nie do konca działają - jak pisałem wcześniej mam ten dysk w wersji 320GB i owczem Ariva go czyta ale nie potrafi odczytać żadnego pliku - próbuje odczytać całkiem inne pliki niż są zanaczone. Dysk pod windowsem nie wykazuje żadnych błędów sprzetowych ani logicznych. Być może problemem jest duża ilość plików lub za długie scieżki dostępu - sprobuję jeszcze na czystym dysku jak mi się uda zgrać jego zawartosć i sformatować ponownie.

Mój 2,5" samsung s2 portable 500GB też nie za bardzo działa. Widzi wszystkie foldery i pliki ale plików nie otwiera. Podpiąłem 2,5" Segate'a free agent 500GB i działa bez zarzutu. Nic się nie tnie. Próbowałem divx, 720 i 1080 - wszystko pięknie odtwarza. Nie wiem o co chodzi z samsungiem bo po podpięciu do komputera działa jak najbardziej prawidłowo - tym bardziej, że ktoś tu wcześniej pisał, że samsung mu działa z arivą. Próbowałem również formatu z różnymi ustawieniami klastra (po sugestiach na tym forum) ale nic to nie dało. Jeśli macie już dysk 2,5" (podobno z 3,5" nie ma problemów) i chcecie do niego dokupić playera to polecam się udać do sklepu (lub kogoś kto go już zakupił) celem przetestowania czy wasz dysk działa z arivą czy nie. Mi na szczęście udało się wymienić dysk samsunga na wspomnianego segate'a i teraz jestem zadowolony z zakupu arivy.
 

biochip

New member
problem FLAC

Pojawił się u mnie problem z odtwarzaniem plików FLAC - jakby Ariva nie mogła zaskoczyć. Odtwarza tylko czasami jak się ją zresetuje ale tylko jeden katalog, po przejściu na inne pliki nie zaskakuje. Ma ktoś podobnie?
tu są przykładowe pliki FLAC:
http://www.divxturka.net/musics/407133-red-hot-chili-peppers-blood-sugar-sex-magik-flac.html

ps. Dysk podpięty pod usb (z własnym zasilaniem),Ariva z wgraną najnowszą aktualizacją z strony Fergusona
 

antila

New member
Witam,

Ja jestem w "lepszej" sytuacji niż inne osoby.
Mam po prostu playerka w domu - i testuje sobie przed zakupem. Ma to być prezent, ale fajnie jest zobaczyć czy się nie da "badziewia".

Od razu zaznaczam, że nie posiadam tv lcd/plazmy. Nie będę kupowała telewizora, bo nie jest on mi potrzebny.
Dzisiaj zrobiłam testy na poczciwej bańce 26" philipsa. Video i audio podłączona do telewizora z playerka kablem, który jest w zestawie.
Jako "składzik" użyłam kieszeni na 2 hdd 3'5" (320GB + 1TB) z zewnętrznym zasilaczem, podłączone po usb do playerka. Wykryło dwa hdd bez problemów. Co prawda na nich nie miałam materiału 1080p ale przetestowałam na rożnej maści ripach anime typu: 720p-mkx-x240-mp4-xvid-divx-ac3.5.1,mp3 itp. Wszystko działa bez zarzutu. Zero przycinania, dźwięk ok.
Ja playerka mam za 360zł brutto i raczej w tej cenie nie znajdę czegoś lepszego.
Jeżeli ktoś chce spr. czy dany plik video jest odtwarzany, linka do sampla i wypróbuje - z tym że nie po hdmi bo tv mój nie obsługuje tego.

Według mnie po tym co dzisiaj udało się mi zobaczyć, mogę śmiało polecać to urządzenie.
P.S.
życzę powodzenia marudą w poszukiwaniu "super playerka" ;)

p.s.2
Gwarancja, na ten model playerka, dawana przez fergusona wynosi 24 miesiące - dla finalnego nabywcy - więc na różnych aukcjach jak piszą sprzedawcy 12 miesięcy - jest to nieprawdą :)
 
Ostatnia edycja:

tooniek

New member
Jezeli ktos sie zastanawia co odtwarza, a czego nie odtwarza to proponuje divxtest . surdvd . com / sommaire.php3?lang=en

Sciagnac obraz plytkie DivxTestCD, wypakowac na pendrive'a i robic testy.
U mnie z plikami Video poradzil sobie wszystkimi. Z kontenerami tez (chociaz w jednym wywalilo, ze nie ma obslugi jakiegostam audio - a i tak dzwiek byl).
 

Kijek1

Member
elektron321 napisał:
Próbowałem również formatu z różnymi ustawieniami klastra (po sugestiach na tym forum) ale nic to nie dało.
Ja sugerowałem zmianę klastra, i umie pomogło. Sprawdzałem na paru wartościach: 512, 1024, 4096 i tej największej. Na 512 i 1024, kabelek mini usb - 2xusb, wszysko chodzi idealnie (avatar trailer 1080p, bękarty wojny 1080p 13gb, heros 720p około 1gb odcinek, i jeszcze parę trailerów 1080p). Przy większych klasrach dysk się wyłączał. Musiałem dawać dodatkowe zasilanie (zasilacz sieciowy USB 5v 500mA w saturnie 15-20 zł), podłączane do kabelka mini Usb - 2x usb (zasilacz do kabelka cieńszego, tego który podaje tylko zasilanie).
ps. Dysk WD 2,5" 320gb

Sprawdzał ktoś może zewnętrzny odtwarzacz BR, wiem że chodzą zewnętrzne odwarzacze dvd?
 
Ostatnia edycja:

distri

New member
Ariva 110 A Zewnetrzne Dvd

Czy sprzęt ten zapewnia dobrą współpracę z zewnętrzną nagrywarką dvd po usb?Czy nie ma problemów z zasilaniem?Jakie dvd zewnętrzne ewentualnie polecacie?
 

cangre

New member
biochip napisał:
Pojawił się u mnie problem z odtwarzaniem plików FLAC - jakby Ariva nie mogła zaskoczyć. Odtwarza tylko czasami jak się ją zresetuje ale tylko jeden katalog, po przejściu na inne pliki nie zaskakuje. Ma ktoś podobnie?
tu są przykładowe pliki FLAC:

ps. Dysk podpięty pod usb (z własnym zasilaniem),Ariva z wgraną najnowszą aktualizacją z strony Fergusona
u mnie wszytko dziala ok. Przetestowalem na materiale z Twojego linka.

pozdr
 
Do góry