Ariva HDplayer 110

murphy

New member
slr napisał:
kolego odnosnie podlaczenia Nki i arivy to jezeli w TV masz wyjscie optyczne to i Nke i Arive podpinasz do TV kablemi HDMI a z TV wychodzisz na amplituner kablem optycznym i tyle :)
Zrobiłem tak, ale dźwięku przestrzennego niema. Zarówno na Arivie jak i na n-ce (mecz LM 5.1) w głośnikach cisza. W stereo grało.

A jeśli chodzi o dysk WD 2.5", to też takowy mam i podobne problemy. Albo zawieszał Arive, albo przerywał film, klatkowało. Podejrzewam, że za małe zasilanie. W instrukcji chyba nawet jest napisane, że dyski muszą być z własnym zasilaniem.

Jeśli ktoś ma możlwość to polecam podłączenie Arivy kablem RJ45 do router-a. Wtedy na komputerze udostępniamy folder z filmami i ładnie lecą (Lapek ==WIFI==> Router ==RJ45==> Ariva) nawet jak się na kompie nic nie robi to 720 bez zacinania (1080 już tnie). Można nawet wsadzić pendrive do USB w laptopie i go udostepnić i też płynnie odtwarza. Płyta DVD wsadzona do lapka i udostępniona, też ładnie leci po WIFI bez zacięcia.
 
Ostatnia edycja:

Kijek1

Member
murphy napisał:
A jeśli chodzi o dysk WD 2.5", to też takowy mam i podobne problemy. Albo zawieszał Arive, albo przerywał film, klatkowało. Podejrzewam, że za małe zasilanie. W instrukcji chyba nawet jest napisane, że dyski muszą być z własnym zasilaniem.

ok, dzięki. A próbowałeś podłączyć kablem z dodatkowym zasilaniem, takim jak np tu: aukcja.onet.pl/show_item.php?item=829828804
 

murphy

New member
Nie próbowałem, niemam takiego kabelka. A dysk mały 160 GB, wiec szkoda w niego jeszcze inwestować.

Czy mógłby ktoś wyjaśnić (najlepiej na przykładzie) co to jest to UPnP i jak to można wykorzystać ?
 

cangre

New member
szperaczz napisał:
Wszystko fajnie zainstalowałem a czy ktoś wie jak obsługę UPnP ustawić pod Windows XP :confused:

Zasadnicze pytanie co daje mi ta nowa usluga? W necie trochę mgliście jest to opisane.

Proszę o komentarz osoby z doświadczeniem z UPnP.
 

toje

New member
Ja mam pytanko z innej beczki gdyż nie znalazłem nigdzie na nie odpowiedzi. Przymierzam się do zakupu 110 i chcę połączyć ją po HDMI z LCD a optykiem z SB extigy. Tylko, że Extigy obsługuje tylko DD a nie DTS. Moje pytanie:
czy ariva sama zdekoduje DTS i pośle po optyku "zrozumiały" dla extigy dźwięk?
 

BlackC

New member
UPnP to sieciowy odpowiednik Plug and Play .
Ma za zadanie odciążyć użytkownika od instalowania sterowników i konfiguracji oraz urządzenie samo poinformuje wszystkie inne urządzenia znajdujące się w sieci o swojej obecności, możliwościach i oferowanych usługach . Chodzi o to aby inne urządzenia w sieci same wiedziały jak korzystać z siebie nawzajem bez zbędnej ingerencji użytkownika .
 

erni111

New member
Czytam watki o arivie i wd live. Ktos nowy taki jak ja zadaje sobie pytania co kupic!!! Ale to chyba jasne!!! Ariava kosztuje 380 nie czyta plikow BLU RAY. WD LIVE kosztuje ok. 470 czyta te pliki. XTREMER kosztuje ok. 530 i nie czyta! Wiec ja wiem co wybrac!! WD LIVE. Ktos pisze o dziwku DTS lub DD. Maja problemy z telewizorami. Ludzie by oglądać filmy MKV lub DVD to trzeba mieć kino domowe i problem znika!!! Chyba większość ma jeśli nie to radze kupic a pozniej jakiegos Playera!!! Kupuje WD bo do obrazow lub pikow z BLU RAY będę miał dostep ale nie z netu bo mam bardzo slaby net. A co do wyświetlania filmow mam projektor EPSON i na dniach przychodzi ekran. WD może po swietach. Z gory dziekuje za ludzi z forum . pomagacie ludziom ktozy nie maja pojecia o sprzecie. Kupilem projektor tez dzieku forum POLECAM a chciałem kupic plazme. Pozdrawiam
 

elektron321

New member
Problem z zewnętrznym dyskiem USB 2,5"

Witam forumowiczów. Nabyłem arivę 110 i mam problem z podłączeniem dysku. Ariva widzi wszystkie foldery i pliki ale przy próbie odtworzenia pisze "plik nieprawidłowy!!" lub jeśli ma już zamiar zacząć odtwarzać to się wysypuje i pisze "błąd w bistreamie" lub coś podobnego. Te same pliki zgrane na pena idą bez problemu. Od razu wspomnę, że dorobiłem do dysku zewnętrznego zasilanie ale nic to nie dało. Dysk został skonwertowany z FAT32 na NTFS.
Ma ktoś pomysł co mogę z tym fantem zrobić?
Proszę o jakieś sugestie.
Dysk to samsung S2 portable 2,5" 500GB
 

cangre

New member
BlackC napisał:
UPnP to sieciowy odpowiednik Plug and Play .
Ma za zadanie odciążyć użytkownika od instalowania sterowników i konfiguracji oraz urządzenie samo poinformuje wszystkie inne urządzenia znajdujące się w sieci o swojej obecności, możliwościach i oferowanych usługach . Chodzi o to aby inne urządzenia w sieci same wiedziały jak korzystać z siebie nawzajem bez zbędnej ingerencji użytkownika .

Dziękuję. Ale nadal nie wiem w czym pomoże ta usługa w Ariva i w moim PC.

Jeżeli ktoś przetestuje na sprzęcie to proszę o informacje.
 

Kijek1

Member
elektron321 napisał:
Witam forumowiczów. Nabyłem arivę 110 i mam problem z podłączeniem dysku. Ariva widzi wszystkie foldery i pliki ale przy próbie odtworzenia pisze "plik nieprawidłowy!!" lub jeśli ma już zamiar zacząć odtwarzać to się wysypuje i pisze "błąd w bistreamie" lub coś podobnego. Te same pliki zgrane na pena idą bez problemu. Od razu wspomnę, że dorobiłem do dysku zewnętrznego zasilanie ale nic to nie dało. Dysk został skonwertowany z FAT32 na NTFS.
Ma ktoś pomysł co mogę z tym fantem zrobić?
Proszę o jakieś sugestie.
Dysk to samsung S2 portable 2,5" 500GB
Wychodzi na to, że ariva ma problemy z dyskami bez zewnętrznego zasilania. Kupiłem przez internet, więc mam 10 dni na zwrot. Zamienię go chyba na WD LIVE...
Jak dorobiłeś zasilanie do dysku 2,5" ?
 

eclipse

New member
elektron321 napisał:
Witam forumowiczów. Nabyłem arivę 110 i mam problem z podłączeniem dysku. Ariva widzi wszystkie foldery i pliki ale przy próbie odtworzenia pisze "plik nieprawidłowy!!" lub jeśli ma już zamiar zacząć odtwarzać to się wysypuje i pisze "błąd w bistreamie" lub coś podobnego. Te same pliki zgrane na pena idą bez problemu. Od razu wspomnę, że dorobiłem do dysku zewnętrznego zasilanie ale nic to nie dało. Dysk został skonwertowany z FAT32 na NTFS.
Ma ktoś pomysł co mogę z tym fantem zrobić?
Proszę o jakieś sugestie.
Dysk to samsung S2 portable 2,5" 500GB

Cześć
Własnie przed godziną dostałem swoją Arive i mam podobny problem :(

po pierwszych testach takie same komunikaty przy odczycie dowolnego pliku z zewnętrznego HDD ( podobny do twojego 2,5'' Samsunk 320GB)
bawiłem się chwilę szukając problemu i zaczęły się dziać inne dziwne rzeczy. Powiedzmy ze mp3 w katalogu daje komunikat o niewłaściwym pliku, ale ten sam plik skopiowany do katalogu głównego w 2 kopiach ( długa i krótka nazwa) przy próbie otwarcia zaczyna grać .... tyle że całkiem co innego :?
Mp3 to budka suflera i takie są info z tagów ale przy krótkiej nazwie gra mi PERFECT a przy długiej KAZIK ....
 

majcher

New member
elektron321 napisał:
Witam forumowiczów. Nabyłem arivę 110 i mam problem z podłączeniem dysku. Ariva widzi wszystkie foldery i pliki ale przy próbie odtworzenia pisze "plik nieprawidłowy!!" lub jeśli ma już zamiar zacząć odtwarzać to się wysypuje i pisze "błąd w bistreamie" lub coś podobnego. Te same pliki zgrane na pena idą bez problemu. Od razu wspomnę, że dorobiłem do dysku zewnętrznego zasilanie ale nic to nie dało. Dysk został skonwertowany z FAT32 na NTFS.
Ma ktoś pomysł co mogę z tym fantem zrobić?
Proszę o jakieś sugestie.
Dysk to samsung S2 portable 2,5" 500GB


Mam ten sam dysk i czyta z niego bez problemu, więc to chyba nie problem zasilania. Tylko ja nie robiłem konwersji na NTFS tylko format. Może go sformatuj na NTFS
 

Kijek1

Member
majcher napisał:
Mam ten sam dysk i czyta z niego bez problemu, więc to chyba nie problem zasilania. Tylko ja nie robiłem konwersji na NTFS tylko format. Może go sformatuj na NTFS
a jaki ustawiłeś rozmiar alokacji? u mnie było 4096b
 

elektron321

New member
Kijek1 napisał:
Wychodzi na to, że ariva ma problemy z dyskami bez zewnętrznego zasilania. Kupiłem przez internet, więc mam 10 dni na zwrot. Zamienię go chyba na WD LIVE...
Jak dorobiłeś zasilanie do dysku 2,5" ?

Rozciąłem w połowie kabelek USB (dokładnie to rozciąłem tylko przewody zasilania) i dołączyłem do niego zasilacz 5V o wydajności ponad 1A. Zasilacz dołączony oczywiście do wtyczki od strony dysku natomiast od strony arivy przerwa.
 

elektron321

New member
majcher napisał:
Mam ten sam dysk i czyta z niego bez problemu, więc to chyba nie problem zasilania. Tylko ja nie robiłem konwersji na NTFS tylko format. Może go sformatuj na NTFS

No może jest to jakieś wyjście tylko szkoda materiału bo dysk jest w połowie zapisany... :-?
 

Kijek1

Member
Zrobiłem format, ntfs , rozmiar alokacji 512 i jak na razie ok. 30 min filmu poszło bez wyłączania dysku (nie miałem więcej czasu). Jedyny minus, że przy takiej wielkości alokacji, jest wolniejszy dostęp do dysku. Dzisiaj spróbuję z większymi alokacjami.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mogłes skorzystac z polecenia convert x: /fs:ntfs

gdzie x - litera napędu.

Dane nie sa utracone, chyba że stałoby się cos nieprzewidzianego.

ArtS :)
 

maro42

New member
patriot box office hd player podobny do arivy osd takie samo jak ariva można w nim zamontować dysk w sofcie beta obsługuje br/ hddvd iso
 

qwertyz123

New member
Witam!
Mam problem z Arivą 110, a mianowicie z połączeniem w sieci i udostępnieniem plików w Windows 7 64bit. Zgodnie z instrukcją podaną na 22 stronie wyłączyłem chronienie hasłem. Udostępnianemu folderowi w zakładce udostępniane mam dodanego gościa i przy nim "odczyt/zapis", w zabezpieczeniach też jest "pełna kontrola" dla konta gościa. Na czym może polegać mój problem? Podczas logowania na Arivie pozostawiam puste pola, lecz mimo to wyskakuje mi błędne logowanie. Z innym komputerem z Windowsem XP Home nie mam tego problemu.
Co zrobić? Z góry dzięki za odpowiedz!:blagam:

Pozdrawiam
 
Do góry