Ariva HDplayer 110

pioun777

New member
wi-fi

Mam pytanie, jak jest z odtwarzaniem filmów przez wi-fi? Czy wogule jest taka możliwość, a jak tak to czy nadąży z filmami w HD, albo chociaż w palu?
Z góry dzięki!:D
 

grzesch

New member
pioun777 napisał:
Mam pytanie, jak jest z odtwarzaniem filmów przez wi-fi? Czy wogule jest taka możliwość, a jak tak to czy nadąży z filmami w HD, albo chociaż w palu?
Z góry dzięki!:D

Odpowiedź masz zarówno w tym temacie (łącznie z testem) jak i w instrukcji od Arivy. Ale po co czytać, co nie ?
 

majkeljot

New member
Czy ta Ariva potrafi odtwarzać pliki Flac poprzez CUE? Czy jest w ogóle jakiś "tank" to potrafiący? Czy jako odtwarzacz muzyki jest zgodny z gapless?

Inne pytanie. Czy ktoś próbował Arivę przez HDMI z tv Easy Touch ETL071-42FHD ? Pytam bo z prawidłową pracą przez HDMI w tym odbiorniku są straszne problemy.
 
Ostatnia edycja:

szperaczz

New member
Alicjare napisał:
Czy ktoś miał do czynienia z Sony SMP-U10. Czy warto tym się zainteresować i czy jest lepsze niż ARIVA?
To są całkiem inne odtwarzacze.
Sony nie odtwarza MKV i widzę z opisu że dysk ma być Fat32 więc będzie problem z plikami ponad 4GB.
Ariva to kombajn który odtwarza DVD i większość plików a jeśli producent wypuści odpowiednie oprogramowanie może będzie odtwarzać Bluray.
Nie widzę w Sony informacji o sieci, a Ariva śmiga pod siecią.
 
Ostatnia edycja:

tooniek

New member
Czy ktos spotkal sie z takim problemem?
Mam podlaczona Arive przez kabel ethernetowy. Udostepnione 2 dyski po 1,5tb. Jeden czesciowo zawalony, drugi zawalony w calosci. Z 1szego wszystko pieknie idzie odtworzyc. Z drugiego nie widzi wiekszosci video, tzn. sa katalogi w ktorych sa filmy, ale Ariva wiekszosci plikow nie widzi. Na kompie chodza, inne kompy w sieci je spokojnie odpalaja. Jezeli przekopiuje na mniej zawalony dysk dany katalog to smiga pieknie.
Czy sa jakies ograniczenia w ilosci udostepnionych katalogow?
 

murphy

New member
Posiadam tego HD Player-a, recorder N i zestaw kina domowego. Jak najlepiej połączyć powyższe urządzenia, aby uzyskać jak najlepszy dźwięk. Dotychczas recorder N był połączony kablem optycznym z zestawem kina domowego (aby uzyskać dzwięk przestrzenny). Aby ten sam efekt uzyskać na filmach puszczanych z HD Player-a także potrzebne jest połączenie kablem optycznym... ale niema już gdzie go podłączyć (brak kolejnego miejsca na kabel optyczny w zestawie kina domowego). Czy jest jakieś inne wyjście, które pozwalało by na obu urządzeniach cieszyć się dzwiękiem przestrzennym bez ciągłego wypinania i przekładania kabla optycznego ?
 

jaco23

New member
Z tego co wiem sa takie z 2 wej, i jednym wyj do amlitunera trzeba zerknac na Allegro, jak to dziala nie weim ale to tylko optyka wiec kwestia podania jednego sygnalu w danym momencie , chyba :)
 

0kili0

New member
Ariva dojechała. Teraz pytanie. Większość filmów ma wbudowane suby w pliku mkv. Jak uruchomić napisy z srt . Wbudowane sa eng ja potrzebuje uruchomić PL.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
kolego, czy wyjście optyczne w TV przekazuje na amplituner strumień bitów DD lub DTS wyodrębniony z sygnału podawanego na wejście HDMI TV? Czy może tylko z wyjścia optycznego w TV otrzymamy sygnał z fonii NICAM lub MPEG4?
 

szperaczz

New member
Nowa aktualizacja. Dodano obsługę UPnP.

Można pobrać ze strony Fergusona

Nie wiem dlaczego ale nie mogę dodać linku, że niby po 5 wiadomościach można. Dziwne bo mam 11.
 
Ostatnia edycja:

Kijek1

Member
Witam, wczoraj kupiłem ARIVE i mam pewien problem. Podłączyłem dysk WD Elements 320GB WESTERN DIGITAL 2,5" USB, i w czasie oglądania filmu (Heroes 720p) dysk się wyłącza i ariva wraca do menu. Przez jakieś 3 sekundy, opcja przeglądania USB jest nie aktywna, a potem znowu można przeglądać i włączyć film. Z tym, że znowu się wyłącza i tak wkoło... Sprawdzałem dysk z innym kablem,mini usb-2x usd, bo myślałem że jest to wina za małego zasilania. Tylko że, na kablu jest napis high speed cable, a na allegro widziałem podobny, ale z napisem na jednej wtyczce zasilanie. Teraz pytani:
-czy to wina kabla?
-a może dysku?
-arivy???
Dodam że występowało to paru filmach, a potem zgrywałem te filmy na pendriva 8gb i chodziły bez problemów.
 
Do góry