Ariva HDplayer 110

Bobok

New member
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda sprawa z Divxami bo z Xvidem chyba nie bedzie problemu bo obsługuje? Pytam bo jednak większość materiałów mam w divx i Xvid. Niznam się na tym a chciałbym to dostać na gwiazdke.
Prosze o pomoc .
 

grzesch

New member
kaszpir napisał:
Ja od piątku mam Arivę 110. Ktoś tutaj pisał że nie działa mu sieć (połączenie) z Windows7 z Arivą. Działa poprawnie. Sam mam udostępnianie włączone i "sprzężone" z Arivą.

Ja pisałem ale już odpaliłem... przynajmniej połowicznie.
Skorzystałem z rady Wiatraka i zmieniłem trochę rejestr:
Opis dla visty i win7

1. Odpalamy edytor rejestru (polecenie uruchom i wpisać regedit)
2. Szukamy takiego klucza:
MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\
3. Klikamy podwójnie na Everyoneincludesanonymous i zmieniamy wartość z "0" na "1"
4. Klikamy podwójnie na NoLmHash i zmieniamy wartość z "1" na "0"
5. Teraz szukamy taki klucz
MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanManSe rver\Parameters
6. Klikamy podwójnie na Restrictnullsessaccess i zmieniamy wartość z "1" na "0"
7. Zamykamy okno z rejestrem
8. Restart kompa

Po tym zabiegu Ariva widziała już moje zasoby niestety wszystkie dyski, na które można wejść przez $ też ($C, $D itd.)

Więc znowu trzeba było grzebnąć w rejestrze:
Szukamy w rejestrze klucza
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters
W prawym oknie edytora wybieramy wpis AutoShareServer i przypisujemy jej wartość 0. Następnie wybieramy wpis AutoShareWks i przypisujemy wartość 0. Jeśli w kluczu nie będzie wyżej wymienionych wartości trzeba je utworzyć (klikamy prawym mychy i dajemy nowa wartość DWORD 32 lub 64 bit i wartości jw.).
Reset kompa i już jest ok.
Problem w tym, że za każdym razem Ariva rząda wpisania loginu i hasła przy wybieraniu już konkretnego udostępnionego folderu. Czy u ciebie jest tak samo ?
 

Gucio79

New member
Czytam opinie i widzę że player jest naprawdę godny uwagi!
Zastanawiam się nad zakupem wraz z jakimś nośnikiem. Tylko pytanie, czy lepiej kupić dobrego pendrive 32gb i nie mieć problemu czy zewnętrzny dysk (stawiałbym na model PQI H550 - 320GB) z którym teoretycznie mogę mieć kłopot. Obydwa w podobnej cenie lecz w wypadku dysku 10x więcej miejsca. Miał ktoś doświadczenia z w/w sprzętem ?
 

dest

New member
mnie zaszokowalo to ze u ludzi sa problemy z hdd :) ja mam swojego verbatima 320 2.5 i kolegi jakas stara toshibe taka kanciasta http://www.allegro.pl/item804178616_hdd_toshiba_250gb_2_5_usb_zew_aluminium.html taka jak tu tylko nie wiem czmeu pisza aluminium ;) bo tamto to plastik :) i oba sa odlaczane/podlaczane jak sie swieci czerwona dioda i wszystko jest ok :) nie wiem ile razy juz odlaczalem ale napewno sporo :) moze macie jakies problemy z kablami ?
wiem ze jeden kolega mial dysk 2.5 w obudowie takiej do samego montarzu i mial tam kabel z 2 usb i jego dysk sie rozlaczal podlaczajac do kompa, raz dzialal raz nie a na moim kablu z 1 usb chodzi stabilnie ;)
 

grzesch

New member
misiak44 napisał:
Panowie, można podłączyc arive do starego tv wyjsciem na chinch ? Prosze o jakies opinie chce wykorzystywac narazie jako odtwarzacz pod divx, rmvb, a z czasem jak kupie LCD do mkv ?

Ja tak mam podłączone. Jak pisałem wcześniej, ariva źle skaluje obraz przy połączeniu przez component (obraz przesunięty w lewo) ale poza tym jest ok.
 

iboy

New member
Co za problem kupic HDD 3.5 z zasilaczem.Podłączyć wszystko do listwy z wyłącznikiem do komfortowego wyłączania sprzetu i po problemie.
Jedyna wada - dyski 3.5 sa nieco wieksze i jeden kabelek wiecej.
Plusy - masz pewność że bedzie działać, słabsze nagrzewanie arrivy.
Do szcześcia potrzebny pojemny pendrive lub sieć do przenoszenia filmików, jeśli nie chcesz rozłączać hdd.

Tydzień temu w MM był Segate 3.5 500 GB 16 mb cache, 72000 za 249 zł - cena rewelacyjna. POLECAM !!!! Cichy z 5 letnią gwarancją.
 

don111

Banned
"Jak sobie poradzić z napisami TXT? W chwili obecnej Ariva HDplayer 110 nie obsługuje napisów z rozszerzeniem TXT.
"

????????? :confused:
kupiłem ten odtwarzacz (wysyłka właśnie w drodze) m.in. dla obsługi .txt i z tego co w tym wątku wcześniej wyczytałem to Ariva sobie radzi z takimi plikami...
jak jest w końcu naprawdę ?
 

takelick

New member
don111 napisał:
"Jak sobie poradzić z napisami TXT? W chwili obecnej Ariva HDplayer 110 nie obsługuje napisów z rozszerzeniem TXT.
"

????????? :confused:
kupiłem ten odtwarzacz (wysyłka właśnie w drodze) m.in. dla obsługi .txt i z tego co w tym wątku wcześniej wyczytałem to Ariva sobie radzi z takimi plikami...
jak jest w końcu naprawdę ?


Co wy się tak przyczepiliście do tego txt ?!. Czy to jedyny istniejący format? Co za problem wykorzystać srt????
 

don111

Banned
mam kilkadziesiąt starszych płyt z napisami w txt, więc dla mnie to jest problem bo przegrywanie na hdd nie wchodzi w grę... już wolałbym sobie zatrzymać stary odtwarzacz dvd który planowałem dać rodzicom po zakupie Arivy (mam kieszeń usb z odtwarzaczem dvd)


także może ktoś rozwieje wątpliwości, na aktualnym sofcie Ariva radzi sobie z txt ?
 

witek_64

New member
Przeglądanie listy plików

Z tego co do tej pory przeczytałem, to ariva nie ma funkcji Page Up/Page Down, przy przeglądaniu listy filmów. Jak długo w takim trwa przejście na koniec listy zawierającej 100 pozycji?
 

takelick

New member
don111 napisał:
mam kilkadziesiąt starszych płyt z napisami w txt, więc dla mnie to jest problem bo przegrywanie na hdd nie wchodzi w grę... już wolałbym sobie zatrzymać stary odtwarzacz dvd który planowałem dać rodzicom po zakupie Arivy (mam kieszeń usb z odtwarzaczem dvd)


także może ktoś rozwieje wątpliwości, na aktualnym sofcie Ariva radzi sobie z txt ?

No ale itak musisz mieć jakiś napęd aby to obejżeć. (przekonwertuj napisy i dograj na płytki, no chyba, że pozamykałeś płytki przy nagrywaniu ;) )
 

kof

New member
Witam
Czy ktoś wykorzystuje Arive do słuchania muzyki?
chodzi mi o jakość odtwarzania mp3 porównując je do stacjonarnego DVD.
 

bodzio_g

New member
Na aktualnym sofcie niestety nie obsługuje txt, zapowiadane jest dodanie tej funkcjonalności w kolejnej wersji.Rozumiem ten ból, wprawdzie nie mam już swojej kolekcji płytowej gdyż ją rozdałem. Na forum xtreamera znalazłem znakomity programik(produkcji forumowicza niestety nie pamiętam nicka ale gościu na tym forum też sie udziela) do masowej przeróbki txt do srt, wystarczy wskazać dysk , katalog i sam skonweruje i zapisze w miejscu gdzie jest film napis srt. Naprawdę wielkie ułatwienie w dostosowaniu wielogigabajtowej kolekcji dyskowej ale na nic niestety przy płytach.
 
Do góry