Ariva HDplayer 110

grzesch

New member
witek_64 napisał:
Czy przy przeglądaniu zawartości dysku jest możliwość przeskakiwania całej strony? Chodzi mi o funkcję "Page Up", "Page Down".
Z tego, co widać na stronie pyrchla.pl, to jednorazowo wyświetlane jest 6 pozycji. Czy to jest niezależne od rozdzielczości?
Niestety nie - rzecz do poprawy

wiatrak napisał:
Może sposób na Win7 dla innego odtwarzacza na Realteku zadziała?

Dzięki - sprawdzę.
 
Ostatnia edycja:

dest

New member
iboy napisał:
Temat nieco z boku, ale dotyczy też Ariva.
W necie dostępna jest wersja filmu Inglourious Basterds.x264.BRRip
wszystkie mają wbudowane napisy, ale tylko dla części nie anglojezycznej oraz angielskie jako plik srt- typu external. jak je usunać ??
po dodaniu polskich napisów w filmie pojawiają się 3 napisy.

proszę o pomoc: program i odpowiednie opcje.
użyłem w MKVExtract gui, ale be zefektu.
To co jest dostępne w tym programie to nstp. sciezki:
track ID1:video (MPEG4/ISO/AVC)
track ID2:audio ( A_AAC)
Attachment ID1:type text/plainm size 12747 bytes, file name...tytuł filmu - przypuszczan ze to są te napisy i chapters.
dostępne są opcje: extract i uncat.
bez wzgledu jaką wybiorę opcję to i tak nowo zapisany film jest bez zmian tzn. z 2 napisami angielskim.

ktoś obsługował ten program lub wczesniej wyrzucał napisy z mkv ???
pomocy !!!!

wykasuj plik z srt ang zostaw tylko z srt polskim i sobie bez problemu ariva poradzi beda male zolte napisy czesci nie anglo jezycznej i polskie napisy takie jak sobie ustawisz;) mi wogole te zolte nie przeszkadzaly podczas ogladania
 

dider

New member
1.Czy jest możliwość np. zamiast puszczania zwiastun w małym okienku ,okładki lub z filmu .
2.I czy można ustawić film od danej minuty jakiej by się chciało , czy zostało tylko przyspieszenie.
 

Gie

Member
Bez reklam
iboy napisał:
Temat nieco z boku, ale dotyczy też Ariva.
W necie dostępna jest wersja filmu Inglourious Basterds.x264.BRRip
wszystkie mają wbudowane napisy, ale tylko dla części nie anglojezycznej oraz angielskie jako plik srt- typu external. jak je usunać ??
po dodaniu polskich napisów w filmie pojawiają się 3 napisy.

proszę o pomoc: program i odpowiednie opcje.
użyłem w MKVExtract gui, ale be zefektu.
To co jest dostępne w tym programie to nstp. sciezki:
track ID1:video (MPEG4/ISO/AVC)
track ID2:audio ( A_AAC)
Attachment ID1:type text/plainm size 12747 bytes, file name...tytuł filmu - przypuszczan ze to są te napisy i chapters.
dostępne są opcje: extract i uncat.
bez wzgledu jaką wybiorę opcję to i tak nowo zapisany film jest bez zmian tzn. z 2 napisami angielskim.

ktoś obsługował ten program lub wczesniej wyrzucał napisy z mkv ???
pomocy !!!!
Użyj MKVToolnix, odhacz napisy angielskie i zapisz taki plik pod nową nazwą.
 

yogs

New member
Witam.
Chciałbym zapytać czy po podłączeniu do Arivy (będącej w LAN) dysku przenośnego 2.5'' USB można przez FTP uzupełnić na takim dysku dane czy trzeba każdorazowo wpinać go do PC?
Pozdrawiam.
 

wiliams

Klub HDTV.com.pl
VIP
posiadam dreamboxa 800 z dyskiem twardym i mam pytanie czy Arivia będzie mogła odpalać filmy wrzucone na dysk w tunerze ??
 

FullObcyk

Member
Po kilku dniach pracy z Ariva mam małe spostrzeżenia.
Nie wiem jak u innych posiadaczy tego cudeńka, ale u mnie zauważyłem, że przy odtwarzaniu niektórych Xvidów obraz nie jest całkiem płynny, jest minimalne zwolnienie, nie wiem jak to opisać. Gołym okiem widać, że pliki nie mają pełnej płynności. Dziwne, to bo mkv 1080p chodzą wyśmienicie!
Pytanie do znających temat:
Ariva podpięta do Panasa TXP42S10E HDMI, ustawiona na HDMI Auto, 16:9 proporcja. Niektóre Xvidy są wyświetlane na całym ekranie!Pytanie dlaczego?
Czy Ariva ma jakiś skalar?Niezależnie czy oglądam mkv czy Xvid, to jak wcisnę na pilocie od Tv knefel pokazujący rodzaj wyjścia (mam zawsze 1080p)?
Czy tak powinno być?Jak dam na TV 16:9, to dalej pełny ekran, a w Arivie mam ustawione 16:9. Wyadaje mi się, że obraz jest przycięty. O co kaman?
 

kof

New member
Mp3 Flac

Nikt jeszcze nie napisał nic o odtwarzaniu MP3, czy baz włączonego telewizora za pomocą samego pilota można odpalić MP3 ?
i czy jest to bardzo utrudnione ?

Szkoda że ARIVA nie posiada wyświetlacza?
 

marecki6

New member
Bez reklam
FullObcyk napisał:
Po kilku dniach pracy z Ariva mam małe spostrzeżenia.
Nie wiem jak u innych posiadaczy tego cudeńka, ale u mnie zauważyłem, że przy odtwarzaniu niektórych Xvidów obraz nie jest całkiem płynny, jest minimalne zwolnienie, nie wiem jak to opisać. Gołym okiem widać, że pliki nie mają pełnej płynności. Dziwne, to bo mkv 1080p chodzą wyśmienicie!
Pytanie do znających temat:
Ariva podpięta do Panasa TXP42S10E HDMI, ustawiona na HDMI Auto, 16:9 proporcja. Niektóre Xvidy są wyświetlane na całym ekranie!Pytanie dlaczego?
Czy Ariva ma jakiś skalar?Niezależnie czy oglądam mkv czy Xvid, to jak wcisnę na pilocie od Tv knefel pokazujący rodzaj wyjścia (mam zawsze 1080p)?
Czy tak powinno być?Jak dam na TV 16:9, to dalej pełny ekran, a w Arivie mam ustawione 16:9. Wyadaje mi się, że obraz jest przycięty. O co kaman?



mozliwe ze ariva ma upscaling dvixow i tym podobnych do full hd - niektore odtwarzacze posiadaja taka funkcje
 

grzesch

New member
dider napisał:
1.Czy jest możliwość np. zamiast puszczania zwiastun w małym okienku ,okładki lub z filmu .
2.I czy można ustawić film od danej minuty jakiej by się chciało , czy zostało tylko przyspieszenie.
Nie rozumiem za bardzo tego 1 - po lewej masz listę plików a po prawej podgląd w małym okienku po najechaniu na plik (dla filmów i zdjęć); dla audio wyświetla tytuł, czas trwania i rodzaj kompresji
2 - oczywiście, że tak - funkcja goto. Poza tym możesz oglądać film od momentu w którym skończyłeś, nawet po wyłączeniu zasilania.

yogs napisał:
Witam.
Chciałbym zapytać czy po podłączeniu do Arivy (będącej w LAN) dysku przenośnego 2.5'' USB można przez FTP uzupełnić na takim dysku dane czy trzeba każdorazowo wpinać go do PC?
Pozdrawiam.

Nie da się - dysk nie jest widoczny
 

grzesch

New member
FullObcyk napisał:
Po kilku dniach pracy z Ariva mam małe spostrzeżenia.
Nie wiem jak u innych posiadaczy tego cudeńka, ale u mnie zauważyłem, że przy odtwarzaniu niektórych Xvidów obraz nie jest całkiem płynny, jest minimalne zwolnienie, nie wiem jak to opisać. Gołym okiem widać, że pliki nie mają pełnej płynności. Dziwne, to bo mkv 1080p chodzą wyśmienicie!
Pytanie do znających temat:
Ariva podpięta do Panasa TXP42S10E HDMI, ustawiona na HDMI Auto, 16:9 proporcja. Niektóre Xvidy są wyświetlane na całym ekranie!Pytanie dlaczego?
Czy Ariva ma jakiś skalar?Niezależnie czy oglądam mkv czy Xvid, to jak wcisnę na pilocie od Tv knefel pokazujący rodzaj wyjścia (mam zawsze 1080p)?
Czy tak powinno być?Jak dam na TV 16:9, to dalej pełny ekran, a w Arivie mam ustawione 16:9. Wyadaje mi się, że obraz jest przycięty. O co kaman?

Ariva ma upscaler - więc to normalne zachowanie. Wyobraź sobie film na ekranie 42 cale fullHD w rozdzielczosci np. 640x380 - miałbyś małe okienko na środku i czarne pasy dookoła.
Polecam instrukcję - Upscaling ;)
 

iboy

New member
Niestety napisów z Inglourious Bastards nie dało się wyciągnąć, ale nowa kopia jest bez nich w internecie:)))).

Planuję podłączyć DVD zew. do Arivy. Czy musi być z zewnętrznym zasilaniem, czy wystarczy tylko zasilanie przez USB. Większość modeli a tylko zasilanie z USB, samsung ma też z oddzielnym zasilaczem, ale i tak już plącze mi się sporo kabli.
Proszę o odpowiedź osoby , które to przetestowały.
Proszę również o podanie modelu dvd.
 

grzesch

New member
iboy napisał:
Niestety napisów z Inglourious Bastards nie dało się wyciągnąć, ale nowa kopia jest bez nich w internecie:)))).

Planuję podłączyć DVD zew. do Arivy. Czy musi być z zewnętrznym zasilaniem, czy wystarczy tylko zasilanie przez USB. Większość modeli a tylko zasilanie z USB, samsung ma też z oddzielnym zasilaczem, ale i tak już plącze mi się sporo kabli.
Proszę o odpowiedź osoby , które to przetestowały.
Proszę również o podanie modelu dvd.
Ja podłączałem LG - zasilacz jest na 12V. Można kupić napęd zasilany przez USB np. Liteon
 
Ostatnia edycja:

bodzio_g

New member
Mam cztery dyski 2,5" i żaden z nich nie zadziałał na zasilaniu z arivy (na kilku odtwarzaczach na których do tej pory je podłączałem nie było problemów), do jednego znalazłem zasilacz i ruszył bez problemów. To niedobrze bo będę musiał wymyślić jakiś sensowny sposób wyłączania go po wyłączeniu arivy.
Brakuje mi możliwości kasowania plików z dysku.
Nie mam na razie materiału HD, ale Divxy odtwarza znakomicie, na moje oko obraz jest o wiele lepszy od tego z dotychczas używanego prze zemnie Belwooda 311U.

PS:
ciekawostka, ariva mimo iz sama zasilanie nie podaje na dysk to jednak z jego zasilacza korzysta i po wyłączeniu przełącznikiem dalej działa.
 
Ostatnia edycja:

szperaczz

New member
Super maszynka po krótkiej zabawie jestem zaskoczony jakością obrazu i szybkością działania menu.
Obraz z plików *.mkv żyleta, *.avi fajnie wyskalowane i wygładzone więc tęż świetnie.
Ma problem z odpaleniem niektórych plików *.wmv chodź na stronie producenta pisze że ten format jest obsługiwany.
Fajna obsługa napisów można powiększać i pomniejszać bardzo płynnie.
Dobra i szybka przeglądarka zdjęć.
Za tą cenę naprawdę świetny sprzęt.

ps. Dysk po USB 2,5" Toshiba działa bez zająknięcia, po wyłączeniu dysk się zatrzymuje a nie pracuje jak w niektórych odtwarzaczach więc nie trzeba go odpinać.
Trzeba tylko pamiętać że podpinamy/odpinamy dysk przy wyłączonym zasilaniu, co niestanowi problemu bo z tyłu jest wyłącznik.
Zalecane jest wyłączać odtwarzacz z pozycji głównego menu.
 
Ostatnia edycja:

bodzio_g

New member
Próbowałeś może skorzystać z innego kabla?

Próbowałem dwóch kabelków w tym jeden z podwójna wtyczką do brania zasilania z dwóch portów.

Dysk po USB 2,5" Toshiba działa bez zająknięcia, po wyłączeniu dysk się zatrzymuje a nie pracuje jak w niektórych odtwarzaczach więc nie trzeba go odpinać.

Jak rozumiem bez zasilania zewnętrznego ? To ciekawe, u mnie widać że kontrolka się zaświeciła w każdym dysku który podłączyłem, ale dysk milczy, dosłownie w środku nic nawet nie "pyknie", dopiero jak podłączyłem zasilanie ruszył. Kabel chyba dobry bo skoro poszło w drugą stronę.

Jakieś pomysły ???
 

szperaczz

New member
Było pięknie ale już nie jest.
Dysk teraz raz działa raz nie. Żeby odpalił trzeba się trochę namęczyć a jak odpali po chwili zaczyna bzyczeć i koniec z oglądaniem.:(
 
Do góry