Ariva HDplayer 110

FullObcyk

Member
FullObcyk napisał:
Sprawdzę to!
Muszę zdementować jedną rzecz!Po próbie z DVD w pliku ISO stwierdzam, że menu jest aktywne!!Coprawda nie wiem, czy da się uruchomić napisy z menu bo akurat mam Polski film, ale reszta jest aktywna (można przechodzić między np. kolejnymi odcinkami serialu np odc. 1 klik, odc. 2 klik itd!)Pliki rmvb są odtwarzane poprawnie.
No i sprawdziłem! Menu w płytach DVD jest obsługiwane!!!
Spokojnie można je uruchomić z pliku VIDEOTS, a co za tym idzie wybrać sobie ustawienia dźwięku, napisy etc...
 

grzesch

New member
Dzisiaj (oj, już po północy) czyli wczoraj :) dotarło do mnie te "cudo". Po prawie 3 godzinach katowania mogę co nie co powiedzieć o tym sprzęcie.
Dysk 320GB Toshiba 2.5'' + pendrak Patriot XTreme 8GB
Może na początek plusy:
- menu bardzo intuicyjne
- wyłącza zasilanie dysku (pendraka) po wyłączeniu z pilota
- bardzo podoba mi się działanie przycisku power (jeden klik - wychodzimy z każdego poziomu do głównego menu; drugi klik - wyłączamy urządzenie)
- bardzo szybkie przechodzenie do następnego/poprzedniego pliku podwójnym kursorem (w trybie film)
- bardzo szybkie przewijanie 30 sekundowe (wręcz express) !!!
- bezproblemowe przesuwanie napisów (góra/dół) oraz powiększanie/pomniejszanie (srt)
- w DVD iso możliwa zmiana napisów, audio i dostęp do menu
- dźwięk podawany jednocześnie na wyjście cyfrowe jak i audio (chinch)
- downmix DTS do stereo (chociaż ja mam ampli)
- wentylatorek prawie niesłyszalny
- jakość obrazu na moim TV przy tych samych filmach w porównaniu do Manty wyraźnie lepsza
- bardzo dobrze przemyślana regulacja jasności i kontrastu z podglądem na pełnym ekranie

Minusy:
- złe skalowanie Menu (przesunięte w lewo obcina ikonki z plików) Dziwne to trochę bo zmiana formatu obrazu nic nie daje (zresztą Ferdek FX-7600 ma to samo); film jest już ok
- brak możliwości przeskoku podwójnym kursorem do następnego pliku audio (trzeba strzałką w dół i ok)
- przy plikach flv brak możliwości przewijania i przeskoku po 30 sekund (zamraża obraz, dźwięk idzie)

To tak na gorąco.
Nie mogę mówić o jakości HD obrazu z racji mojego TV ale jak będę miał dostęp do sąsiadowego Aquosa to sprawdzę jak chodzi HDMI i obraz.
Największy bitrate jaki testowałem to zwiastun Avatar:
ID kodeka : xvid
Czas trwania : 3 min.
Przepływność bitów : 11,1 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 800 pikseli
Proporcje obrazu : 2,40:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
bity/(piksele*ramki) : 0.302
Rozmiar strumienia : 285 MB (99%)
Bez problemu zarówno z dysku jak i z pena

Jeśli chodzi o różnorodność plików to chyba najlepszym testerem są teledyski wszelkiej maści. "Przeleciałem" 126 różnych teledysków i w jednym nie odtworzył dźwięku (kodek ADPCM).

Jak dla mnie - super sprzęcik. Mogli by trochę w środku Menu poprawić bo takie szare i czcionka z listą plików ciut za mała.

Jak znajdę trochę czasu to sprawdzę sieć i napęd zewnętrzny.

EDIT:
W instrukcji pisze, że dyski i peny podłącza się/odłącza przy wyłączonym zasilaniu - ktoś na innym forum pisze, że dysk 2,5'' chodził mu i nagle przestał działać w Arivie (w kompie chodzi normalnie).
Więc uwaga na ten szczegół !!!
 
Ostatnia edycja:

dest

New member
zetor88 napisał:
Jak w końcu jest z tymi napisami? Interesuje mnie otwieranie innych plików źródłowych z napisami bez konieczności usuwania wmuxowanych napisów...
Czy ktoś jeszcze testował tą funkcjonalność?

o wmuxowane wam chodzi czyli o takie ktore sa do wyborku w mkv? jesli tak to bez problemy odtwarza tez srt :) trzeba w pilocie kliknac sub i po prawej str wybrac inne napisy ;) troche to upierdliwe ze do kazdego filmu trzeba wlaczac napisy no ale co poradzic;) jak narazie po 30 min sprawdzania player odtworzyl wszystko co mialem ;)

byla na poczatku dziwna rzecz ze po podlaczeniu do sieci troche piszczal ale przeszlo mu to po jakis 2 min i jest cichy ;)
 

garym

New member
sos27 napisał:
czy może ktoś pokusić się o porównanie:

Ariva HDplayer 110Asus O!Play FULL HD HDP-R1

zastanawiam się nad kupnem jednego z nich

Też mnie to interesuje, o tym drugim mało na tym forum jest, a cena podobna. W Asus'ie kusi, że producent udostępnił kod źródłowy. więc można liczyć na poprawki i aplikacje od niezależnych programistów. Z drugiej strony Ferguson nie zapomina o swoich klientach i miło mnie zaskoczyli wypuszczając w lipcu nowy FW do D880 pomimo tego, że sam sprzęt zniknął już ze strony. Może warto zacząć od porównania oficjalnych parametrów.
 

zetor88

New member
dest napisał:
o wmuxowane wam chodzi czyli o takie ktore sa do wyborku w mkv? jesli tak to bez problemy odtwarza tez srt :) trzeba w pilocie kliknac sub i po prawej str wybrac inne napisy ;) troche to upierdliwe ze do kazdego filmu trzeba wlaczac napisy no ale co poradzic;) jak narazie po 30 min sprawdzania player odtworzyl wszystko co mialem ;)

byla na poczatku dziwna rzecz ze po podlaczeniu do sieci troche piszczal ale przeszlo mu to po jakis 2 min i jest cichy ;)

Dzięki za info, dokładnie o to mi chodziło.
 

dario_2

New member
Witam

grzesch napisał:
Dzisiaj (oj, już po północy) czyli wczoraj :) dotarło do mnie te "cudo". Po prawie 3 godzinach katowania mogę co nie co powiedzieć o tym sprzęcie.
Dysk 320GB Toshiba 2.5'' + pendrak Patriot XTreme 8GB
Może na początek plusy:
- menu bardzo intuicyjne
- wyłącza zasilanie dysku (pendraka) po wyłączeniu z pilota
- bardzo podoba mi się działanie przycisku power (jeden klik - wychodzimy z każdego poziomu do głównego menu; drugi klik - wyłączamy urządzenie)
- bardzo szybkie przechodzenie do następnego/poprzedniego pliku podwójnym kursorem (w trybie film)
- bardzo szybkie przewijanie 30 sekundowe (wręcz express) !!!
- bezproblemowe przesuwanie napisów (góra/dół) oraz powiększanie/pomniejszanie (srt)
- w DVD iso możliwa zmiana napisów, audio i dostęp do menu
- dźwięk podawany jednocześnie na wyjście cyfrowe jak i audio (chinch)
- downmix DTS do stereo (chociaż ja mam ampli)
- wentylatorek prawie niesłyszalny
- jakość obrazu na moim TV przy tych samych filmach w porównaniu do Manty wyraźnie lepsza
- bardzo dobrze przemyślana regulacja jasności i kontrastu z podglądem na pełnym ekranie

Minusy:
- złe skalowanie Menu (przesunięte w lewo obcina ikonki z plików) Dziwne to trochę bo zmiana formatu obrazu nic nie daje (zresztą Ferdek FX-7600 ma to samo); film jest już ok
- brak możliwości przeskoku podwójnym kursorem do następnego pliku audio (trzeba strzałką w dół i ok)
- przy plikach flv brak możliwości przewijania i przeskoku po 30 sekund (zamraża obraz, dźwięk idzie)

To tak na gorąco.
Nie mogę mówić o jakości HD obrazu z racji mojego TV ale jak będę miał dostęp do sąsiadowego Aquosa to sprawdzę jak chodzi HDMI i obraz.
Największy bitrate jaki testowałem to zwiastun Avatar:
Bez problemu zarówno z dysku jak i z pena

Jeśli chodzi o różnorodność plików to chyba najlepszym testerem są teledyski wszelkiej maści. "Przeleciałem" 126 różnych teledysków i w jednym nie odtworzył dźwięku (kodek ADPCM).

Jak dla mnie - super sprzęcik. Mogli by trochę w środku Menu poprawić bo takie szare i czcionka z listą plików ciut za mała.

Jak znajdę trochę czasu to sprawdzę sieć i napęd zewnętrzny.

EDIT:
W instrukcji pisze, że dyski i peny podłącza się/odłącza przy wyłączonym zasilaniu - ktoś na innym forum pisze, że dysk 2,5'' chodził mu i nagle przestał działać w Arivie (w kompie chodzi normalnie).
Więc uwaga na ten szczegół !!!

A jak z dzwiękiem z wyjśc analogowych ? czy możesz to sprawdzić na amplitunerze ? w WD TV był całkiem dobry,a podobno w Popcornie tragedia, mam tylko wzmacniacz stereo i jest to dla mnie bardzo ważne
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
pixi35 napisał:
...czyta bez problemu z DVD podłączonego poprzez USB zarówno oryginalne płyty DVD jak i płyty z danymi DVD /CD...
Czy poprzez oryginalne płyty DVD rozumiesz także te zabezpieczone CSS'em, czy tylko niezabezpieczone oryginały, np. wydania gazetowe?
 

djsuszi

Member
pixi35 napisał:
Witam
Jak już tu ktoś pytał, odpowiadam czyta bez problemu z DVD podłączonego poprzez USB zarówno oryginalne płyty DVD jak i płyty z danymi DVD /CD.
...
Odczytał zarówno płyty CDR/CDRW, DVD/DVDRW z danymi jak również z CD-AUDIO, VIDEO-DVD, Audio DTS (w postaci plików), VIDEO-DVD z dźwiękiem DTS (Referencyjna, oryginalna płyta testowa DTS audio 1.536 Mbit/s)

czyli pliki MKV+SRT nagrane na płycie DVD można odtwarzać, przez zew. napęd DVD ?
 

maiesky

New member
Dzięki Pixie35 za twoją pomoc.
wiatrak napisał:
Czy poprzez oryginalne płyty DVD rozumiesz także te zabezpieczone CSS'em, czy tylko niezabezpieczone oryginały, np. wydania gazetowe?
Jeszcze jak dla mnie to brakuje odpowiedzi na to.
Czy czyta z zewnętrznego napędu oryginalne wydania filmów dvd kupione np kupione w sklepach lub z wypożyczalni?
 

wiliams

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam serdecznie. posiadam dreamboxa 800 z dyskiem twardym i mam pytanie czy Arivia będzie mogła odpalać filmy wrzucone na dysk w tunerze ??
 

grzesch

New member
dario_2 napisał:
A jak z dzwiękiem z wyjśc analogowych ? czy możesz to sprawdzić na amplitunerze ? w WD TV był całkiem dobry,a podobno w Popcornie tragedia, mam tylko wzmacniacz stereo i jest to dla mnie bardzo ważne
Dźwięk bardzo dobry, chociaż ja nie mam jakiś wypasionych kolumn to porównując do dźwięku po optyku jakość bardzo dobra.

Gucio79 napisał:
W jaki sposób wyświetlane są napisy. Bezpośrednio na filmie (przeźroczyste) czy pod literami jest jeszcze czarne tło?

Tło przeźroczyste ale literki naprawdę bardzo ładne i czytelne.

Dzisiaj podłączyłem DVD na USB 2.0 i jest ok. Jak ktoś już opisywał wyżej nawet sterowanie tacką działa. Nie wiem jak z oryginałami bo takich nie posiadam. Jak już coś ripowałem to wywalałem wszystko oprócz angielskiego,polskiego audio i angielskich,polskich napisów.
Jedyny minus to nie da się "wydirować" folderu a co za tym idzie nie ma dostępu do menu płyty - można oczywiście zmieniać rozdziały ale tylko naciskając cyfry z pilota (podwójne strzałki obok setupu nie działają), zmiana audio i napisów też działa.
Płyty CD i DVD z muzyką, filmami, fotkami działają bez problemów.

Odpaliłem też sieć po "skrętce". Ariva podpięta do routera Linksys (niestety żeby dopisać Arivę w routerze trzeba dopisać MAC-a czyli trzeba odpalić jakiś skaner sieci, żeby go wydobyć). Ja użyłem LanSurfer-a.
Przy pierwszym podłączeniu Ariva prosi o login i hasło do kompa (trochę bez sensu skoro oba urządzenia chodzą w obrębie tej samej wewnętrznej sieci)
Udostępniłem napęd DVD i folder z filmami na dysku. Przy wczytywaniu każdego pliku Ariva sprawdza i wyświetla max. bitrate z jakim łączy się z kompem. Średnio u mnie było to ok. 25 Mbit/s
W każdym bądź razie testowany wcześniej Avatar w fullHD poszedł bez problemów (11Mbit/s)
A teraz mały zonk :confused:
Te próby robiłem na windowsxp sp3 a na windows7 ni hu hu.
Przy pierwszym uruchomieniu żąda loginu i hasła jw. i po wpisaniu prawidłowych wyświetla komunikat: logowanie zakończone niepowodzeniem
i lipa. Po godzinie walki i mieszania ustawieniami dałem sobie na luz. Więc tutaj mam prośbę do osób, które mają Vistę/Windows7 i odpalali połączenia sieciowe między kompami - czy macie jakiś pomysł o co kaman ?
Wifi nie odpalałem, bo nie mam.

Natknąłem się przy okazji na film, który na Mancie chodził bez problemu a tu bez dźwięku. Dźwięk jest w AC3 2 kanały ale z bitratem 128 kb/s 48kHz. Nie jest to wprawdzie standard dla AC3 2 kanałowego ale powinien to odtworzyć.
To tyle - cdn...
 
Ostatnia edycja:

witek_64

New member
grzesch napisał:
Odpaliłem też sieć po "skrętce". Ariva podpięta do routera Linksys (niestety żeby dopisać Arivę w routerze trzeba dopisać MAC-a czyli trzeba odpalić jakiś skaner sieci, żeby go wydobyć). Ja użyłem LanSurfer-a.
Przy pierwszym podłączeniu Ariva prosi o login i hasło do kompa (trochę bez sensu skoro oba urządzenia chodzą w obrębie tej samej wewnętrznej sieci)
Udostępniłem napęd DVD i folder z filmami na dysku. Przy wczytywaniu każdego pliku Ariva sprawdza i wyświetla max. bitrate z jakim łączy się z kompem. Średnio u mnie było to ok. 25 Mbit/s
W każdym bądź razie testowany wcześniej Avatar w fullHD poszedł bez problemów (11Mbit/s)
To tyle - cdn...
Dzięki za info. Transfer wygląda bardzo ładnie. Xtreamer miewa problemy z większymi bitrate'ami po sieci.
Czy wznawianie odtwarzania filmu z dysku sieciowego działa OK?
Chodzi mi o sytuację, gdy Ariva jest w między czasie wyłączona.
 

witek_64

New member
Czy przy przeglądaniu zawartości dysku jest możliwość przeskakiwania całej strony? Chodzi mi o funkcję "Page Up", "Page Down".
Z tego, co widać na stronie pyrchla.pl, to jednorazowo wyświetlane jest 6 pozycji. Czy to jest niezależne od rozdzielczości?
 

iboy

New member
Temat nieco z boku, ale dotyczy też Ariva.
W necie dostępna jest wersja filmu Inglourious Basterds.x264.BRRip
wszystkie mają wbudowane napisy, ale tylko dla części nie anglojezycznej oraz angielskie jako plik srt- typu external. jak je usunać ??
po dodaniu polskich napisów w filmie pojawiają się 3 napisy.

proszę o pomoc: program i odpowiednie opcje.
użyłem w MKVExtract gui, ale be zefektu.
To co jest dostępne w tym programie to nstp. sciezki:
track ID1:video (MPEG4/ISO/AVC)
track ID2:audio ( A_AAC)
Attachment ID1:type text/plainm size 12747 bytes, file name...tytuł filmu - przypuszczan ze to są te napisy i chapters.
dostępne są opcje: extract i uncat.
bez wzgledu jaką wybiorę opcję to i tak nowo zapisany film jest bez zmian tzn. z 2 napisami angielskim.

ktoś obsługował ten program lub wczesniej wyrzucał napisy z mkv ???
pomocy !!!!
 
Do góry