Android w Tv

aneroid

New member
Zamierzam kupić Sony KDL55W809C - lub zamierzałem, a to dlatego że czytając to forum natrafiłem na bardzo ciekawy post odnośnie wspomnianego Androida
w odbiornikach Sony.
Kłopotów z aktualizacją, niedopracowaniem oprogramowania, braku wszystkich funkcji i niedotrzymywania obietnic przez Sony odnośnie poprawek i aktualizacji,
jak również narzekań na firmę Sony przez użytkowników z zagranicy.
Jakoś nie potrafię teraz znaleźć tego postu na forum, by nim się podeprzeć, ale to mało ważne.
Lektura ta dała mi trochę do myślenia, a że kupno wspomnianego tv nie jest sprawą bardzo gorącą postanowiłem poprosić Was jako fachowców i znawców rynku o doradzenie, nad którymi firmami się zastanowić i poszukać coś porównywalnego cenowo i jakościowo, może są lepsi od Sony,
ale również z lepszym Androidem i nie tak problemowym jak w Sony?
Chyba że wszyscy używający Androida w tv mają problemy.
Z góry dzięki za podpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma nowszy Android 5.1.2 . to Model 55PFT 6550 - ten się już nie wiesza.

Sony na testach zawiesił mi się raz, ale przyznaje się, że dałem mu za dużo funkcji do wykonania na raz.
Jeśli potrafisz posługiwać wtyczkami na KODI to zabawa na całe życie.
 

jacekcy

New member
Swojego Soniaka powiesiłem już kilka razy. Piekielnie długo pobiera aktualizację oraz równie długo ją wykonuje. Przełączanie niektórych funkcji niedopracowane - tak jakby coś przeładowywał. W różnych modelach jest różny soft. W kdl43w8807c nie mogę wywołać listy kanałów inaczej niż przez EPG, a w kdl40R450c bez Androida wywołuje przyciskiem listę kanałów po lewej stronie (w tle obraz) i strzałkami góra/dół mogę wybrać kanał. Miałem też problemy z polskimi znakami przy oglądaniu filmu z pendrive. Przeszedłem do pokoju dziecka, gdzie stoi Samsung. Łyknął filmik bez problemu z krzakami w polskich znakach. W Sony wszystkie niedoskonałości wynagrodzi Ci obraz - "cacy".
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi z tego co już wyczytałem plus co z kilkoma osobami rozmawiałem to problem, w Sony z androidem występuje wówczas gdy mamy wgranych dużo różnych aplikacji , gry itp.. być może nowe oprogramowanie to zmieni ale tez i nie koniecznie. Może dopiero być tak jak w przypadku Philipsa gdzie się poprawiło w modelach z tego roku wraz z nowym androidem.. Tak jak ja nie mam jeszcze nic zainstalowane dodatkowo nie licząc nowego oprogramowania to wszystko chodzi jak należy ... nie narzekam..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Takie samo mam zdanie Kiki jak napisałeś, chyba że poprawia to oprogramowaniem ale też nie wiem czy to na tyle poprawi żeby przy zainstalowaniu X aplikacji na tv nie było problemów. Myślę że przełom będzie w tv na drugi rok... jeśli chodzi o Antka.. Tak jak dla mnie np. seria X spoko.. jak na razie - jutro testy w porównaniu z tv FHD.
 

FotoVideo

Member
Tydzien temu zrobiłem przywracanie z usunieciem wszystkich dodatkowych aplikacji i nie mam problemu z obsluga telewizora system stabilny nie zawiesza się !
 

amadeus222

New member
Testował ktoś z was na TV android jakąś Klawiaturę Air Mouse zamiennik dotykowego pilota "RMF-TX100E" ? może coś polecacie co jest sprawdzone i działa na tym TV Android.Znalazłem taki model z mikrofonem na allegro " Klawiatura Air Mouse Mysz Smart TV BOX NEW CX-CR3" ale nie wiem czy będzie kompatybilne.
 

FotoVideo

Member
Testowalem ostatnio Gamepad Logitech F710 rzekomo dedykowany dla telewizorów Sony z androidem powiem tak "slabo to chodzi" sprzedałem. Sony mnie rozczarowuje tymi niedoróbkami na szczescie sa to bajery bez których można zyc i tak pozostaje telewizor oraz jego realny obraz z którego jestem bardzo zadowolony mysle ze konkurentem dla nowych telewizorow Sony może być Panasonic TX-65AX900E bo Samsung hmmm nie widziałem jeszcze dobrego te nowe SUHD w MM z materialem 4K pokazuja piękny obraz ale czy tak pięknie jest przy HD i SD mam wątpliwości bo Sony radzi sobie doskonale !
Jutro aktualizacja Androida już nie mogę doczekać się co tam dzielne myszki wymysla ?
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma żadnej aktualizacji przynajmniej dla modelu W809 C. Ciekawe kiedy Sony da aktualizację, bo chociaż Tv jest świetny jeżeli chodzi o obraz, to czasami jego zachowanie, może wyprowadzić z równowagi.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie ma żadnej aktualizacji przynajmniej dla modelu W809 C. Ciekawe kiedy Sony da aktualizację, bo chociaż Tv jest świetny jeżeli chodzi o obraz, to czasami jego zachowanie, może wyprowadzić z równowagi.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Dużo masz wgranych aplikacji i gier?
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam kodi player Mx Player Pro i Zen Pinball HD. U mnie też już się aktualizuje, miejmy nadzieję że będzie dobrze.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry