Amplituner z dwoma wyjściami HDMI oraz PRE-OUT na fronty

v1ck

New member
Witam,
Szykuje się do zmiany swojego KD - w chwili obecnej jest to prosty zestaw kolumn Eltax Universe 5.0 podpięte pod amplituner pioneer VSX-D514.

Pokój ma wymiary około 20m^ i jest to salon połączony z kuchnią.
Potrzebuje amplitunera przede wszystkim z dwoma wyjściami HDMI z uwagi na oglądanie filmów na projektorze a seriali, telewizji czy gierki z PS3 na TV.

Ponieważ zmontowałem sobie w wolnym czasie uniampa wg. projektu IRKA potrzebuje również wyjścia pre-out na fronty, żeby cieszyć się dobrym stereo :)

Tak więc drodzy koledzy, czy jest coś godnego polecenia? Chciałbym się zmieścić w kwocie 2000zł, ale zdaję sobie z tego, że może nie być łatwo..

Pozdrawiam.
 

werf

Active member
Bez reklam
yamaha-rx-v573-opis_4.jpg

Obrazowo jest do tego
 

Henko

New member
Podłączam się do tematu. A jaki ampli polecali byście ( ale żeby dobrze zagrał muzę w stereo ) w cenie ok. 3 tys. ? Z wyjściem pre-out oczywiście bo jak nie zagra to dość dobrze to będę kombinował z dodatkowym wzmakiem stereo.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Teraz w dobrych cenach jest Marantz 6007. Trochę ponad 3k, ale myślę że warto dołożyć. Potaniały też Denony X3000. Ewentualnie tańsze Marantz 5007, Harman avr370, Yamaha 773/775. Napisz jakie kolumny, wielkość pokoju, jaka muzyka?

Aha zapomniałem jeszcze o Nad T748. Nie słyszałem go, ale ma opinie amplitunera dobrego w stereo.
 
Ostatnia edycja:

v1ck

New member
Zdecydowałem się jednak na yamahe, jednak szukając więcej info w necie natknąłem się również na modele RX-V771 oraz RX-A820.

Czym one się różnią ? W zasadzie 771 i 773 jest identyczny ( 2 hdmi out/pre out )
Tak samo RX-A820, 300zł droższy od 773 ale posiada te same funkcje. Czy seria Aventage jakościowo lepiej wypada?
 

v1ck

New member
co masz na myśli ;)? w tej cenie to w zasadzie jedyny sprzęt który ma to czego potrzebuje..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
ale mówiąc "ma czego potrzebuje" to twierdzisz na podstawie przesłuchania czy tego co na papierze?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

v1ck

New member
chodzi mi głownie o 2 wyjścia HDMI oraz PreOUT. W cenie 2000-2200zł znalazłem tylko yamahe RX-V773/771 i nie mam pojęcia jakie są pomiedzy nimi różnice ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
v1ck - mówisz cały czas o tym jak ten sprzęt gra "na papierze". Żebyś się później nie ździwił brzmieniem tego sprzętu którym jesteś tak zafascynowany. Bo ja, jeśli miałbym cenę nie do przeskoczenia, to wolałbym zrezygnować np. z 2xHDMI ale za to kupić sprzęt który brzmieniowo wygra. A krotność HDMI możesz sobie splitterem załatwić. Brzmienia tak łatwo nie poprawisz.
Posłuchaj jakiejkolwiek wpierw Yamahy, a potem zastanawiaj się który model wybrać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry