Amplituner z dwoma wyjściami HDMI oraz PRE-OUT na fronty

v1ck

New member
Nie bardzo rozumiem.. Bardzo wiele osób twierdzi ( również na tym forum ), że Yamaha do kina nadaje się idealnie - rozumiem, że gorzej z muzyką, ale dlatego właśnie zależy mi na PREOUT, do którego będę mógł podłączyć UNIAMPA (wiem jak gra i jestem z niego zadowolony ).

Splitter/Switch HDMI - nie chce kolejnego pudełka - nie mam po prostu już na to miejsca, jak również wszystkie splittery które oglądałem dają maksymalnie wersję HDMI v1.3.
Musiałbym jeszcze doczytać jak w tym wypadku zachowuje się opcja HDMI Pass-Through.

WiTT, cena 2200 jest dla mnie niestety nie do przeskoczenia - tyle mam i nie dam rady wydać więcej.
Jeśli jesteś w stanie wskazać ampli + splitter/switch w cenie do 2200zł który przebije opcję Yamahy to szczerzę się nad tym zastanowię i będę miał opcję do wybrania jak już wybiorę się na odsłuchy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem.. Bardzo wiele osób twierdzi ( również na tym forum ), że Yamaha do kina nadaje się idealnie - rozumiem, że gorzej z muzyką...
Skoro lubisz muzykę i wiesz czego od niej oczekiwać, masz wizję systemu który chcesz zbudować, to chcesz mi powiedzieć że coś takiego jak ścieżka dźwiękowa w filmie dla Ciebie nie ma kompletnie znaczenia?

Jak się wybierzesz na ten odsłuch i będziesz miał już zdanie jak gra wg. Ciebie Yamaha - a w tym momencie będziesz wiedział czy Ci odpowiada, to można podyskutować dalej. W tej chwili teoretyzujemy, sztuka dla sztuki, z której nic nie wynika. Ja swoje zdanie o brzmieniu Yamaha mam, ale jest to moje zdanie oparte na tym co usłyszałem, a nie na tym co prezentuje się na papierze lub na ilości wyjść z tyłu amplitunera.
 
Ostatnia edycja:

v1ck

New member
WiTT, źle mnie rozumiesz :) od muzyki mam UNIAMPA, którego nie zamierzam zmieniać, dlatego potrzebuje Ampli z PREOUT - To jak gra ampli w trybie stereo nie ma dla mnie znaczenia, jak również ścieżka dzwiękowa z filmu będzie z frontów zasilanych przez UNIAMPA

Na chwilę obecną potrzebuje dobrego ampli z myślą o kinie domowym, jak najszerszą obsługą formatów AUDIO HD obecnych w filmach oraz możliwością podłączenia tego wszystkiego w taki sposób, żebym nie musiał co chwila przekładać kabli ( jak to ma miejsce obecnie .. )

Dlatego nie widzę również większego sensu iść na odsłuch do sklepu, gdzie najczęściej podłączone będą tylko fronty, które w moim przypadku i tak będą zasilane z osobnego wzmacniacza..Odsłuch to faktycznie najlepsza metoda wyboru sprzętu audio, ale w moim wypadku nie praktyczna :).

Ps. byłem w jednym sklepie z moim wzmacniaczem, ale nie pozwolili mi go podłączyć.. :shock:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Może się Panowie bali zdeklasowania tego co u nich na półkach stoi? ;) eh, polish-reality.

Yamaha RX-V771 jest już discontinued, V773 zaraz będzie discontinued, a nowym modelem w tej serii jest V775. V771/V773 - na szybki rzut oka różnica nie ma/ma skalowanie do 4K.
Skoro budujesz, jak powyżej napisałeś, system z pre-out na fronty, no to może i faktycznie za dużo zachodu. Nie wiele to zmieni bo w tej cenie chyba innych nie znajdziesz.

Jednak pamiętaj i miej na uwadze, że barwę dźwięku Yamahy będziesz miał, raz że doda coś od siebie przy PRE-OUT, a dwa że mając wzmacniacz pod frontami o kompletnie innym charakterze brzmienia, central i surround będą się różniły brzmieniowo. A może mieć to spore znaczenie choćby przy koncertach (DTS, DTS MA etc.). Może nie być spójności brzmienia. Więc nie jest to takie hop siup, wezmę byle co z AV bo i tak będę miał pod PRE-OUT na frontach wzmka ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

v1ck

New member
Hmm.. czy PREOUT nie jest realizowany z pominięciem końcówki mocy wbudowanego wzmacniacza? Tzn nie jest to sygnał bezpośredni ze źródła? Bo jeżeli jest to realizowane po prostu przez dzielnik napięcia to rzeczywiście nie ma kompletnie sensu, bo taki Preout mogę wykonać do każdego amplitunera za parę zł dając po 2 rezystory na przewodzie..

Niestety nie mogę tego potwierdzić, w sieci nie mogę znaleźć instrukcji serwisowej do yamahy..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Owszem, PREOUT jest realizowany z pominięciem końcówki mocy amplitunera, ale przecież każdy sygnał wprowadzony do ampli przejdzie przez przedwzmacniacz tego ampli. Sama końcówka mocy nie ma wpływu na barwę brzmienia, wszelkie takie zadania spoczywają na przedwzmacniaczu, a ten w Twoim systemie będzie na poziomie Yamahy. Podłączenie przez PRE-OUT odciąża tylko końcówkę mocy z ampli. A jeśli dodatkowo podłączysz pod zwykłe liniowe wejście do wzmaka (a nie MAIN-IN), dodatkowo jego charakterystyka brzmienia zostanie dodana.
 

v1ck

New member
WiTT, tutaj się z Tobą nie zgodzę.. przecież to właśnie końcówka mocy ma wplyw na barwę dźwięku oraz jego charakterystykę. Preamp może tylko podbijać niskie, średnie czy też wysokie tony.

W momencie kiedy w ampli będzie włączony tryb PURE DIRECT dla stereo to przecież sygnał jest przesyłany właśnie z pominięciem sztucznych podbijaczy pasma a jedynym preampem pozostaje potencjometr..

Dlatego moje pytanie było czy zastosowany PREOUT jest na bazie dzielnika napięcia ( czyli de fakto wychodzi z końcówki mocy ) lub bezpośrednio ze źródła ( czy też z uwzględnieniem wewnętrznego DAC`a ) .
 

WiTT

New member
Bez reklam
No tak, wszelkie podbijacze tonów, ulepszenia dźwięków oczywiście znajdują się w preampie. Dokładnie oto mi chodzi. Tą sekcją masz możliwość kalibrowania dźwięku. Faktycznie, jeśli chcesz słuchać poprzez tryb PURE DIRECT - to czy na barwę dźwięku wpłynie tylko końcówka mocy wzmaka? Czy w takim wypadku ampli Yamahy coś doda od siebie? Nie wiem :)

Nawet bym nie sprawdzał tego z prostej przyczyny - używanie amplitunera w tych budżetowych segmentach w trybie pure direct jest dla mnie bez sensu. Ampli właśnie z tymi wszystkimi ulepszeniami brzmią lepiej aniżeli bez. A jeśli chcę posłuchać po torze bezpośrednim, to CD jest wpięte bezpośrednio do wzmaka. To co tu słuchać w pure direct z ampli? Koncerty, blu-ray, filmy? ;)
 
Ostatnia edycja:

v1ck

New member
Wiadomo, że ampli w stereo z ulepszaczami brzmią lepiej :) po to są.

Jednakże nie dysponuje żadnym odtwarzaczem CD, a cała muzykę mam zapisaną na HTPC we Flac`u. Jako że htpc jest złożony na płycie głównej w formacie mini-itx to nie mam możliwości dołożenia tam żadnej jakościowo lepszej karty dźwiękowej od tej zintegrowanej - dlatego planuje puścić sygnał cyfrowo do amplitunera gdzie siedzi w miare porządny DAC z nadzieją, że przekaże mi to na preout w trybie PURE DIRECT bez większych strat na jakości :)

Z moim budżetem nie widzę innej opcji :p
 

WiTT

New member
Bez reklam
To nie zazdroszczę ryzyka :) Bo miałbym obiekcje jakiej jakości jest tam preamp w trybie Pure Direct ;) Nawet jak na swoim zestawie porównywałem odtwarzacz CD przez ampli i bezpośrednio do wzmaka, i mimo iż ma opinię mój NAD T748 jako dobrze grającego w stereo, to bez ulepszaczy nijak ma się porównywanie ze spięciem CD-wzmak.

Co innego gdy ulepszacze są załączone w preamp'ie. To brzmi całkiem sensownie gdy wzmocnione jest wzmakiem po PreOut.

HTPC to fajna rzecz, myślałem nad tym u siebie. Ale po analizach stwierdziłem że to jeszcze nie to czego oczekuję. Dobrze rokuje, czekam co będzie dalej i jak się ten rynek rozwinie.

Chyba już widzę jakiego rozwiązania szukasz, podoba mi się taka koncepcja, ale nie ma zdaje się takiego sprzętu na rynku, a już na pewno nie w tym budżecie :)

Opcja jaka Ci pozostaje - a nie chcą w sklepach Twojego urządzonka podłączyć - to umówić się na odsłuch ampli + wzmak na stereo. Wzmak co tam mają na stanie w sklepie. Ampli dać na pure direct i posłuchać jak to brzmi. Będzie to jakiś pogląd na sytuację. :)
 

Mechanik74

New member
Jeśli jeszcze nie kupiłeś ampli. to może Ci pomogę bo sam używam wzmacniacza na fronty z Denonem 2309, to stary ale poczciwy sprzęt, miałem w domu do odsłuchów kilka wzmacniaczy stereo i może nie wszyscy mi uwierzą ale Denon daje radę, nie ma sie czego wstydzić w stereo, nie ma dwóch wyjść HDMI, mi też by się teraz przydały bo mam projektor, ale do rzeczy. Jak włączę w ampli. pure direct to nie słyszę żadnej naleciałości denona podczas słuchania stereo, nie wiem jak jest u Yamahy czy Onkyo ale Denon się postarał w temacie.
 

Mechanik74

New member
Tego Denona używam codziennie od czterech lat, znam jego dźwięk, a porównanie jest szybkie i proste, ***mój CD ma dwa aktywne jedocześnie ***wyjścia analogowe, jedno idzie do Denona a drugie prosto do końcówki, kwestia tylko ***przełączenia źródła ***w końcówce, trwa to sekundę więc łatwo jest wychwycić ew. różnice. Tak czy siak ja polecam to rozwiązanie.
 
Do góry