Amplituner stereo do 2000 zł

wiat

Member
Popatrz jeszcze na Onkyo TX-8050 można jeszcze trafić nowy lub w dobrej cenie używkę na portalach.
Nowy TX-8150 jeśli chodzi o audio gra bardziej środkiem, a TX-8050 wg. mnie ma lepszy dół i górę. Mi po odsłuchach 8050 bardziej podpasował i taki klocek wybrałem.
 

samfisher74

New member
To chyba logiczne ze jakość toru audio w amplitunerze, który ma wszystkie bajery musi byc odpowiednio gorsza jesli cena koncowa jest mniej wiecej podobna do wzmacniacza stereo, który nie ma w sobie nic poza DAC.

Onkyo i Yamaha to sa sprzety na tym samym poziomie, roznice sa tylko w charakterze grania o czym pisalem we wczesniejszym poscie. Jesli kupujesz amplituner to musisz sie liczyc z kompromisem miedzy jakoscia dzwieku a bajerami. Pytanie czy zamierzasz z nich korzystac. Bo jesli nie potrzebujesz odczytu plików z USB czy funkcji interenetowych to lepiej kupic klasyczny wzmacniacz stereo AS501 i cieszyc sie jakościa dzwieku. Radio mozesz miec z dekodera platformy cyfrowej/kablowej.

Borixon nie rób wody z mózgu koledze. Ty krytykujesz amplituner i zestawiasz go ze wzmacniaczem stereo. Jaki jest tego sens, wiadomo ze stereo to wzmacniacz a amplituner to jest kompromis dla ludzi ktorzy nie zwracaja uwagi na szczegoly i detale dzwieku tylko wmiare dobra jakość dzwieku i funkcjonalność a w tym przypadku zestawiajac HK3770, Onkyo 8150 to RN602 wypada bardzo dobrze.

samfisher74 - Jestes ze Szczecina, idz do Top Hi FI, oni maja na miejscu pelna oferte Yamahy, posluchasz sobie amplitunerów i wzmacniaczy i bedziesz wiedzial czy dzwiek z RN Ci pasuje czy nie.
Dzięki za Twoje zdanie, tak zrobię polatam po Tophifi, Audiofil, audiosfera i posłucham sprzetów
 

pasazer

Member
Miałem te same wątpliwości co Ty - jakieś 3 miesiące temu. Po wielu testach wybrałem Onkyo 8150 i kolumnami Heco Aleva GT.

Naprawdę jestem super zadowolony, a mój salon ma 45m2.

Jeżeli chodzi o bajery to słucham tylko Spotify i radia DAB. Wczęsniej nie maiłem pojęcia co to jest DAB, a teraz leci u mnie bardzo często
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ciekawe jak Denon X 7200 radzi sobie w stereo
Czy tam są jakieś oszczędności?
Tu napewno nie ma, chyba jakaś końcówka.
ad33111b599d8e64dea2a049f55cbe1f.jpg
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Przyklad porzadnej koncowki mocy do kina z transformatirem na kazdy kanal. Droga zabawka 😆

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

samfisher74

New member
Znowu mam "ciemność" słuchałem onkyo 8150, yamahe rn301 i rn500 i chociaż róznica pomiędzy najtańsza yamahą i najdroższym onkyo to około 1000 zł ... nie słyszałem różnicy w jakości dżwieku . Nawet ta najtańsza yamaha ma radio internetowe , ma wejście optyczne co by tv podłączyć czyli to co mnie interesuje. Z doświadczenia (swojego) wiem że muzyki z pena się nie słucha - H/K 161 ma tą funkcje i praktycznie jej nie używałem, w USB gromadził się kurz. Dzień zakupu zestawu się zbliża, sprzedałem już prawie wszystko z mojego KD ( został H/K i sub) a ja ciągle niezdecydowany. Na ta chwilę Onkyo 8150 odpada , na placu boju zostają dwie yamahy rn301 i rn500.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Dziwne ze nie słyszałeś różnicy między Onkyo A Yamaha... Może za mało doświadczenia :p
Jak już zostały dwie Yamahy to weź 500 zawsze będzie lepsza na przyszłość. Dla mnie i tak jest shitem.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Nie sądzę, kiedyś słyszałem jakiś wysoki model z początku lat XX i grał fajnie, szczegółów nie brakowało, scena była ogólnie ok lecz to nie moje granie.
 

3echo

Member
Bez reklam
Do Yamahy trzeba ostrożnie podejść jeśli chodzi o dobór głośników.Onkyo jest bardziej neutralne.
 
Do góry