Amplituner nowy z wyższej półki - jaki ?

robertuss

Active member
Bez reklam
Ale poprzednika już nie ma a świat idzie do przodu a waga nie gra

Jak nie ma jak jest:) podałem linka .W szczegóły nie wnikałem najnowszego modelu , ale nie wiem czy jest sens kupować nowość za 20 tys jak wiele się nie różni.Dekodery te same , może lub na pewno inna konstrukcja co nie oznacza że usłyszę różnice.Nie ważne;)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak z grubsza to wolałbym Denon x7200.Cambridge ładny styl , ale kupę kasy bez nowinek.Może brzmienie jest jakieś wyjątkowe, nie wiem

Panowie ostatnio sobie częściej chodzę po salonach i słuchałam kolumn, przez przypadek wszedłem do salonu denona gdzie był podbięty denon7200 pod jakieś kolumny. Poprosiłem aby go podbieli z ciekawości pod dali zensor 7 a potem pod wzmaka 1520 to na tak chwilowy odsłuch to różnica była w głośności. Pomimo że ten amplituner ma swoją moc to i tak trzeba było odkręcić gałkę mocno w prawą stronę natomiast przy wzmaku aby osiągnąć poziom głośności ampli. wystarczyło pokrętło przekręcić delikatnie na 7.30-8.00 a w pokoju było mega głośno....:wink: Odnośnie różnicy w barwie dźwięku nie będę się wypowiadał bo to było za krótkie porównanie, mi bardziej w tedy zależało na przesłuchaniu określonych par kolumn...:wink: Dlatego jestem zwolennikiem jeśli ma słuchać stereo to wzmak + cd niż na 2x droższym ampli.....;-)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo to też jest sprawa stosowania innych potencjometrów. W amplitunerach KD głośność na początku rośnie powoli (co z jednej strony jest dość wygodne przy cichych, wieczornych odsłuchach bo można dokładnie regulować głośność), a po przekroczeniu pewnego poziomu rośnie już znacznie. Jak w amplitunerze masz skalę np. 00-98 i ustawisz na 50 to wcale nie znaczy, że od gra na 50% swojej mocy.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
...Pomimo że ten amplituner ma swoją moc to i tak trzeba było odkręcić gałkę mocno w prawą stronę natomiast przy wzmaku aby osiągnąć poziom głośności ampli. wystarczyło pokrętło przekręcić delikatnie na 7.30-8.00 a w pokoju było mega głośno...

Jak kolega wyżej wspomniał to zasługa zastosowania kompletnie innego sterowania. Wzmacniacze mają regulacje analogową - potencjometrem bądź np drabinką rezystorową - amplitunery regulacja elektroniczna. Narastanie dźwięku zostało "zaprogramowane"
 
Do góry