Amplituner nowy z wyższej półki - jaki ?

porscheee

New member
Panowie pozbyłem się Yamaha rx-a830 , nie byłem zadowolony , chce w najblizsym czasi ezakupic jakiś droższy wyższy model który zagra z dali ikon 6 mkII , na razie mam fronty ale jak już się zgraja z ampli to zakupie reszte wall and center , jezli nie to pozbede się również ich , na razie chce dac szanse tym wychwalanym głośnikom.
Sprzet o jakim mysle to :
Yamaha rx-a1040
Yamaha rx-a2040
Denon x4100
Mrantz sr6009


Pytanie czy yamaha aventage serii 10?0 gra naparwde lepiej od A8.. co za tym idzie czy jest jeszcze wieksza roznica midzy 1040 a 2040 może nie warto dokładać a może wręcz przeciwnie
czy lepiej zmienic na inna marke cos z tych napisałem . Proszę o wszelkie za i przeciw .
 

Spyro

New member
Marantz/denon a yamaha to jak stąd do Bangladeszu. Zupełnie inny rodzaj dźwięku. W kinie może nie będzie aż tak dużej różnicy ale słuchając muzy już tak. Posłuchaj i porównaj. A bajery multimedialne masz wymienione w specyfikacjach, o ile ich potrzebujesz.
 

porscheee

New member
nie mam możliwości odłuchów , każdy z nich jest w innym miejscu a kolumny w jeszcze innym , nie mieszkam w Pl itd. ... musze zakupić sprzet w slepo :( Proszę o konkrety kogos kto słuchał ktoregos z nich albo najlepiej min 2 aby opisac roznice , czy warto itd.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Marantz/denon a yamaha to jak stąd do Bangladeszu. Zupełnie inny rodzaj dźwięku. W kinie może nie będzie aż tak dużej różnicy ale słuchając muzy już tak. Posłuchaj i porównaj. A bajery multimedialne masz wymienione w specyfikacjach, o ile ich potrzebujesz.

marantz/denon - yamaha, stad do Bangladeszu, to zes chlopie wymyslil porownanie, he he. To, ze jest inny rodzaj dzwieku, nie znaczy, ze jest gorszy
 

porscheee

New member
mi natomiast chodziło głownie o to ze sa marki które dobrze wspolgraja z innymi a nawet po prostu wymagaja danego medlu minimum z jakijs tam polki , jeżeli ktoś może mnie nakierunkowac z czym najlepij zagrają takie ikony będzie fajnie , a jezli nic z tego to po prostu opinie co byscie z tych wybrali i dlaczego
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Idź i sobie posłuchaj w/w amplitunerów, a później napisz dlaczego wybrałeś Yamaha rx-a2040 ;)
Dodaj sobie jeszcze do odsłuchu Pioneer SC LX 78/88.
 

Spyro

New member
marantz/denon - yamaha, stad do Bangladeszu, to zes chlopie wymyslil porownanie, he he. To, ze jest inny rodzaj dzwieku, nie znaczy, ze jest gorszy


To porównanie nie miało obrazować gorszej jakości któregoś ze sprzętów, a jedynie diametralnie inne brzmienie. Dlatego, trzeba posłuchać samemu, żeby się przekonać czy w ogóle taki dźwięk nam pasuje, bo gusta są różne.

A zależy Ci na 4k? Wtedy brałbym denona/marantza.
 
Ostatnia edycja:

porscheee

New member
Panowie , mogę kupic tylko to co w opisie , mieszkam w małym państwie poza Eu i rynek jest ograniczony a cło zabija prywatny import , nie mam możliwości nabycia tych pionków , najwyższy model jaki widziałem to 924 , co do odłsuchow tez problem wszystko praktycznie musze zamawiac w slepo stad moje pytania . Kiedys słyszałem ze denon jest dużo bardziej awaryjny od yamahy i wogole jakies problemy z softem itd. , obsulga yamahy dla mnie łatwa i czytelna jak z innymi nie mam doświadczenia , co byscie wybrali z tych co podałem i dlaczego z naciskiem na kolumny dali ikon , prawdopodobnie dokupię wall i center bo sa tu na miejscu ... , moge tez dobrac monitor audio lub PSB , jednak poki co chce dac szanse dali skoro już mam fronty . Czy ktorys jest lepszy pod preout , czy wzmaki yamahy sa dobre , czy isc w inne , a może ktorys z amplitunerów z wyższej polki wystarczy do nich bez preout ?
 

porscheee

New member
yamaha tez ma 4k przecież , tak chce aby sprzet miał wszytkie nowinki , rok temu kupiłem a830 i nie miało wifi a teraz bez tego nie wyobrażam sobie sprzętu , podobnie z innymi funkcjami chce wydac raz a wiecej
 

porscheee

New member
gerus6 - piszesz yamaha a2040 ok ale dlaczego , czy jest az o tyle lepsza od 1040 ze warto dołozyc a tak mało jej brakuje do a3040 ze nei warto is wyżej , no i czy jest az przepasc miedzy a830 która dl amnei była totalna lipa ?
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Yamaha A830 jest 3 poziomy niżej od 2040, a może pomyśl o tańszym amplitunerze z pre-out, oraz o wzmacniaczu, to będzie najlepsze rozwiązanie.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Panowie pozbyłem się Yamaha rx-a830 , nie byłem zadowolony , chce w najblizsym czasi ezakupic jakiś droższy wyższy model który zagra z dali ikon 6 mkII , na razie mam fronty ale jak już się zgraja z ampli to zakupie reszte wall and center , jezli nie to pozbede się również ich , na razie chce dac szanse tym wychwalanym głośnikom.
Sprzet o jakim mysle to :
Yamaha rx-a1040
Yamaha rx-a2040
Denon x4100
Mrantz sr6009


Pytanie czy yamaha aventage serii 10?0 gra naparwde lepiej od A8.. co za tym idzie czy jest jeszcze wieksza roznica midzy 1040 a 2040 może nie warto dokładać a może wręcz przeciwnie
czy lepiej zmienic na inna marke cos z tych napisałem . Proszę o wszelkie za i przeciw .

Przede wszystkim sprecyzuj dlaczego nie byłeś zadowolony z dotychczasowego sprzętu.
Po drugie opisz do czego go wykorzystujesz (np jakie rodzaje muzyki).
Po trzecie czego oczekujesz po kinie domowym.
Opisz jakie brzmienie lubisz (jakiego byś chciał) a jak brzmi to obecnie w porównaniu.
 

porscheee

New member
Co do muzyki , lubie wykony live albo unplugt , jakies covery z gitarka nie zanych wykonawców ale piosenki które robi ciary gdy zgasze swiatło , koncerty , co do rodzaju muzy to klasyka od Sinatry przez M. Jaksona , george michela , co do muzy vs kino to pół na pół .
Biorac pod uwagę typ muzyki gdzie basu i tak jak na lekarstwo to nie chciałbym ogłuchnąć od dzwonków a tak właśnie była na rx-a830 i dali ikon 6mk2 , lubie yamahe kiedyś z b&w grała mi super ale to było kiedyś w Pl . Sugerujecie preamp ale czy taki wzmak musi być drogi w jakim przedziale zeby to zadziałało może jakies kokretne modele wzmacniaczy pod te amplitunery choć wolałbym zostać przynajmniej na jakiś czas tylko przy amplitunerze , nie chce mi się wierzyc ze klocki po 6 tys nie sa w stanie dobrze zagrac tez w stereo ...?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Znów testy na YT nagrywane kamerką :D
To już Twój trzeci wątek na ten sam temat. Masz dokładnie to co pisałem w poprzednich:
1) jeśli Yamaha to minimum 2xxx. Po analizie poprzednich postów zakładam, że masz mało basu i lubisz cieplejsze klimaty, więc Denon 4XXX tez będzie ok
2) a najlepiej wzmak stereo podpięty do amplitunera przez pre-out.
 
Ostatnia edycja:

porscheee

New member
Znów testy na YT nagrywane kamerką :D
To już Twój trzeci wątek na ten sam temat. Masz dokładnie to co pisałem w poprzednich:
1) jeśli Yamaha to minimum 2xxx. Po analizie poprzednich postów zakładam, że masz mało basu i lubisz cieplejsze klimaty, więc Denon 4XXX tez będzie ok
2) a najlepiej wzmak stereo podpięty do amplitunera przez pre-out.


Denon odpuściłem po przeczytaniu twojego watku odnośnie kina w stereo tej marki ,
yamaha RX-A2040 biore najbardziej pod uwagę na ta chwile ale zaprzątałes mi głowe tym marantz SR6009 ... czuje ze to będzie ktorys w najbliższym czasie u mnie :)
 

popej

New member
Denon i Maratnz to jedna firma. Podobne komponenty w środku tylko różne konfiguracje. Marantz jest wariantem luksusowym, kosztuje więcej.
 
Do góry