Amplituner nowy z wyższej półki - jaki ?

mors111

Active member
Bez reklam
Te 1800W przy 15kg wagi trochę budzi wątpliwości.
To jest klasa D?
No i te 1800W maxymalnego poboru na 7 kanałów d......y nie urywa. Ja mam w subie 1250W mocy ciągłej i 3000W w szczycie na jeden głośnik. I wcale bym się nie obraził jakbym miał takie dwa:)

o tyle cięgnie z sieci ?
mierzyłeś to ?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie. Po co?
Velodyne to nie firma wydmuszka.
Jak tak piszą, to tak jest. Ten sub nowy kosztował prawie dwa razy tyle co CXR200.
 
P

PlayStation

Guest
Jest nowa seria CX od Cambridge Audio:

CXR200_zpssqrwbual.png

Bardzo fajna ta nowa rodzina amplitunerów, oraz dwóch wzmacniaczy stereo ( 2.1 )
Piękny nowoczesny projekt...super :D
Znakomicie będzie się prezentował taki sprzęcik... HC Room :D
Ciekawe podświetlenie, bardzo podobne do wzmacniacza Gamut DI 150
 

popej

New member
Nawet nie obsługuje oficjalnie kolumn 4Ohm? Trochę to dziwne, jeżeli chcą się chwalić mocą. Nie ma też żadnego systemu korekty głośników. Za to cena imponująca ;)
 

sebol81

New member
Właśnie poszukuję jakieś trochę lepszej elektroniki do siebie i ten CX200 przykuł moją uwagę.
Ale max pobór 1,8 kW przy 15 kg wagi - no bez jaj. Ile ten plastik ma wewnątrz wiatraczków?
Chętnie zerknąłbym na jakieś zdjęcia wnętrza tego urządzenia.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Nie. Po co?
Velodyne to nie firma wydmuszka.
Jak tak piszą, to tak jest. Ten sub nowy kosztował prawie dwa razy tyle co CXR200.

Paradgim też tyle zasysa prądu.:) 3400W w szczycie


To maksymalny pobór :)
Patrzą cna ilość otworków na górze to może nie mieć.


czyli nie ma??Nie widzę by to miało Atmos.Sprzęt ładny , z tego roku jest ??
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Wiem że maksymalny. Przecież pisałem DD ma 1250RMS ciągłej i ponad 3kW w szczycie.
Może ktoś coś konkretniejszego o tym CXR200 napisać?
Bo ilość otworków w obudowie czy kwestia podświetlanych gał jakoś do mnie nie przemawiają.
Przy jego wadze i tych niby 1800W to to jest moim zdaniem klasa D. Coraz więcej firm jak widzę wybiera to rozwiązanie. Na pewno jest dużo tańsze, ale czy lepsze?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Mnie najbardziej rozwaliła informacja podana tutaj, że podobno on nie ma systemu korekcji pomieszczenia.
No jak to jest prawda, to to dyskwalifikuje tą zabawkę.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Tak z grubsza to wolałbym Denon x7200.Cambridge ładny styl , ale kupę kasy bez nowinek.Może brzmienie jest jakieś wyjątkowe, nie wiem
 

werf

Active member
Bez reklam
Mnie najbardziej rozwaliła informacja podana tutaj, że podobno on nie ma systemu korekcji pomieszczenia.
No jak to jest prawda, to to dyskwalifikuje tą zabawkę.

Jest system kalibracji i nie jest to klasa D

Tak z grubsza to wolałbym Denon x7200.Cambridge ładny styl , ale kupę kasy bez nowinek.Może brzmienie jest jakieś wyjątkowe, nie wiem

Nowinki mają Japończyki które finalnie i tak nie grają
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie znam przewertowałem manuala na szybko
Może Black coś skrobnie był na prezentacji lub dostał testów
 

popej

New member
Wg instrukcji ma kalibrację w sensie automatycznego ustawienia zwrotnicy, poziomu i odległości. Nie ma żadnych systemów korekty kolumn czy akustyki, w stylu Audyssey. Jedyne, czym się chwalą, to kolorowe OSD :)
 

robertuss

Active member
Bez reklam

Widziałem , dlatego napisałem że wolę Denona x7200.Dlaczego tu na forum nie wspomina sie o amplitunerach firmy Anthem?.Ich procesor to marzenie kinomaniaka każdego.Ciekawe jak na tle Cambridge wypada Arcam , takie same pieniądze.Bo tak spojrzałem na ten model , to chyba pomyłka w cenie?? 10 tys?? On kosztuje 20 tys

http://allegro.pl/arcam-avr-600-avr600-avr-600-fmj-warszawa-i5248881195.html
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Widziałem , dlatego napisałem że wolę Denona x7200.Dlaczego tu na forum nie wspomina sie o amplitunerach firmy Anthem?.Ich procesor to marzenie kinomaniaka każdego.Ciekawe jak na tle Cambridge wypada Arcam , takie same pieniądze.Bo tak spojrzałem na ten model , to chyba pomyłka w cenie?? 10 tys?? On kosztuje 20 tys

ARCAM AVR-600 AVR600 AVR 600 FMJ WARSZAWA (5248881195) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

600 to stary model pólka wyżej teraz jest 750tka
 
Do góry