Amplituner KD do Taga Tav-606 v.3

Henry

Active member
Bez reklam
Wysoki Onkyo lub Pioneer.
A co to da?
Przy tych kolumnach to nawet topowe ampli nie dadzą dobrego brzmienia w stereo ;)

Na początek dwie przyzwoite podłogówki(Heco, JBL Arena, Melodika BL, Audio Pro, Tannoy Mercury...) + ampli ze średniej półki i będzie więcej radochy ze słuchania niż przy kompletnym 5.0 i kolumnami, które wybrał ;)
 
Ostatnia edycja:

MaRDaV

New member
Wysoki Onkyo lub Pioneer.

czy Onkyo NR-646 lub Pioneer VSX-930 sa wystarczajaco wysokie modele?

o Onkyo juz wypowiadali sie poprzednicy ze bedzie lepszy bas zwlaszcza na zestawie 5.0 ale czytalem tez ze Onkyo mialo w przeszlosci problemy z HDMI.

Zawezajac to tych 2 modeli czy bylbys w stanie wskazac za i przeciw dla nich.
Bede bardzo wdzieczny za pomoc gdyz mysle ze na ta chwile wiem mniej niz na poczatku szukania :-(
 

MaRDaV

New member
A co to da?
Przy tych kolumnach to nawet topowe ampli nie dadzą dobrego brzmienia w stereo ;)

Na początek dwie przyzwoite podłogówki(Heco, JBL Arena, Melodika BL, Audio Pro, Tannoy Mercury...) + ampli ze średniej półki i będzie więcej radochy ze słuchania niż przy kompletnym 5.0 i kolumnami, które wybrał ;)

Henry, zapewne masz racje ze te kolumny nie sa szczytem jakosci dzwieku ale kazdy mierzy sily na zamiary.
Jesli kogos stac na "nowe" kolumny za 3k, 4k + amp za koleje tyle idt to takie wybiera i moze grymasic co do jakosci dzwieku, my tu mowimy o kolumnach i ampi dla przecietnego zjadacza chleba ktorch chce miec nowy zestaw, "pierwszy" zestaw po przesiadcze z plastikow.
Wiem mozna by zejsc na samo dno tematu i wybrac Pioneer vsx329+taga 306 za 1300zl i pewnie tez by bylo lepiej ale nie o to chodzi.
KINO Pioneer VSX-329 + TAGA TAV-306 v2 _RATY 3x0% (6098882675) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie chodzi o kasę, a o jakość, którą za nią możesz uzyskać.
Słuchałem zwykłych i tych niby SE, różnic w brzmieniu nie odczułem żadnych, dla mnie to zwykły zabieg marketingowy jak ze zmianą opakowania czekolady.
Zawartość dokładnie ta sama, mimo, że ktoś nam wmawia, że to nowy, lepszy produkt.
Za tą kasę wg. mnie lepiej grają Elatxy Monaco, Jamo 426/428, a jakby udało Ci się gdzieś namierzyć Jamo 505 to byłoby najlepiej, pod warunkiem, że musisz mieć od razu cały set 5.0

Nie kupuj w ciemno, poświęć trochę czasu na odsłuchy, zakładam, że dla Ciebie te 3,5 k to sporo kasy, dla mnie zresztą też, więc postaraj się zrobić wszystko, aby mądrze ją zagospodarować. :)
 

MaRDaV

New member
kolumny juz sa, wiec na ta chwile tylko kwestia amplitunera.
co do JAMO to tyle opinii ilu sluchaczy ale wiekszosc co czytalem nie sa pozytywne. tak na marginesie slyczalem 626 z jakims Denonem i jakos mnie to nie ponioslo.
no ale reasumujac nie bardzo mam jak takie odslychy zrobic i wydaje mi sie ze to jest glowny moj problem stad tez tyle pytan.
Na "papierze" oba wzmacniacze dobrze sie prezentuja ale posluchac nie mam gdzie :(
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja akurat podałem Ci propozycje bez bocznych niskotonowych, ta seria Jamo 6xx wg. mnie nie jest najlepsza...ale skoro już masz, to nieważne ;)

A amplituner weź ten, który bardziej ci się podoba, to zbliżona klasa i jakichś wielkich róznic między nimi nie będzie, spośród tych dwóch obstawiam 60:40 dla Onkyo ;)
 

MaRDaV

New member
obstawiam 60:40 dla Onkyo ;)

rozsadek mowi mi Onkyo a serce Pioneer (moze dlatego ze kiedys z 10 lat temu mialem zestaw PIONEER XV-DV303 i w bloku wymiatal :) )

a co do tych problemow Onkyo z plytkami HDMI o ktorych czytalem? system kalibracji ponoc tez nie za wysoklich lotow.

i jeszcze pytanie o moc W/ohm, prosze sie nie smiac:
zalecana moc wzmacniacza do tagi SE to
F - 20-150W 6ohm
C - 20-100W 6ohm
S - 20-100W 6ohm

oba te amplitunery maja duzo ponad 100W dla C i S a Onkyo nawet 160W na F.
czy nie zaszkodzi to tym glosnikom ?
oczywiscie z racji mieszkania w bloku i "malucha" za sciana zestaw ten pewnie nigdy nie przekroczy 60/70% mocy no ale warto zapytac.
znalazlem gdzies chyba na youtube filmik o doborze kolumn do ampi i wg nowych trendow ampi powinno byc troche mocniejsze niz glosniki - czy tak jest ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie patrz na te dane na papierze, i jeden i drugi da radę...
btw. im większa moc wzmacniacza tym lepiej ;)
 

dmk84

New member
Bierz chłopie ten ampek który ci wizualnie pasuje i masz na niego kasę bo każdy ampek ze średniej półki da radę z tymi kolumnami.
Zaczynasz przygodę mając 3k zaraz ci chłopaki zaczną podpowiadać to wskoczysz na 8k a i tak znajdzie się ktoś i powie że za tą kasę to szajs i można kupić coś innego ;)
 

MaRDaV

New member
Bierz chłopie ten ampek który ci wizualnie pasuje i masz na niego kasę bo każdy ampek ze średniej półki da radę z tymi kolumnami.
Zaczynasz przygodę mając 3k zaraz ci chłopaki zaczną podpowiadać to wskoczysz na 8k a i tak znajdzie się ktoś i powie że za tą kasę to szajs i można kupić coś innego ;)

ooo urzytkownik TAV-606v.3 w końcu 8) i Pioneer'a
widze kolego że sub też nie masz i nie masz mozliwosci podłączyc w bi-amp. Jak u ciebie to gra? pytam w skali / plastikowe kino a ten zestaw :bober:
Ja raczej wezme też Pioneer model VSX-930
 

mors111

Active member
Bez reklam
To ze oba dadzą radę to moge sie domyslec ale właśnie o to chodzi czy wzmacniacze nie są za "mocne" do tych kolumn. Zwłaszcza do C i S

mocy nigdy za wiele , słabszym wzmacniaczem / amplitunerem szybciej spalisz kolumny , bo na głośniki pójdzie przesterowany dźwięk ze zniekształceniami , a one źle , nawet bardzo źle wpływają na kolumny

amplitunery są w stanie dać sporo mocy :

Onkyo TX-NR609 A/V Receiver HT Labs Measures | Sound & Vision

nawet 5x95W przy zniekształceniach 1% i 7x89W
 

dmk84

New member
ooo urzytkownik TAV-606v.3 w końcu 8) i Pioneer'a
widze kolego że sub też nie masz i nie masz mozliwosci podłączyc w bi-amp. Jak u ciebie to gra? pytam w skali / plastikowe kino a ten zestaw :bober:
Ja raczej wezme też Pioneer model VSX-930

Przesiadłem się z Technicsa sceh770 który jak dla mnie grał extra a kosztował wtedy tyle co mój Pioneer i jestem zadowolony. Odrazu zaznaczam że nie jestem super wymagającym audiofilem bo zaraz się posypie że ampli słaby a Taga gra pod kocem ;)
Za te pieniądze to dobry sprzęt,wiadomo są lepsze ale zawsze trzeba dokładać kilka stówek(kogo stać to ok i nic mi do tego)
Co do plastikowego kina to mam tylko porównanie do kilkuletniego zestawu Panasonica szwagra który podpiął do niego 3suby a mimo to zjadam go Pionkiem i Tagami na śniadanie ;)
 

MaRDaV

New member
Przesiadłem się z Technicsa sceh770 który jak dla mnie grał extra a kosztował wtedy tyle co mój Pioneer i jestem zadowolony. Odrazu zaznaczam że nie jestem super wymagającym audiofilem bo zaraz się posypie że ampli słaby a Taga gra pod kocem ;)
Za te pieniądze to dobry sprzęt,wiadomo są lepsze ale zawsze trzeba dokładać kilka stówek(kogo stać to ok i nic mi do tego)
Co do plastikowego kina to mam tylko porównanie do kilkuletniego zestawu Panasonica szwagra który podpiął do niego 3suby a mimo to zjadam go Pionkiem i Tagami na śniadanie ;)

dzieki, własnie takich podpowiedzi szukam. Zgadzam sie z Tobą w 100% ze są użytkownicy płacący 5x tyle i ciagle szukajcay ideału gdzieś daleeeeko poza mozliwościami innych.
Z całym szacunkiem do znawców tematu i wyszstch audiofili :razz:

a tak na marginesie do szanownych kolegów i koleżanek ....
dopóki nie przyjdą kolumny ciagle jestem w rosterce co do wyboru amlitunra
Tak jak pisałem zalezy mi na możliwie najlepszej jakości z MP3 (włącznie ze wszystkimi fajerwerkami ulapszającymi dzwięk) i radia internetowego. na dzień dzisiejszy mogę jeszcze nabyć Denon X2200W
wiec na dziś wybór to:

Onkyo NR-646 - 1900zł
Pioneer VSX930 - 1930zł
Denon X2200W - 2140zł

Na tą chwile zdecydowany jestem na Pioneer. Warto dopłacić do Denon ? a jeśłi tak to czemu?
Próbowałem znaleźć na własną ręke ale wujek :szukaj: nie jest zabardzo pomocny w porównaniu tych 2 amplitunerów
 

MaRDaV

New member
nikt sie nie wypowie, w tym tygodniu przychodzą głośniki i amp by sie przydał.
kable już zamówione. OFC 2x4mm x2 (bi-amp) na przód i 2x2,5mm na resztę
 
Do góry