Amplituner KD do Taga Tav-606 v.3

MaRDaV

New member
Witam Sanownych Uzytkownikow

Na forum jestem nowy jako zarejestrowany uzytkownik, jako "czytacz" to dosc czesto tu zagladam

Nadszedl moj czas na zamiane mojego "ala" kina domowego skladajacego sie z laptopa, zewnetrznej karty dzwiekowej i plastikowych glosniczkow 5.1 Philips SPA7650/05 na cos "lepszego"

Na wstepie zastanawialem sie nad KD LG BH9540TW, ktory to w porownaniu z obecnie posiadanym zestawem wyrywa z butow, jednakze idac dalej doszedlem do wniosku ze "prawie" kazdy skladak zagra "brzmieniowo" lepiej niz to cudenko.

Moj wybor po przesortowaniu setek stron testow i opinii (za i przeciw) na tym i innych forach padl na kolumny Taga Harmony TAV-606 v.3. 5.0 Dodatkowo podoba mi sie ze w tym przedziale cenowym mozna je podlaczyc w bi-amp. Zdania rzczej nie zmienie ale zobaczymy .... Na pewno chce frontowe kolumny stojace.

Moj dylemat polega na dobraniu amplitunera ktory wycisnie to co sie da z tych kolumn. Te ktore wchodza w gre jako potencjalni kandydaci to:

1. Onkyo NR-545 - 1440zl -
- najlepsza cena + Atmos

2. Denon AVR-X1200W -1590zl -
- 2 najlepsza cena i chyba najlepszy (moc + Atmos, ale czegos mi tu brakuje w poruwnaniu do Yamaha 679 - wydaje mi sei ze ubogi z dodatkowe mozliwosci)

3. Yamaha RX-V679 -1700zl -
- kuszace ze wzgledu na caloksztalt (- brak Atmos)

Raczej tylko te 3 ampli biore pod uwage (lub nizsze ale po co) bo sa one na podobnym pulapie cenowym tu gdzie mieszkam.
Wiem ze w Denon i Onkyo Atmos'a i tak nie bylbym w stanie wykozystac podlanczajac bi-amp ale kto wie, moze kiedys bede chcial doswiadczyc Atmos'a

Wszystko chcialbym kupic nowe z gwarancji wiec tylko "nowe" w chodzi w gre. Ewentualnie kolumny uzywane ale nie moga przekroczyc budrzetu Tagi. Ze wzgledu na juz naciagniety budzet musi byc to zestaw 5.0 - moze kiedys dokupie sub jesli bedzie potrzebny.

Nie jestem audiofilem i wiem tez ze cokolwiek bym nie wybral zagra lepiej niz to co mam obecnie (nawet TAV-306 czy VK za 500zl ).
Wiem ze youtube to nie wyrocznia ale gdyby zestaw zagral tak ( nie moge jeszcze dodac linku wiec musi byc tak: https: // www . youtube.com/watch?v=N1Ly9hFOx7g ) to by bylo super.Gra tu Denon x1100w wiec wybor powinien byc prosty ale czy tak jest nie wiem. Na rozstawienie kolumn mam dosc miessca wiec nie jest to dla mnie problem.
Inny zestaw kolumn nad jakim sie zastanawiam to Yamaha NS-50F / NS-P60 ale nie ma tu mozliwosci podlaczenia w bi-amp wiec nie wiem jak to sie ma do TAV-606 w bi-amp

Mieszkam w bloku. Moj pokoj to ok 30m2 + szerokie wejscie do otwartej kuchni ok 12m2 (na prawo od miejsce gdzie staly by kolumny przednie, czyli tak jakby nie ma 1/2 sciany). Zastosowanie to muzyka/kino 60/40. W wiekszosci przypadkow nie bede sluchac muzyki czy kina glosno wiec podkrecac tez nie bede na maxa.
Gatunki muzyki to raczej to co w radio i dobre stale lata 90te. + MP3 po bluetooth
Na pewno bede korzystac duzo z radia internetowego - wlasciwie to prawie codziennie

Dodatkowym "problemem" jaki posiadam jest fakt ze nie mam gdzie doswiadczyc jak te zestawy graja. nie mam mozliwosc odsluchu dlatego calkowicie polegam na youtube, forach a teraz na Waszej opinii. wiec have mercy please

aha i jeszcze jedno, z calym szacunkiem do Waszej wiedzy i checi pomocy ale prosze nie piszcie dozbieraj tyle a tyle..... juz wystarczajaco zbieralem i nadszedl czas na zakup a nie kolejne zbieranie, tak na marginesie calkowita suma to max ok 2800-2900zl (zakladajac ceny za ampi podane wyzej)

to chyba wszystko, jesli czegos nie dopisalem pytajcie i PROSZE doradzcie. Godziny na roznych forach i setki opinii zrobily mi juz taki metlik w glowie ze sam juz nie wiem i brak mi spojnego obrazu .

z gory dzieki,:blagam:
 

abdul0412

New member
Bez reklam
1. Onkyo NR-545 - 1440zl -
- najlepsza cena + Atmos

2. Denon AVR-X1200W -1590zl -
- 2 najlepsza cena i chyba najlepszy (moc + Atmos, ale czegos mi tu brakuje w poruwnaniu do Yamaha 679 - wydaje mi sei ze ubogi z dodatkowe mozliwosci)

3. Yamaha RX-V679 -1700zl -
- kuszace ze wzgledu na caloksztalt (- brak Atmos)



z gory dzieki,:blagam:

Denon bedzie zdecydowanie za slaby.
Yamahy nie slyszalem jednak ma dobre opinie.
Onkyo - napewno mu mocy nie zabraknie , bardzo dobry model.
Jednak mozesz poczekac chwile , zaraz wchodza nowe modele i bedzie znacznie taniej i bedziesz mogl kupic oczko wyzej ampli.

pozdro
 

mors111

Active member
Bez reklam
Witam Sanownych Uzytkownikow



1. Onkyo NR-545 - 1440zl -
- najlepsza cena + Atmos

2. Denon AVR-X1200W -1590zl -
- 2 najlepsza cena i chyba najlepszy (moc + Atmos, ale czegos mi tu brakuje w poruwnaniu do Yamaha 679 - wydaje mi sei ze ubogi z dodatkowe mozliwosci)

3. Yamaha RX-V679 -1700zl -
- kuszace ze wzgledu na caloksztalt (- brak Atmos)

z gory dzieki,:blagam:

miesiąc temu brat kupił na All. Onkyo 636 z gwarancją za 1.200 , szukaj dobrych ofer z używek lub pisz do Blackninja

z tych co podałeś do Yamaha jest wyżej plasowana niż Onkyo 5.i Denon X1
Z Oknkyo to min 6... , Denon X2.. , Yamaha , poszukaj też Harmana 16./17. , idealnie wyżej oczywiście 2../3...

czy Atmos musi być ?
 

MaRDaV

New member
czyli Denon odpada w przedbiegach, ok wiec jesli wezmiemy pod lupe Onkyo 545 i Yamaha 679 to zakladajac ze mysle o zakupie zestawu 5.0 któwy z tych amplitunerow dałby lepszy bass bez sub (sub moze dokupie w przyszlosci ale to daleka przyszlosc)
z lektory wyczytalem ze ampli onkyo potrafią dać lepszy bass ale yamaha stoi troche wyzej w klasyfikacji (czy ma to wplyw na bass ?). Wiem ze do kina sub zawsze sie przyda ale jak to wyglada w muzyce, a tak jak pisalem zestaw ten bedzie uzywany duzo do muzyki... moze nawet wiecej niz wspomnialem 70/30

Dodatkowo jakos po lektrach na roznych forach "uparlem sie" by polaczyć w bi-amp dlatego kolumny TAV-606 v.3, a co gdybym podlączył jakieś inne kolumny ktore nie mają możliwości bi-amp (tylko jakie.... możecie coś poradzić, no i cz warto)
Kolumny chciałbym połączyć kablem 2x4mm na przód i 2x2,5mm na tył kupione na all

czy Atmos musi być.... no sam nie wiem ale kusi :) chyba było by fajnie miec taką możliwość.

z ostatniej chwili znalazłem jeszcze 2 inne ampi
Pioneer VSX-930 - ok 1850zł
Onkyo NR-646 - ok 1850zł
Przekraczają juz troche moją założoną kwote ale czy warto to TAGA ?

Jescze jedno, co powiecie o JAMO 606 ?, tylko prosze potraktujcie to pytanie jako zwykłego użytkownika nie audiofila bo na necie generalnie kolumny JAMO maja złą reputacje wśród "znawców" ale.... wśród zwykłych ludzi są wychwalane (np komentarze na euro agd rtv).
czy warto dopłacić w stosunku do TAV-606 v.3 ? różnica ok 400zł

reasumując z poniższych zestawów jaka kombinacja była by najlepsza

Onkyo NR-545 - 1440zł
Onkyo NR-646 - 1850zł
Pioneer VSX-930 - 1850zł
Yamaha V679 - 1700zł

Taga TAV-606 v3 5.0 - ok 1200zł
JAMO s606 5.0 - ok 1600zł
Yamaha NS50 + NS60 - ok 1300zł
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Z własnej autopsji moge ci powiedziec ze wazniejsze sa głosniki niz ampli.
Ampli Onkyo 545 wystarczy i lepiej kupic sobie jakies dobre glosniki.

Pomysl ew aby kupic fronty na poczatek i poczekac na uzywki boczne i centrala na portalach...

Np :

Ampli :

Onkyo 545
Onkyo 646
Pioneer 930

atmos hmm mam ampli z Atmosem i do tej pory nie sprawdzilem tego... DTS 7.1 HDMA i tak jest swietny( wystarczajacy )

Fronty :

Melodika BL 40
JBL Studio 270/280

Musisz pojechac posluchac najlepszy sposob na wybranie.

pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MaRDaV

New member
co do Atmos to tak troche jest że nie bede korzstać w najbliższym czsie (bo wiąże sie to z zakupem min dodatkowych głośników grających do góry bo montaz sufitowy odpada)

Onkyo NR545 podoba mi sie za cene ale jak to sie ma do basu na 5.0 o ktorym wspominałem i mocy, ze wszystkich wymienionych jest najsłabszy.

Kolumny zaproponowane zapewne grają zacnie jednakże duzooo przekraczają mój budżet a audiofilem nie jestem i zbieranie też już dość.
zakup ma być "tu i teraz" a nie w nieokreślonej przyszłości dlatego niestety budżet na kolumny to ok max 1500zł (5.0)
 

mors111

Active member
Bez reklam
generalnie Onkyo ma dużo basu , sam Blackninja kiedyś pisał o tym

Onkyo 545 ma zasilacz przekraczający lekko 400W , Onkyo 6... ponad 600W , to spora różnica

u mnie w 609 jak się wszystko dobrze poustawia i z kolumnami dość nisko schodzącymi mozna oglądać filmy bez suba , ale z racji że go posiadam oczywiście dodaje on jeszcze większego kopa w kinie

brałbym Onkyo 6.. lub chwalonego Pionka 9.. , mi osobiście dźwięk Yamahy się nie podoba
 

abdul0412

New member
Bez reklam
co do Atmos to tak troche jest że nie bede korzstać w najbliższym czsie (bo wiąże sie to z zakupem min dodatkowych głośników grających do góry bo montaz sufitowy odpada)

Onkyo NR545 podoba mi sie za cene ale jak to sie ma do basu na 5.0 o ktorym wspominałem i mocy, ze wszystkich wymienionych jest najsłabszy.

Kolumny zaproponowane zapewne grają zacnie jednakże duzooo przekraczają mój budżet a audiofilem nie jestem i zbieranie też już dość.
zakup ma być "tu i teraz" a nie w nieokreślonej przyszłości dlatego niestety budżet na kolumny to ok max 1500zł (5.0)

Podpytaj blackninja, powiedzmy onkyo 545 + melodika mysle ze 3200 wystarczy. Co do wyzszego modelu tez bym wolal ale tutaj jak zawsze wybor +500 :) ja mierzylem na 636 a kupilem 838 . 8 miesiecy pozniej wymienilem fronty 3k dodatkowe a jeszcze to dla mnie na pewno nie koniec drogi:) wiec dlatego mowie o wiekszym budzecie chociaz nieznacznie bo efekt bedzie duzo lepsze i zawsze mozesz ew. Wziasc na raty.

Trzeba to przemyslec bo wydac kase i sie zawiesc jest latwo. By the way moje jamo zostaly totalnie zmasakrowane Tannoyami.

Pzdr
 

MaRDaV

New member
dzieki wszystkim za rady co do kolumn ale decyzja już zapadła

Taga TAV-606 v.3 Special Edition

i tak jakby otwieram temat na nowo co do amplitunera po kilku dluuuuugich rozmowach z salonani audio (tak jak napisalem na poczatku, nieststy nie mam jakiejkolwiek mozliwosci odsluchu)
W jednej z rozmów usłyszłem ze Denon da najlepszy dzwiek z tymi kolumnani bo Yamaha i Pioneer to "zabawki" z dobrym PR a klasyfikacja na rynku sprzetu to :
1. Marnatz
2. Denon
3. Onkyo

a zaczynam już być trochę skolowany bo ten Pioneer VSX930 wygada obiecująco, np można połączyć bi-amp i nadal mieć 7.1 a nie tak jak u konkurencji że bi-amp automatycznie wyklucza 7.1

jakie macie doświadczenia z TAV-606 v.3 SE?
może ktoś z Was je ma? jakie wrażenia ?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
W ta klasyfikacje to nie wierz za bardzo. Kazdy producent ma w swojej ofercie model co gra b. dobrze. Ja bym bral 606 Tagi plus Onkyo.
 

mors111

Active member
Bez reklam
dzieki wszystkim za rady co do kolumn ale decyzja już zapadła

Taga TAV-606 v.3 Special Edition

i tak jakby otwieram temat na nowo co do amplitunera po kilku dluuuuugich rozmowach z salonani audio (tak jak napisalem na poczatku, nieststy nie mam jakiejkolwiek mozliwosci odsluchu)
W jednej z rozmów usłyszłem ze Denon da najlepszy dzwiek z tymi kolumnani bo Yamaha i Pioneer to "zabawki" z dobrym PR a klasyfikacja na rynku sprzetu to :
1. Marnatz
2. Denon
3. Onkyo

a zaczynam już być trochę skolowany bo ten Pioneer VSX930 wygada obiecująco, np można połączyć bi-amp i nadal mieć 7.1 a nie tak jak u konkurencji że bi-amp automatycznie wyklucza 7.1

jakie macie doświadczenia z TAV-606 v.3 SE?
może ktoś z Was je ma? jakie wrażenia ?

te klasyfikacje można sobie wsadzić w .. w zależności od modelu jaki porównujesz może się ona odwrócić w drugą stronę

patrząc na Pionka 930:

Amplitunery AV - testy sprzętu


Na tylnej ściance wprowadzono wyraźne zmiany - Dolby Atmos wymusił zmianę opisów wyjść głośnikowych, które mają teraz oznaczenia 5.2.2, chociaż kłopotliwie miesza się to z umieszczonymi po przeciwnej stronie 5.2, 7.2. Pioneer VSX-930 ma siedem końcówek mocy i dziewięć wyjść głośnikowych


jesli masz 7 końcówek , to albo 2 będą zdublowane poprzez szeregowe połączenie albo nie da rady uzyskać biamping wraz z Atmos razem
 

mors111

Active member
Bez reklam
da się , pamiętaj 646 ma 1,5x mocniejszy zasilacz , co jeśli nie chcesz kupić suba ma spore znaczenie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MaRDaV

New member
Ok.
a tak trochę ciągnąć temat to polecane firmy onkyo to tak z autopsji?

Przyznam szczerze ze ta opcja bi-amp na 7.1 w Pioneer 930 jest kusząca.
Ze tak zapytam co ma lepszego onkyo czego nie ma Pioneer? Z technicznego punktu widzenia bo czytałem obydwie specyfikacje i niewiele mi to mówi.
A muzycznie.... który będzie lepiej brzmiał. ... wiem ze to sprawa subtelna i indywidualna ale jakie jest porównanie tych systemów
 

mors111

Active member
Bez reklam
Onkyo jak już wiesz i pisali ( ja też ) gra większym basem , jak dla mnie niżej schodzącym , Pionnera słuchałem raz i miał więcej środka oraz bas bardziej punktowy

Biamping mam wykorzystany u siebie w Onkyo 609 , podłączyłem tak raz i już pozostało , mam 5 kolumn w pokoju dlatego fronty podłączone zostały kablami 2x4mm2 + 2x2,5mm2 i jest dobrze , nawet bardzo dobrze , choć u mnie akustyka pokoju jest bardziej pod kino , bo cały system dość nisko schodzi i basu mam nadmiar w kinie w pokoju 30m2 i frontami z basem 1x17cm + sub z 20-cm głośnikiem , niby bardzo małe przetworniki a jednak u mnie dają niesamowity efekt podczas seansów filmowych , w stereo nie narzekam , suba do muzyki nie używam

Pionner 930 to podobna liga co Onkyo 6... , musisz posłuchać zanim zakupisz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MaRDaV

New member
te klasyfikacje można sobie wsadzić w .. w zależności od modelu jaki porównujesz może się ona odwrócić w drugą stronę

patrząc na Pionka 930:

Amplitunery AV - testy sprzętu


Na tylnej ściance wprowadzono wyraźne zmiany - Dolby Atmos wymusił zmianę opisów wyjść głośnikowych, które mają teraz oznaczenia 5.2.2, chociaż kłopotliwie miesza się to z umieszczonymi po przeciwnej stronie 5.2, 7.2. Pioneer VSX-930 ma siedem końcówek mocy i dziewięć wyjść głośnikowych


jesli masz 7 końcówek , to albo 2 będą zdublowane poprzez szeregowe połączenie albo nie da rady uzyskać biamping wraz z Atmos razem

Wiem ze Atmos nie da się osiągnąć z bi-amp ale 7.1 juz tak w odróżnieniu do innych firm gdzie można max wyciągnąć 5.1 w bi-amp.... czy coś pomieszalem

Ten test czytałem tak jak i kilka innych również na zagranicznych forach i podają mię się to co tam jest napisane.
Tylko jak to w życiu papier przyjmie wszystko
 

mors111

Active member
Bez reklam
w moim Onkyo mam do wyboru :
-7.1 jak chcę
-5.1 + fronty biamping
-5.1 + druga strefa

dziś w nowszych do wyboru dozło by
-5.1 + atmos

bo nadal mamy tylko 7 końcówek do wykorzystania i amlituner zapyta się co chcemy uzyskać

jak byś miał amplituner 9.1... to wtedy masz większe pole do popisu nie wspominając 11. czy też więcej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MaRDaV

New member
Dziekuje wszystkim za czas i rady, widze ze w kwestii KD to zdecydowanie polecacie Onkyo i najlepiej zeby byl to model NR-646 (lepszy bas do zestawu 5.0) chociaz i NR-545 tez ujdzie :)

a jak sprawa wyglada w stereo ? (nie zaglebiajac sie zbytnio w reprodukcje basu). Nie ukrywan ze pewnie jak wiekszysc "laikow" chcialbym upiec 2 pieczenie na 1 ogniu... :)

Yamaha V679
Onkyo NR-545
Onkyo NR-646
Pioneer VSX-930
Denon X1200W

wydaje mi sie ze w KD kazdy w DTS-HD MA zagra dobrze lub super z ewentualna przewaga Onkyo (lepszy bas)

w stereo chcialbym uzyskac najleprzy mozliwy, czysty i mily dla ucha dzwiek na TAV-606 v.3 SE
Czy ktorys w ww ampli jest w stanie chociaz zblizyc sie do tego:
https://www.youtube.com/watch?v=ZVKaslvP_70
graja tu zwykle tagi 606 nie 606SE ale za to apli to jak dla mnie wymiata.
 
Do góry