Amplituner + fronty

Z4R4Z

New member
Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi :)
Zbroje się na dzień dostawy żeby nie latać za kablami :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Z4R4Z

New member
Nadchodzi czas na uzupelnienie zestawu zesorów 7 o sub bardziej pod kątem muzyki i koncertów więc raczej konstrukcja zamknięta. W oko wpadł mi Rel T5/T7 (wizualnie pięknie pasuje do zensorów). I teraz pytanie czy w pokoju 29m2 gdzie miejsce odsłuchu to 18m2 wystarczy T5 czy raczej T7? A moze jakies inne propozycje?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam T5 na 19m2 i jestem zadowolony. Bas jest mocny, szybki i nisko schodzi. W stereo też daje rade, choć nie korzystam bo wystarcza mi basu z frontów. Na Twój metraż lepszy będzie T7 lub T9. Do stereo polecam połączenie wysokopoziomowe do gniazd głośnikowych kablem dodawanym do suba (Neutrik Speakon).
 

Z4R4Z

New member
Narazie mam tylko fronty wiec ze speakona bede korzystał na 100%. Pomiedzy t5 a t7 jest spora różnica w cenie natomiast pomiędzy t7 a t9 juz nie. Wydac na suba wiecej niz na fronty to chyba lekkie przegięcie więc korci mnie t5. Chyba zorganizuje wypożyczenie do domu i jak nie bedzie dawał rady to wezme t9 bo t7 jest troche dziwnie pozycjonowany cenowo wiec sie nie bardzo oplaca.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z ceny podejrzewam że można parę stówek urwać, ale nie zmienia to faktu że z tą ceną za T7 trochę poszybowali:) Wydaje się że dokładając parę grosza za cenę jednego T7 mozna by kupić 2 x T5 ? A tak na marginesie, to się właśnie zastanawiam jak by wyglądało porównanie mocy i nagłośnienie większego metrażu T7 vs. 2 x T5? Jakie rozwiązanie by się lepiej sprawdzilo?, bo wydaje się że lepiej bas by się rozchodził ustawiając odpowiednio 2 suby słabsze, niż jeden mocniejszy?
 

Z4R4Z

New member
Tez mi się wydaje że efektywniej byłoby dwie T5-tki niż jedną T7-ke.
Problem może być tylko z poprawnym rozstawieniem dwóch subów i pewnie nie wszystkie pomieszczenia się do tego nadają.
W takiej sytuacji chyba oba przewody do subów muszą być tej samej długości żeby opóźnień nie było. No rzeczywiście ciekawe jak to wygląda w praktyce :)
 
Do góry