Amplituner + fronty

Z4R4Z

New member
Witam,

Przymierzam się do zakupu KD, w pierwszej kolejności amplituner + fronty (docelowo na gwiazdkę uzupełnienie do 5.1 z BR :-o).
Sprzęt ma służyć 50% filmy + koncerty, 50% muzyka. Wszystko będzie grało w salonie 29m2 (nie mogę wkleić układu pokoju bo nie mam wymaganej liczby postów).

Cena maksymalna zestawu amplituner + fronty to 3,5tys.
Z tego co udało mi się wyczytać i popatrzeć to nasuwają się następujące propozycje:

Ampli:
Harman Kardon AVR170
Denon AVR-1713
Onkyo TX-NR525

Fronty (maks wysokość 112cm):
Jamo S 608
Roth Oli 30
JBL Loft 50
QQ 6000
JBL Studio 180
Wharfedale Obsidian 600

Proszę o podpowiedzi które zestawy warto odsłuchać i najlepiej gdzie w Wawie można tego dokonać w dogodnych warunkach.

Z góry wielkie dzięki!
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na Twój metraż lepiej się sprawdzą Roth Oli40, Jbl Studio 190, Monitor Audio MR6. Te 3 kolumny na pewno bym odsłuchał. Onkyo 525 bym sobie odpuścił. Lepiej zwróć uwagę na poprzedni model 515 lub najlepiej 616.
 

Z4R4Z

New member
W sumie racja bo Roth Oli 30 i JBL Studio 180 mogą być ciut za słabe. Tylko teraz ampli... jestem troche zielony w tych sprawach wiec wybaczcie... czy opłaca sie kupować apli 7.1 jezeli docelowy system bedzie 5.1? I czy sa jakies apli 5.1 ktore poradzą sobie z w/w frontami?

Dzięki Pawel_Sz85
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Opłaca się kupować amplitunery 7.1. Te amplitunery są mocniejsze i mają możliwość podłączenia bi-amping. Ja mam u siebie Denona 1611 (odpowiednik 1713) z Oli40 i amplituner daje radę, tylko ja mam mniejszy metraż 19m2. Teraz jakbym kupował to bym celował już w mocniejszy amplituner. Wyższe modele amplitunerów lepiej sobie radzą w stereo a u Ciebie to aż 50%. Dobrym rozwiązaniem by było kupić amplituner z pre-out, w przyszłości jakby Cię już stereo nie zadowalało to mógłbyś podłączyć wzmacniacz stereo. Tylko niestety amplitunery z pre-out są już droższe. Teraz w dobry cenach jest Marantz 5007 - coś koło 2500zł , tylko wtedy mało kasy zostanie Ci na kolumny.
 

Z4R4Z

New member
Poziom cenowy Marantza jest dla mnie nie osiagalny wiec Onkyo 616 to chyba maksimum co mogę wycisnąć z portfela bo chyba wolę kupić lepsze fronty niż odwrotnie. U mnie metraż całkowity salonu to 29m2 natomiast strefa KD będzie ok 18m2 z lekkim skosem ze względu na poddasze więc nie wiem czy aż tak duża moc ampli będzie potrzebna.
 

Z4R4Z

New member
Będę pod koniec roku dokupywał do 5.1 także z subwooferem więc bas będzie tak czy inaczej.
Byłem dzisiaj po marketach MM i Euro ale straszna tam padaka nic dosłownie nic nie ma.
Chyba wybiorę się w tygodniu posłuchać do jakiegoś salonu:
Roth Oli 40
JBL Studio 190
Monitor Audio MR6
na ampach:
Onkyo 616
HK AVR170
Denon 1713 i 2013
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Z4R4Z

New member
Generalnie Harman i JBL to jedno podworko wiec grac powinno ladnie. W innych watkach pisales ze AVR 170 jest za slaby do Studio 190? Moze miales na mysli AVR 365?

Macie jakieś propozycje gdzie najlepiej w Warszawie udać sie na odsłuch?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
avr365 lepiej napędzi fronty niż avr170. Tylko nie wiem czy jest jeszcze dostępny. Jak będziesz miał możliwość to posłuchaj też Denona 2113/X2000.
 

Z4R4Z

New member
Dzisiaj po pracy zajechałem z ciekawości do Saturna i patrze a tu AVR365 jest (dobra cena ale nie wiem czy to powystawowy czy nie bo nie było kogo zapytać a troszkę mi się spieszyło)
xp3q.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cena dobra. Tylko już pewnie długo stał na półce i każdy podchodził i coś kręcił. To nie znaczy, że jest niesprawny. Napisz też do blackninja jakiś czas temu miał je jeszcze u Siebie w dobrej cenie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Generalnie Harman i JBL to jedno podworko wiec grac powinno ladnie. W innych watkach pisales ze AVR 170 jest za slaby do Studio 190? Moze miales na mysli AVR 365?

Macie jakieś propozycje gdzie najlepiej w Warszawie udać sie na odsłuch?
Harman i JBL gra pięknie. Do Studio 190 lepiej AVR365.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Niekoniecznie z ekspozycji, ja w ten sposób kiedyś CD TEAC kupiłem w MM, za 50% ceny :) ale zapytałem wpierw Pana czy mają na magazynie czy tylko ten na półce, a po 3min Pan mi przyniósł nówkę w kartoniku z magazynu ;) Działał, sprzedałem, nabywca też był zadowolony :)
 

Z4R4Z

New member
Sony STR-DN1040

Czy miał ktoś z Was doczynienia z amplitunerem Sony STR-DN1040? Mogę go kupić z dużym rabatem i poważnie się nad tym zastanawiam.
 

Z4R4Z

New member
Klipsch f-30

Pojawiła się fajna oferta na KLIPSCH F-30 w Saturnie (1299pln/szt.). Co sądzicie o tych kolumnach bo przynam że cenowo wygląda fajnie i jak się to ma do Roth Oli 40, JBL Studio 190 i Monitor Audio MR6? (głównie jeżeli chodzi o muzykę).
 
Do góry