Amplituner + fronty

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzysiek, nawet nie idź tą drogą ;) niech Cię ręka ... broni :D
Stereo jest fajne, nawet świetne, ale filmy i koncerty... no to tylko DTS MA lub Dolby TrueHD na kinie domowym :) Też mi różne ustawienia i koncepcje chodziły po głowie, ale KD to KD, nie potrafiłbym teraz wrócić do oglądania filmów w stereo... to już nie ten urok :)

A w zyciu jak kino to tylko 5.1 :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobra, kolumny juz wybrane: Indiana Line Tesi 560.

Teraz czas na ampli i w grę wchodzą dwa modele HK AVR 370 vs Marantz SR5007.
Jak sądzicie co będzie lepsze do w/w kolumn? Głównie będę słychał muzyki w stereo, jakieś 70% reszta to kino.

Oba amplitunery są przyzwoite w stereo, jak na cenę i na to że to amplitunery KD. Jak masz możliwość to sam odsłuchaj. Do mnie właśnie przyszedł SR5007 w weekend będę się nim bawił:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oba amplitunery są przyzwoite w stereo, jak na cenę i na to że to amplitunery KD. Jak masz możliwość to sam odsłuchaj. Do mnie właśnie przyszedł SR5007 w weekend będę się nim bawił:)

Gratuluje, nastepny kolega do elitarnego klubu ;)
Swoja droga, ja bym nie wytrzymal do jutra, tak juz mam, jak przyjdzie nowa zabawka, to nie ma jutro, czy pojutrze, liczy sie tylko dzis, chocby nawet po nocach i do rana :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
I nie wytrzymałem. Już wszystko podłączone. Kalibracja zrobiona. Miałem jechać z żoną na zakupy, ale udało się przełożyć na jutro:) Porządny odsłuch jutro. Dziś na szybko włączyłem kilka piosenek i muszę przyznać (tu zaskoczenia nie będzie), że o wiele lepiej niż w avr-1611.Wszystko brzmi bardziej naturalnie i dźwięki bardziej odrywają się od kolumn. Jutro będą seanse filmowe:D Dziś już za późno żeby poszaleć.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zakupy nie zajac, zona poczeka ;) Sprzet w tym wypadku to priorytetowa sprawa. Jak kalibracja przeprowadzona prawidlowo, w tym wszystkie ustawienia, to nic tylko zabierac sie za odsluchy. Nie zapomnij o galerii "Nasze Zestawy" :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeśli kalibracja zony przeprowadzona prawidłowo, w tym wszystkie ustawienia, to nic tylko zabierać sie za odsłuchy, a zakupy poczekają :D
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żona już dawno skalibrowana:) Zdjęcia zestawu się pojawią za jakiś czas jak zrobię małe przemeblowanie. Teraz mi wzmacniacz średnio pasuje (z wyglądu). Przydałby się teraz Marantz:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He,he. Dlatego Paweł ja kupiłem zupełnie inną markę do stereo. Też tak sobie myslałem, żeby było tego samego producenta, ale właśnie wystarczy kiedyś zmienić jeden klocek i już wszystko legnie w gruzach. Zawsze możesz zestaw stereo mieć Denona a KD Marantza. Jeszcze jak by się rozdzieliło na półce te 2 zestawy, to nie wygląda tak źle. Ja tez kiedyś muszę pomyśleć o innym stoliku RTV, bo teraz wzmak mi stoi na amplitunerze, a na domiar złego wzmak jest 42cm szeroki, a ampli ma 43,5cm, więc to psuje trochę wygląd całości. Może kiedyś uda mi się zestawić osobno stereo na jednej półce i kino na osobnej.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na razie mam postawione jedno na drugim na szafce. Tak mi jest najłatwiej przepisać kable. Ja będę miał chwile to będę wieszał tv na ścianę i dam centralny pod niego i zwolni mi się miejsce na amplituner. Wzmacniacz zostanie na szafce i do tego planuje CD. Jak żona ochłonie po zakupie amplitunera:)
 

melazi

New member
Panowie, porównywał ktoś może Indiana Line Nota 550, Tesi 540 i Tesi 560? Jak wypadłby zestaw przy indiana line nota i tesi zestaw JBL-ES80-2szt.,surrond ES-20-2szt.,glosnik centralny ES-25C,oraz subwoofer ES-150P? Jak myślicie?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W kinie ES będzie grał pierwsze skrzypce. W muzyce ES zagra "głośnym" dźwiękiem jak ktoś nie lubi takiej prezentacji wybierze spokojniejsze czyli np Indiane.
 

Z4R4Z

New member
No i się stało... ostateczny odsłuch zadecydował o zakupie Marantz SR5007 + Zensor 7.
Teraz czekam na dostawę od naszego forumowego magika cenowego :)
Opiszę wrażenia jak już wszystko uda mi się popodpinać.

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witamy w klubie, wrzuć w sygnature sprzecik i wklej fotki do profilu, dodaj tez fotki do klubu ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Z4R4Z

New member
No fakt trochę budżet się zmienił bo początkowo myślałem że sprzęt w kwocie 3,5k spełni moje oczekiwania a sprzęt powyżej tej kwoty to dla jakiś maniaków audiofilów, a ja nawet nie usłyszę różnicy.
Pomimo że wydałem sporo więcej to po odsłuchach twierdzę że warto dołożyć jeżeli słychać ewidentną róźnicę niż wydać kasę i czuć niedosyt.
Teraz w planach zakup PS4 i dozbieranie zestawu 5.0 na Zensorach oraz Sub REL-a T5 lub T7 (to już zadecyduje odsłuch domowy).

EDIT:
Jedno pytanie:
Mam HDRecorder NTV (teraz juz NC+) i TV bez HDMI Arc (ale ze zwyklym HDMI).
Czy podłączając NC+ HDMI do ampli oraz TV po HDMI do ampli będę miał dźwięk z NC+ na kolumnach? Czy muszę łączyć TV jeszcze optykiem z ampli? (TV oglądam tylko przez nc+).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry