Amplituner do kina i stereo za 5 tyś.

Cyborg65

New member
Witam

Zlituj się człowieku najpierw poczytaj potem zrozum dopiero Pisz
Pozdrawiam
PS
Kolejna stara nowinka
HDTV Centrum Polska
Problem z dźwiękiem po HDMI Sony STR-DH500 i Sony BDP-S370 :blagam:
I po co komu dowcipy ?
 
Ostatnia edycja:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Światłowodem puścisz PCM ale tylko dwukanałowe i możesz sobie tylko pomarzyć o 8 kanałowym LPCM.W tym przypadku jak podajesz można podłączyć amp z BDP-S370 optykiem ale o dźwięku HD można zapomnieć.
 

Cyborg65

New member
Amra Lew

Witam
Nie wiem jak to odebrałeś ale w przykładzie który podałem na pewni nie chodziło o dźwięk.
Jak wół było opisane że w tym ampli HDMI nie przesyła obrazu więc po kiego tam siedzi.
Myślę że temat potraktowałeś super wybiurczojaki pokaż mi starszy ampli z wysokiej półki który obsługuje tylko PCM i LPCM.
Ale jak chcesz się pobawić w taki sposób to wymień jakikolwiek tytuł z np 12 kanałowym dźwiękiem czyli na kiego grzyba ta nowinka komuś.
Pozdrawiam.:D
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Ścieżki 12 kanałowej nie uświadczysz w żadnym płytowym wydaniu ale już dźwięk 7.1 DTS-HD tak i aby ten dźwięk usłyszeć w głośnikach niezbędny jest ampli z HDMI który taki dźwięk puszcza(większość jak nie wszystkie obecnie dostępne na rynku amplitunery klasy średniej i wyższej) oraz blu-ray.Można też użyć starszego typu amplituner z wejściami analogowymi 5.1(7.1) i blu-ray z wyjściami analogowymi 5.1(7.1) ale uwierz że żaden kabel optyczny Tobie tego nie zapewni.
 

jaro67

New member
Bardzo chętnie ale w Olsztynie to raczej trudne . Wiem że to by rozwiązało moje wątpliwości, posłuchać w domu na moich kolumienkach ,ale takiego sprzętu to ja w Olsztynie na oczy nie widziałem a co dopiero usłyszeć go, rozmawiałem w jednym sklepie o możliwości sprowadzenia interesującego mnie modelu i posłuchania jak gra w domu Pan powiedział że i owszem sprowadzić może ale do sprzedaży a nie posłuchania :eek:k:
 

Acet

New member
Miałem ten sam problem (Częstochowa) większość sprzedawców nie pozwoliła mi posłuchać mojego CD że o sprawdzeniu jak sprzęt zagra z innymi kolumnami to już nawet nie wspomnę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przeginasz - jaro 67- i to ostro.
Widocznie nie wychodziłeś z domu w Olsztynie.
Bo sprzęt Pioneera w pełnym wypasie łącznie z Suzano za 24.000 zł masz na Dworcowej 35. Masz też Tam Audiolaba, Marantza, Primare, Nada, Naima ,
Harmana- wszystkie modele , CA i inne.
Sprzęt Onkyo w pełnym wypasie łącznie z 5007 , Denona łącznie z 4810 i kilkanaście innych modeli - masz na Hali Urania.
Żeby zobaczyć musisz ruszyć siedzenie .
Być może że rozmawiamy o innym Olsztynie - wtedy OK.
 

jaro67

New member
W Urani 1007 nie było a Dworcowa to nie byłem, nawet nie wiedziałem że tam jest taki wypasiony sklep jutro tam zawitam i ciekawe czy będzie możliwość zabrać sobie do domu na odsłuch .A z domu wychodzę bo pracuję :-D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na Dworcowej z pewnością możesz odsłuchać na miejscu. Czy w domu - kwestia dogadania się.
W Uranii nie wiem kiedy byłeś - ale dziś akurat sprzedawali przy mnie. I ktoś z portalu kupował bo gadaliśmy z godzinę.
 

jaro67

New member
KIKI reklama na całego - ruszyłem się z domu URANIA pomyłka kilka sztuk podstawowych [chyba że mówimy o innej urani] Dworcowa fakt Harman cała paleta Pioneer 3 sztuki ale interesującego mnie LX 52/72 brak Marantz 5003 Onkyo nie w pełnym wypasie tylko 3007i5007 interesował mnie 1007 tak jak pisałem kilka postów dalej :-( . Co do odsłuchu w domu tak jest możliwość ale ; myslałem że odsłuch w domu naj lepiej przeprowadzić w dzień wolny sobota ,niedziela jest cały dzień i można sobie zapodać jakiś dobry film z efektami, posłuchać cd , na spokojnie wciągu dnia , ale to jest dwa dni a za ;wypożyczenie; sprzętu do testów w domowych warunkach trzeba zapłacić 200zł za dzień czyli 400zl za sobotę i niedziele to jest sporo , bardzo sporo wychodzi 10%. wartości . Jak miałbym przetestować sobie tak ze dwie marki to 800zł nie moje no cóż wiedza kosztuje ale nie do przesady.No więc morał taki że napisać można wszystko gorzej z realizacją .I kto przegina
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdziłem wjeżdżają wkrótce nowe modele Pioneera LX 53
Więc starych nie ma i nie będzie.
Onkyo 1007 jest zamówione i będzie za trzy dni.
Po prostu towar się sprzedaje. I jak się sprzeda - trzeba czekać na dostawę.
Co do kosztów - to rozumiem że Ty pracujesz za darmo i robisz usługi za damo.
W sklepach specjalistycznych się za to płaci.
I nie ma obowiązku - ale jest możliwość.
I osobiście uważam za komfort. A komfort na świecie kosztuje .
Masz zawsze możliwość odsłuchać na sklepie .
Prezentacje telewizorów to też możliwość wyboru w domu.
Obydwie możliwości maja jedną bezcenną wartość.
Kupujesz radość.
Nie musisz w wyniku takiej prezentacji złego wyboru, nie musisz wystawiać na drugi dzień sprzętu na allegro do sprzedaży bo źle wybrałeś .
Ta radość i wybór nie ma ceny.
No i oczywiście nie musisz testować kilkanaście dni - ale wybór należy do Ciebie.

Morał jest taki - sprzęt jest dostępny w Olsztynie .
Kosztuje wypożyczenie tyle co na świecie.
Jak się chce każdy model po prostu trzeba poczekać czasami kilka dni.
Nie ma takiego sklepu na świecie który ma wszystkie modele dostępne od ręki.
Wystarczy zamówić i poczekać.
I radować się z dobrego wyboru sprzętu.
 

jaro67

New member
To nie tak , jak ktoś mówi że nie ruszam się z domu i poleca konkretne miejsca to korzystam z wiedzy i rady kolegi i udaje się tam , a potem okazuje się że to nie tak jak kolega zachwala . Nikt nie pracuje za darmo mówimy o możliwości sprawdzenia czegoś czy nam pasuje , jest wiele sklepów z różnymi artykułami w których można się umówić że jak coś nie pasuje , nie odpowiada to można zwrócić towar i się za to nie płaci.Wiem że sklep nie jest wypożyczalnią bo jak by każdemu wypożyczać drogi sprzęt to by się w końcu mógł zniszczyć i nikt by nie chciał potem kupić w sklepie używanego towaru . No ale zkończmy ten temat bo te forum nie od tego jest . Powiadasz że lx 53 ma się pojawić , to jak będziesz coś wiedział o cenie i specyfikacji to daj znać
 

Deimos

Banned

home.gif
׀
products.gif
ProductsHome Cinema Receivers/AmpsBlu-Ray Players
Speakers
>
CD PlayersStereo AmplifiersHi-Fi ReceiversTuners & RadiosTurntablesSet-Top BoxesHi-Fi/AV Systems
Accessories
>
SpeakersBookshelf SpeakersFloorstanding SpeakersSpeaker PackagesSound ProjectorsCentre SpeakersSubwoofersEffects/Rear SpeakersCustom Install SpeakersAccessoriesRemotesHeadphones
Cables
>
iPod accessoriesCartridgesTurntable AccessoriesSpeaker StandsHi-Fi & A/V FurnitureCablesAnalog InterconnectsDigital InterconnectsAnalog VideoDigital VideoSubwoofer InterconnectsMains InterconnectsConnectionsSpeaker Cables׀
aboutus.gif
׀
contactus.gif
׀
basket.gif

Free UK Mainland Delivery
You are in
>Home Cinema Receivers/Amps
01933442222.gif

Lwt.gif
logo.gif
Rwt.gif

The PIONEER VSX-LX53 Home Cinema Receiver
hdmi.gif
dtshdmasteraudio.gif
dolbytruehd.gif

DETAILS ARE TENTATIVE


£1199.00 BLACK
</B>
BLACK
Best Price? Make us an offer.
Make an offer for the PIONEER VSX-LX53 BLACK
First Name Surname Offer Price email Add me to the AV-LAND Mailing List
Close.
orangetl.gif
orangetr.gif
blacktl.gif
blacktr.gif
Pioneer VSX-LX53
Blue_ArrowB032.gif
140wpc A/V receiver
Blue_ArrowB032.gif
THX Select 2 certified
Blue_ArrowB032.gif
Dolby True HD, and DTS HD decoding
Blue_ArrowB032.gif
Advanced MCACC auto setup
Blue_ArrowB032.gif
New Dolby Pro-Logic IIz decoding for inclusion of ambient front height speakers with an additional power amplifier
Blue_ArrowB032.gif
6x HDMI v1.4 inputs with 3D pass through and dual HDMI outputs
Blue_ArrowB032.gif
Pioneer AS-BT100 Bluetooth Dongle supplied for wireless Bluetooth streaming of audio from any Bluetooth enabled device
Blue_ArrowB032.gif
Integrated RDS AM/FM tuner
Blue_ArrowB032.gif
Ethernet port for network media compatibility such as streaming audio, Internet Radio and YouTube
Blue_ArrowB032.gif
1080p video upscaling via Anchor Bay Technologies video processing
Blue_ArrowB032.gif
USB input with iPod Digital for playback and control of modern iPods digitally - no need for an external dock
Blue_ArrowB032.gif
Full "Works with iPhone" certification (iPod/iPhone cable included)
Blue_ArrowB032.gif
Compatible with optional CU-RF100 RF remote control
Blue_ArrowB032.gif
Multichannel PQLS (Precision Quartz Locking System) for jitter-reduced audio playback when paired with a compatible Pioneer Blu-Ray Disc player
Blue_ArrowB032.gif
iPhone Control Button allowing navigation of the device to switch between the player and the receiver
Blue_ArrowB032.gif
Control your VSX-LX53 with your iPhone (when using compatible iControlAVR app for iPhone)
Blue_ArrowB032.gif
Multichannel "Advanced Sound Retriever" to restore fidelity to compressed audio such as .mp3
Blue_ArrowB032.gif
Multichannel "Automatic Level Control" to ensure smooth volume equalisation between tracks or albums on compressed audio such as .mp3 and on television broadcasts
Blue_ArrowB032.gif
Preset remote control
Blue_ArrowB032.gif
IP control
Blue_ArrowB032.gif
New redesigned GUI
Blue_ArrowB032.gif
Aluminium front panel
Blue_ArrowB032.gif
Available in Black
The Pioneer 53 Video Review may appear here if we receive enough requests for it
blackbr.gif
blackbl.gif
lemontl.gif
lemontr.gif
Optional Products For The VSXLX53
orangebl.gif
orangebr.gif
lemonbl.gif
lemonbr.gif



Pioneer VSX-LX53 53 Connection Table
AUDIO
VIDEO
Analogue DigitalAnalogueDigital
red.gif
white.gif

Line
red.gif
white.gif

Phono
toslink2.gif

Optical
orange.gif

Coaxial
usba.gif

USB
lan.gif

Ethernet
green.gif
blue.gif
red.gif

Component
svid.gif

S-Video
composite.gif

Composite
hdmi.gif

HDMI
Inputs6022112056Looped
Outputs
20000001Monitor
Outputs
0 0 1012Zone
Outputs
1 0 0010Preouts~ Subwoofer


Specifications for the PIONEER VSXLX53 Home Cinema ReceiverPower Output7x 140w (1kHz, 8Ω, 0.05%)Signal to Noise Ratio98dB (IHF-A)Audio Frequency Range5Hz - 100kHz, +1dB, -3dBPower SupplyAC 230V, 50HzPower Consumption (Standby)245W (0.4W)VSX-LX53 DimensionsWidth 420mm
Height 158mm
Depth 347.7mm
Weight9kg












©2000-2010 AVLAND Ltd

AV LAND 39 Cambridge St, Wellingborough(Near Northampton M1-J15), Northamptonshire, UK, NN8 1DW 01933 442222
AVLAND® is a Registered Trademark, registration number 2430175
 

dyrooo

New member
Ja też czekam na nowe modele serii Lx a w szczególności 73. Hdmi v1.4 i możliwość sterowania za pomocą Iphona dla mnie na plus. Ale powaliła mnie na ziemię waga tego wzmacniacza 9 kg do 18,5 kg starego modelu?. Przecież oni musieli prawie wszystko z niego wyrzucić . Chyba ,że zastosowali włókna węglowe albo inne wynalazki :???:.
 
Ostatnia edycja:
Do góry