Amplituner do kina i stereo za 5 tyś.

jaro67

New member
Witam proszę o pomoc w znalezieniu bardzo dobrego amplitunera do kina ale i do słuchania płyt cd mam do wydania 5tyś. .Posiadam Klipsche nr2 5.1 , pomieszczenie 22m2 nie zależy mi na bajerach ale na jakości grania . Zależy mi na poradach ludzi którzy mają dobry amplituner i coś wiedzą z praktyki a nie teoretyków .Pozdrawiam i czekam na propozycje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ma być sam amplituner czy również odtwarzacz płyt cd w tej cenie ?
 

jaro67

New member
A ten Pioneer jak się ma do Onkyo . A mam jeszcze taki dylemat czy warto poczekać na hdmi 1,4 , late ma się pokazać sporo modeli z 1,4 , teraz można dostać jedynie modele podstawowe
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
TX-NR3007 cięzki konkurent, dobrze gra w stereo, dobra grafika. Co do hdmi 1,4 to nowości wychodzą co chwilę.
 

arczik

New member
bardziej bym szedl w strone aby kupic tanszy ampli do kina a reszte na uzywanego wzmaka do stereo, radosc z dzwieku bedzie i filmach i stereo a nie tylko w filmach a w stereo "akceptowalne"ale cos mi tu brakuje
 

Cyborg65

New member
Witam

Raczej nierealne aby ąpli za 5k pln zagrał jak wzmak stereo za 3k pln
Będzie naprawdę ładnie ale raczej na pewno nie nie to samo.
Oczywiście rozmowa o samym stero.
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

jaro67

New member
No tak dobrze by było mieć dwa i to najlepiej w dwóch pomieszczeniach ale tak się nie da ,nie jestem aż takim melomanem czy kinomanem po prost lubię oglądać film z dobrym dżwiękiem i czasami posłuchać CD . Widzę że na razie przoduje Onkyo 3007 ale w wakacje ma pojawić się 3008 i jeszcze jedno a ; MARANTZ ma pojawic się model 7005 co myślicie o marantz ?
 

Cyborg65

New member
Witam

Witam
Cytat
No tak dobrze by było mieć dwa i to najlepiej w dwóch pomieszczeniach ale tak się nie da

Mowie o dwóch, w jednym pomieszczeniu, wykorzystujące istniejące głośniki, i nie przeszkadzające jedno drugiemu w żaden sposób. Najkrócej mówiąc pre out z ampli na wzmaka.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
te nowe modele będą miały dodatkowe złącza - ale dźwiękowo nie spodziewaj rewelacji. Ponieważ mówisz o dźwięku spokojnie możesz zostać przy modelach obecnych. O Ceny pytaj Blackninja na priw.
 

Cyborg65

New member
Witam

Wiecie co ogólnie sądzę na ten temat.
Ten ogólny zgiełk wokół nowego sprzętu jest mocno przesadzany.
1 sprawa gniazda.
w porównaniu ze starociami dołożone HDMI.
co tak naprawdę dają w 99% wypadków nic bo z obrazem nic nie robią tylko służą za swith i wciągają z przewodu dźwięk.
Telewizory mają po kilka wejść HDMI więc niema problemów z podłączeniem obrazu bez ampli a dźwięk z urządzeń można spokojnie walnąć koaksjalnym albo światłowodem jakość taka sama we wszystkich trzech wypadkach.
2 na przestrzeni powiedzmy 5 lat dołożone w gruncie rzeczy 3 formaty
Tu nie siedzę w temacie nie wiem jak mocno, ale zdaje mi się że na przykład odtwarzacz BD sam rozkodowuje dźwięk i wypluwa do światłowodu w postaci LPCM wiec łyka to praktycznie każdy ampli.
Co najmniej zastanawiające.
Jestem nieomal pewny, że innych różnic po prostu nie ma.
Pozdrawiam:D
 
Do góry