Amplituner Denon, jaki do 2000PLN?

Henry

Active member
Bez reklam
Denka też już miałem, Marantz lepiej wykonany, przynajmniej te niższe modele ...ale o gustach się nie dyskutuje ;)
Wracając do tematu, to osobiście ampli szukałbym z gwarancją, za dużo elektroniki, a to lubi być zawodna. Już nie produkują takich klocków jak jeszcze kilka lat temu, choćby 2808 ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Taka prawda, twój model, to powiedzmy coś w okolicach X3...., trochę wyżej, ale jeszcze nie X4..., a teraz porównaj jak są wykonane, dopiero od X4.... są użyte lepsze materiały.

btw. też myślę o CD do kompletu, ale najpierw trzeba się z szafką rozprawić, żeby to sensownie poustawiać
 

myty

New member
Tak @kapusta, to ten co sie nie sprzedał. Gość ma 3AV, 3310 miał zostać jako radio w sypialni. Mailowałem ze sprzedającym miesiąc temu i nie doszliśmy do porozumienia. Jak wszystko pójdzie dobrze, za dwa tyg dojdzie do transakcji.
X3100 brałem pod uwagę, ale niestety jest tylko w kolorze czarnym. Szkoda, że Denon nie pomyślał o starych użytkownikach.
Marantz to super sprzęt, chyba najbardziej by mi pasował. ale raczej chcę kompletować zestaw jednej firmy i padło na Denona. PMA720ae kupiłem w UK za 900zł, u nas kosztował 1500. Teraz należałoby sprzedać wzmacniacz i kupić Marantza, a potem AV Marantza. Nie jestem audiofilem i jakość odsłuchu Denona z Zensor7 w zupełności mi wystarcza. Kiedyś jeszce dokupię CD 720 i bedzie ok :)
pozdrawiam myty
 

myty

New member
No zaokrągliłem;). Siostrzeniec mi kupił i z przesyłką było lekko poniżej 890.
Ma w domu X4100 i testował jak w stereo zagra 720 v 4100. Prawda wyszla na jaw. A jak komus piszę że wzmak za 1000 gra lepiej jak AV za 4000 to się pukaja w czoło
 
Ostatnia edycja:

myty

New member
Jeszcze rok temu, można było tam kupić dużo lepiej niż u nas. Teraz coś się pokiełbasiło, nie ma okazji.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Sam użytkuję takiego od prawie dwóch lat. Nie chcę Cię Kolego zniechęcać, ale kiedy zdecydowałem się na zakup tego modelu, a miałem również jubileuszowego A100, który jest kolonem 4311, to dopiero trzeci egzemplarz, łącznie z A100, okazał się całkowicie sprawny technicznie. Oczywiście piszę tu o urządzeniach używanych i też z salonów. Nie twierdzę, że i z tym egzemplarzem musi być coś nie tak. Ale widzę, jest opcja zwrotu, więc nie będzie problemu po zakupie. Nie będę rozpisywał się tutaj w czym rzecz, ale warto po zakupie zwrócić uwagę na parę spraw. Chyba, że będzie taka możliwość przed zakupem. Albo, że sklep odpowie nam uczciwie na nasze pytania. Konkrety mogę podać na priva. Chyba, że jeszcze kogoś by to zainteresowało.

Generalnie jestem bardzo zadowolony z urządzenia m.in. 9 końcówek mocy, :) co daje spore możliwości. Jedyny „zgrzyt”, o którym pisałem na forum, to nie wiedzieć czemu, w moim egzemplarzu, po kalibracji mikrofonem, poziom głośności na tyłach jest wyższy niż frontów.

Tak czy inaczej, jeśli technicznie wszystko będzie w porządku z tym egzemplarzem, to polecam. Oczywiście jeśli również cena będzie do zaakceptowania.

http://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2108-avr-4311
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Jeśli chodzi o „wady”.
Nie wiem, czy usterki spowodowane były przez same urządzenia, czy też przez użytkowników. Przy zakupie używanych AVR-4311 jak i A-100, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Pierwszy 4311, była to totalna ruina. Przede wszystkim trafo. W chwili załączania amplitunera było słychać jak by potężne uderzenie prądu. Nie powiem, byłem lekko przerażony, aż transformator „grzechotał”. Między tafem a górną pokrywą wsadzono kawał plastiku ! aby transformator nie brzęczał. I tu, należy przez górną kratkę wentylacyjną przyjrzeć się śrubom mocującym trafo do podstawy. Jeśli były ruszane, to należy dać sobie spokój z takim egzemplarzem. Druga sprawa. Należy porównać MAC adres wyświetlany przez urządzenie z tym, który widnieje na naklejce, na tylnej ściance urządzenia. Okazało się, że nie są zgodne. Czyli, wymieniono kartę sieciową. Konsekwencją grzebania w urządzeniu było prawdopodobnie uszkodzenie tunera radiowego. Urządzenie przerywało odtwarzanie stacji radiowych. Wystarczyło delikatnie unieść jeden z tylnych, dolnych narożników ampli (naprężenia), a odtwarzanie, na jakiś czas, powracało. Po pewnym czasie, sytuacja się powtarzała. I tak na przemian.

Drugim urządzeniem był jubileuszowy A-100. Piękna maszyna. Robił piorunujące wrażenie swym fortepianowym lakierem i dokumentacją. Np. japoński certyfikat z podpisem osoby, która ten egzemplarz składała. Niestety. Wada dotyczyła dokładnie tego samego – trafo i karta sieciowa. W rozmowie telefonicznej z SALONEM ! na moje uwagi przyznano mi się, że urządzenie było naprawiane. A sprzedano mi je jako nowe!

Mimo tych perypetii i podejrzeń, co do wadliwości serii 4311 i A-100, nie zniechęciło mnie to do dalszych poszukiwań. Nie ukrywam, że bardzo zależało mi na tym amplitunerze. Miał on zastąpić 3808, więc następca nie mógł być od niego „gorszy”.

Dopiero trzeci egzemplarz, również z salonu, okazał się bez zarzutu. Co prawda, poszukiwałem urządzenia w kolorze czarnym, a mam silver premium. Tak wyszło. Ale to nie kolor decydował, a samo urządzenie.

W skrócie, tak to było. ;)
 
Ostatnia edycja:

myty

New member
@kapusta, ten oddałem

http://allegro.pl/amplituner-denon-avr-3808-stan-bdb-jak-nowy-gwaran-i5551733624.html

najgorsze to to, że gosć dalej sprzedaje po okazyjnej cenie, a amplituner jest uszkodzony, I nie ma się komu poskarżyć! Allegro powinno mieć forum i tam powinniśmy szkalować oszustów.

@firestorm7 takie posty powinieneś wieszać na banerach!
Na takich forach tworzymy jakąś tam społeczność, są oszuści i naciągacze, ale generalnie ufamy sobie i udzielamy cennych wskazówek. Jak bedę za tydzień w Warszawce odbierał 3310 to zwróę na powyższe uwagę.

dzięki Panowie, pozdrawiam myty
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @myty. Jeśli staniesz się właścicielem rzeczonego 3310, to mam prośbę. Czy mógłbyś, czy to na priva czy na forum napisać, jak będzie ustawiona po kalibracji mikrofonem głośność między frontami a tyłem. Czy będzie różnica w poziomie głośności? Najlepiej to sprawdzić przez menu ekranowe z pilota, przyciskiem "CH LEVEL". Będzie można zobaczyć poziomy głośności poszczególnych kanałów w formie graficznej i porównać je między sobą.
Pozdrawiam.
 

Rafal7

Banned
Myty, ja też się zastanawiam nad wymiana amplitunera i też myślałem o 3310 ale będę szukał 3311 z tego względu że 3310 ma Hdmi w wersji 1.3 tak jak mój 2808 także u mnie wymiana bez sensu, a 3311 ma już wersję 1.4 dwa wyjścia i ARC.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @kapusta7. Model 3311 jest dość unikatowy. Jakoś nie wpadł mi w oko na „alle…”. Chyba, że masz do niego gdzieś dojście? Tak na marginesie. Pomimo, że to seria …11, jak mój 43…, to konstrukcyjnie bliżej mu do 3310. Ale to pewnie kolega już wie. ;)
 

Rafal7

Banned
Też nie spotkalem jeszcze, za to był jakiś czar temu 3313 i poszedł za niecałe 2200, jest 3312 ale wygląda tego ampli to tragedia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry