Amplituner Denon, jaki do 2000PLN?

myty

New member
Witam,
Jako że sprzedał się mój poczciwy Pioneer VSX 909, poszukuję amplitunera firmy Denon. Cena tak ok. 2tys. Może buć używany. Myślę że to w zupełności wystarczy, gdyż w DD5.1, będzie grał okazyjnie, głównie bedzie służył jako radio FM - Trójka będzie grała. Warunek konieczny to Pre-Out. Mam wzmacniacz 720AE i on napędza DaliZensor7 i gra to dla mnie wystarczająco dobrze.
Czy ampli Denona mają dobry tuner FM? Bo Pioneer miał słaby. Dobry tuner ma HK, ale wtedy musialbym pozbyć sie PMA-720AE, zeby zakupić chociaż HK980. I najwazniejsze, nie wiem jak HK zagrałby z Zensor7, bo Denon super gra.
Prosze o poradę. Pozdrawiam myty

p.s. na pewno sie uda - po lekturze tutaj kupiłem TV, wzmak i kolumny. Bedzie dobrze :)
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Kolega Borixon na połączenie Harmana z Zensor 3 i jest zadowolony.
Podpytaj jeszcze jakie to brzmienie w stosunku do Denona i będziesz wiedział czy zmieniać czy szukać jakiegoś ampli pod PMA720?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zerknij na nowego Pionka- 924, nie wiem na ile poprawili tuner, ale masz możliwość słuchania stacji internetowych, więc może to załatwić sprawę, skoro jednak amplitunera chciałbyś używać do słuchania radia, to może jakiś odtwarzacz sieciowy- do kompletu Denon 730.
Możesz też zobaczyć coś ze slimów Marantza- NR1504, NR1604- masz tam pre out do wzmaka ;)
 

myty

New member
Ok, Jednak wolałbym amplituner, mam małą córkę która czasem chce oglądać bajkę i "żeby było słychać tak jak byliśmy w kinie". A i sam mam z 15 koncertów DVD i w DTS-ie czasem załączę.
Od jakiegoś roku choruję wprawdzie na Harmana, ale żona nie przymknie oka na wymianę połowy sprzętu. Dlatego najprościej byłoby kupić AVR Denona.
AVR 3808? Warto dać za niego 2tys?
 

collider

New member
Bez reklam
Ja bym za tego Denona nie dal takiej kasy. To juz jak na ampek leciwy sprzet a do tego jestem wrogiem uzywek jezeli chodzi o sprzet tak skomplikowany jak amplitunery.
 

myty

New member
Ale ten Denon jest czarny, srebrny chyba nie występuje. Za taka kasę to miałbym HK AVR 370. To chyba lepszy amplituner? No i 3100 pieknością nie grzeszy. Myślałem że uda się jakiegoś używanego Denona kupić, a tu po podpowiedziach kolegów robi się pod górkę.
Myślałem, żeby skompletować zestaw jednej firmy, do PNA720AE dokupić teraz AVR (3808, 2808, 3310, 3312), jesienią dokupić blu-ray i już mozna by zamieścić foty w galerii, ale okazuje się że to stare modele. A za 1200 warto takie coś kupić?
 

Henry

Active member
Bez reklam
NA oficjalnej stronie Denka masz jak byk: kolor czarny/premium silver :)
Niestety tylko czarny ;)
View attachment 12009

Ale ten Denon jest czarny, srebrny chyba nie występuje. Za taka kasę to miałbym HK AVR 370. To chyba lepszy amplituner? No i 3100 pieknością nie grzeszy. Myślałem że uda się jakiegoś używanego Denona kupić, a tu po podpowiedziach kolegów robi się pod górkę.
Myślałem, żeby skompletować zestaw jednej firmy, do PNA720AE dokupić teraz AVR (3808, 2808, 3310, 3312), jesienią dokupić blu-ray i już mozna by zamieścić foty w galerii, ale okazuje się że to stare modele. A za 1200 warto takie coś kupić?
Ten HK będzie porównywalny, ale skoro w ogóle rozważasz też inną markę, to czemu nie Marantz?
Masz i srebrne, i w budżecie, i z pre-out, ewentualnie Pionek 924, który wizualnie nie będzie się "gryzł" z PMA720, dostępne są chyba srebrne, no i jest całkiem przyzwoitym ampli ;)
 
Ostatnia edycja:

myty

New member
A Marantz to jaki by wchodził w grę? Pionieery miałem juz dwa, więć wolałbym coś innego. 2800 to i tak spore pieniądze za ampli, który zagra od wiekiego dzwonu, nie licząc radia.
 

Rafal7

Banned
Kolego 3310 i wszystko jasne, jedn kolor, jedna firma :)
I oczywiście aluminium a nie paciaty plastik.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A Marantz to jaki by wchodził w grę? Pionieery miałem juz dwa, więć wolałbym coś innego. 2800 to i tak spore pieniądze za ampli, który zagra od wiekiego dzwonu, nie licząc radia.

Jeśli używka to może SR5008. W miarę świeży model. Albo chwile się wstrzymaj. Za chwilę pewnie będą wyprzedaże i będzie można tanio kupić np. SR5009, X3100. Dość tanio chodzą też Yamahy RX777.
 

myty

New member
Łał, odezwali sie wreszcie zwolennicy Denona. Nie ukrywam, że czekałem na opinie kol. kapusty7 i Pawła Sz85, jeden ma różne Denony i chce miec wiecej, a drugi przewalił już troche sprzetu :).
Jeszcze decyzje nie podjęte, bo mętlik w głowie. Po pierwszych wypowiedziach, raczej słabych o Denonie troche przesuwałem się w stronę HK 370. Fakt, troche mierzi plastik. AVR3100 ze względu na desing, raczej odpada. I kolega henry1979 otworzył mi oczy - może by tak Marantz?
Zamiast dać 2800 za Denona 3100 czy HK370. może lepiej upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu?
Takie coś znalazłem http://allegro.pl/marantz-nr1605-blu-ray-ud5007-za-jedyne-999zl-i5412838989.html
To nieżle prezentowałoby sie obok 720AE, a docelowo szukałbym Denon DCD-720AE (ale dopiero na jesień) i to byłby fajny zestaw czterech klocków.
Sprawe jeszcze przemyslę, ale dziekuje za mądre spostrzeżenia. Najłatwiej (ze względu na drugą połowe) kupić jakiś AVR Denona - bedzie się jej podobało, ale sprawę zostawiam otwartą.
Ale dobrze wiesz Paweł, że jak już sie podejmie decyzje o kupnie nowego klocka, to pośpiech nie jest wskazany. Jednak nie możliwe jest wtedy odkładanie momentu otwierania kartoników w domu w nieskończoność (pamiętam jak kupowałeś MusicHalla)
Napiszę do Blacka za ile może mi sprzedać zestaw Marantza i chyba od jego propozycji padnie mój wybór.
Dzieki Panowie, pozdrawiam myty:blagam::blagam::blagam:
 

Henry

Active member
Bez reklam
Denowcow nie zadowoli drugie miejsce :)
Też tak jeszcze niedawno miałem :D, Denon "walczył" do ostatniej chwili, ale przeważyła lepsza jakość brzmienia Marantza.

Tak serio,
Myty, pisałeś, że ampli będzie używany sporadycznie w KD, a służyć będzie głównie jako odtwarzacz przy słuchaniu radia, więc moim zdaniem slimy Marantza w zupełności wystarczą, mają to co najważniejsze dla ciebie- pre out do podpięcia wzmaka, no i mieszczą się w budżecie.
Jako, że fronty zasilać będzie i tak PMA720 więc mocy do dobrego napędzenia pozostałych kolumn w zupełności wystarczy.
Propozycje Pawła czy Kapusty są jak najbardziej ok, tyle tylko, że ja postawiłbym sobie pytanie, czy taki klocek - SR5008/ 5009 czy 3310 - jest potrzebny i czy wykorzystasz jego potencjał.
Sam wymieniłem budżetowego Denona na trochę lepszego Marantza i mam cały czas odczucie, że w moim przypadku w KD się "marnuje", w większości i tak słucham muzyki ze wzmaka, więc teraz już bym sie zastanawiał czy taki wysoki model kupować ;)
To co dla mnie osobiście byłoby istotne, to jednak 3 lata względnego spokoju w przypadku kupna nowego sprzętu.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Propozycje Pawła czy Kapusty są jak najbardziej ok, tyle tylko, że ja postawiłbym sobie pytanie, czy taki klocek - SR5008/ 5009 czy 3310 - jest potrzebny i czy wykorzystasz jego potencjał.
Sam wymieniłem budżetowego Denona na trochę lepszego Marantza i mam cały czas odczucie, że w moim przypadku w KD się "marnuje", w większości i tak słucham muzyki ze wzmaka, więc teraz już bym sie zastanawiał czy taki wysoki model kupować ;)
To co dla mnie osobiście byłoby istotne, to jednak 3 lata względnego spokoju w przypadku kupna nowego sprzętu.

Jest w tym sporo racji. Jeśli kina domowego słucha się sporadycznie to nie pakowałbym się w wysokie wiekowe modele. Jak wiadomo różnie to z elektroniką bywa. Ja pewnie bym wolał w tym przypadku kupić nowy i mieć spokój. Jak coś masz gwarancję. Harman avr370 jak najbardziej może być, Slimy od Marantz-a też.
 
Do góry