Amplituner AV czy amplituner stereo-dylemat

3echo

Member
Bez reklam
Za parę tygodni zamierzam kupić...
...no właśnie jeszcze się waham,czy amplituner KD Onkyo TX-NR656 czy amplituner stereo Onkyo TX-8150,ewentualnie Yamaha RN602.
Filmów oglądam dość sporo(40%),jednak przy 656 nie wykorzystałbym Atmosa.
Mało filmów z BD,tylko z sieci.Czasem jakiś koncert na BD.Tak szczerze,to do filmów wystarczy mi to co mam.
Chciałem poprawić stereo.Zależy mi również na funkcjach sieciowych w jednym urządzeniu.Teraz do streamowania używam ,jak mi się uda, BD Pioneer 160,ale przy tym klocku to można dostać depresji.
Co ważne...abym bez problemu mógł podłączyć do ampli inne urządzenia typu laptop,cd,BD.Z tym problemu nie będzie w przypadku AV.A jak w przypadku amplitunara stereo?
Ma być wygodnie,z lepszym dźwiękiem
Jeśli 8150,to zostają BX2 i REL t5,natomiast przy 656 zostaje to co w stopce,bo rozbudowywać nie mam zamiaru.
Ewentualnie tylko zmiana frontów w dalekiej przyszłości .Czy warto zainwestować w 8150 przy tych frontach,zamiast w 656
,bo spotkałem się z opiniami,że przy nich nie ma co przesadzać i w zupełności wystarczy amplituner KD?
Co poradzicie?
 

werf

Active member
Bez reklam
Jestem przez chwile skazany za oglądanie choćby samej telewizji tylko w dwóch głośnikach.Powiem ci że raczej nie mógł bym się pozbyć na stałe amplitunera wielokanałowego
 
D

Deleted member 452525

Guest
1. Pozbądź się tego gniota bd 160. Ja sprzedałem tydz temu za 350zet. Kupiłem bd sam K8500.
2. Kup odtwarzacz Sony S7200 (miałem gra bardzo fajnie) funkcje sieciowe dobre lub sam J7500 lub K8500 przyszłościowo wymiata (w euro 1079zł)
3. Kup Onkyo 656 czasami się zachce puścić jakiś film w 5.1 i wtedy fajnie posłuchać

To moje zdanie.
 

3echo

Member
Bez reklam
Bo to jest tak...jak słucham muzyki z AV to chcę 2.0,ale jak oglądam film w 5.1 to już nie chcę 2.0.Półśrodków chyba nie ma w kwocie do 2000zł.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Nic ci nie przeszkadza oglądać filmów z 5.1 i słuchać muzy 2.0 czy jak chcesz stereo na wszystkich. Radio, tv czy cd, mp3 leci u mnie w 2.0 a filmy z bd 5.0 nawet nie włączam suba.
 

3echo

Member
Bez reklam
Stereo na AV słucham tylko w 2.0 ewentualnie z subem.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

3echo

Member
Bez reklam
Szczerze mówiąc to byłem przygotowany na Onkyo 656 dopóki nie skonfrontowałem go z TX8150.W salonie były podpięte pod jakieś Heco.Dynamiką i sceną 8150 zmiótł 656.Odsłuch w Pure Audio_Od tej pory mam zagwozdkę,Czy zrezygnować z kina na rzecz lepszego stereo,czy mieć kino,ale takie sobie stereo.A może zostawić AV i kupić dodatkowo 8150?Pytanie tylko,czy warto iść w stereo z frontami MA BX2?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ostatecznie wygrywa stereo :) ale to zależy od zaangażowania. Mi w domy wystarcza do filmów i muzyki amplituner wielokanałowy.
 

3echo

Member
Bez reklam
A może aby pogodzić jedno i drugie to należało by kupić coś z Marantza:)...Na przykład taki 5010?Jak on gra w stereo?I jak w stosunku do TX8150?
 
Do góry