Amplituner a wzmacniacz

robinzim

New member
Witam.

Jestem na etapie zakupu amplitunera Yamaha RX-A2020 i kolumn do kina domowego wybór Dali Zensor 7.1, lub MA BX6.
Moje pytanie czy taki amplituner da radę w stereo, czy lepiej dokupić wzmacniacz stereo max do 2000 zł.

Pozdrawiam.
 

werf

Active member
Bez reklam
Jeśli chcesz znacznie poprawić doznania odsłuchowe to nie pchaj się w tani wzmacniacz
Weź pod uwagę coś z przedziału 5 tyś np MF M3i

Pomyśl też o innych głośnikach nie koniecznie 7,1 może być 5 plus dobry bufer innej firmy
Chyba że bardzo ogranicza cię budżet
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Werf tak to można w nieskończoność radzić:) Równie dobrze można napisać po co wzmacniacz za 5k, jak można za 20k? Budżet to można naciągnąć powiedzmy te 2k, ale tu już na samym wzmaku jest 3k różnicy + lepsze kolumny + dobry sub. Wątpię żeby kolega miał akurat na zbyciu 10k żeby podokładać do lepszych klocków:grin:

Do autora. Tak, dokupienie wzmacniacza nawet za 2-3k znacznie poprawi jakość w stereo w porównaniu do amplitunera. Popytaj Krzysztofradio czy Armanig'a bo oni tez mają dobrej klasy ampli i dodatkowo wzmaki, więc Ci pewnie to samo powiedzą.. Oczywiście im lepsze kolumny i wzmacniacz tym lepsza jakość dźwięku, ale tak to można w nieskończoność składać. Już nie mówiąc, że jak wzmacniacz to za chwilę i dobre CD potrzebne, bo przecież podłączyć takie za 2k to grzech, no i kable:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
2020 to bardzo dobry ampli, brzmieniowo równiez, ale jak napisał Krzysiek wzmak za 2k wycisnie z kolumn jeszcze wiecej. Jesli tylko mozesz te 2k przeznaczyc dodatkowo na wzmaka to spokojnie, radość zapewniona.

Miałem kiedys ten sam dylemat i tu najobszerniejsza relacja z najfanjniejszego odsluchu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/86213-amlituner-av-jako-pre-out.html post 20

Powinienes też wybrac sie na odsluch i sam zdecydowac. A te kolumny juz sluchales czy to na razie wstępny wybor?
Pamietaj, ze lepsze 2.0 od kiepskich 5.1 i jeszcze gorszych 7.1. Rozumiem, ze skoro masz nacisk na kino, to 5.1 musi byc, ale wolalbym zdecydowanie kupic lepsze 5.1 niz w tej samej kwocie 7.1. Nie mowie, ze Zensory czy BX sa złe.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Werf tak to można w nieskończoność radzić:) Równie dobrze można napisać po co wzmacniacz za 5k, jak można za 20k? Budżet to można naciągnąć powiedzmy te 2k, ale tu już na samym wzmaku jest 3k różnicy + lepsze kolumny + dobry sub. Wątpię żeby kolega miał akurat na zbyciu 10k żeby podokładać do lepszych klocków:grin:

Do autora. Tak, dokupienie wzmacniacza nawet za 2-3k znacznie poprawi jakość w stereo w porównaniu do amplitunera. Popytaj Krzysztofradio czy Armanig'a bo oni tez mają dobrej klasy ampli i dodatkowo wzmaki, więc Ci pewnie to samo powiedzą.. Oczywiście im lepsze kolumny i wzmacniacz tym lepsza jakość dźwięku, ale tak to można w nieskończoność składać. Już nie mówiąc, że jak wzmacniacz to za chwilę i dobre CD potrzebne, bo przecież podłączyć takie za 2k to grzech, no i kable:)

A skąd wiesz może ma

W mojej ocenie nowy wzmacniacz za 2 tyś jest po prostu sztuką dla sztuki
Może mamy inne oczekiwania prawda ?
 

Rudeford

New member
Jaki obecnie masz sprzęt? Jeśli jakiś tam to będziesz wniebowzięty z wybranego wstępnie zestawu. Dalsze gdybanie w kwestii stereo zostaw sobie na później.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Może mamy inne oczekiwania prawda ?
Każdy ma inne oczekiwania i to jest piękne. Pytaniem jest jakie oczekiwania ma autor tematu, bo napisanie "czy da radę w stereo" jest ogólnikowe że możemy się tutaj wypruwać a i tak nie doradzimy.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A skąd wiesz może ma

W mojej ocenie nowy wzmacniacz za 2 tyś jest po prostu sztuką dla sztuki
Może mamy inne oczekiwania prawda ?

Możliwe:) Mnie tam jakość dźwięku wzmaków za 2-3k się podoba. Wiem że zawsze można lepiej, ale nie można też popadać w paranoję. Są ludzie co chwalą sobie jazdę mercedesem E klasy, a są tacy co jeżdżą Rolls-Royce'm i parskną smiechem na widok takiego Mercedesa. Teraz wszyscy idą na ilość. Czy myślisz że teraz nawet we wzmakach za 5k znajdziesz takie podzespoły i solidność wykonania jak 20 lat temu za podobnej wartości klocki? Druga sprawa, jednak też ważna to wygląd. Nie oszukujmy się, czy ktoś mając nowocześnie zaprojektowany salon, kupę nowoczesnej techniki postawi na półkę stare CD lub wzmak o przedpotopowym wyglądzie? Nie sądzę, pomimo że może grać to pięknie. Kupując nawet starszy wzmak klasy Hi-end czy przy takich kolumnach co kolega pisze wykorzystamy jego potencjał? Pewnie nie. Więc znowu pozostaje szukać używanych kolumn w klasie Hi-end. I tak w kółko. Pomijam już taką kwestię czy autor ma takie zamilowanie do dźwięku i jest tak osłuchany że wychwyci różnicę w brzmieniu wzmaka za 2k a za 5k?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko zalezy do tego czego oczekujemy, bo jezeli ma byc roznica to bedzie. Nie ma co sie tutaj spierac, pytanie na ile to bedzie znaczace dla kupujacego i czy adekwatne do ceny. Mialem juz troche tych ampli, nie wspominajac juz o takich faktycznie dziadkach, gdzie w zakupie podchodzily pod 20k i tam faktycznie stereo gralo, mozna byc rzec ze nawiazaloby "walke" z typowym wzmacniaczem za 2-3k, ale tez bym tutaj nie przesadzal.
Na pewno wzmak za 2k zagra lepiej od ampli. Moj Technicsktorego mam w pracy (uzywany) za pare stowek zagral o niebo lepiej od Onkyo 905 (6k w zakupie) w stereo, to tak na marginesie. Przykladow mozna mnozyc, ale tak, wszystko zalezy od oczekiwan.
 

robinzim

New member
Dziękuje wszystkim za rade. Czyli wzmacniacz trzeba będzie dokupić.
Obecnie posiadam Amplituner Panasonic SA-HE90 i wzmacniacz Technics SU-A700MK3 oraz kolumny Diora Polaris 200, wszystko to już staroć dlatego czas na zmianę, a nawet przy tak słabych klockach, stereo z Technicsa wypada o niebo lepiej niz z amplitunera (lepsza dynamika) takie mam wrażenia odsłuchowe.
Dlatego sądziłem, że teraz jak kupię lepszy amplituner to do stereo wystarczy, no cóż trzeba będzie doskładać, a może można zejść z amplitunerem do niższego modelu np. RX-A1020 lub RX-A820 skoro tylko do kina + wzmak za 2k?.
I jeszcze jedno, czy wybór wzmacniacza Yamaha w okolicach ok 2k będzie dobrym wyborem, wolałbym mieć zestaw jednego producenta, a nie ukrywam, że Yamaha wizualnie też mi się podoba(model jeszcze nie wybrany).

Dziękuje za podpowiedzi. Pozdrawiam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Obecnie posiadam Amplituner Panasonic SA-HE90 i wzmacniacz Technics SU-A700MK3 oraz kolumny Diora Polaris 200, wszystko to już staroć dlatego czas na zmianę, a nawet przy tak słabych klockach, stereo z Technicsa wypada o niebo lepiej niz z amplitunera (lepsza dynamika) takie mam wrażenia odsłuchowe.
Nie znam tych Twoich "staroci", jednak zdarza się, że dzisiejsze sprzęty nie dorównują brzmieniem tym leciwym. Koniecznie posłuchaj przed zakupem.

a może można zejść z amplitunerem do niższego modelu np. RX-A1020 lub RX-A820 skoro tylko do kina + wzmak za 2k?
Zrobiłem dokładnie to samo z Marantzem, tylko koniecznie chciałem mieć ampli z dwoma wyjściami HDMI.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli szukasz do kina dobrego sprzetu, to wystarczy kupić albo zeszłoroczny model Yamaha 771 albo tegoroczny 773. Spokojnie zapewni odpowiednie doznania kinowe. Resztę bym przeznaczył na lepszy wzmak lub kolumny. Te podzespoły najwięcej wpłyną na brzmienie, więc to co dołożysz do kolumn zwróci się z nawiązką.
 
Do góry