ampli + zestaw 5.1 - denon x1000 + hkts30?

mart15

New member
witam,
szukam zestawu do salonu:
1/ 40m2, podzielony funkcjonalnie na czesc jadalna i wypoczynkowa, z czego wypoczynkowa to ok 20m2, salon typu katedralnego (wysokość od 1.5m do 4.7m)
2/ 90% filmy i tv, 10% muzyka
3/ glosniki musza byc niewielkie i estetyczne - wymog zony ;( dodam, ze za chwile bede kompletowal sprzet w dedykowanym pomieszczeniu do kina domowego i tam juz nie bedzie kompromisow ;)
4/ ma to jakos grac biorac pod uwage, ze wiekszosc czasu bede jednak ogladal w salonie ale z drugiej strony nie moge przekroczyc budzetu 3-3.1k bo nie starczy zeby sie rozwinac w tym drugim kinie domowym

biorac to wszystko pod uwage zastanawiam sie nad zestawem denon avr x1000 + hkts 30/35.
czy to dobry wybor biorac pod uwage powyzsze wymogi?
czy w tej cenie polecilibyscie jednak cos innego?
 

collider

New member
Bez reklam
Skoro masz miec dedykowane miejsce do KD to tu wstawilbym soundbar. W tym budzecie mozna juz kupić bardzo przyzwoity.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Samo zestawienie Denon + Harmany jest dobre, ale biorąc pod uwagę powierzchnię i kubaturę może być za słabo i lepsze byłyby wyższe modele np x2100+hkts65. Kwota jest barierą niestety. To co wybrałeś zagra lepij niż "jakoś". Ja mam sprzęt jak w stopce i powierzchnię ok 20-22 m2 i nagłośnienie jest bardzo OK. Ostatnio instalowałem u znajomych x1100+hkts16 na 17m2 i też jest nieźle. Jeżeli w tej kwocie nie znajdziesz nic mocniejszego to powinno zadowolić te 90% film o ile kupisz jesze taki zestaw bo modele wychodzą z produkcji.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
witam,
szukam zestawu do salonu:
1/ 40m2, podzielony funkcjonalnie na czesc jadalna i wypoczynkowa, z czego wypoczynkowa to ok 20m2, salon typu katedralnego (wysokość od 1.5m do 4.7m)
2/ 90% filmy i tv, 10% muzyka
3/ glosniki musza byc niewielkie i estetyczne - wymog zony ;( dodam, ze za chwile bede kompletowal sprzet w dedykowanym pomieszczeniu do kina domowego i tam juz nie bedzie kompromisow ;)
4/ ma to jakos grac biorac pod uwage, ze wiekszosc czasu bede jednak ogladal w salonie ale z drugiej strony nie moge przekroczyc budzetu 3-3.1k bo nie starczy zeby sie rozwinac w tym drugim kinie domowym

biorac to wszystko pod uwage zastanawiam sie nad zestawem denon avr x1000 + hkts 30/35.
czy to dobry wybor biorac pod uwage powyzsze wymogi?
czy w tej cenie polecilibyscie jednak cos innego?
Jaki kolor głośników?
 

mart15

New member
@wiesiek19

dzieki za odpowiedz. budzetu nie moge przekroczyc, a sprzet jeszcze jest do dostania w wielu sklepach internetowych. fajnie ze to bedzie gralo lepiej niz "jakos" choc jestem swiadomy ograniczen takiego zestawu

@ blackninja

czarny jak Ty ;)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
@wiesiek19

dzieki za odpowiedz. budzetu nie moge przekroczyc, a sprzet jeszcze jest do dostania w wielu sklepach internetowych. fajnie ze to bedzie gralo lepiej niz "jakos" choc jestem swiadomy ograniczen takiego zestawu

@ blackninja

czarny jak Ty ;)

:) zestaw nie jest niczym ograniczony
 

mart15

New member
racja, to raczej ja jestem ograniczony budzetem ;)

jeszcze pytanie na jakiej zasadzie działa subwoower bezprzewodowy w hkts 35?
to znaczy z tego co sie zdazylem zorientowac jest terminal, który podlacza sie standardowo pod ampli ale nie do konca lapie jak dziala komunikacja miedzy terminalem a skrzynka suba?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
racja, to raczej ja jestem ograniczony budzetem ;)

jeszcze pytanie na jakiej zasadzie działa subwoower bezprzewodowy w hkts 35?
to znaczy z tego co sie zdazylem zorientowac jest terminal, który podlacza sie standardowo pod ampli ale nie do konca lapie jak dziala komunikacja miedzy terminalem a skrzynka suba?

Sub ma bt w sobie
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z takim budżetem to na HKTS30/35/65 nam nie starczy ale starczy na takie coś z nowym amplitunerem:

X1100+Klipsch HD300............3100
 

mart15

New member
a co sadzicie o takim zestawie:
denon avr-x1100w + wharfedale moviestar dx-1?

obawawiam sie tego polaczenia ze wzgledu na kolumny 4ohm. czy slusznie?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Owszem niezły (mówię bo mam) i sterowanie po BT, a obecnie po zmianie moich frontów na MA RX6 całkiem nieźle się to spasowało.

Fakt, te Harmany są w miarę neutralne i dobrze zgrywają się z innymi kolumnami (mówię bo mam :) )
To teraz zestawik 7.1 ?
 

mart15

New member
problem polega na tym ze hkts 35 w kolorze czarnym jest juz w zasadzie nie do kupienia a hkts30 jest tylko bialy. stad pomysl na wafle dx-1.

odwroce pytanie: a w czym ten hkts 35 lepszy od tych wafli?
 

Henry

Active member
Bez reklam
No to gratulacje, opisz wrażenia po podłączeniu ;)


problem polega na tym ze hkts 35 w kolorze czarnym jest juz w zasadzie nie do kupienia a hkts30 jest tylko bialy. stad pomysl na wafle dx-1.

odwroce pytanie: a w czym ten hkts 35 lepszy od tych wafli?

A myślałeś o HKTS65? Spytaj blackninja o dostępność czarnych 35, może mają jeszcze na stanie
Tego Denona już masz?
 
Ostatnia edycja:
Do góry