Ampli Denon AVR 2106 + jakie kolumienki ?

ThYX

New member
jankos napisał:
hehe :)
ide na masto odsluchac kilka zestawow zobaczymy co z tego wyjdzie:)

Tylko najpierw się lepiej umówić ! Dobre salony umawiają na konkretną godzinę gdyż przed przyjściem klienta podłączają kolumienki do wzmaka aby sobie troche pograły. Naprawde przy nowych kolumanch różnica jest szokująca pomiędzy kolumnami z regałów a kolumnami, które tego dnia juz sobie trochę pograły.

Pozdr.
 

Piopio

New member
Oj jakże nie mogę się zgodzić z Fatmanem ...
W Hi-End płacimy za naturalny dźwięk. Im droższe zabawki tym bardziej naturalne brzmienie. Są maniacy, którzy za same kabelki płacą 44K zł. Po coś to robią ....
80% słuchaczy będzie zadowolonych z np. JBL Balboa - i będzie to szczyt ich marzeń. Nastepne 10% kupi droższe bo ich na to stać. A te pozostałe 10% lubi po prostu muzykę i nie pożałuje grosza żeby ich muzyka dobrze brzmiała.
Pytanie do jakiej grupy zalicza się kolega jankos ....

Ciekawe, że dużo osób pyta się o kolumny a nikt o kabelki .... A to bardzo istotny element wbrew pozorom.

pzdr
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
O,o, święte słowa.
Mój kumpel bardzo sobie chwali kolumny Kody na przykład.

A do niektórych salonów można przyjść z własnym wzmakiem. Ot co !
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Piopio napisał:
Ciekawe, że dużo osób pyta się o kolumny a nikt o kabelki .... A to bardzo istotny element wbrew pozorom.

A już całkiem nikt nie pyta o wtyki (banany i niebanany), luty (srebrne, z przewagą srebra czy jeszcze inne) oraz wtyki w kolumnach zwane też gniazdami.
Kable - rzecz bardzo ważna ! (miedź słabo utleniająca się = bardziej analogowo brzmiący dźwięk). Miedź beztlenowa = czysta "cyfra" na uszy.

... i tak można bez końca :D
 

jankos

New member
Heh a no mozna by tak nawijac i nawijac.
Z tego co wiem to na przod kable musza byc leprze (grubsze)
A z tylem mozna sie nie wysilac:)
 

Piopio

New member
Z takim podejściem jankos to i JBL Balboa będzie aż nadto !!! Jeżeli nie zobaczysz różnicy to po co przepłacać ???

pzdr
 

kukes

New member
polecam Avance , zobacz Tanoye, luknij na Wharfedale crystal ,odsłuchaj Jamo A410PDD, ja mam Mission ( oczywiście polecam ) zaczynałem od przodów potem były tyły i central a na końcu zabuczał bas z Paradigma ps 1000.Wybór jest baaaardzo duży.
 
Do góry