Ampli Denon AVR 2106 + jakie kolumienki ?

jankos

New member
Witam zakupilem dzisiaj Denon AVR 2106 po calkiem dobrej cenie ....
I teraz mam maly problem z zakupem glosnikow bo jest tego od groma .
Mam na ten cel ok 2 tys + jakis sub.
Polecanja mi w sklepach ze z Denonem dobrze graja Jamo ,czy to prawda?
Znalazlem cos takiego na allegro
http://www.allegro.pl/item98304909_zestaw_kolumn_jamo_e680_e600_e6cen5_kielce.html
Nie mam jak tego odsluchac.
Zapisalem sie na forum audiostereo bo tam maniacy od dzwieku no ale musze czekac az tydzien az cos bede mogł napisac na forum , a zalezy mi na czasie :)
Moze ktos coś poleci ew odrobine drozszego albo powie cos na temat tego zestawu co wkleilem:)
Pozdro :)
 

Foggy

New member
Kolumienki

Kolumienki... hmmm... Mam Denona 2106 i bardzo długo zastanawiałem sie zarówno nad tym sprzętem Denona jak i nad kolumienkami. W końcu wziąłem urlop i spędziłem kilka dni nad szukaniem info na róznych forach a potem jeździłem po sklepach. Dlaczego? Na forach spotkasz zarówno fanatyków jak i dystrybutorów. Każdy ma tylko jeden, najwspanialszy, rewelacyjny zestaw. Postanowiłem jeździc po sklepach i posłuchac tych rewelacyjnych zestawów. Zdecydowanie wybrałem Denona (2106), ten dźwięk lubię i zestaw kolumn JBL serii "E" (90) (sub 1500), taki dźwięk mi odpowiada. W tej chwili (a minęło już kilka miesięcy) bardzo często nabieram się gdy oglądam film, ponieważ wydaje mi się, że ktoś do mie mówi albo chodzi po pokoju (pokój 30 m2). Efekt jest niesamowity. Brat ma Sony, kolumny Sony :))). Zestaw wydawał mi się super. Teraz słyszę, że u niego coś brzęczy a u mnie gra. Nie chcę obrażać wielbiciely Sony ale ten dźwięk mi nie odpowiada.
Wydałem sporo wiecej niż zamierzałem ale było warto. Dlaczego to opisałem? Otóż w początkowej wersji chciałem wydać 3k PLN na sprzęt. Ostatecznie wydałem o wiele więcej ale nie żałuję i wiem, że długo go nie zmienię. Więc chyba powinieneś pojeździć po sklepach, posłuchać różnych kolumn z tym własnie zestawem, zrobic to kilka razy i sam zobaczysz co wybrać. Skoro masz ograniczone fundusze, to moze kupowac po kilka sztuk, np na razie fronty a tyły jakieś słabizny, żeby tylko wytrzymały 2-3 miesiace, kiedy znowu coś kupisz. Poprzeglądaj fora. Ja spędziłem wiele godzin. Najpierw notowałem a potem już zapamiętywałem post, gdy ktoś narzekał na dźwięk z jakiś kolumn. Może poczekaj z subem - efekt zajefajny ale nie w każdym filmie Sub się włącza. W stereo, jeśli masz dobre kolumny, tony niskie z tych kolumn w zupełności wystarczą.
Powodzenia. ;)
 

jankos

New member
Hehe urlop no niezle .
No ale fak faktem usiadlem to zabiera duzo czasu...
Te JBL co masz sa fajniusie ale wydaje mi sie ze rozniosą moje 25m :)
 

Piopio

New member
Nie słuchaj. To budżetowy chiński produkt.
Kupujesz Denona 2106 i chcesz głośniki za 2k za wszystko ???
Powiedziałeś A to powiedz B i kup coś porządnego - fronty w okolicach 2K, centralny 1-1,5K , surround może być tańsze, sub w okolicach 1,5-2K.
Wtedy Twoje kino zagra. Nie żałuj kasy na głośniki. A już w szczególności na centralny - tam idzie 70% dźwięku.

pzdr
 

ThYX

New member
Piopio napisał:
Nie słuchaj. To budżetowy chiński produkt.
Kupujesz Denona 2106 i chcesz głośniki za 2k za wszystko ???
Powiedziałeś A to powiedz B i kup coś porządnego - fronty w okolicach 2K, centralny 1-1,5K , surround może być tańsze, sub w okolicach 1,5-2K.
Wtedy Twoje kino zagra. Nie żałuj kasy na głośniki. A już w szczególności na centralny - tam idzie 70% dźwięku.
pzdr

Zgadzam się całkowicie. Nie warto było kupowac tego Denona i głośniki za 2k. Niestety jeśli chcesz poczuć ten sprzęt to niestety wydatek jakieś 6k i więcej. Bo jeśli chcesz kupować głośniki za 2k to lepiej sprzedac ten av, kupić yamahe za 800 zł a resztę przeznaczyc na jakieś lepsze kolumienki. Nestety powinno się kupować inaczej: wybrac się na odłsuchy do kilku salonów, posłuchac różnych kolumn a na końcu dobrać wzmacniacz.

A co do Jamo w tej cenie słuchałem tego może z 10 minut. Jesli to ma być sprzęt na impreze to się to nadaje. A do reszty niestety to nie brzmi zbyt dobrze. Mnie szybko zmęczył ten dzwięk.

Tak więc iść, posłuchać, posłuchać, posłuchać .... i wybrać!

Pozdr.

Pozdr.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
@Piopio
@jankos

Sorki za te Balboa ale pisałeś jankos, że z kasą cienko.
Jeżeli, jesteś Melomanem (przez duże "M") to oczywiście moje rekomandacje są inne:
  1. Seria KEF Reference
  2. Seria KEF IQ5, IQ3 + sub + central (jak chcesz zaoszczędzić)
  3. B&W seria 800 lub w ostateczności 603
  4. Ushery 520 (na przód i tył + sub)
Jeszcze raz przepraszam wrażliwe uszy za moje prostackie pojmowanie wymagań odsłuchowych. Wstydzę się. Przecież budżetowy zestaw Balboa to dobre na imprezy i w dodatku najlepiej grają z budżetowymi Harmanami-Kardonami. Precz z chińską taniochą !!!
 

Piopio

New member
I o to chodzi Fatman !

Podałeś przykłady bardzo dobrych kolumn.

Ja bym zbudował system na Usherach - na 100% zagra wyśmienicie. Na tył dałbym jednak coś tańszego. Koszt ok 1600 za front + 1600 za central + coś na tyły za 400 zł + standy 400 zł + kable 400-600 zł - koszt ok 4K .
Potem dokupiłbym subwoofer.

pzdr
 

jankos

New member
MAcie racje panowie musze sie pokusic na cos drozszego jednak (boze baba mnie zabije chyba).Podniose budzet o 2 tys moze cos wybiore szybciej :))))
Juz lepiej ? no juz mi tu nie jechac po rajtach ;///// :pPPP
 

el@Pajaco

New member
jeśli nie boisz się używek to proponuję Paradigma serie Studio 40v2(ciężko dorawać, ale warto cena za używane ok. 2k-2,3k lub 20v2(ok. 1,3k-1,5k) + jakiś sub(najlepiej też coś z paradigma) powinieneś się zmieścić w cenie ok. 2,5k. Jak koledzy wspomnieli radzę podnieść budżet i kupić coś lepszego i na dłużej.

Pozdro ALL
 

jankos

New member
Widzialem fajne glosniki po dobrej cenie (nie sluchalem ich jeszcze)
JAMO D 570 za 1800 zl para a w sklepie ceny sa od 3500 do 4300 wiec chyba trzeba sie zainteresowac.Pajac chce nowe.budzet juz podnioslem do ok 4 4-5
(zapuszcze pasa) :)))
 

el@Pajaco

New member
>jankos

ok to jeszcze powiedz czy chcesz mieć komplet kd czy dobre stereo + sub(które równie dobrze poradzi sobie w kd), jaki metraż, preferencje muzyczne. D 570 nie słyszałem więc się nie wypowiem, ale o studio mogę powiedzieć bajka w stereo szczególnie do roka, a w kinie też piknie i dynamicznie. Pamiętaj o jednym jak do tego denona podłączysz 5.1, 6.1 lub 7.1 to moc diametralnie spadnie i efekt może być odwrotny od zamieżonego. Mam starszy model AVR 1804 i przy połączeniu 5.1 widać, a raczej słychać było, że trosze brakuje mu powera. Przy 3.1 jest w sam raz. Pamiętaj o jednym nikt nie wybierze za Ciebie to tylko propozycje. Najlepiej samemu posłuchać kilku propozycji i wybrać najlepszą dla swoich preferencji.
 

jankos

New member
Chce podlączyć 5.1
Praktycznie tak do sluchania muzy w 40% do kina domowego w 60% :)
Nie jestem zadnym maniakiem wiec nie jestem strasznie wymagajacy co do sluchu ,chce poprostu zeby to ladnie gralo ,slyszal czagoly we wszystkim :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak balboa za 2563pln grają źle to niech tylko tak źle gra reszta w tej cenie :)

Do kina powinieneś kupic sobie serie E:
JBL E-80, E-20, EC25 , E150P 3843pln

Jest też fajne Jamo, które jest w suer cenie i otrzymało w tym roku EISA:
Jamo E-770, E-700, E7C, E7SUB 3650pln

Jeden i drugi zestaw produkuje spore przeciągi w mieszkaniu.
 

Piopio

New member
JBL, Jamo to jest efekciarstwo. Ale głośno i potęznie gra. Większosć tak lubi.
Kef czy Usher to inna bajka. Gratka dla znawców.
Niestety żeby naprawdę dobrze grało trzeba wydać kupę kasy. Im więcej wydasz tym masz pewność że będzie dobrze grało :D
Myślę, że udanym kompromisem będzie zestaw Focal-JMlab Profile. :blagam:
Na pewno dobrze zagra :D

pzdr
 

ThYX

New member
Ja także nie przepadam za JBL, chociaż wyziew mają spory i mogą się podobać. Mnie ten dzwięk się nie podobał ale to także zalezy od rodzaju muzy !!!! My nie znamy twoich preferencji muzycznych a nie ma kolumn, które grają dobrze z każdym rodzajem muzyki. Co do KEF i Usherów to są to naprawde dobre kolumienki. Ja mogę polecić także kolumny Avance Dana lub jeszcze lepsze Dali Ikon. Miód :)

Pozdr. ThYX
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nie zgadzam się z Piopio, że jak na tyły to może być coś tańszego. Odradzam takie myślenie. Odradzam również kupowanie "na raty" (tzn. najpierw fronty, potem tyły a jak brakuje basu to suba).
Zakup najlepiej jest wykonać "na raz" i to kolumn z tej samej serii lub przynajmniej "stajni".
Dlaczego? Ano dlatego, że wykonane są z takich samych materiałów a głośniki maja od tego samego producenta. Konstrukcja i klej jest ta sama. Płyta MDF i gąbka (czy też wata) jest taka sama i STARZEJE SIĘ RÓWNO,
a co za tym idzie brzmienie takiego zestawu jest koherentne i nie rozłazi się po roku. Nie musisz sie wtedy martwić, że we frontach bas ci się pogłębił a w efektowych zaczyna "piaszczyć". Jak się zwali to w jedną i tę samą stronę). Jak ktoś chce tylko do stereo to po co sub ? A w KD oczywiście można ustawić częstotliwość odcięcia wyżej, żeby nie milczał całkiem.
Weźcie też porawkę na wygerzewanie. Często zestaw zaczyna brzmieć dobrze po kilkudziesięciu godzinach słuchania. Ktoś powie, że odsłu****e już "wygrzane" kolumny w salonie a po zakupie i przyniesieniu do domu dźwięk jest inny. I tak właśnie jest. Wy-grza-nie.
Dlatego po zakupie trzeba włączyć je niech grają trochę głośniej niż cicho przez 3-4 dni bez przerwy - wtedy dojrzeją jak nastolatki :)

Warto zatem zaoszczędzić trochę, powstrzymać "gorącą głowę" a w zasadzie należałoby napisać "gorące uszy", zaopatrzyć się w CD, który dobrze znacie (najlepiej jakiś jazzik) lub referencyjny np. Marantza (broń Boże nie nagrywany z mp3 i to jeszcze na 52x), jeździć i słuchać, słuchać, słuchać... (parafrazując W.I.Lenina).

PS. Admin - czy nie sądzisz, że to lekka przesada, że "wygwiazdkowało mi wyraz "odsłu****e" ? Słowo to ma związek z "odsłuchem" a w żadnym wypadku nie ma nic wspólnego z narządami płciowymi w wydaniu wulgarnym. :D :D :D
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Piopio napisał:
Niestety żeby naprawdę dobrze grało trzeba wydać kupę kasy. Im więcej wydasz tym masz pewność że będzie dobrze grało :D
pzdr

Proponuję modyfikację:
"Im więcej wydasz kasy tym bardziej (ci się wydaje, utwierdzasz sam siebie, tłumaczysz sobie)*, że musi lepiej grać".
(*) - niepotrzebne skreślić

A już na pewno:
"Im więcej wydasz kasy i powiesz o tym słuchającym parweniuszom tym większą będziesz miał satysfakcję i tym niżej opadną ich szczęki".
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zdaniem należywybierać wg własnych preferencji, ponieważ nie kązdy ma wymagania na poziomie B&W Nautilus. Podstawa to przesłuchać klika zestawów i dopiero zacząć wybierać.

Mam znajomego, który miał dyży budżet a po przesłuchaniu wielu zestawów wybrał "balboa" i nie dlatego, że go nie było stać na Kef'y tylko dlatego, że były one dla niego odpowiednie.

Pozdrawiam
 
Do góry