Ampli + 5.1 -/+5000zl Prosze o pomoc

sieniek

New member
Witam Wszystkich. Jest to moj pierwszy post na tym forum i nie ukrywam ze bez waszej pomocy sie nie obejdzie...
Wiec tak chcialbym kupic amplituner + 5.1 badz 2.1 badz 2.0 - w zaleznosci od tego co bardziej sprosta moim wymaganiom). Kwota jaka chcialbym maksymalnie przeznaczyc to +/-5000zl (wogole czy jest sens az tyle wydawac czy moze cos tanszego zagra rownie dobrze a moze warto nieznacznie wiecej dolozyc by odczuc spora roznice na plus??)
Przeznaczenie to 50% muzyka. 25% filmy z pc badz usb. 25% PS4 ktore wychodzi w tym roku.
Muzyka jakiej slucham to bardzo rozna muzyka ale przede wszystkim dynamiczna czy tez wolna jak i spokojna, duzo popu duzo rocku, phil collins, linkin park, metallica az po trance i house, lubie gdy granie jest dynamiczne miekkie z bardzo dobrym basem (dla przykladu jesli to cos moze pomoc sluchawki jakich uzywam do sluchania muzyki to akg 618 i uwielbiam ich brzmienie).
Fajnie by bylo gdyby amplituner mial wejscie usb i moze wejscie pod internet zebym nie musial wlaczac kompa gdybym chcial sluchac radia internetowego (poki co mam zestaw logitech z5500 i juz mnie meczy to ze za kazdym razem wlaczenie komputera jest nie zbedne). Tak wiec z5500 teraz sprzedaje i od nowego sprzetu oczekuje wielkiego przeskoku na plus (wogole czy taki sprzet zagra duzo lepiej od z5500?). Jesli chodzi o stereo czy zestaw 5.1 to mysle ze musi byc zestaw 5.1 a to ze wzgledu na 25% filmy i 25% gry ale prosze wezcie pod uwage to ze tak czy inaczej muzyka to az 50% i to ona jest wciaz najwazniejsza. Acha dodam jeszcze ze duzo slucham muzyki jak ja to nazywam "motywujacej" czy "treningowej" jak np sciezka dzwiekowa z calej serii filmu Rocky itp.
Salon ma okolo 25 m2. Bardzo Was prosze o pomoc wraz z uzasadnieniem swojej propozycji. Bardzo mi zalezy na gleboko, miekko i dobrze grajacym sprzecie. Dodam jeszcze ze mieszkam aktualnie w Anglii wiec jesli to cos zmienia to rowniez prosze wziasc pod uwage.

Pozdrawiam serdecznie, Rafal
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czy masz mozliwosc odlsuchu? W Angli masz sporo nizsze ceny niz w naszym kraju, wiec w tej kwocie zlapiesz cos lepszego niz u nas. Generanie szukamy dobrze grającego amplitunera i zestawu kolumn. 25 m to juz calkiem nie maly pokoik, wiec potrzeba czegos mocnego, zarowno kolumn jak i elektorniki. Roznica w brzmieniu zawsze bedzie midzy zestawem za 2, za 5 czy za 10 ty. a czy warto dokladac wiecej? To juz musisz sobie sam odpowiedziec - moim zdaniem warto, tym bardziej skoro sluchasz duzo muzy.
Ja tez na poczatku zalozylem taki budzet, ale w miare odsluchow apetyt urosl. Najlepszym rozwiazaniem jest kupno osobnego wzmacniacza, ktory zawsze rozlozy na lopatki amplituner w przedziale cenowym jaki podales.
Czy masz mozliwosc suba potem czy wszystko ma byc teraz? Czy kolumny beda staly blisko sciany czy mozesz je odsunac na 30-50 cm? To wazne ze wzgledu na otwor basreflexu.
Jaki lubisz styl brmieniowy; zywy, dynamiczny, czy raczej cieply? Oczywiscie zawsze mozna zejsc na skrajnosci, są też kolumny ostre oraz zamulające jak flaki z olejem.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam Wszystkich. Jest to moj pierwszy post na tym forum i nie ukrywam ze bez waszej pomocy sie nie obejdzie...
Wiec tak chcialbym kupic amplituner + 5.1 badz 2.1 badz 2.0 - w zaleznosci od tego co bardziej sprosta moim wymaganiom). Kwota jaka chcialbym maksymalnie przeznaczyc to +/-5000zl (wogole czy jest sens az tyle wydawac czy moze cos tanszego zagra rownie dobrze a moze warto nieznacznie wiecej dolozyc by odczuc spora roznice na plus??)
Przeznaczenie to 50% muzyka. 25% filmy z pc badz usb. 25% PS4 ktore wychodzi w tym roku.
Muzyka jakiej slucham to bardzo rozna muzyka ale przede wszystkim dynamiczna czy tez wolna jak i spokojna, duzo popu duzo rocku, phil collins, linkin park, metallica az po trance i house, lubie gdy granie jest dynamiczne miekkie z bardzo dobrym basem (dla przykladu jesli to cos moze pomoc sluchawki jakich uzywam do sluchania muzyki to akg 618 i uwielbiam ich brzmienie).
Fajnie by bylo gdyby amplituner mial wejscie usb i moze wejscie pod internet zebym nie musial wlaczac kompa gdybym chcial sluchac radia internetowego (poki co mam zestaw logitech z5500 i juz mnie meczy to ze za kazdym razem wlaczenie komputera jest nie zbedne). Tak wiec z5500 teraz sprzedaje i od nowego sprzetu oczekuje wielkiego przeskoku na plus (wogole czy taki sprzet zagra duzo lepiej od z5500?). Jesli chodzi o stereo czy zestaw 5.1 to mysle ze musi byc zestaw 5.1 a to ze wzgledu na 25% filmy i 25% gry ale prosze wezcie pod uwage to ze tak czy inaczej muzyka to az 50% i to ona jest wciaz najwazniejsza. Acha dodam jeszcze ze duzo slucham muzyki jak ja to nazywam "motywujacej" czy "treningowej" jak np sciezka dzwiekowa z calej serii filmu Rocky itp.
Salon ma okolo 25 m2. Bardzo Was prosze o pomoc wraz z uzasadnieniem swojej propozycji. Bardzo mi zalezy na gleboko, miekko i dobrze grajacym sprzecie. Dodam jeszcze ze mieszkam aktualnie w Anglii wiec jesli to cos zmienia to rowniez prosze wziasc pod uwage.

Pozdrawiam serdecznie, Rafal

Wiem co masz na myśli:) Najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem byłoby kupno budżetowego ampli do KD, a osobno wzmaka stereo. Żaden ampli nie da Ci tego co porządny wzmacniacz stereo. Ale jeżeli celujesz w jeden klocek, to tylko patrz na marki: Denon, Marantz, Harman Kardon, bo one najlepiej wypadają jeśli chodzi o muzykę. Nigdy tańsze kolumny nie zagrają jak te droższe, i nie piszę tu o różnicy 300zł. Widzę że lubisz dynamikę brzmienia, podobnie jak ja. Z kolumn polecę coś z Roth Oli, Klipsch, Paradigm. Można kupić dobre kolumny MA MR 6, ale wydaje mi się że są mniej dynamiczne i podatne na szybkie bity. Przede wszystkim odsłuch, i to warunek konieczny żeby banan pojawił się na twarzy. Z kolumn to MA MR 6, Roth Oli 40, bo Klipsch RF 62 czy Paradigm Monitor 9 v7 to już wyższa półka cenowa.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W Angli masz takie salony odsluchu, ze po wizycie sam moglbys nam dawac rady. Mozna tam siedziec godzinami, odsluchiwac i marudzic a sprzedawca bedzie Ci kawke robil z usmiechem na ustach. Sprzet mozesz zabrac do domu, jak nie bedzie pasowal, to zwrocisz lub wymienisz - to standart wpisany juz od lat za granica. Zal nie skorzystac z takiej mozliwosci.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A ja myślałem że u Nas jest nieźle?:) Najfajniejsza opcja, z tego co piszesz, to mozliwość przetestowania wybranego sprzętu w domu, bo nigdy sprzęt nie zagra tak samo w salonie i w Naszym metrażu. Akustyka robi swoje, i ma większy wpływ niz nośniki, kabelki czy zasialcze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Do propozycji kolegow dorzucilbym jeszcze Dali Concept (dosc delikatne) oraz Zensor (wiecej dolu, bardzo cieple, dla mnie za bardzo). Nie wiem jakie sa ceny na wyspach, al u nas musialbys ciut nagiąć zakladany budzet. Te wszystkie powyzsze zestawy sa godne polecenia, ale jak to zwykle bywa, kazdy gra inaczej. Do tego ampli za 2 tys. zagra tylko przyzwoicie, ale bez szalu. Natomiast w przyszlsosci zakup wzmaka 1500-2000 znacznie rozgrzeje atmosfere muzyczną vs amplituner.
Wszystko kwestia oczekiwan.
A ja myślałem że u Nas jest nieźle?:) Najfajniejsza opcja, z tego co piszesz, to mozliwość przetestowania wybranego sprzętu w domu, bo nigdy sprzęt nie zagra tak samo w salonie i w Naszym metrażu. Akustyka robi swoje, i ma większy wpływ niz nośniki, kabelki czy zasialcze.
Na szczescie co raz wiecej u nas salonow wypozycza sprzet do domu, oczywiscie za pelną odplatnoscia, czesto nawet trzeba spisac krótką umowę. Kawka też jest bardziej powszechna ;)
 
Ostatnia edycja:

Adamus84

New member
a ja sie nie zgodze, ze w anglii jest tak kolorowo...nie ma tutaj takich salonow odsluchu jak w polsce niestety (nie mowie o londynie) ja jezdze po okolicy nawet 200km od mojego miejsca zamieszkania i nic ciekawego nie ma...a co do cen to moze w niemczech sa lepsze ale na pewno nie w anglii...obce sie chwali a swojego nie zna...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam na mysli Londyn, jest dokladnie tak jak napisalem. To jest inna klasa robienia biznesu (w kazdej prawie dziedzinie). Wiem cos na ten temat wierz mi, tam nawet jak cie nie lubia to szczerza zeby, zwroty sa tak powszechne jak u nas kupno bagietki. Nikt z tego tytuly nie robi problemow, kilka pokolen pracowalo na taki stan rzeczy.
W Polsce mielismy inny ustroj, uwarunkowania polityczne, dlatego nie kazdy biznesmen/firma byl w stanie dostosowac swoje przyzwyczajenia do tego co moim zdaniem powinno byc norma, naturalnie nie mam zalu do wszystkich. To sie powoli juz zmienia, wystarczy zobaczyc w urzedach, mloda krew - inna obsluga, inne standarty (nie zawsze oczywiscie).
Pewnie ze sie chwali swoje, sa ludzie ktorzy doskonale wiedza o czym mowie. Sa swietne salony, bdb.obsluga itp., ale to nie jest standartem. Tutaj na forum z czystym sumieniem polecam kazdemu chociazby Kiki czy BlackNinje, mam porownania bo kupuje sprzet od kilkunastu lat i jak polecam to z pelna odpowiedzialnoscia.
Jakis czas temu dzwonilem za wzmacniaczem (dodam ze jestem bardzo prostym klientem, dzien dobry/ile/kiedy/do widzenia), 4 rozne firmy. Jeden normalny sympatyczny czlowiek, dwoch robilo laske ze rozmawia, natomiast czwarty (z rtvmax) wydarl pyska na mnie i zaczal mnie pouczac, a zapytalem tylko czy ma na stanie sprzet i wysle na drugi dzien, czy tez bedzie sprowadzal.
Puscil mi taka litanie ze mi sie odniechcialo i odlozylem sluchawke. Poczytaj inny watek, nie ja jeden zostalem zbluzgany.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Adamus84

New member
jest dokladnie jak napisales...szacun :) tylko troche mnie ta anglia wkurza bo chcialbym cos posluchac, a tu zonk tylko londyn,a to juz daleko ode mnie (tylko ponad 500km :))
 

sieniek

New member
Czy masz mozliwosc odlsuchu? W Angli masz sporo nizsze ceny niz w naszym kraju, wiec w tej kwocie zlapiesz cos lepszego niz u nas. Generanie szukamy dobrze grającego amplitunera i zestawu kolumn. 25 m to juz calkiem nie maly pokoik, wiec potrzeba czegos mocnego, zarowno kolumn jak i elektorniki. Roznica w brzmieniu zawsze bedzie midzy zestawem za 2, za 5 czy za 10 ty. a czy warto dokladac wiecej? To juz musisz sobie sam odpowiedziec - moim zdaniem warto, tym bardziej skoro sluchasz duzo muzy.
Ja tez na poczatku zalozylem taki budzet, ale w miare odsluchow apetyt urosl. Najlepszym rozwiazaniem jest kupno osobnego wzmacniacza, ktory zawsze rozlozy na lopatki amplituner w przedziale cenowym jaki podales.
Czy masz mozliwosc suba potem czy wszystko ma byc teraz? Czy kolumny beda staly blisko sciany czy mozesz je odsunac na 30-50 cm? To wazne ze wzgledu na otwor basreflexu.
Jaki lubisz styl brmieniowy; zywy, dynamiczny, czy raczej cieply? Oczywiscie zawsze mozna zejsc na skrajnosci, są też kolumny ostre oraz zamulające jak flaki z olejem.

Hej, dzieki za odp. Jesli chodzi o odsluch to takiej mozliwosci nie mam...mieszkam daleko od londynu a w poblizu raczej nic konkretnego nie ma do potestowania. Z tymi cenami to tez nie jestem taki pewien le jednego czego jestem pewien to slabszej dostepnosci poszczegolnych sprzetow audio tutaj w anglii niz u nas w polsce. Wrocmy jednak do sprzetu jaki chce kupic...
Moze byc wszystko teraz i raczej z niczym nie chce czekac, kolumny beda raczej blisko sciany lecz jesli roznica w kolumnach z basreflexem mialaby byc zdecydowanie na plus to bylbym w stanie zmusic sie do wysuniecia ich na te 30-40cm od sciany, styl brzmieniowy jaki lubie to zdecydowanie cieply natomiast troche dynamiki tez by sie przydalo. Teraz napisz prosze czy jesli sie zdecyduje na wzmacniacz by osiagnac sporo lepsza jakosc dzwieku to jakie bede mial roznice na minus wzgledem amplitunera?

Wiem co masz na myśli:) Najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem byłoby kupno budżetowego ampli do KD, a osobno wzmaka stereo. Żaden ampli nie da Ci tego co porządny wzmacniacz stereo. Ale jeżeli celujesz w jeden klocek, to tylko patrz na marki: Denon, Marantz, Harman Kardon, bo one najlepiej wypadają jeśli chodzi o muzykę. Nigdy tańsze kolumny nie zagrają jak te droższe, i nie piszę tu o różnicy 300zł. Widzę że lubisz dynamikę brzmienia, podobnie jak ja. Z kolumn polecę coś z Roth Oli, Klipsch, Paradigm. Można kupić dobre kolumny MA MR 6, ale wydaje mi się że są mniej dynamiczne i podatne na szybkie bity. Przede wszystkim odsłuch, i to warunek konieczny żeby banan pojawił się na twarzy. Z kolumn to MA MR 6, Roth Oli 40, bo Klipsch RF 62 czy Paradigm Monitor 9 v7 to już wyższa półka cenowa.

lubie dynamike jednak wazniejsze dla mnie jest cieple i miekkie granie. jestem w stanie nagiac troche cene tylko po to by sprzet na ktory wydam pieniadze na prawde dawal rade i byl wart swojej ceny. Teraz sam sie zastanawiam cco lepsze...ampli czy wzmak...ale mysle ze jak bylaby duza roznica na plus dla muzyki w tej samej zakladanej kwoce to zdecydowalbym sie na wzmak. Co o tym myslicie?

W Angli masz takie salony odsluchu, ze po wizycie sam moglbys nam dawac rady. Mozna tam siedziec godzinami, odsluchiwac i marudzic a sprzedawca bedzie Ci kawke robil z usmiechem na ustach. Sprzet mozesz zabrac do domu, jak nie bedzie pasowal, to zwrocisz lub wymienisz - to standart wpisany juz od lat za granica. Zal nie skorzystac z takiej mozliwosci.

Gdybym tylko mieszkal blizej londynu na pewno bym skorzystal i podzielil sie z Wami opinia na temat poszczegolnych sprzetow...mieszkam w okolicach leeds i tutaj niestety nie znam zadnych tego typu salonow...jesli znacie jakies to prosze o info a rzuce okiem.

A ja myślałem że u Nas jest nieźle?:) Najfajniejsza opcja, z tego co piszesz, to mozliwość przetestowania wybranego sprzętu w domu, bo nigdy sprzęt nie zagra tak samo w salonie i w Naszym metrażu. Akustyka robi swoje, i ma większy wpływ niz nośniki, kabelki czy zasialcze.

Moim zdaniem jesli chodzi o sprzet audio to rowniez mysle ze w Polsce jest lepiej...wieksza dostepnosc i konkurencyjne ceny gdyby sie dobrze porozgladac. Chccialbym rowniz zaznaczyc ze jesli juz uda mi sie z Wami zlozyc wymarzony sprzet audio to w gre nawet wchodzi wysylka z Polski badz z innego kraju jesli tutaj w Anglii dostepnosc bylaby slaba badz zerowa. Priorytet to swietnie grajacy sprzet audio.

Do propozycji kolegow dorzucilbym jeszcze Dali Concept (dosc delikatne) oraz Zensor (wiecej dolu, bardzo cieple, dla mnie za bardzo). Nie wiem jakie sa ceny na wyspach, al u nas musialbys ciut nagiąć zakladany budzet. Te wszystkie powyzsze zestawy sa godne polecenia, ale jak to zwykle bywa, kazdy gra inaczej. Do tego ampli za 2 tys. zagra tylko przyzwoicie, ale bez szalu. Natomiast w przyszlsosci zakup wzmaka 1500-2000 znacznie rozgrzeje atmosfere muzyczną vs amplituner.
Wszystko kwestia oczekiwan.

coraz bardziej sie przekonuje do wzmaka i najwyzej pozniej w innym terminie dokupilbym ampli...muzyka na pierwszym miejscu.

Na szczescie co raz wiecej u nas salonow wypozycza sprzet do domu, oczywiscie za pelną odplatnoscia, czesto nawet trzeba spisac krótką umowę. Kawka też jest bardziej powszechna ;)

a ja sie nie zgodze, ze w anglii jest tak kolorowo...nie ma tutaj takich salonow odsluchu jak w polsce niestety (nie mowie o londynie) ja jezdze po okolicy nawet 200km od mojego miejsca zamieszkania i nic ciekawego nie ma...a co do cen to moze w niemczech sa lepsze ale na pewno nie w anglii...obce sie chwali a swojego nie zna...

I tu sie zgadzam...

Prosze Was o kolejne podpowiedzi i wziecie pod uwage mozliwosci zmiany z ampli na wzmaka specjalnie pod muzyke. Cieple i miekkie granie to priorytet. Np tak samo jak ze sluchawkami...kupilem kiedys Superluxy hd661 i graly swietnie ale wciaz mi czegos brakowalo a to narzekalem na slaby bas na slaba glebie...pozniej za pare miesiecy kupilem akg618 i jest idealnie...no moze prawie:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moim zdaniem jesli chodzi o sprzet audio to rowniez mysle ze w Polsce jest lepiej...wieksza dostepnosc i konkurencyjne ceny gdyby sie dobrze porozgladac. Chccialbym rowniz zaznaczyc ze jesli juz uda mi sie z Wami zlozyc wymarzony sprzet audio to w gre nawet wchodzi wysylka z Polski badz z innego kraju jesli tutaj w Anglii dostepnosc bylaby slaba badz zerowa. Priorytet to swietnie grajacy sprzet audio.

To zle myslisz, siedzialem i kupowalem to wiem jak jest.
Nie piszesz z Mozambiku tylko z jednego z najbardziej rozwinietych obszarow Europy.
W mniejszych miejscowosciach owszem, podobnie jest w PL w malych miasteczkach.
Ja pisze o Londynie, ale nie wazne. Napisz do blackninja to Ci wysle sprzet do UK.
Co do wzmacniacza vs ampli, to roznica w stereo jest znaczaca, jezeli przyjmiesz ze ampli bedzie w tej samej cenie co wzmak stereo, roznica miazdzaca. Wzmak to dynamika, przestrzen, szczegolowosc/detale, krecisz lekko galka i czujesz ze skrzynki pompuje, nie ma co porownywac.
Jezeli natomiast zestawisz duzo drozszy ampli z tanszym wzmakiem, to roznie to bywa, roznice owszem beda na plus dla wzmacniacza, ale nie powalajace, dla wielu taki drozszy ampli w stereo jest akceptowalny. Najlepiej samemu ocenic, czy dzwiek z ampli w stereo jest zadawalajacy, czy tez nie.
Jezeli priorytetem ma byc stereo, to jednak omijaj ampli i szykuj sie na wzacniacz. To nie sa czcze slowa a realne odczucia. Mam wzmacniacze w domu, ampli itp. i wiem co mowie, koledzy podobnie i to samo Ci powiedza.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Co do roznic wzmak vs ampli napisal kolega wyzej. Wzmak to piekno muzyki, ampli to wygoda.
JEsli lubisz cieple brzmienie to wszystkie z wyzej wumienionych, ale jesli ma byc dynamicznie to moze Klipsche, do tego wzmak Denon 720 i ampli 2113, lub np. Dali Zensor i Marantz kinowy np. 5006 (jesli uda Ci sie jeszcze znalesc) i wzmak 5004/6004 (z naciskiem na ten drugi.
Klipsce sa dynamiczne, dlatego polaczylem je z dosc eutralnym Denonem, a Znesory są wg mnie za wolne i wręcz mulace, dlatego rozjasnilbym je zywszym i dynamicznym Marantzem.
 
Ostatnia edycja:

sieniek

New member
Dzieki za odp ale wydaje mi sie ze wyzej nikt konkretnie jeszcze nie wymienial cieplych ampli badz wzmakow.

W kazdym badz razie chlopaki podjalem decyzje by skompletowac sprzet tylko na potrzeby muzyki czyli wzmak + 2.0 badz 2.1 w zaleznosci co lepiej zagra i co waszymzdaniem bedzie lepsze. Tak wiiec prosze was bardzo o nowe i juz zdecydowanie konkretne propozycje. Budzet sie nie zmienia ewentualnie moge nagiac troszke cene jesli bedzie warto i bedzie taka potrzeba.

A jeszcze mam pytanie co do wzmakow...czy wzmacniacze ktore mi ewentualnie polecicie maja wyjscia usb tak bym mogl puscic muzyke wprost z dysku przenosnego np?? Bym nie musial po prostu wlaczac komputera. ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli wzmak ok. 2 tys, kolumny ok 3 tys. Calkiem niezle. Poczytaj watek o wzmakach. W dziale stereo znajdziesz więcej podpowiedzi co do pary kolumn.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak Krzychu dzisiaj sobie pomyślałem, bo ogólnie się mawia że kolumny powinny być tej samej wartości co elektronika albo ciut wyższej. Tylko co rozumiemy przez określenie elektronika? Kolumny = wzmak, kolumny = wzmak +CD, Kolumny = wzmak +CD + kable? Trochę nie jest to do końca sprecyzowane, a w KD jeszcze gorzej jest takie porównanie zrobić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja sobie przyjąłem, ze kolumny para więcej niż wzmak.. U kolegi takie proporcie wydają się sensowne. Ostatnio Marantz PM6004 można dostać za 1500 zl :) i reszte dodac na kolumny. Kabelki przyjmuje ok.10-15% wartości sprzętu elektornika i kolumny. W kinie tez wychodzi podobnie na kabelki, bo jeśli masz więcej kolumn to i więcej kabelkow, a i dobry ampli tez kosztuje więcej niż wzmak stereo, wiec wydaje mi się, ze proporcje się tak bardzo w kinie nie zacierają. Jednak to tylko luźne zasady. Najlepiej samemu oszczowac i posluchac, bo zazwyczaj po odsłuchach kilka razy zmienia się budżet.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zresztą, cena nie jest wyznacznikiem brzmienia. Czasami sporo więcej się płaci za daną markę, niż jakość zamontowanych podzespołów. Jak sam wiesz, cena danego urządzenia też może się sporo różnić, zależy od salonu, wytargowanego upustu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sieniek

New member
Hej chlopaki, jesli chodzi o Marantz PM6004 to mam okazje kupic 6 miesiecznego za 800-900zl max do tysiaca - co o tym myslicie? gosc zmienia na cyrusa dlatego sprzedaje. a moze cos jeszcze lepszego znajde i zmieszcze sie w okolo 5000zl?? Wogole jak ten marantz gra? czy zagra cieplo i gleboko tak jak o tym pisalem?

Sorry ze tak mecze ale nie mam mozliwosci odsluchu a bardzo mi zalezy na muzyce (mam lekkiego zaj... przyznam szczerze) zeby to wszystko spowodowalo u mnie opad szczeki i usmiech podczas sluchania na dlugie lata. Zdaje sie na Was calkowicie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Juz tyle sie rozpisywalismy na temat brzmienia Marantza, poszukaj w starszych watkach. 800zl za 6004 to nie jest zla cena. Powiedzialbym nawet ze ciezko bedzie cos ustrzelic w tym zakresie cenowym. W ciemno zakup to loteria, mozna pisac ze gra cieplo, zimno a i tak sam musisz to ocenic. Ja jestem zadowoony z brzmienia, tak samo jak z seri 7, nie jest to na pewno zimne brzmienia, Marantz ma ocieplona barwe. Jak nie masz porownan to na bank bedziesz wniebowziety, gorzej jak zestawisz kilka obok siebie. W tedy zaczyna sie zabawa z indywidualnymi przyzwyczajeniami i oczekiwaniami i tu nikt juz nie pomoze. Ja mam pm6004 z uwagi na loudness przy cichych (nocnych) odsluchach, wylaczam jak galka wedruje na godzine 10. W tej cenie to bdb wybor.
 
Do góry